• 2
  sürekli fatih terim'e sallamak için pusuda bekleyen yazar. eminim keşke şampiyon olamasaydık da rahat rahat fatih terim'e sallasaydık diye iç geçiriyordur. biz biliriz böyle tipleri, kendilerini elit sanarlar, futbolu en çok kendilerinin bildiğini düşünürler. muhtemelen kendisi zamanında hoca kovulup mancini geldiğinde taklalar atmıştır sevinçten galatasaray'a "yakışan" hoca geldiği için. atkıyı güzel bağlıyor yakışıklı adam şekil falan ya ondan. aynı şekilde tudor için de methiyeler düzer bu elitist taraftarlar ki bu arkadaşa da baktım tudor'a haksızlık edildiğini falan söylemiş ve şöyle bir entrysini gördüm.

  --- alıntı ---
  kendisinin galatasaray'ı fatih terim'in galatasaray'ının kat be kat önündeydi. görmemek için azılı bir farih terim lobicisi olmanız lazım.
  --- alıntı ---

  kat be kat önündeymiş igor tudor'un galatasaray'ı. nasıl gülsem bilemedim buna. aslında yazmaya bile gerek yok da büyük maçlarda nasıl şamaroğlanına döndüğümüzü çabuk unuttu insanlar igor tudor denen çakma td zamanında. 8 maç 1 puan. ve atılmış sadece 1 gol. deplasmanlar desen aynı. insan ilişkisi 0. size elit!, atkısını düzgün bağlayan, karizmatik hocalarla mutluluklar. açın blok yazın uzun uzun saçma sapan yazılar, yeter ki bize bulaşmayın. biz galatasaraylı fatihle mutluyuz.
 • 3
  şöyle komik bir tahmine imza atmış yazar; (bkz: ali yavuz kol/#2471218)

  ali yavuz'dan selamlar *: https://www.instagram.com/...?taken-by=aliyavuz.9

  sözlükte bu tip çok giriye denk geliyorum. vücudunu görmedikleri oyuncuları; üstlerindeki tişört+yelek kombinasyonundan kilolu, göbekli, yağlı vsr. gibi eleştiren birçok kişi var.

  ilk önce bi' araştırma yapmanızda fayda var, insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.
 • 4
  ben de bu arkadaşımızın fatih terim’e çok ciddi bir nefret duyduğunu düşünüyorum. bunu aşağı yukarı her entarisinden anlayabiliyoruz. aslında düzgün bir üslubu ve mantıklı düşünceleri mevcut* ama yine de bu nefreti ilginç.

  (bkz: igor tudor/#2398085)
  (bkz: fatih terim/#2462387)
  (bkz: fatih terim/#2471366)
  (bkz: fatih terim/#2390224)

  ya önce bizzat sahip olduğu kebapçı dükkanında hoca tarafından yumruklandı, sonra tokatlandı;
  ya da soyadı aydoğdu.

  tabii ki bunlar latife. ancak bu kadar fatih terim düşmanlığı* beni çok sinirlendiriyor, üzüyor.
  adam size ne etti de düşmansınız?
  hadi hata yaptı takımı bıraktı deseniz,
  siz hiç hata etmediniz mi derim
  ya da bu adam hatasını kabul etmedi mi derim.

  bana her düşmanı, hocanın ve takımın takılmasını istediği izlenimini veriyor.
  sanki, biz şampiyonluk veya maç kaybetsek hemen pusuda bekliyorlar gibi geliyor. yaaa biz demiştik, yok hoca hani adam ederdi, yok eleman gibi sığ yorumlar yapacaklar gibi geliyor.

  unutmamız gereken ezeli rakiplerimizin en büyük şanssızlığının fatih terim olmasıdır; sevseniz de sevmeseniz de terim diyince galatasaray, galatasaray deyince akla terim gelir. hatta avrupada bile. ve hep beraber daha güçlüyüz.

  son sözüm kalemi güzel olsa da en azından fatih terim konusunda objektif ve sözlüğün bir rengi olarak kalması.

  niye yeşillendirmedin de buradan yazıyorsun o zaman kamil diyen olursa, bu sahip olduğunu düşündüğüm düşmanlığın bize zarar veriyor olmasıdır.
  bu zor zamanlardan kurtulmak için, bu duygulardan kurtulmak, güzel bir sinerji yaratmak lazım.
 • 5
  ilk ve son defa kendi başlığım altına yazıyorum;

  fatih terim'e nefret duyduğum falan yok.

  bana göre hiçbir galatasaray'lı da fatih terim'e nefret falan duyamaz, belki sevmez ama nefret olayı çok uç ve fatih terim'in galatasaray için yaptıkları da göz önünde bulundurulursa eğer saçma bir durum, daha önce nefret etmediğimi belirttiğim gibi sevmeme durumum da yok ama sözlükte çoğu arkadaşın içinde bulunduğu aşırı sevme ve biat etme durumum da yok. benim için hayatta böyle bir insan yok zira.

  şimdi durumu açıklığa kavuşturmak gerekirse; sadece sözlükte fatih terim adı altında çok fazla boş entry giriliyor ona kızıyor ve yazıyorum. fatih terim çok başarılı, galatasaray tarihi için çok büyük bir adam kabul, kabul edilemeyecek hiçbir nokta olmadığı gibi saygı da duyuyorum. bana batan galatasaray'ın fatih terim'e bağımlı olmasıdır. fatih terim emekli olduktan sonra ya da gecinden olsun öldükten sonra ne yapacağız? ben galatasaray'ın fatih terim'e bağımlı olmadan da ayakta kalabilmesini ve başarısını daim eden bir yapıya kavuşmasını istiyorum. şu an için böyle bir durum da öyle bir ışıltı da göremiyorum. benim için galatasaray çok çok büyük, başarısı tek bir insan evladına ilintili kılınamayacak kadar büyük. tek istek ve arzum başarımızın ve büyümemizin daha kurumsal bir çatı altında sentezlenip istikrarlı bir temele oturtulmasıdır.

  benim fatih terim ve diğer herkese karşı takındığım eleştirel durum sadece ve sadece bundan kaynaklanmakta olup, eleştiriyi bile kaldıramadığı gibi farklı her düşünceyi "öfke", "nefret" adı altında kutuplaştırmakta ve düşman pozisyonuna sokmakta olan arkadaşlarıma ise sadece gülüyorum.
 • 6
  galatasaray futbol takımının futbol direktörü olmadığı için fatih hoca hakkında isterse komünist manifesto tadında yazılar yazsın, hiçbir etkisi olmayacaktır. liberal takılalım azıcık, bırakınız yazsınlar, bırakınız gömsünler. nasılsa hiçbir etkisi olmayacak. nasılsa ne yazarsa yazsın kimse sallamayacak "aa bak doğru, haydi fatih terim'in evini yakalım, şişe takalım..." demeyecek.