resim
Mauro Emanuel Icardi Rivero
Takım:Galatasaray
Mevki:Santrfor
Yaş:31
Boy:1.81
Uyruk:Arjantin
 • 9183
  son dönemde yıprandığını hissettiğim oyuncumuz. bu yıpranma çeşitli şekillerde oluyor.

  birincisi, bu adam sahada resmen dayak yiyor ama fauller, penaltılar, kartlar es geçiliyor.
  geçen sezon şampiyon çıktığımız fenerbahçe derbisinde bile kendisine yapılan 2 bariz faul es geçildi.

  stoper samet'in topuğa gelen net darbesi. faul + sarı kart olmalıydı:
  https://gss.gs/KRj.jpg

  kaleci irfan'ın yüze gelen net darbesi. penaltı + sarı kart olmalıydı:
  https://gss.gs/02A.jpg

  üstüne bu sezonki beşiktaş derbisinde ghezzal'ın hareketi hem kart hem penaltı gerektiriyordu, oyun devam etti. ayrıca icardi haftalarca iğneyle ve özel kramponla oynamak zorunda kaldı.
  https://gss.gs/bzN.jpg

  bu sezonki fenerbahçe derbisinde yumruk ve tokat yedi, penaltı verilmedi. yetmedi duran topta direğe ittirildi.
  https://gss.gs/auF.jpg
  https://gss.gs/3zW.jpg

  böyle üst üste cezasız kalmış aksiyonların mağduru olduğunuzda ne düşünür, ne hissedersiniz? normalde hakemlerin yıldız oyuncuları ekstra korunması beklenirken bu teamül türkiye'de icardi'nin aleyhine işliyor...

  ikinci olarak da icardi'nin sahada bir türlü beslenemediği için yıprandığını düşünüyorum. kerem formsuz, onunla yakaladığı uyum artık yok. tete ve zaha'dan neredeyse hiç pas alamıyor. mertens zorluyor ama o da nokta atışı pas konusunda eski halinde değil. beklerde zaten devşirme oyuncu kullanıyoruz, kanat etkinlikleri icardi'yi besleme konusunda çok iyi değil. hal böyle olunca okan hoca'nın da dediği gibi icardi'ye yeterince top gelmiyor. bu gol suskunluğu da onu mutsuz ediyor.
  https://gss.gs/yTP.jpg
 • 9184
  fenerbahçe ofsayttan penaltı alırken kendisinin golleri ofsayt bahane edilip iptal ediliyor. yetmiyor sahada dayak yemesine izin veriliyor o da yetmiyor kendisine yapılan bariz penaltılar verilmiyor. bu ortamda yıpranmadan kalması zaten mucize olurdu. net bir şekilde mobbinge uğruyor çünkü takımımızın uğruna şarkılar yazılan en değerlisi. taraftarın bir kısmı da bu duruma tepki göstermek yerine icardi'ye tepki gösteriyor. takım nasıl kendine gelmeliyse biz de kendimize gelelim. zaten dünkü maç* da kendimize getirmediyse çok da konuşacak bir durum yok.
 • 9185
  türkiye liginin uluslararası prestijini adıyla bile birkaç puan yukarı çeken futbolcu.
  oyunuyla, sempatikliğiyle, tarzıyla da, tüm ülke tarafından sevilen bir karakter oldu.
  dünya'da, avrupa top 5 ligde dahi bu tarz futbolcular senelerdir sahada koruma altındadır. bu liglerin yöneticileri, özellikle hakemleri bu konuda sık sık uyarırlar. ligin izlenebilirliği, bu oyunculara karşı veya beraber oynayan genç oyuncuların oyununun gelişimi bu açıdan da çok önemlidir.

  ne olduysa bu sene, icardi'ye kasıtlı yapılan tamamen art niyetli fauller bile göz ardı edilmekte. bu işte kimin parmağı olduğu apaçık ortadadır. buna maşa olanlar da gayet bellidir.

  art niyetlilerin elini attığı; icardi için bence bu senenin kötü anlamda kırılma anı, ritminin düşmeye başladığını düşündüğüm, daha ligin başında şöyle bir pozisyon var. ali şansalan'nın yönettiği, koray gençerler'in var hakemi olduğu 2 eylül 2023 gaziantep fk galatasaray maçında, papy mison djilobodji isimli kasabın, kırmızı kartı geçtim, icardi'nin futbol hayatını bitirebilecek hareketi bu ligde es geçildi ( https://gss.gs/cWm ). sonrasında da medyada olsun, bizim yönetim ve taraftarlar olarak doğru düzgün bir protestomuz olmadı. bu işin böyle olacağı, nereye varacağı taa başından belliydi aslında. sonrasında devam eden süreçte, yine kasıtlı olarak özellikle icardi'ye yapılan müdahaleler görmezden gelindi.

  bu art niyetlilerin, ne türk futbolunun gelişimine, ne uluslararası prestijin önemine, ne insan sağlığına saygısı olmadığı bariz belli. türk futbolu bu zihniyetle bir arşın yol alamaz. umarım bazı şeyler değişir. bu değişimi yapacak kudret de yine galatasaray camiası olacaktır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın