• 101
  fatih terim'in yapmaması gerekendir. evet kendisine kızıyorum. evet kendisinden sözlerini tutmasını bekliyorum. evet bana yine yeniden gurur duyduğum terim futbolunu izletmesini bekliyorum.
  ama terim'in galatasaray başında devam etmesini bekliyorum. hep birlikte yeniden ayağa kalkmak istiyorum.
  sonra istifa edip ilk seçimde de galatasaray'a başkan olmasını istiyorum. bir tane de kendi felsefesini yürütecek, galatasaray'a bağlı kalacak hoca istiyorum kendisinden.
  bu da ilhan palut olabilir mesela ilerleyen sezonlarda.
 • 102
  fifa - pes tutkunlarının dillendirdiği eylem.
  fatih terim bugün istifa etse maximum yıl sonu yine gel bizi kurtar türküleri dinlemeye başlarız.

  şunu artık herkes bilmeli, fatih terim herhangi bir takımı çalıştırmadığı sürece, galatasaray futbol takımının bir neferidir.
  yani fatih terim evinde otururken, bu takımın başında kim olursa olsun kendini rahat hissedemez, ettirmezler adamı.

  burada yapılabilecek en köklü eylem, fatih terim'in futbol direktörü tarzı bir görev ile eşofmanlarını çıkartarak yukarıdan yönetmesi olabilir. altına da gelecek vaat eden bir teknik kadro, ve bu kadro mümkünse yabancı (özellikle alman)...

  yani red bull salzburg dönüşümünde ki ralf ragnick olmalı kendisi.

  --- alıntı ---

  2005’te red bull salzburg, yola trapattoni ve matthäus ile çıkmış ve şampiyonluklar kazanılmıştı. ancak esas değişim 2012’de yaşandı. red bull’un 4 kıtaya dağılmış operasyonunu yönetmeleri için dünya çapında futbol adamları ile anlaşıldı. hoffenheim projesine yıllarını veren alman futbol adamı ralf ragnick, red bull salzburg ve rb leipzig’e sportif direktör olarak atandı. uefa’nın 1994’ten 2012’ye tam 18 sene baş teknik danışmanı olarak çalışan andy roxburgh, new york red bulls’un sportif direktörü oldu. eski liverpool menajeri gérard houillier ise, bu 3 takımdan ve gana ile brezilya’daki akademilerden sorumlu global futbol direktörü olarak çalışmaya başladı.

  https://fourfourtwo.com.tr/...si-olmayan-kulupler/

  --- alıntı ---
 • 103
  2017 aralık ayında terim takımımın başına geçmese muhtemelen 2018 mayıs ayında kulübe kayyum atanacaktı. eğer terim istifa ederse bu kulüp daha da belini dogrultamaz. yönetim maximum 2 ay dayanır yerine liseci tayfadan bir yamyam gelir yer, içer, sıçar ve gider. kulübün arkasından ağlamak da bize düşer. terim, 1.5 sezonda 2 kere şampiyon oldu hemde her türlü zorluğa karşı her türlü kirli ittifaklara karşı. 3. senesi daha dolmamışken elindeki kadro bir nebze daha iyi oldu ama futbol kötü diye bazı aklı evveller istifasını istiyor. hem de hunharca.

  galatasaray'ı nasıl 3 sene öncesine çeviririz plânının ana hedefi fatim terim'dir. bunu yapılan açıklamalardan gayet iyi görebiliyoruz. galatasaray'ın en kült 3-5 adamından birini bu şekilde yersek bizi ham yapan cok olur. istifa naraları atanlar galatasaray'dan başka herkese yardımcı olur. hem galatasaray bir his kulübüdür diyeceksin hem her sene metin oktay sözleri paylaşacaksın sonra da profosyonel dünya da vefaya gerek yoktur diyeceksin. bu ne tutarsızlık? ayrıca fatih terim gayette başarılıdır. son 2 sezonun şampiyondur. gecen sezonu da 3 kupayla kapamıştır. yani herhangi bir vefaya ihtiyacı yoktur. terim gidince cl gruplarından cikip çeyrek, yarı final falan oynayacağımızı düşünenler olduğunu hissediyorum. bir an önce bu ıslak rüyalarından uyansalar iyi olur.
 • 104
  kesinleşen bir başarısızlık var mı? cevabınız hayır ise başlıktan ayrılınız. cevabınız evet ise kesinleşen başarısızlık sürekli hala geldi mi? cevabınız hayır ise başlıktan ayrılınız. cevabınız evet ise tebrikler, girdi girebilirsiniz.

