• 2
  çok ağır küfretmek istediğim bir adet holiganın zayıf gördüğü takımdaşıma saldırdığı olay.

  şimdi bu adamın yağma suçundan yargılanması ve hüküm giymesi gerekmektedir.

  türk ceza kanunu
  madde 148- (1) bir başkasını, kendisinin veya yakınının hayatına, vücut veya cinsel dokunulmazlığına yönelik bir saldırı gerçekleştireceğinden ya da malvarlığı itibarıyla büyük bir zarara uğratacağından bahisle tehdit ederek veya cebir kullanarak, bir malı teslime veya malın alınmasına karşı koymamaya mecbur kılan kişi, altı yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
 • 3
  bir kaç kendini bilmez tarafından aşağılanan, gasp edilen öğrenci.

  insanın insanlığından utandığı, psikolojisini bozan, çaresizlikten kendi iç dünyasını karartan bir olay.

  ne var bunda baskı yapmışlar her yerde oluyor maalesef diyecekler olacaktır. doğru ve haklılar da.

  lakin o çocuğun iç titremesi, çaresizliği, "para verdim aldım" sözündeki öğrenci fakirliği, o kadar kişi ayaktayken kendisini korumak için - ki belki de daha önceden dövüldüğünden - yerde korunma pozisyonunda oluşu...

  iğreniyorum hepsinden, her birinden. sayıca üstünlüğü güç olarak gören güçsüzlükten. gece gece çok üzgünüm. böyle şeyler için mücadele ettim ben, kavgalarım böyle insanlar için oldu, hedefim böyle insanlar yetiştirmemek adına hep.

  bilemiyorum altan.
 • 5
  burada bir sosyal sorumluluk projesinden bahsediliyordu. ben de o başlığa demiştim ki zaruri ihtiyaçları karşılamak sosyal devletin görevidir. biz o görevin yerine getirilmesi icin kamu baskısı yaratalım. biri açsa devlet doyuracak, ayakkabı lazımsa devlet alacak; maça gitmek istiyorsa biz götürelim.

  galatasaray kulübü tarafından maca davet edilmesini sağlamalıyız. oyuncular forma imzalayıp hediye etmeli kendisine. sonrasinda da o insanlık dışı muameleyi yapan comarlar için kulübün de hukuki sureci takibini sağlamalıyız. yoksa yakılan formayi istesin ben hediye edeyim kardeşime o kolay. ama bunun çözümü forma hediye etmek değil yukarıda yazdığıma benzer şeyleri yaptirabilmektir.
 • 7
  ağır şerefsizliktir, barbarlıktır. sosyal medya olarak yapmamız gereken olayı yetkililere duyurmak ve adilerin yaptıkları bu şerefsizliği yanlarına bırakmamaktır.

  (bkz: kerem ceran)

  https://twitter.com/krmcrn7_42
  https://www.instagram.com/x.ilkercan/
  https://www.facebook.com/...spor.ulann?ref=br_rs
  https://www.instagram.com/mustaaafa.kss/

  tespit edilenler bunlar.

  https://twitter.com/EmniyetGM
  https://www.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx
 • 9
  https://mobile.twitter.com/...7023526912

  delikanlı birkaç kişi, elinde gsstore poşeti bulunan masum birine kuduz köpek gibi saldırıyor. öğrenciyim, para verdim diyor ama oç diye küfür ediyorlar. ne uğruna? bir spor kulübü için. kurtardınız mı bari işidsporunuzu? verdiler mi 3 puanınızı? bunların türevleri her yerde. maç kazanırsın kutlatmazlar, şampiyon olursun kutlatmazlar. bıçak çeker, eşyalarınızı çalarlar. neden? çünkü o şehirde sadece o kulüp tutulur. diğerleri ölsün, gebersin. sizin spor anlayışınıza tüküreyim. zaten hayatlarımızı başkaları yönlendirmiyormuş gibi birde sizin tribinizi mi çekecez? tez zamanda cezalarını almalarını diliyorum. umarım kulüp bu olayın peşini bırakmaz. kardeşimize de bir güzellik yapılsa çok güzel olur.

  edit: https://twitter.com/...s/919682876827947014

  https://twitter.com/...s/919689534580936706

  çok güzel oldu.
 • 13
  anası babası dişinden tırnağından artırdıklarıyla evladını gurbet ele okumaya göndersin. karda, kışta, çamurda oğlunun ayağı üşümesin diye kışlık ayakkabı alabilsin diye aşından kessin; sırf çocuğu rahat etsin, arkadaşlarıyla gezsin, canı bir şey isterse alsın diye her ay üç beş kuruş yollasın, sonra zihnini siktiğimin boynuzlusu gelsin bu çocuğa diklensin, onu korkutsun.

  o çocuk ne hayallerle, kaç kişi arasında bekledi sırf gönül verdiği takımın futbolcusundan imzalı bir kıyafet alabilmek için.

  yaptığınız adamlık mı, büyüklük mü, delikanlılık mı?

