• son bir senesini özet geçmek gerekirse...

  her şey geçen sonbaharda inter'in icardi'ye sözleşme uzatma teklifiyle başladı. inter, icardi'nin 2021'de bitecek sözleşmesini uzatmak ve o zamanlar €110m olan serbest kalma bedelini €180m'a çıkarmak isterken; icardi-wanda ikilisi maaşlarının 4,5'tan 9'a yükseltilmesini istiyordu.

  o zamanlar ffp ile boğuşan inter ise €6-7m aralığında bir maaş teklifi sunarken; wanda-icardi ikilisi hem bunu kabul etmediler hem de serbest kalma maddesinin €180m'a çıkmasına itiraz ettiler çünkü gönüllerinde real madrid yatıyordu ve oradan bir transfer teklifi geleceğine emin gibiydiler. bu muhabbet uzunca bir süre sürdü. bu arada ise kulübün ceo'luk görevine juve'den ayrılan marotta getirildi ki bakın burası çok önemli.

  2019'a girildiğinde sözleşme konusu hala karara bağlanmamıştı ve wanda nara sağda solda saçma sapan açıklamalarına devam ediyordu... derken şoke edici bir olay yaşandı: icardi'nin yıllardır sürdürdüğü kaptanlık görevi elinden alınarak handanoviç'e verildi.

  bu kararın alınmasında sözleşme müzakerelerinin aylardır sürmesinin yanında icardi ve wanda'nın diğer oyuncuları kıl eden davranışları da etkiliydi.

  düşünün ki wanda tv'de "icardi istediği oyuncuyu takımdan göndertebilecek güce sahip..." açıklamasını yapabilecek kadar hoyrat; yine tv'de perisiç ve brozoviç'i eleştirebilecek kadar umarsızdı. bu açıklamaları icardi ile brozoviç-perisic'in birbirlerini sosyal medya hesaplarında takipten çıkarmaları izledi.

  icardi'nin kaptanlıktan men edilmesine misillemesi ser oldu ve hiçbir gerekçe öne sürmeden avrupa ligi'nde karşılaşacakları rapid wien deplasmanına gitmedi.

  o ana kadar konuyla ilgili konuşmayan spalletti de dayanamayarak topa girdi ve icardi'yi eleştirdi. "onun burada olmama sebebi ben değilim; biz çağırdık, o gelmedi..." dedi.

  icardi gelen tepkiler üzerine dizinden sakat olduğunu söyledi ve antrenmanlara da katılmamaya başladı. inter ise kulüp doktorların yaptığı testlerde icardi'nin dizinde hiçbir soruna rastlanmadığını basına açıkladı. icardi sakatlık numarası yapıyordu ve bunun bedeli acı olacaktı.

  aklı sıra kulübü hizaya getirdiğini ve yokluğunun ne menem bir şey olduğunu herkese gösterdiğini düşünen icardi sakatlığının geçtiğini ve artık kendini iyi hissettiğini söyledi ama bu defa da yönetimin desteğini arkasına alan spalletti onu oynatmayı reddetti.

  ikili pabucun pahalı olduğunu anlamış ve duruma ayıkmıştı. wanda sürekli katılımcısı olduğu telegolvari bir program olan tiki taka'da konuyla ilgili konuştu ve icardi'nin oynatılması için sabık başkan moratti'den bile yardım istediğini hüngür hüngür ağlayarak (yersen) anlattı.

  durumun vehameti öyle bir hal aldı ki eintracht'la oynanacak avrupa ligi karşılaşması öncesi lautaro da sakatlanınca inter maç kadrosunu altyapıdan iki forvetle (esposito, merola) doldurmak zorunda kaldı ve turnuvadan elendiler.

  spalletti, icardi'yle ilgili gelen soruları "ben sadece inter'i gerçekten seven kişilerle ilgili konuşurum." diyerek cevaplamadı. ufukta şl katılım hakkı için yarıştıkları lazio ile maçları vardı ve artık herkes icardi'nin kadroda olacağını düşünüyordu ama öyle olmadı. bu arada maçı 1-0 kaybettiler.