  ortada ne kesinleşen başarısızlık var (şampiyonlar ligi, bizim ligi'miz değil. imkanlar anlamında değil ama zihniyet anlamında çok gerideyiz ve bunu galatasaray tek başına düzeltemez.), ne de başarısızlığın sürekliliği. üstelik istifası istenen adam galatasaray'ın vefa göstermesi gereken yaşayan nadir insanlardan bir tanesi. lütfen başlığı kendi haline bırakalım.
 • 106
  basarısız olan kişi istifa edebilir, iş vereni görevden alabilir, spor kulüplerinde destekleyen taraftarlarda isteyebilir bunlar hayatın olağan akışı, olağan olmayan ise iki senedir şampiyon olan takımın hocasının istifasının istenmesi. elimizde ki kadronun iyi olduğu ve hocanın oynatamadığı ve kötü oyun sebebi ile de yaşadığımız mağlubiyetler istifa etmesi için sebep gösteriliyor. takım bana göre de doğru oyun oynamıyor ama iyi oyun oynayabileceğine dair de elimizde bir veri de yok. sadece hayal ediyoruz, söyle yapsa daha iyi olur diye ki hepimiz kafa yoruyoruz. en önemlisi cv olarak şu dönemde çalışabileceğin en iyi hoca ile çalışıyorsun, son iki yılın sampiyonusun ama hocanın ilk basarısızlığında gitmesini istiyorsun, prandelli döneminde olduğu gibi başka hoca gelip şampiyon yapabilir ama sonraki sezon oda kötü başlarsa onuda mı göndereceğiz. kıstasımız şampiyonluk mu iyi futbol mu. yoksa her ikisi demi. ben ikisinin bir arada olduğu 3 dönem gördüm, ikisi terim'e ait birisi eric gerets'e. gerets'e ikinci sezon şampiyon yapamayınca gönderildi. önce ne istediğimize karar verelim
  , şampiyonluk mu futbol mu yoksa diğer rakip taraftara hava atmak mı asıl amacımız.
 • 108
  saçma sapan bir istektir. zira bugüne kadar yaptığımız teknik direktör değişikliklerinden hiçbir fayda elde edemedik. maalesef günümüz toplumu sebat etme kavramından oldukça habersiz. öyle bir tüketim toplumu olundu ki en ufak başarısızlığa tahammül yok. sorun başarısızlık da değil aslında. başarısızlık sadece değişiklik yapmayı, yeni olanı getirmeyi yani insanın hedonist duygularını tatmin etmeyi sağlayan bir araç.

  ben fatih terim'i savunan birisi değilim. hatta bu sözlükte çokça kez "fatih terim düşmanı" olarak yaftalanmışımdır. ama bazı gerçekleri de göz ardı etmemek gerekiyor. galatasaray'ın herhangi bir genç teknik direktörü getirip, ona uzun vadeli bir kadro planlaması sunup daha sonra da ondan başarı bekleyecek ne maddi ne manevi durumu yok. yok arkadaşlar. "hiç mi yok?". evet, hiç yok.
 • 109
  fatih terim özelinde uzun süredir istediğim, ve bunu başta burası olmak üzere her yerde dile getirdiğim durumdur. ancak bu isteğimi bu senelik rafa kaldırdım.