  şehrinin de takımına da sahip çıkacakmış. ulan sana rusya denilse orospu, abd deyince dış mihrak, pensilvanya deyince fetö diyen, sol tandanslı grupların toplantılarına, barlarına karı kız düşürmek için giden bir amelesin. şehrini de sikeyim.

  bu çocuk galatasaraylı ya, hiç mühim değil. aynısı beşiktaşlı da olsa, fenerbahçeli de olsa hiç aynı tepkiyi verirdim. kendi halinde gariban bir öğrenciden ne istediniz be ahlaksız herifler.

  hiçkimseye, hele ki 6 kişi kıstırıp tek başına birine asla dayak atılmaz da; kadına, yaşlıya, çoluğa, çocuğa hiçbir zaman el kalkmaz. bu da henüz 20 yaşında, kim bilir ne hayalleri olan genç bir birey ya.
 • 15
  büyük ihtimalle; tek başınayken hiçbir saygınlığı olmayan ve kimsenin adam yerine koymadığı çomarların, kendi gibi kişiliksizlerle bir araya geldiğinde ağızlarından salyalar akıta akıta etrafa saldırarak toplumdan intikam almasının bir örneğiyle karşı karşıyayız. paragraflar dolusu entry girmek istiyorum ama format dışına çıkmamak adına yarım saattir yazıp yazıp siliyorum. diyeceğim tek şey, allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın!
 • 16
  yapılacak iş çok basit. gerek mobese kayıtlarından gerek mağdur kardeşimizin tanıklığıyla bu işi kimlerin yaptığı tek tek tespit edilip gözaltına alınmalı. başta gasp olmak üzere mümkün olduğunca çok ilişkili suçtan yargılanmalı. gaspın cezası hapis olduğundan ve diğer suçlardan hapse girerler. galatasaraylıların bol olduğu koğuşa koydurursun. hadi bakalım orada da dayılansınlar. orada da formayı çıkartmaya çalışsınlar noluyor... gerçi o zaman istemeseler de malum videoda istedikleri gibi galatasaray forması çıkar herhalde!

  ha ben kindar olduğumdan içerden eleman tutup kameraya aldırıp basına sızdırırım da normalde yapılmaması lazım.

  kan beynime sıçradı sinirim gitmiyor amk.

  bu kulüp de bunun peşini bırakırsa yazıklar olsun.
 • 17
  klubün acilen el atması gereken olaya maruz kalmis kardeşimiz. maalesef bizim toplumumuz ciddi anlamda affedersiniz öküz insanı barındırıyor. o kadar çok şerefsiz,haysiyetsiz insan içerisinde yaşıyoruz ki bunlar sadece ortaya çıkanlar. bi şerefsizlerin yakalanıp yıllarca hapis yatması lazim. şuan büyük ihtimal tutuşmuş durumda ve kaçacak delik arıyorlar. taraftar olarak, kulüp olarak en önemlisi insan olarak bu olayın pesini bırakmamamiz gerekiyor. bu haysiyetsiz, insan olamamış mahlukatlar hapislerde sürünmeli.
 • 18
  işidspor görünümlü bir takımın taraftarı olan, sayesinde nefes alabildikleri kurtuluş savaşı adına yazılmış bir marşı tribünlerinde söylemekten imtina eden rezil çomar sürüsünün gerçekleştirdiği eylem. bak net söylüyorum, kırk orospu bir araya gelse bu saldırıyı gerçekleştirenler gibilerini yapamaz. yapamaz abi.

  o sözde sevdiğiniz ülkenin kurtulması gereken en rezil bela sizler ve sizin zihniyetinizdekiler. ulan galatasaray taraftarıyla hıncahınç dolu metroya binen bir fenerli vardı bir ara. formasıyla falan binmiş herif metroya. bizimkiler biraz bağırdı biraz uğraştı biraz gülüp eğlendi ama tek bir kılına zarar vermedi çocuğun. bak fenerbahçeli diyorum. galatasaray metrosunda diyorum. siz kimsiniz be? götü boklu takımınız hükümet desteği olmasa elli kere alt liglere düşmüştü şimdiye.

  ulan her şeyi geçtim, koduğumunun çökelekleri öğrenci adamdan ne istiyorsunuz siz? cebindeki üç kuruş parayla store'a uğrayıp bir şeyler almış, muğla'dan gelip efendi gibi maçını izleyip gidecek, eşkiya mısınız lan siz? götünüz yiyorsa arena civarında bir öğrenci kardeşimize aynı muameleyi yapın da ebenizin fistanı nerenize giriyor görelim. namussuzlar. haysiyet yoksunu çomarlar.

