• 326
  10 milyon gibi bir bedelle bize geleceği söylenen oyuncu. yapmayın etmeyin. çıldırırım öyle bişey olursa. bu adam'ın zafer biryol'dan, emenike'den ya da ariza makukula'dan bir gram fazlası yok. kadımpaşa gibi savunmayı hiçe sayıp hücum futbolu oynayan bir takımın forveti gol atıyor diye alınmaz. aynı parayı pato'ya verip 1 yıl kiralamak bile daha mantıklı çnkü bu adam giderken zaten zarar ettirecek rn azından pato forma sattırır. gelirse bütün yönetimin emenikeyim.
  edit : forvetsizlikten ölecek olan yazar arkadaşlara da ilaveten söyleyeyim derdim başkasının alınması değil. bu adam 10 milyona alınacaksa ben forvetsiz kalmaya razıyım çok net söylüyorum. şampiyonlar ligine katılıp 10m almak için bu kazmaya 10m vereceksek hayhay tavuk gelecek yere kaz bağışlayalım.
 • 330
  bunu tarafsız olarak diyorum, galatasaray taraftarı futbolu en iyi bilen, en iyi değerlendirmeleri yapan taraftardır ülkede. defalarca kanıtlamışızdır bunu, diğer taraftar karakterleri bambaşka, bize ağır basan yanları var illaki ama dediğim gibi, futbolu bilme konusunda iyiyizdir, not verme konusunda iyiyizdir.

  malesef yaşanan süreçte forvet transferi konusunda bizim de şirazeler kaydı. şu adama 12 milyon eurolar verilmesini çoğunluk normal karşılıyor. oyuncuyu kenara bırakıyorum, elbette ihtiyacımız var, katkı da yapar bize kısa vadede. lakin bu yönetim şu transferi yaptığı anda övünecek, buna eminim. taraftara sallayacak hatta, bize hakaretler edildi ama bakın ligin en iyi forvetini getirdik diye, bir de şu aptallıkla övünecekler. bu heriflerin yapacağı iş eksik kalsın, hakikaten almasınlar kimseyi, yalandan paramızı da çarçur etmesinler, hocam çözümünü bulacak artık bir şekilde. tez zamanda da istifasını verir umarım yönetim, gölge etmesinler daha fazla. şunları yaşatan adamlar, iyi niyetle falan yırtamazlar.

  abdürrahim albayrak efendinin transfer işinden ayrılacağına emin olsak, bir nebze tamam lan verin 12 diyebilirdim. yani alsın diagne’yi, sonra da arkadaşlar ben buranın adamı değilim, floryadan çıkmayacağım bundan sonra, giderayak da bunu alabildim diyecek olsa eyvallah. ama dediğim gibi eminim övünecek şu kepazelikle ve bize sallayıp devam edecek şuursuz herif.

  son olarak takasta adı geçen oyuncularımız serdar ve eren’e bok muamelesi yapmanın lüzumu yok. bu adamlar çöp halde değiller, düne kadar 11 oyuncularımızdı ve berbat halde değildiler(fenerin beşiktaşın çöpleri gibi asla değiller). kaldı ki kariyerli, milli seviyedeki adamlar. normal şartlarda terazinin diğer ucundaki trezeguet+diagne den daha iyiler hatta, bugüne kadar ne başarmış neyi kazanmış adamlar da 12 milyon+ oyuncularımızı öneriyoruz? akıl var izan var, adamların kadro dışı kalması başka sebeplerden oldu, oyunculukları bittiğinden değil. bunu kabul etmiyorum asla.
 • 331
  takım oyunumuza katkısı sıfır olacak forvet. topu versen geri alamayacaksın. gomis’e ceza sahasında versen atıyordu bu arkadaşa ise altı pasın içinde ağzına topu atmadıkça gol katkısı da alamayacaksın. alamadığı her toptan sonra kendini yere bırakıp penaltı bekleyecek. olurda bize gelirse -ki umarım bu iş olmaz- gidişi küfür kıyamet olacaktır.

  18/19 sezonu 3. hafta maçı olan sivas deplasmanında attığı 3. golü de hatırlatıp kaçayım.
 • 334
  gerçekten kimsenin oturup izlemediğini anladığım forvet. ezberden konuşuluyor hakkında.

  ben de gelmesini istemiyorum. maliyeti çok fazla ve bence profesyonellikten uzak bir oyuncu. juventus'ta tutunamamasının sebebi de bu. ama işte kilit söz juventus'ta tutunamamak.

  - bir kere diagne hayvan gibi kuvvetli adam. iki kişi zor zaptediyor.

  - rakip ceza alanında çok rahat top tutuyor. onun bu özelliğiyle ceza alanına girecek olan feghouli, belhanda, onyekuru gibi isimleri düşününce rakip için büyük tehlike.

  - takım oyunundan ziyade kendine oynuyor deniyor. bunun sebebi tamamen oynadığı takım. eğer kasımpaşa'yı istikrarlıca izleyen varsa bilir ki diagne'yi çok kez orta sahada top dağıtırken görmek mümkündür. tekniği yüksek sayılmaz, pasları da her zaman yerini bulmaz ama adam 10 numara gibi pas dağıtan bir adam.

  - hava toplarının neredeyse çoğunu toplar.

  - bu sezon çok gol atmış. bunun sebebi iyi penaltı kullanması ve gol noktasında nerede duracağını çok iyi bilmesi.

  - kondisyonu yüksek. şişip kalmıyor.

  - yaşı da henüz 27.

  eksikliklerinin en mühimi biraz fazla basit top kaybı yapması. tabii bu galatasaray'da ne kadar sırıtır bilmem. bir de yavaş. cidden yavaş ve hantal.

  teknik özellikleri bir yana, bu adam maske mevzuu yüzünden sürekli kart gördü. kıytırık kupa maçının bitiminde rakibine tükürüp ceza aldı. profesyonelce değil bu yaptıkları. hele trabzonspor formalı fotoğrafı, galatasaray haberlerine tepkisi gibi konular daha fena. kulübüyle bağı yok adamın. belki galatasaray'da o bağ kurulur bilmiyorum.

  elhasıl ezbere bencil topçu yakıştırması doğru değil.
 • 335
  gelirse fatih hocamız kendisinden gol atmadan ziyade aşağıdaki videoda 55. saniyede yaptığı şeyi bol bol yapmasını isteyecektir. özellikle de deplasmanda. bu arada 1. dakikada skrtel'ı boşa düşürüp arka direğe inmesi de fena. tam o sırada skrtel'in elini diagne'yi yakalama edasıyla sallayıp da boşa düşmesi de harika bir detay* ayrıca 01:26'da yaptığı şeyi özel olarak aynı takıma uygulamasını rica edeceğim.

  https://youtu.be/-QJ3p2AAX1M?t=54
 • 338
  mbaye diagne transferinin mutlu son ile biteceğini düşünüyorum.

  tabi kime göre mutlu? tartışılır...

  tek bildiğim konu var, mustafa cengiz yönetimipazarlıkları sonucu muhtemelen 12-13 milyon euro'ya el sıkışacaklardır. tabiki bu parayı biz halihazırda ödeyemeyiz.

  işte burada devreye sayın abdürrahim albayrak giriyor.

  ''stutgart kulübüne, kasımpaşa'nın iban'inı veririz, onlar ozan'ın ödemesini direk kasımpaşa'ya yapar. biz de üstünü tamamlarız.'' gibi dahiyane bir fikirle konuyu kapatır.

  koca galatasaray kulübü de bu şekilde forvetini bulmuş olur, elimizde avucumuzda olanı da millete bu şekilde yediririz.

  hayırlı işler...
 • 340
  bir yılda patlama yapan oyuncuya, ekonomik anlamda krizde olan takımın tüm parasını -aşağı yukarı 12/13 milyon euro- gömmesine sebep olacak futbolcu. galatasaray'ın bu lüksü var mıymış ya?

