• 1
  dünyanın en iyi kadın voleybolcusudur. 1986 abd doğumlu 1.88 boyundaki smaçördür. fark yaratan, maç kurtaran biridir. gerçek bir game-changer...zaten kariyerinde gırla elde ettiği final mvpleri de bunu kanıtlar niteliktedir.

  dünyanın halihazırdaki en iş bitirici smaçörü olarak asla basit hata yapmaz, daima takım kurtarır. takım arkadaşlarının çaresiz kaldığında ilk aradığı isimdir jordan larson. bunun gibi birçok örnek sporun hemen hemen her branşında vardır lakin larson gibi sorumluluktan çekinmeyip bu sorumluluğu her topta %90'nın üzerinde başarıyla yapmak işte o her babayiğidin harcı değildir...

  10 yıla yakın süredir abd milli takımının, olimpiyat, grand prix, dünya kupası, norceca, pan american, dünya şampiyonalarındaki vazgeçilmezidir.

  tam bir country girl kızıdır. sağlam sporcu ahlakı da bana göre buradan gelmektedir. nebraska doğumlu olup university of nebraska çıkışlıdır. burada kolej kariyerini tamamladıktan sonra abd'de profesyonel voleybol ligi olmadığından tüm amerikalı voleybolcular gibi mezun olunca soluğu porto riko'da almıştır.

  2009'da vaqueras de bayamón'da oynamış ardından kulüp kariyerinde dünya tarihine geçeceği dynamo kazan'a transfer olmuştur. dynamo kazan'da 2013–14 cev champions league'i ve 2014 fivb club world championship'i kazanmıştır. arada çocukluk aşkı luke burbach ile de evlenip jordan larson-burbach olsa da larson ismini ve 10 numasını formasında taşımaya devam etti. zira kendisi hem 10 numara insan hem de 10 numara sporcudur. kendisi istanbul'un camilerini gezer, imza isteyeni kırmaz, her gelenle güler yüzlü sohbet eder, sadece istanbul'dayken değil nebraska'dayken de türkiye'yi över o derece sağlam bir kızdır...

  efendim akabinde faruk eczacıbaşı'nın gözünden kaçmayan kızımız, 2014-2015 sezonunda eczacıbaşına transfer olarak fener-vakıf hegemonyasını tek başına eczacı lehine değiştirir...sadece gama-changer değil denge-changer aynı zamanda mübarek...eczacıbaşında ilk sezonunda da cev şampiyonlar ligi şampiyonu olarak iki farklı takımda da en önemli kupayı arka arkaya 2 sene kazanarak tarihe geçer.

  dahası eczacıbaşı ile 2015 ve 2016'da da dünya kulüpler şampiyonu olarak kırılması imkansız bir rekora imza atar zira 2014-2015-2016 yıllarında tam 3 defa üst üste 2 ayrı takımla dünya kulüpler şampiyonu olmuştur. üstelik şampiyon olurken turnuva kadrolarına yazılmış ve final mvpsi olmuştur. muazzam muazzamsın jola10...

  milli takımlardaysa abd ile 3 grand prixi ve 1 dünya kupası kazanmış; olimpiyatlardaysa 2012'de gümüş, 2016'da da bronz madalya kazanmıştır.

  not: son olarak jola10'nin görsel ve videolarını paylaşmadan önce galatasaray voleybol şube yönetimi 2017-2018 sezonu başında eczacıbaşından neslihan ve kosheleva yerine bunu alsak şu an şampiyonluğa oynuyor olurduk ki ikisinin toplam kazandığı kadar alsa da en azından dobriana alınmaz aynı maaş bütçesiyle bir dünya yıldızımız olurdu. ama güzellik kraliçeleri buse ve cansu'yu almak varken ne diye evli barklı jordan alınsın ki, di mi ya:) hepiniz galatasaray'dan gideceksiniz burası oyuncak edeceğiniz, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz babanızın çiftliği değil taçspor müdavimleri sizi:)

  https://www.teamusa.org/...4-6-15WNT800x500.jpg

  http://www.fivb.org/Photos/Larson-Burbach_3.png (sultan ahmet'te:) )

  http://www.volleywood.net/...olleyball-player.jpg

  http://www1.pictures.zimbio.com/...all+F2EuNlKsX8ml.jpg

  https://bloximages.newyork1.vip.townnews.com/...0310deffe8.image.jpg

  http://www3.pictures.zimbio.com/...Cup+SuzSQna3-agx.jpg

  https://www.youtube.com/watch?v=NRacVugObfw

  dip not: nasıl oluyor da her hafta türkiye'de tarih yazan üstelik maçları zaman zaman ulusal tv'de de yer alan dahası galatasaray'ın da faaliyet gösterdiği bir ligde bizi çıktığı her karşılaşmada perişan eden bir voleybol efsanesinin başlığı yeni açılıyor. hem de kız senelerdir buradayken...üstelik daha türkiye ve rusya lig ve kupalarında kazandığı başarılar ile kolej kariyerinden bahsetmeden bitiriyorum işbu girdiyi daha da uzatmadan...