• 4
  yeni bölümde onyekuru vs rodriguez tartışmasının yaşandığı program. yalnız bir şey dikkatimi çekti, ılgaz çınar bi yerde şöyle başlıyor cümleye "geçen sene galatasaray şampiyon oldu", sonra hemen ekliyor "yani 2018-2019 sezonu". işte bunlar sözlük effect. adamı youtube kanalında bile kayıp zamanlı konuşturtmuyor bu meret. illa sezon belirtecen, kaçarı yok.

  bu arada garry'nin daha hızlı olduğuna katılmakla beraber, değil ay, yüzyıl sonuna kadar onyekuru daha iyi bir oyuncu bana göre de. garry ne zaman driblingi kesip, kafasını kaldırıp nokta paslar atmaya başlar, o zaman belki bir karşılaştırma yapılabilir.
 • 5
  garry rodriguez ile henry onyekuru'yu kıyaslamışlar.

  popullizm'den başka bir şey değil bu. fenerbahçe'nin elindeki adam ile galatasaray'daki adamı kıyaslayalım... aradaki rekabetten ekmek çıksın.

  rodriguez kötü oyuncu demiyorum ama onyekuru ile aralarındaki kalite farkı inanılmaz seviyede. yarım sezon top oynamamış, üzerine sıtma geçirmiş onyekuru'nun futbolu dahi bu farkı net şekilde ortaya koyuyor.

  nitekim ciddi sakatlıklar yaşamazsa onyekuru yüksek bir kariyere sahip olacak. şimdiden everton ve monaco gördü adam. bana göre ilerde chelsea, arsenal, liverpool gibi takımların as oyuncusu olarak izlememiz hiç şaşırtıcı olmaz. son tercihlerini sadece bir tık geliştirse çok farklı seviyelere çıkar.

  bilmiyorum kendisini tekrar kiralama şansımız olur mu ama normal şartlar altında yolu türkiye'ye düşmeyecek bir kalite. aynı lemina gibi...
 • 6
  programı izlemedim ama onyekuru ile rodrigues kıyaslaması yapmaları normal.
  rodrigues de onyekuru da hızları ile ön plana çıkan adamlar. ha onyekuru bence daha iyi futbolcu o ayrı bir konu ama kıyas yapmaları normal.
  her pozisyonu kıyaslayabilirler ki buradan başlamaları da normal zira iki takımda birbirine en yakın iki oyuncu bu iki adam.
 • 7
  önce sultani124 için izleyelim bakalım dediğim sonra baya keyif aldığım bir muhabbete maruz kaldığım youtube kanalı. garry rodrigues, henry onyekuru versusu hakkında iki kelam da ben yapayım diyorum. her ikisinin de aşağı yukarı benzer kadrolarda verdiği verimlilik açısından düşüneceğim ben aslında meseleyi. garry rodrigues'in en verimli zamanı bence gomis ile birlikte oynadığı zaman dilimi. garry hakkında düşüncelerimi daha fenerbahçe'ye transfer olmadan önce 2019 yılının ocak ayında şöyle açıklamıştım; (bkz: #2578041) . onyekuru'nun ise hem oyun zekası ve pas yeteneği, hem dar alan becerisi açısından kendisine duvar olacak bir gomis'i olmadı hiç. buna rağmen bireysel yeteneği ile ayak içi, ayak dışı, yerden, havadan, kanattan havadan, göbekten havadan aldığı paslar olmak üzere çeşitli goller buldu galatasaray takımı ile. videonun bir yerinde galatasaray'lı fatih terim kimi alırdı sorusuna arkadaşın verdiği rodrigues cevabına hafiften gülümsedim. zaten her ikisini de alma şansı varken galatasaray'lı fatih terim onyekuru'yu tercih etti. hatta söylenene göre fenerbahçe'li ersun yanal da ocak ayında onyekuru'yu transfer etmek istemiş. * kanal keyifli yolunuz açık olsun.