• 1
  forvet(!).
  her ne kadar bu şekilde herşeyiyle anlatilebilse de biz gene de verelim geçmişini:
  profesyonel kariyerine sartid'de başlayan mateja kezman 17 maçta 9 gol attı ve fk partizan'a transfer oldu.fk partizan takımında oynarken golcülüğü ile psv eindhoven takımının dikkatini çekti ve hollanda ekibi partizan'a 500 bin avro bonservis bedeli ödeyerek mateja kezman'ı renklerine bağladı. psv eindhoven'la ilk sezonunda 33 maçta 24 gol attı ve hollanda'da 3 sene üstüste gol kralı olup 2004-2005 sezonunun başında ünlü iş adamı roman abramoviç'in sahibi olduğu ingiltere'nin chelsea kulübüne transfer oldu. chelsea'de josé mourinho'yla anlaşamamasından sonra atletico madrid'e transfer oldu ve ispanyol ekibinde 1 sezon oynadı.kezman 26 ağustos 2006 tarihinde 7.5 milyon euro bonservis ücreti(kaynak: atletico madrid borsa bildirimi) karşılığında fenerbahçe'ye transfer oldu. fenerbahçe'de oynadığı ilk sezonda 35 maçta 11 (ligde 9) gol atmıştır.oynadığı ikinci sezonda lıgde oynadığı 22 maçta 11 gol atmıştır.türkiye kupası'nda 5, şampiyonlar ligi'nde de 28 golü bulunmaktadır.2008-2009 sezonunda fenerbahçe'den fransa'nın paris saint-germain psg takımına kiralık olarak gönderilmiştir.
  bakalım kendisi avrupada neler yapacak bu sene.

 • 3
  işte gerçek fenerbahçe taraftarlığı budur. yenince, alacaksın fenerium'dan pahalı bir forma, çıkacaksın cadde'ye(orası senin tapulu malın ya), salyalar akıtacak, gürültü kirliliği yapacaksın. ve senden başka bütün futbolseverleri, furbolsevmezleri fenerbahçe'ye düşman edeceksin. her maç kazanacaklar ya, seni öyle kandırdılar ya gazeteler, antenler, renk renk sinamalar. sen en en zengin, en büyüksün ya. her maç yenersin ya. yenildiklerini saymazsın ya. ilahi adalet ya, dandik bir golle galatasaray geçiriverir ya nisan yağmurlarıyla beraber. işte o zaman depreşir gerçek taraftarlılığın. koşarsın samandra'ya saldırırsın otobüse. semih'in maymunu yaptığın koskoca kezman'a bok gibi ingilizcenle küfür edersin. diyalog geçer aranda'' are you good player- no i am bad no problem'' daha önce arabaya girmişti ya reisiniz açtı kapıyı kezman, ezik taraftar küfür ediyordu lan diye. uzadı kezman ve yapıştırdı küfürün allahını sırpça.'' maykoda piçka''. helal lan kezman, delikanlıymışın. seni hep sevdim, fener sana asla layık bir takım değil. kapımız sana açık, balkanların batman'ı mateja kezman.
 • 8
  (alinti: başarılı olmak istiyorum, ama performansı gösteremiyorum. benim kariyerim belli. psg taraftarları yüzde yüz randımanlı kezman'ı daha sahada göremedi. onlara daha iyi oynayacağım konusunda söz veriyorum)

  bu açıklamalar nedense bana çok tanıdık geldi. adam sanırsam psv'den ayrıldığı günden beri 3 ayda bir bu açıklamaları yapıyor.
 • 9
  kariyerinin en önemli hatasını chelsea'deki ilk sezonunun sonunda atletico madrid'in teklifini kabul ederek yapmıştır. halbuki mourinho'nun chelsea'nin başındayken özellikle savaşan, yerini kaybetmemek için direnen oyuncuları tercih ettiği bilinen bir olaydı. "ben gitmem, kalır çalışırım" dese eminim ki bu durumundan daha kötü bir halde olmayacaktı.
 • 11
  (alinti: başına gelenlerin ardından kezman'a en büyük destek, kendisi gibi eski bir fenerbahçeli olan anelka'dan geldi. fransız yıldız, kezman'ın güvene ihtiyacı olduğunu söyledi. bozacının şaidi şıracı çıktı. oyundan alınmasına tepki olarak formasını yere fırlatan ve birkaç kez özür dilemesine karşın 15 günlüğüne kadro dışı bırakılan psg oyuncusu mateja kezman'a anlayışla yaklaşan ilk isim nicolas anelka oldu. kezman gibi eski bir fenerbahçeli olan chelsea golcüsü nicolas anelka, kişisel blog sitesinde konuya ilişkin olarak yaptığı yorumda, "mateja kezman'ın tepkisini anlayıp anlamadığım soruluyor. evet, anlıyorum. hiç böyle birşey yapmışlığım yok; ama yaşadığı şeyi gözönüne alacak olursak, böyle bir tepki göstermesi normal" dedi. kezman'ın, tam da bir süredir süren kendi başarısızlığına kafa yorduğu bir dönemde, sahadan ıslıklarla çıktığına dikkat çeken anelka, "bu da biraz acıtır. bence kezman, kendisine güven duyulduğu zaman iyi oynayabilen golcü. güven geri geldiği zaman, psg'ye katacak çok şeyi olur" dedi.)

  kaynak : erhun geyisi / paris , (dha)
 • 16
  kezman vay be! hakikaten karakter sahibi futbolcudur kendisi. saha içinde yere göğe saldırıp saha dışında sütten kesilmiş bebe gibi melül melül fink atan oyunculardan değil en azından. oynadığı takımın bilinçsiz taraftarlarınca yuhalanıp, küfür edildikten sonra bir de kovalanmıştır. tabii aslında kezman'ın umurunda bile değil ki o birkaç zavallı et parçası.

