• 1
  tanım: birbirine yakin insanlar ve/veya gruplar arasinda olabilecek sorunlarin, yine bu butunluk icerisinde konuşulmasi/halledilmesi gerektiğini ifade eden atasözümüz.

  sözlük formatına uygun tanım: birilerinin gidip bir an önce hakan ünsal'a hatırlatması gereken atasözümüz.

  rumuz: damlayadamlayagölolur.

  ukdeyi armaninpesindeyiz kişisi 30 aralık 2009 11:52 tarihinde vermiş.
  ukdeyi ultradnan kişisi 30 aralık 2009 12.57 tarihinde doldurmuş.
  entryi s3th kişisi 30 aralık 2009 13.08 tarihinde okumuş.
  kalifiye jurnal de 30 aralık 2009 14.41 tarihinde "hani bana!hani bana!" demiştir.

  rumuz: komikolduğunusanangsuser.

  edit: hankan ne lan! *
  armaninpesindeyiz' teşekkürler.
 • 2
  genelde galatasaray camiası için kullanılan bir deyiştir. fakat algılanmasında ve söylenişinde bir problem bulunmaktadır. şöyle ki;
  türk dil kurumuna göre yen giysi kolu ve bir tür çiçek yaprağı anlamlarına gelmektedir. kol kırılır yen içinde kalır sözü haliyle giysi kolu anlamıyla ilişkilidir ve dil kurumunun bu anlamla ilgili verdiği kullanım örneği şudur:
  "yalnız ellerini yıkadı, kuruladı, yenlerini indirdi."- ö. seyfettin

  yani yen kırılan kolun içinde kalmaz, tam tersi kırılan kol yenin içinde kalır ama bu durum kimseye belli edilmez. vurgulamayı ona göre yapmak gerekir. ben eskiden öyle yapmazdım, o bakımdan.
 • 3
  özellikle son günlerde herkesin diline pelesenk olmuş cümle. galatasaray'da kol kırılır yen içinde kalır. tamam hoş güzel de kimse kolun neden kırıldığını sorgulamıyor. kolun kırılması o kadar olağan hale geldi ki herkes olaydan/kavgadan/tartışmadan sonra verilen tepkiye göre yorum yapıyor. benim bildiğim önce olayın neden gerçekleştiğine kafa yorulur. sonra reaksiyona bakılır.

  ama nafile, bu kol kırılması gökhan zan'ın omzunun çıkmasından daha olağan bir hale geldi. hala biz genç oyunculara yüklenelim. galatasaraylı duruşundan daha önemli şeyler var. mesela insanlık, adamlık... bir oyuncunun kendinden yaşça küçük bir oyuncuya vurmasında galatasaraylı duruşundan önce bakılması gereken şeyler vardır.
 • 4
  galatasarayda yıllardır cok sık kullanılan atasozu.

  ama unal aysal ın secim kararı sonrası gorduk ki, eger isin ucu monserlere dokunuyorsa gecerliligi kalmıyormus, kanal kanal dolasıp demec veriliyormus.

  acaba vesayat sisteminin carpıklıgını örtmek icin yıllarca kullanılmış olmasın? çünkü galatasaray ananelerini bu kadar iyi bilen yöneticilerin bir anda medyada icini dökmesine hiç bir monser cıkıp kol kırılır yen içinde kalır demiyor.
 • 6
  özhan canaydın'ın başkan olduğu dönemde galatasaray futbol takımının felsefesi olan söz. buradan serdar aziz olayına geleceğim. keşke yine kol kırılsaydı yen içinde kalsaydı da, serdar aziz'le alakalı sorunlar olduğu gündeme getirilmeyip, dillendirilmeyip tok satıcı mantığıyla pazarlansaydı. kötü mü olurdu? kesinlikle hayır. ama gelin görün ki 5 m euro barajının altına gitmeyecek stoper şimdi 2 m eurolara filan gidecek muhtemelen. sözün özü kulüp olarak çok kötü bir tüccarız. kendi malımızı kendimiz kötülüyoruz.
 • 8
  kulübümüzün uzun yıllardır kabul görmüş kültürü. mustafa cengiz yönetiminin de bazı konularda bunu düstur edinmesini isterim. ayrılan oyuncular hakkında, doğru da olsa, itibarsızlaştırma yapılmamalı. bu adamlar gittikleri yerde bile hep galatasaray paylaşımı yapıyor, dışarda bizi iyi temsil ediyor. bizim de saygı çerçevesinde davranmamız gerekiyor kendilerine karşı.

  en basitinden fernando’nun maaşını alamadığı için ihtar çektiği bilgisinin paylaşılması çok yanlış bir hareket. bu tüm dünyaya, “biz oyuncuların maaşını zamanında ödeyemiyoruz” demektir. bırakın mevzu sizde kalsın, içerde çözün. şeffaflık bu değil. aynı konu hem ndiaye hem de gomis’te de yapıldı. tüm bu haberlerin zamanlamaları da çok manidar. yönetimi seviyorum fakat bu konunun üzerinde düşünmeleri gerek.