  umarım sizi bulup o konyaspor formalarını müsait tarafınıza sokarlar. anıra anıra gezersiniz sokaklarda.
 • 19
  olm bu nasıl bir şerefsizlik lan. görende konyaspor'u tarihi olan bir klüp sanacak da konya'da gs store poşetiyle gezemezsin diyorlar birde. yazık günah şu çocuğu düşürdükleri duruma içinde ki bende kalsın para verdim diyor adamlar hala çakmak yoh mu la diyor amk. şu ülkede bir gerçek var ki garibana en çok zarar yine garibandan geliyor. içim acıdı kardeşimize gece gece. sözlük olarak birleşip bu kardeşimize bir forma hediye etsek ya .
 • 20
  bütün taraftar grupları orospu çocuklarından oluşur. tribünlere gidip galatasaray'ın ultraslan'ını da, kayseri'nin kapalı kale'sini de, konya'nın nalçacılar'ını da bakın. bilhassa bu vahim olay da, gerçi klasik bir türkiye manzarası- orta doğu da diyebiliriz-,* bu saydığım gruplar arasından konya grubu.

  hangi taraftar grubuna giderseniz gidin koyunlar ve çobanlar vardır. çobanlar reistirler ne derlerse o olur. birisi de çıkıp ulan orospu çocukları siz kimsiniz de böyle emirvari konuşuyorsunuz, istediğiniz gibi at koşturuyorsunuz demez. demezler tabi adam ülkenin başındaki anasını sikse suçu anasında arayacak cinsten. bu cinslerin tek amacı bir güce tapıp o güç sayesinde bir şeyler elde etmek. güç 100 ise 1 ini de kendisi alsın diye yapmadığı kalmaz.

  konudan çok uzaklaştım. konuya gelirsek bu olaydaki her aşağılık kişi hakkında 6222 ile alakalı hükümler uygulanmalıdır. gerçi kanun içeriğinde böyle bir olayla alakalı hüküm var mıydı hatırlamıyorum ama en azından insanlık onurunu zedeleyen unsurlar var. bir de kime diyorsak. hırsızların bir gece nezarette kalıp ertesi gün salındığı bir ülkede yaşıyoruz.

  hiç abartmadan söylüyorum bu olaydaki insan tipi ülkenin en az yüzde kırkı. büyükşehirlerde pek göze batmıyor ama küçük şehirlere hatta büyükşehirlerin kenar mahallelerine gidin bu insanlarla dolu. bunlar en namuslu, en ahlaklı, en delikanlı, en dindar ve hatta en kral adamdırlar. ama gel gör ki ne kadar pis, iğrenç, ahlakdışı olay varsa yine bunlar içindedir olayın. kenar mahallelerde kendilerinden güçsüz kişilere veya güçlü olsa bile zaten 10 kişi gidecekleri için kendilerinden güçlü kişilere ne bakıyorsun lan diyen aşağılık orospu çocukları. bunlar her türlü uyuşturucu ve kaçak sigara satımının içinde olan şerefsiz ve karaktersiz kişiler. bunlar stadyumlarda tuvaletleri parçalayan, maç sonrası, maç öncesi, maç sırasında rakip taraftara, polise taş atan şerefsiz, cibiliyetsiz, zürriyetsiz kişiler. ulan yemin ediyorum soykırım olsa üzülmem. canınız cehenneme aşağılık orospu çocukları.
 • 21
  video beni çok üzdü açıkçası. olay maçtan önce yaşanmış sanırım, galatasaraylı kardeşimiz linnes'in imza gününe gitmiş ve store'dan bir kazak alıp imzalatmış. ne kadar mutlu olmuştur lan, takımın sürekli oyuncularından birisini yakından görmüş hatta muhtemelen fotoğraf bile çektirmiştir. ama burası ortadoğunun göbeği amınakoyayım. saf bir mutluluğunuz çok kısa sürüyor. her yer orospu çocuğu dolu, geliyor birileri hemen mutluluğunuzun içine ediyor.
 • 22
  akşam akşam üzen olay. istanbul'a klübün davetlisi olarak derbiye çağrılmasi sevindirici. sevenleri sevindirmek galatasaray'ımıza yakışandır.

  emniyetten gelecek güzel haberleri dört gözle bekliyorum. 10 yıl maç günleri karakola gelip imza atsınlar ve maç bitene kadar misafir edilsinler. olması gerektiği gibi.

  organize suç örgütü kurarak planlı gasp ve terör suçlarından yatıp çıktıktan sonra tabi...

  mesnevinin kalbinde bir ur olmuş bu adamlar.

  sabah eklentisi: bu olay ve arkasından gelen refleks bana bu senenin en net şampiyonluk alâmeti gibi geliyor.
 • 25
  https://mobile.twitter.com/...s/919667557023526912

  işte bu tipleri tespit edip, fener maçından önce arena'nın etrafına bırakacaksın ki baya baya linç edilsinler. yavşaklara bak lan sinirden elim ayağım titredi. 3-5 kişi dolaşıp, tek başına dolanan genci görünce şova kalkmışlar. benim anlamadığım şey; bu tarz gruplarda herkes mi yavşak, herkes mi karaktersiz? lan 6 kişi arasından 1 kişi demez mi ''n'apıyorsunuz?'' diye. özellikle o gencin kafasına vuran, poşetini alan lavuğu çok sağlam dövmek lazım.