  şu izleyeceğiniz görüntüleri analiz ederseniz demek istediğim daha da güzel anlaşılabilir. kamera kezman ve taraftarlar arasına odaklandığı andan itibaren geçen diyaloglar,

  aksan yapmaya çalışırken çuvallayan fenerbahçeli dıbık:

  - are you player?
  - are you player?
  - are you player?

  beyefendi kezman:

  - player! ( bu esnada karşısında bulunan godiğin içler acınası haline bakarak tiksinir ve evet ben büyük oyuncuyum der)

  aksan yapmaya çalışırken çuvallayan fenerbahçeli dıbık:

  - are you big player? ( biraz önceye kadar are you player ? diyen nefes alan canlı, bu esnadan sonra cümlesine sıfat bile katar. (''big'') dersine iyi çalışmış belliki.)

  beyefendi kezman:

  - ı am a big player. ( tekrar ve tekrar big player? sorularına maruz kalan kezman pek fazla beklemez ve cevabı yapıştırır.)

  aksan yapmaya çalışırken çuvallayan fenerbahçeli dıbık:

  -are you big player?
  -are you big player?
  -are you big player?

  -fuck off you!
  -fuck off you!
  -fuck off!

  ( o esnada galeyana gelen diğer şerefsiz bilinçsiz adi ve kötü kadın çocukları kıvamındaki taraftarların hepsinin ağzından birkaç cümle küfür çıkar)
  -fuckka muckka, velağağoı rağroğröörer fağğhcako fuka puka öhhööö öhüü haaahuuu fakkakaka ( küfür de edemezler gerçi. sadece taklit. bir yere kadar tabii)

  beyefendi kezman hiç taviz vermez ve efendi gibi;

  - thank you. thank you.
  - no problem. no problem. der. ve hatta bizim dilimiz ile teşekkür ederim bile demektedir orada. fakat o esnada ağzı kapının arkasında kalınca dudağını okuyamazsınız. iyi dinlerseniz duyabilirsiniz.

  bir kevaşe hemen atlar oradan:

  - aldığınız parrra hağğraamm ossun sanaaaağ hayvan! hayvan! hayvan! ( ayyy hadi yaaa. tamam sen öyle dediysen haram olsun. yerli malı)

  ortam yine laf kalabalığından geçilmez. herkes bağırır çağırır ama ne dediğinin farkında bile olmadan. öylesine işte...

  beyefendi kezman:

  artık yavaş yavaş bu densizlerle uğrasamayacağım diyerek oradan uzaklaşma kararı alır ve bu esnada;

  - maykada piçka! diyerek ortamdan uzaklaşır.

  bu küfür fenerbahçeli organların zoruna gider. oradan birisi bağırır.

  at organının teki;

  leaağğn! küfür etme leaaağnnn! diye kezmana bağırır.

  arkadaki diğer bir fenerbahçeli gergedan yaprağı ise;

  -anana siheran ğaaaa! diyerek klasını ortaya koyar.

  kezman tesislerden uzaklaşırken olayların baş hahramanı olan sarı fosforlu haysiyetsiz arabanın arkasında koşar ve cama 3 şaplak atar.

  - şlap, şlak, şlop!

  artık kezman yol almıştır bile.

  olayın kahramanı sarı fosforlu deve ise;

  ...(sansür)çoccuuuu! ...cocuuuuuu! bana küfrediyooo ...cocuuuuuu. ...coççcuuuuuu! gibi birşeyler söylemeye devam eder.

  ne diyelim. allah ıslah etsin sizleri.

  http://video.haberturk.com/...mp;amp;k_A=haberturk
 • 19
  --- alinti ---
  onlar da tahammül edemedi!

  paris st-germain, mecbur kaldığı için bu sezon fenerbahçe'den bonservisiyle aldığı kezman'ı malaga'ya satmaya çalışıyor. edinilen bilgiye göre kezman'ın menajeri, ispanyol kulübüyle görüşmeler yürütüyor.

  paris st-germain, mateja kezman'a daha fazla tahammül edemeyecek gibi görünüyor. geçtiğimiz sezon fenerbahçe'den kiraladığı; ancak yapılan anlaşma gereği bu yaz yaklaşık 4 milyon avro ödeyerek kezman'ı zorunluluktan bonservisiyle kadrosuna katan psg, sırp golcüyü ispanya'ya göndermeye hazırlanıyor.

  başkent takımında geçtiğimiz sezon, fenerbahçe'deki huylarını tekrarlayarak kriz çıkartan kezman'ın, psg'de pek istenmediği ifade ediliyor.

  öte yandan hücum hattına daha önce sochaux'da oynayan milli futbolcu mevlüt erdinç'i katan psg'nin, finansman sıkıntısı yaşamamak için de bir oyuncu satmak zorunda olduğu ve bu oyuncunun kezman olabileceği belirtiliyor. goal.com'un ulaştığı bilgiye göre kezman'ın menajeri, fransız kulübü yetkililerinin de bilgisi dahilinde, malaga'yla görüşmelerde bulunuyor.

  goal.com

  --- alinti ---