  yöneticilerin iş bilmezliği ve yurt dışından transfer yapmayı becerememeleri, üzerine -sonuna kadar haklı olan- transfer baskısı ve panik butonuna basış.

  bu arada yanlış anlaşılmasın tam aradığımız isimdir ama ben bu maliyetlere bu transferi kabul etmem. bu adamın ederi 5-6 milyon euro'dan fazla değil. kesinlikle değil.
 • 342
  kasımpaşa'nın 13 milyon euro peşin istediği haberleri dolaştığına göre alma ihtimalimizin gayet zayıf olduğu futbolcu. 13 milyon euro nedir abi? bir de peşin olacak. üstüne paşalar eren'in eski alacaklarının da ödenmesini istiyormuş. riva'yı da üstlerine yapalım.

  gidip 22 yaşındaki tetteh'e 9 milyon basmak daha akılcı bu şartlar altında. yarıştan koptu kasımpaşa, diagne'de muhtemelen saçam sapan kırmızı kartlarla takımı sabote eder. sezon sonunda salaklıklarına yansınlar.
 • 343
  --- alıntı ---
  diagne transferinde son durum!

  kasımpaşa, diagne için 13 milyon euro’ya indi, yarısının da peşin ödenmesini istedi.

  eren’in eskiden kalan alacaklarının ödenmesini isteyen kasımpaşa 2. yarıda ödenecek 1.1 milyon euro’nun da yarısını g.saray’dan talep etti.

  diagne ise g.saray’ı istediğini kasımpaşa yönetimine tekrarladı, gemileri yaktı!

  --- alıntı ---

  yok ebenin a.ı ali sami! nerdeyse 15 m lira + eren.
 • 344
  tüm transfer sezonu boyunca bir forvet bulamayıp gelip yine kendi ligimizden adam almak, tam anlamı ile beceriksizlik abidesi bir hareket olur. ayrıca diagne kesinlikle bizde kasımpaşa’da gösterdiği performansı gösteremez, oradaki gevşek oyununu bizde sürdüremez. çok büyük bir yanlış olur dünya para verip diagne’yi almak.
  gerçekten diyecek bir şey bulamıyorum, içler acısı bir strateji ile hareket edildiğini kabullenmek insanın içini acıtıyor.
 • 346
  7 ay dönüp dolaşıp bu adama kaldık. halimiz içler acısı. 7 ay ne yaptınız allah aşkına 7 ay boyunca ne yaptınız. planınız yok mu? hiç mi galatasaray takımını forvetsiz bıraktık bu sebeple ucl’den elendik, lig’de puanlar kaybettik, hocamız huzursuz, taraftarımız gece geç saatlere kadar golcü bekliyor diye düşünmüyorsunuz. tepki oluncada başkan niye tepki oluyor anlamıyorum geç saatlere kadar çalışıyoruz arkadaşlarımız serum yiyip geliyorlar deyip birde fotoğraf paylaşıyor. ziyaret işleri için serum yemiyorsunuz, hocaya kabadayı diyenlerle fotoğraf çekip paylaşıp kulüpler birliğş bildirisine imza atanlara plaket vermesini biliyorsunuz ama. mustafa cengiz yönetimi benim için miadını doldurmuştur. büyük umutlarla gelip daha büyük hayalkırıklığı yaşatmıştır.

  kullanabileceğin 15 milyon’un var ama sen gidip son iki gün diagne’yi almaya çalışıyorsun. diagne kötü futbolcu değil ama 12-13 milyon edecek kadar değil. bu paralara alınırsa amrabat transferi gibi olur.

  (bkz: 2018-2019 ara transfer sezonu)
 • 347
  15 milyon euro civarı bir rakam istendiği iddia edilen futbolcu.

  27 yaşına kadar gösterdiği en iyi performans kasımpaşa performansı olan bir futbolcu dünyanın hiçbir yerinde 15 milyon euro etmez, kimse kusura bakmasın; gelip 40 gol atsa da etmez.

  iyi performans gösterebilir eyvallah ama bahsedilen rakamlara transfer edilecekse "yüzyılın aptallığı" olur.