• 8
  yıllar yılı galatasaray tribünlerinin en renkli simalarından biri olmustur. lakabını sonuna kadar haketmektedir, çünkü gerçekten korkusuz ve sinirli biridir. ancak yarattıgı mevzular, çılgınlıgı, sınır tanımamazlıgı ona ayrı bir hava katmıstır. esprili bir sekilde anlatılır olmustur.
  halen kapalıdadır bu kasap abi. allah eksikliğini göstermesin *
 • 13
  ya$ini bilmiyorum ama tip mezunu muhabbetleri gectigine göre en az 30 vardir ve davrani$lari ile genç nesile kötü örnek olan $ahistir. benim gözümde maca döner bicagi ile giden kendini bilmezdir. böyle insanlarin varligindan haber aldikca, tribünlerde karincaezmez $evkileri, alpaslan dikmenleri görmek istiyoruz, dedigimdir. yeri gelmi$ken, el fatiha.
 • 15
  14 mart 2010 galatasaray ankaragücü maçı için deplasmana 36 döner bıçağı ile maça gelen a.gücü taraftarına elinde sandalye ile saldıran kişidir. yaptığı yanlıştır, a.gücü taraftarı sokak'a girsin bizi taşlasın, döner bıçaklarını gösterip sallasın kimse de bişey demesin. zaten necip türk polisi biber gazını gerektiği yerde kullanmaktadır.

  olayları gördünüz mü yada size ne anlattılar bilmiyorum. adamlar döner bıçağıyla sokak'a girecek, şelale'nin orda herkese sallıcaklar, taş atacaklar sonra adamlara dalan galatasaraylılar kötü çocuk olacak. ya ankara'daki ilk maçta devre arasında taş yağdı galatasaray taraftarına, bu maç önce şelale'nin orda inip saldırdılar, sonra ikinci a.gücü otobüs sürmeli'nin ordan girdi sonra suçlu kasap gökhan ve orda olanlar oldu.

  geçmişi iyidir kötüdür herkesin kendi görüşü ama o geçmişte tayfa'nın, kasap gökhan'ın, sütçü'nün yaptıkları olmasa bugün ne inönü'ye ne kadıköy'e böyle rahat girerdiniz, giriyorsanız tabi...
 • 16
  fenerbahçe maçı için tüm sözlük ahalisini döner bıçaklarını kuşanıp bu arkadaşımıza (ve diğerlerine) yardıma çağırıyorum.
  (bkz: 28 mart 2010 galatasaray fenerbahce maci döner bıçağı zirvesi)

  yok öyle makara kukara zirveler. bu ülkede devlet yok, mahkeme yok, polis yok, hukuk yok, adalet yok, hiç bir şey yok. adam öldürmek serbest nasıl olsa. teksas ya burası. eee bizlerde sağlam gassaraylıyız. yermiyiz ulan öle, rakip taraftarın ayak takımı döner bıçakları ile gelecek. bi de tahrik edecekler bizi sallayarak. bak ya.

  ne yapıyoruz. rakip taraftarın ayak takımı döner bıçakları ile gelip bizleri tahrik ettimi, saldırıyoruz. allah ne verdiyse. ölen ölür kalan sağlar bizimdir. yanlız maça 15 dakika kala döner bıçağı zirvesi'ni kesip maça yetişmemiz lazım ona göre. randevulu olması lazım bu işlerin. maçtan sonra büyük "reis"ler (ugh) araya girip barışı sağlayarak otoritelerini pekiştirir ve adaleti sağlarlar nasılsa. haaa bi de, işimiz onların memleketine düştümü bu rakip taraftarın ayak takımı'nın misafiri olup beraber yer içeriz, birlikte cumaya gideriz tabi. ama o başka bu başka.

  yanlız bırakmamak lazım.
 • 17
  sadece türkiyede değil dünyanın her yerinde en büyük olaylar futbol maçlarında olur. ingilterede veya güney amerikada neredeyse her maçta böyle olaylar yaşanır. bu kadar erkeğin bir arada olduğu ve alkolün tüketildiği bir ortamda da gayet normal bu tür olayların olması.

  ben bu arkadaşı hiç görmedim hatta ismini ilk defa duydum. ama benim gözümde bu adamın, evine gece vakti giren eli bıçaklı hırsızı mutfaktan kaptığı bıçakla kovalayan adamdan hiç farkı yoktur. adamlar pantalonlarında döner bıçağıyla sokağa girecek sana sataşacak sende cevap vermeyeceksin. bu işler öyle olmaz.kendi stadını koruyamıyorsan o zaman ben büyük taraftarım demiyeceksin.

  elbetteki bu tür olayların olmasını kimse istemez. bende maçlara eşimle gidiyorum, temiz kavgasız gürültüsüz izlemek isterim maçları. herkes bunu ister. durup durduk yere hiçbir şey yokken gelen adamlara saldırırsak o yanlıştır kabul edilemez ama birileri saldıracak, o birileri saldırdığında da, tribün adamları stadı ve bir bakıma bizi koruyacak, tutup sende ayıp diyeceksin. değil arkadaşım, ayıp değil. hatta helal olsun.