  kimseden istifa istemesini de istememesini de bekleyemem. ancak şu iki kafadan kurtulmalıyız;

  efendim neymiş, hepimiz hoca geldiğinde çok mutlu olmuşuz, şampiyonlukları kutlamışız, bi daha olsak yine kutlarmışız bu yüzden istifa istememiz iki yüzlülükmüş.

  hayır abi değil. fatih terim kimsenin babasının oğlu değil. hayrına da çalışmıyor, 3 milyon € maaş alıyor. kimse galatasaray’dan büyük değil. bu yüzden herkes galatasaray için hayırlı olacağını düşündüğü şeyi dile getiriyor.

  ayrıca, efendim fatih terim’in istifasını istemiyoruz diye biatçı oluyormuşuz, fatih terim bizim için galatasaray’dan büyükmüş.

  hayır abi öyle de değil. bu adamın kazandırdığı kupa sayısını tam olarak ezberden sayabilecek olan var mı? neredeyse tek başına iki yıldızı, bir avrupa kupası var. bunlara dayanarak da bu düşüncedeki herkes fatih terim’in galatasaray’da kalmasının galatasaray için en hayırlısı olduğunu düşünüyor.

  istifa istemek en doğal haktır. herkesin kendi düşüncesi var, herkesin birbirinin düşüncesini değiştirmeye çalışma hakkı da var. ancak kimsenin kimseyi düşüncesi yüzünden yargılama, hakaret etme hakkı yok. allah kerim.
 • 110
  galatasaray sözlük'te fatih terim günlerdir, arda turan konusundan, aylardır da sportif açıdan eleştiriliyor. ancak henüz öyle açıktan açıktan hocanın istifasını isteyen yok. ya kurulu düzen bozulmasın isteniyor ya da hoca sağlam yer edinmiş kendisine, direk savaş açmaktan çekiniliyor.

  düzen bozulmasın isteniyorsa bu kadar eleştirinin sonu nereye varacak? sadece arda konusunda da değil, galatasaray futbol takımının oynadığı oyun, dolayısıyla hoca acımasızca eleştiriliyor. o zaman açın kardeşim fatih terim istifa başlığı da altına yazalım. aramaya inandım ama böyle bir başlık bulamadım. demek ki sorun düzen değil.

  hoca galatasaray sayesinde elde ettiği başarılar ile öyle bir yer edinmiş ki kolay kolay savaş açılamıyor. bundan iki yıl önce hocanın 4. döneminin başında herhangi bir başarısızlık olsa ortalık istifa diye yanardı ama gelen iki şampiyonluktan dolayı şu an kalemler suskun. hocayı kesinlikle sevmeyen ve galatasaray'ın başında görmek istemeyen bir tayfa var. kendi düşünceleridir, saygı duyarım ama açık açık yazın kardeşim. istifa etmelidir yazın da okuyalım, yorum yapalım. belden aşağı vurmalar, foto paylaşmalar, andrea pirlo, igor tudor, ünal aysal başlıklarından gına geldi. delikanlı gibi istifa etmeli densin artık ya.

  bakın ben başlıyorum. hoca istifa etmelidir. hoca istifa etsin ve bir kısım galatasaray taraftarı yatışsın artık. vallaha yordu. hem hoca, hem de hocanın karşısındaki tayfa yordu.

  ayrıca ek yorumlar yapmak istiyorum.

  1) eğer fatih hoca'nın 3. ayrılığındaki olaylar olmasaydı, arda olayının bu kadar büyüyeceğini düşünmüyorum. ahımız var'cı tayfaya hocaya vurmak için bahane çıktı.

  2) ne fatih terim'i, ne arda'yı, ne de mustafa cengiz'i kişisel olarak tanırım. benim için anlamları galatasaray'a başarı kazandırdıkları an vardır. zaten o yüzden arda'yı istemez iken, fatih hoca'nın kalması taraftarıyım. arda galatasaray'a faydalı olamaz ama fatih hoca olur. buradan şu sonucu çıkarabilirsiniz. arda'nın başarılı olacağına inansam gelsin derdim.