  spalletti maç sonrası zehir zemberek konuştu: "icardi'yi oynatsaydım diğer oyunculara ayıp ederdim. icardi taraftarların aşık olduğu bu formayı giymek için pazarlık yaparak onlara saygısızlık etti. zaten oynasa da skor değişmezdi. o bir messi veya ronaldo değil."

  icardi'nin yokluğu bu süreçte inter'i gerçekten sarstı. hele lautaro da sakatken... ve çok puan kaybettiler. spalletti o kadar çaresiz kaldı ki bazı maçlarda çaresizlikten stoperliği bile muamma olan ranocchia'yı santrfor olarak oynattı.

  bu vaziyet sezon bitene kadar üç aşağı beş yukarı böyle devam etti. icardi takıma dahil edilmek için bir avukat tuttu ve kulübü neredeyse mahkemeye verecekti. tabii sonradan spalletti onu tekrar oynatmaya başladı. gerçi hiçbir halt oynamadı kalan sürede.

  inter çok zorlansa da son maçta (empoli maçı) ilk 4'te kalarak şl'ye katılım hakkını kazanmayı başardı. bu süreçte olaya pek de dahil olmayan marotta ise icardi'nin defterini dürmeyi kafaya koymuştu. olacaklardan habersiz gerzek çift yaz başında hala lay lay lom takılıyordu: https://twitter.com/.../1146932324568899585

  oysaki yeni yönetimin büyük maharetiyle ffp yaptırımlarından kurtulan ve conte'yi takımın başına getiren inter'de yeni bir dönem başlıyordu. mottosu "not for everyone" olan bir dönem...

  marotta çok şaşırtıcı bir açıklama yaparak bu dönemi resmen başlattı: "icardi ve nainggolan'ı takımda istemiyoruz!"

  oynamadığı süre boyunca piyasa değeri yarıya düşen ve jovic transferinden sonra artık real tarafından da istenmeyen icardi mal gibi ortada kalmıştı. roma, napoli vs. istese de onun artık tek hedefi juve'ye transfer olabilmekti.

  ama şöyle bir sorun vardı ki juve çok harcama yapmıştı ve halihazırda kadrosunda higuain, mandzukiç ve dybala vardı. marotta eski kulübü juve'ye icardi-dybala takasını önerdi ama juve taraftardan çekindiği için bunu reddetti.

  velhasıl; napoli, roma, monaco gibi kulüpler icardi'yi istese de o sadece juve'yi istediği için ve bu transferin de gerçekleşmesi mümkün görünmediğinden icardi'nin kafaya durum dank etti.

  icardi ve wanda, inter'de kalmak istediklerini açıkladılar. (tabii bu açıklamada heyecan verici inter projesinin de etkisi büyüktü. düşün ki forvette 16'lık esposito'yu oynatmak zorunda kalan takımın forvet rotasyonu şu an lukaku, lautaro, alexis sanchez, politano)

  marotta'nın bu açıklamaya cevabı sert oldu: "wanda'nın söyledikleri tiksindirici. icardi'ye bu takımda yer yok!"

  bu sözlerden kısa bir süre sonra icardi, monaco'dan gelen €65m bons.+ €10m maaşlık teklifi reddederek inter'i tekrar çileden çıkardı.

  cuma akşamı ise bomba haber duyuldu. icardi avukat tutup inter'i mahkemeye veriyor. yaşadıklarından dolayı inter'den €1,5m yıpranma tazminatı ve acilen taktiksel antrenmanlara dahil edilmeyi talep ediyor. kulübü ise mobbing'le suçluyor. şahit olarak da tüm takımı yazdırmış salak. mobbing'e örnek olarak takımın whatsapp grubuna dahil edilmemesini bile eklemiş ki bu şerefsiz geçen sezonun ikinci yarısındaki hem sampdoria hem milan galibiyetlerinden sonra soyunma odasındaki kutlamalara bilerek ve isteyerek katılmayan şerefsizin ta kendisi.