  bir de haberleri mümkün olabildiğince " yandaş medyadan" okumayın. sonra gereksiz yere gaza gelirsiniz.
 • 19
  hiçbirşey yokken, sokğımızda elimizde şişemiz ,sevdamızla buluşmayı bekliyorken arsızca ,ellerinde döner bıçaklarıyla sokağa gelen a.güçlü ibişlere gereken cevabı vermiştir.4 tane a.güçlü taraftarı sandalyeyle döverek hastanelik etmiştir.ne yapıcaktı abicim buyrun beraber mi içelim diyecekti.desteklediğim holganlık değildir.sakince maçı bekleyen insanları rahatsız edici haraketler yaparsan senden daha delisi çıkar hastanelerin müdavimi olursun işte böyle.
 • 20
  çok şey yazmak isterim kasap gökhan hakkında ama fazlasını yazmak istemiyorum tanımadan atıp tutan kişilerin tanıyınca anlaması için. galatasaray tribünlerinde bazen çatlaklar oluşur organize olamayabilir çünkü maç dışında buluşulan bir mekanı yoktur. bu yüzden ali sami yen sokak çok önemlidir, bırakın bu sokağa yapılıcak baskını bu sokakta başka takımın formasını giymiş birinin gezmesi bile söz konusu olamaz. bu kişinin aleyhine konuşan kişiler muhtemelen kasap gökhan ankaragüçlülerin üstüne tahta sandalyeyle koşarken, büyükdereye deparı koymuş kişilerdir.

  kasap gökhan ve galatasaray uğruna canını tehlikeye atmış kişilere saygım sonsuzdur. kimse kusura bakmasın ama üstümüze demir ve çivili sopayla koşan kişiler varken arkamda kaçışan korkakların değil kasap gökhan gibi cesur adamların olmasını isterim.
 • 22
  galatasaray tribünlerinin emekçisidir.

  öyle arkasından atıp tutulacak bir adam değildir. arkasından ancak klavye başındaki delikanlılar atıp tutabilir. tribün'de dönen kahpelikleri bilmeyen, gidilen deplasmanlarda rakip tribünden atılan boklar üstüne sıçramayan, 100 kişiye karşı 3-5 kişi kavgaya girmeyen bilemez.

  ha ben çok mu kavgaya karıştım? ufak çaplı bir iki... izmir'de karşıyaka basket deplasmanına giderken 3 arkadaşımla birlikte karşıyaka iskeleden denize atılmaktan son anda yırtmıştık... böyle şeyler yani.

  anlatıldığı kadarıyla biliyorum. leeds'li lerin beyoğlu'nda neler yaptığını kaç kişi biliyor? oradaki insanlara neler yaptığını kaç kişi biliyor...

  işte bunların tamamını bilmeyenler sağda solda ancak yazabilirler. kasap gökhan haklı veya haksız, kimine göre haklı kimine göre haksız. o'nun yapıp yapmadığını da bilmiyorum. olabilir de olmayabilir de. biz ne dedektifiz ne de hakim, savcı... yaptıysa, suçluysa hukuk devletinde cezasını zaten alacaktır.

  dilerim bir an önce ailesine, sevdiklerine, ali sami yen'e kavuşur.
 • 23
  galatasaray tribününde abi diyeceğim 2-3 kişiden biridir. maalesef ali sami yen sokakta uzun bi süre "resimdeki gözyaşları" nı içten söyleyen biri olmayacak aramızda. o öyle bir galatasaraylıdır ki o vatanına milletine öyle bağlıdır ki bayrağı ve sevdiği manevi değerler uğruna gözünü kırpmadan canını tehlikeye atar. aslan gibidir o. 2008 de kalamıştaki şampiyonluk kutlamasına giden bi grup galatasaraylıyla beraber bağdat caddesini, kızıltoprağı, fenerbahçeyi galatasaray diye inleten aslandır. kimine göre sadece bir tribün emekçisi bana göre ise sevdası uğruna ölmekten korkmayan peygamber hüseyin in devamıdır.

  bekliycez. sen çıkıp sokağa gelene kadar bekliycez. kapşonunu başına geçirip "hadi lan doluşun taksilere gidelim kadıköye" dediğin günleri bekliycez. aslanlar gibi çıkmanı bekliycez.
 • 24
  "abi" sıfatlı birçok insanın mide bulandırıcı şeylerle anıldığı galatasaray tribününde, hem de gücü o insanların birçoğundan fazla şeylere yeterken hiç o işlere bulaşmayan; bu konuda bir duruş sergileyebilen belki de tek adam. tribünle uzaktan yakından alakası olmayan kişilere göre "katil", "cani" ya da "futbol teröristi". galatasaray tribünü içinse paha biçilmez bir nefer, bambaşka bir renk, bambaşka bir nüans. tribündeki kardeşleri içinse tek kelimeyle "abi". elinde en sıkıntılı maç için bile tomar tomar bilet olduğu için ya da sözünden çıkınca sürülerini üstüne saldığı için değil ama. bir gram çıkar beklemeden aynı sevdayı paylaştıkları, aynı gemide yolculuk yaptıkları, geminin başına bir iş geldiğinde en önde kaçmak yerine gerekirse tek başına tekrar yüzdürmeye çalıştığı için...