• 1
  2014-2015 sezonunda galatasaray futbol takımının en büyük eksiğidir.
  sabri'nin 3 asisti dışında gol bulmanın normal şartlarda en kolay yolunu uygulayamıyoruz. üstelik umut bulut ve burak gibi havadan gelen toplarda fena da olmayan 2 forvetimize rağmen. genel olarak gol yükümüzü göbekten geliştirdiğimiz ataklar ve duran toplar çekiyor. onun dışında olcan olsun, etkili bindirmelerine rağmen telles olsun, kanattan asist üretemediler. keza bruma da. anlaması zor. oysa pes'te bile ilk öğrenilen gol atma biçmi bu. azıcık etkili ortalar yapabilse takım çok kolay açacaz kilitleri.
 • 2
  önümüzdeki süreç içerisinde biraz iyileşmesini beklediğim eksikliğimizdir.

  telles son 2 maçta eskisine oranla daha iyi orta açıyordu giderek daha iyi olacağını düşünüyorum.

  kanat oyuncularımız daha çok içe kat eden türde oyuncular oldukları için sneijder ve emre çolak gibi oyunculara da kanat akını konusunda görevler düşüyor. özellikle sneijder'in daha çok orta açması gerektiğini düşünüyorum. çünkü ayak içi ve sert açtığı ortalar çok etkili olabiliyor.
 • 5
  (bkz: akıncı)
  (bkz: akıncılar)

  bir brumayla, akınlarda çocuklar gibi sendik;
  bir brumayla o gün önümüze geleni yendik!

  ak tolgalı riekerink bey haykırdı: ilerle!
  bir eylül günü geçtik tinercilerin içinden bruma ile...

  şimşek gibi kanatlara atıldık iki koldan.
  şimşek gibi galatasaray aslanlarının geçtiği yoldan.

  bu sezon dolu dizgin koşan kanatlarımızla
  yeniden şampiyonluğa kanatlandık o hızla...

  ali sami yen arena'da bugün gülleri açmış görürüz de
  hala o güzel goller titrer gözümüzde!

  bir brumayla, akınlarda çocuklar gibi sendik;
  bir brumayla o gün önümüze geleni yendik!
 • 7
  benim için türk futbolunun en büyük kanseridir. ezbere kanat akınları düşünmeden, sağ yada sol çizgiye inip orta açma düşüncesi. topu kaleye en ölü bölgeye hapsetmek. bunun neticesi pozisyonsuz geçen maçlar, kaleye şut bile atmadan biten devreler.

  bir kere kale sağ veya sol tarafta değil ortada, orta alanda çoğunlukla oynayacaksın ve sıkıştığında topu kanatlara açıp rakibin dengesini bozacaksın. orta alandan başlayarak sürekli kanatlara hapsolmak ve oradan oyun kurmaya çalışmak kapanan takımın işine geliyor. iniyorsun 4 kişiyle bir kanada açıyorsun ortayı senden 1 oyuncu var o bölgede rakipten 5 oyuncu.

  oyun orta alanda oynanır kanattaki adamın önüne pası attınmı ceza sahası içine kaçarda kaleyi bulur. fransa giroud’yu neden her maç 11 oynattı. çünkü griezzman ve mbappe’ye adamlar giroud sayesinde boş alanlar yarattılar. bek oyuncuları bugün takımlarında stoper oynuyor. atağı sağ yada sol bekleri başlatmıyordu yada mbappe, griezman oyun kurmuyordu. merkez orta sahaları pas istasyonunu sağlıyordu.
 • 8
  2019-2020 sezonu kurtuluş reçetemiz. özellikle kanatlardan ceza sahasına topsuz koşularla giren ve ilk giriş anında topla buluşacak, sonra topu linnes gibi, formda bir rodrigues gibi, onyekuru gibi, bruma gibi, hatta biraz kağnı versiyonu olsa da hamit altıntop gibi altı pas çizisi ile aut çizgisinin kesişim bölgesine topu sürecek sonra da kale önüne uygun pas hızında bırakacağız. bu sırada hem santraforumuz kale içine ve ön direğe koşu yaparak hem stoper çekerek gol arayacak hem de arkadan gelenler golleri atmak için alan yakalayacak. en basit uygulama ve en çok tercih edilen gol uygulaması bu olmasına rağmen hala kolay önlem alınamaz bir hücum oyunudur. gomis' in 29 gol attığı sezona bakalım mesela.