  yalnız allah var inter durumu temiz yönetti. icardi'yi taktik antrenmanlara almasalar da diğer tüm antrenmanlara dahil ettiler. lukaku'ya 9 nolu formayı verince icardi'ye talebi üzerine 7 numaralı formayı tahsis ettiler. yani buradan pek bir şey çıkacağını sanmıyorum.

  nihayet dün şöyle bir çözüm bulundu: inter bununla 2021'de biten sözleşmesini 1 yıl daha uzattı ve karşılığında da psg'ye gitmesine müsaade etti. psg 5 milyon avro kiralama ücreti ödeyecek ve sezon sonunda da 65 milyon avroya bonservisini alma hakkına sahip olacak. bu dallama ise orada senelik 8 milyon avro garanti para (+2 milyon avro bonusu da var) kazanacak.

  gider gitmez "psg'ye gelmek kariyerim için büyük bir sıçrama" demiş ama beyinsiz karısıyla uslu dururlar mı tam bir muamma. mükemmel bir golcü olduğu yadsınamaz ama inter'de bu kadar tutulmasının ve geçen seneye kadar dokunulmaz olmasının sebebi biraz da koyunun olmadığı yerdeki abdurrahman çelebi modunda takılmasından kaynaklanıyordu. kulüp finansal durumu düzeltip marotta ve conte gibi iki dominant adama yetkiyi verince kıçına tekmeyi yedi.

  yoksa çekilecek çile olmadığı gün gibi ortada. geçenlerde nainggolan'ın röportajında geçen "soyunma odasında çok sıkıntılar yaşandı" sözü de direkt bu dallamayı hedef alıyordu ki entry'yi maxi lopez'in son instagram postunu bırakarak bitireyim; beğenene ve fotoğraftakilere bakınca bu adamın geçmişinin de geleceğinin de nasıl olduğunu ve olacağını rahatlıkla görebiliyor insan.

  https://gss.gs/fZW.jpg
 • eski türk filmlerinde geçen meşhur kalıpla tanımlamak gerekirse, yetenekli olduğu kadar haysiyetsiz ve beyinsiz de.

  bir kere skylar white'a rahmet okutacak derecede kevaşe bir kadınla evli: wanda nara. bu adi kadın, icardi dallamasıyla bir olup allah'ın veli kullarından maxi lopez'e yaptıklarıyla ünlense de başka maharetleri de var. kendisi aynı zamanda icardi embesilinin menajeri. öyle salak menajerlerden filan da değil, anasının gözü. bu yaz boyu inter'den daha iyi bir sözleşme koparabilmek amacıyla medyaya kıtır attı. "juventus icardi'yi istiyor, arsenal icardi'nin peşinde, icardi atletico'ya gidiyor, napoli icardi'nin peşinde koşuyor" diye elli çeşit maval okudu. çinliler satın almamış olsa üçe beşe bakmadan siktir ederdi bunu moratti ama çinliler artık istikrar sağlansın diye satmadılar. üstüne bir de yakın zamanda hem yevmiyesini doğrulttular hem de 23 yaşındaki bu cibiliyetsize giuseppe meazza'ların, mazzola'ların, zanetti'lerin şereflendirdiği kaptanlık pazubandını teslim ettiler.

  imdi, gelelim son olaylara. wanda nara denen kıblesi para olmuş iffetsiz kadın, bu moronu kukla gibi oynatıyor. "otobiyografini yaz, az daha para kıralım aşkitom ;)" diye kanına giriyor. bu dangalak da yaşına başına bakmadan yazıyor bir şeyler. kitabın bir yerinde de sassuolo maçının sonunu anlatıyor. 3-1 yenildikleri sassuolo maçından sonra guarin'le beraber tribünün çağrısına uyarak o tarafa yöneliyorlar. bu angut formasını bir çocuğa fırlatıyor. curva nord liderlerinden biri de gelip "al formanı, götüne sok" kabilinden buna geri fırlatıyor. sonra tartışma çıkıyor. o giderin fotoğrafları:

  https://gss.gs/mtr.jpg
  https://gss.gs/fWC.jpg

  bu yavşak, otobiyografisinde bu olayı "curva nord liderine ayarı verince soyunma odasında kahraman gibi karşılandım..." diye anlatıyor hatta hızını alamayıp "benim kafamı bozarlarsa arjantin'den 100 tane fedai getirtir hepsini geberttiririm, dedim..." diye devam ediyor. curva nord durur mu, dünkü cagliari maçında patlatıyor pankartı (sen kaptan değil bok parçasısın):

  https://gss.gs/YVZ.jpg

  bu da kesmiyor, evinin önüne de şunu asıyorlar (biz buradayız, senin arjantinliler nerede?):

  https://gss.gs/f7H.jpg

  kulüp yönetimi doğal olarak taraftardan yana tavır alıyor. sportif direktör ausillo ve ikinci başkan javier zanetti "icabına bakacağız, yaşananlar kabul edilemez..." diyorlar. efsaneler efsanesi mazzola "icardi satılmalı!" diyor. tüm bunların üzerine en azından kaptanlığın alınacağına kesin gözüyle bakılıyordu ama kulüp buna dokunulmayacağını ama kitabın bazı bölümlerinin düzelttirileceğini açıkladı.

  bence en geç yaza bu hırboyu satarlar. arsenal bayağıdır istiyordu. milik sakatlandıktan sonra napoli de sulanabilir ama orada da maradona bu işe çelme takabilir çünkü daha on gün evvel maxi lopez olayından dolayı hainlikle suçlamıştı icardiyi. velev ki napoli'ye gitti, en ufak dangozluğunda gerek çatlak başkan de laurentiis gerekse camorra mafyası bunun götünden şırıngayla kan alır. öyle milano'nun çelebi interlilerine benzemez güneyliler.

  "ulan amma da tahkir ettin adamı ha!" diyebilirsiniz amma... avradı olacak aşüftenin şu fotoğrafını instagramından paylaşacak kadar gavatlığın zirvesinde dolaşan bir göte de göt diyelim bir zahmet:

  https://gss.gs/BQ4.jpg
 • maxi pereira'ya sicilya mafyasından, bu arkadaştan intikam alması teklifi gelmiş. maxi ise bunu reddetmiş. aslında yine iyi dayanıyor maxi pereira. çocuklarını son bir yılda 2 kere gördüğünü söylemişti en son. bu arkadaşta maxi'nin çocuklarını koluna dövme yapmış.
  kısaca icardi x=küfür ise
  x'liğin kitabını yazmış.
  edit: tamam sakin ickili kafayla entry girince soyadlar karışıyor maxi lopez olacak. özür dilerim..
 • inter'in ultras taraftar grubu curva nord ile arasında ciddi sıkıntılar bulunan oyuncu. hele bugün 16 ekim 2016 inter cagliari maçında penaltı kaçırdıktan sonra işler iyice gerildi. daha geçenlerde inter'le yeni sözleşme imzalamıştı ama haftaiçi çıkardığı kitabında maxi lopez-wanda nara ve curva nord ile ilgili acayip açıklamalarda bulunmuş. arjantin'den 100 kiralık katil getirip curva nord'un işini bitirirdim tarzında ifadeleri var kitapta. bunun üstüne bi de penaltı kaçırıp, inter de maçı kaybedince iş çığrından çıktı. maç içinde kendisine pankart falan açtı curva. akıbetinin ne olacağını merak ettiğim topçu.

  edit: şimdi hatırladım geçen sene gittiğim inter-milan derbisi, derby della madonnina'da da penaltı kaçırmış, kaçırmadan önce 1-0 olan maç, kaçırdıktan sonra 3-0 milan lehine bitmişti. resmen ateşle oynuyor eleman.