• 5
  (bkz: mturhan/#1711249)

  sevgili yazar dostum,

  bu garip coğrafyada görüp görebileceğimiz en tuhaf adam için * hamza vs söyleyemleriniz olabilir. taraftarlık bir havuz ve işin doğası gereği bu havuzun içinde farklı karakterler bulunmakta. ancak galatasaray sözlükte galatasaray takımına hoca olmuş birisine hamza diye hitap etmek, takımını 180 dakika kala 3 puan önde göstüren hamza hoca için; yeniçerilere köprüyü geçene kadar veya temelli olarak dizginleri vermiş bir hoca tanımı yapmak (yasin konusunda hocanın hakkını vermişsiniz ancak yeniçeriler mi bu takımı yapmakta? o zaman yasin'i tutup oynatan kim?) 180 dakika kala sezon sonu yolların ayrılmasını istemek ve ısrarla bunu tekrarla savunmak, hamza hocayı savunanların galatasaray ve geleceği için savunduğunu idrak edememek, ismail kartal hoca (elinde 3 tane birinci sınıf golcü var, bunların 2'sini avrupadan istediklerini biliyorum, ayrıca 2 tane ligin çok üzerinde beki var) ile kendisini (hamza hocanın elinde gerçek bir golcüsü yok) bir tutmak aynı halatın ters yönünde hareket etmektir.

  sezonun bitmesine 180 dakika kalmış. takımın başında 1970 doğumlu genç bir hoca var. kendisi öğrenmeye açık, yalan söylemiyor, hata yaptım veya yapıyorum, ders alacağım diyor. inanılmaz bir rol model örneği bir adam var. egosu da sıfır. şu aşamada hoca da değişmeyeceğine göre nedir bu sezon sonu bekleyemeksizin, hamza hoca ile gelecek dönem devam edilmemesi yönündeki ısrar ve tekrarlarınız. böyle bir gündem mi var? sezon bitti, yeni başkan seçildi ve hoca seçimi mi yapılacak?

  sezon sonu krizleri nasıl yönetti, bireysel olarak hangi oyuncuların performansını arttırdı, liderlik yapabildi mi? bunları değerlendirsiniz? eleştiri tabi yapılacak.

  halatı lütfen koparmayalım.

  --- alıntı ---

  galatasaray bir his takımıdır. renklerine aşık birbirlerine seven futbolcuların takımıdır. galatasaray feragat ve fedakârlıklarla çalışacak futbolcuların takımıdır. galatasaray şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez. kısacası galatasaray, bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır.

  --- alıntı ---

  saygılar ve başarılar,
 • 11
  (bkz: wesley sneijder/#1735550)

  şu entry'i hakaret sanan çakma sherlock holmesler tarafından sözlükte gerginlik çıkardığım söyleniyor. bu güne kadar imla hataları ve bkz entryleri dışında entrysi silinmemiş , bir tane yazarla tartışmamış bir insan olarak, bu tarz adamlara dikkat edin diyorum. bunun gibi adamlar o kadar zekidir ki, sizin bile kendi adınıza bilmediğiniz gizli motivleri bilebilirler.

  sözlüğü karıştırıyormuşum, ortamı geriyormuşum. vay ben neymişim.
 • 17
  --- alıntı ---

  yanılmıyorsam 14 temmuz tarihinde, mturhan isimli bir yazar, (bkz: fenerbahçe'yi tutar gibi galatasaray'ı tutmak) isimli bir başlık açmış ve bu başlığa "alıntı" ibaresi altında, bu sözlüğün gördüğü en iğrenç, en hadsiz, en terbiyesiz entrylerden birinin tam metnini paylaşmıştır. ilgili entryde özür dileyerek söylüyorum ama başka tabiri yok, sikilmedik, sokulmadık bir tek kulak arkası kalmıştır. ve bu entry tamamen hamza hamzaoğlunu eleştiren kişilere yapılan hakaretlerden oluşmuştur. mturhan isimli yazarın önceki entrylerine bakıldığında hamza hamzaoğlu ile ilgili görüşleri net bir biçimde görülmektedir. ve paylaştığı entry ise yine net bir biçimde içindeki nefreti kusmak için yazılan ve alıntı ibaresi , daha doğrusu bahanesi ile ceza almamayı amaçlayan bir entry'dir. ki bunda da şaşırtıcı bir şekilde başarılı olmuştur. kendisi entrynin silinmesi haricinde uçurulmayı geçtim , hiç bir ceza almamıştır.

  sonuç olarak mturhan isimli bu yazarın , ilgili entryi kötü bir niyet gütmeden "alıntıladığına" karar vermiş moderasyon üyeleri. sonuçta kararı verecek kesim onlar. fakat benim bir sorum var. bu entryi hiç bir art niyet gütmeden, sadece "paylaşmak" amaçlı yazan bir kişi, ilgili başlığa bu kadar tepki geldikten sonra bile , ısrarla dğer entrylerinde bu hakaret dolu entry'i savunur mu?

  (bkz: galatasaray taraftarı/#1761144) ilgili entry'nin sondan dördüncü satırı açıkça belirtmektedir ki, mturhan isimli yazar, "alıntıladığı" entry ile ilgili görüşleri benimsemektedir. ve normal şartlar altında daha ilk paragrafı bitmeden 4-5 kere uçurulma cezası alınması gereken bir entry iken, sadece alıntı sıfatını kullanarak bu cezadan kurtulmuştur. benim görüşüme göre bu, bu güne kadar bu sözlükte küfür ettiği için sözlükten atılan bütün yazarlara yapılan bir haksızlıktır.

  son olarak sormak istediğim bir şey var, bu karar sonrası, bu güne kadar küfür,hakaret vb. yüzünden bir tane bile ceza almayan ben, ince ayar'a, ekşisözlükten veya incisözlükten, hamza hamzaoğlu sempatizanları aleyhine, küfür kıyamet bir entry'i "alıntılama" hakkı vermekte midir? eğer cevabınız evet ise, bütün sözlüğün bunu yapmasına nasıl mani olacaksınız? eğer cevabınız hayır ise, mturhan'ın ceza almamasını nasıl açıklayacaksınız?

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  bu sözlükte hakkında yanıldığım tek isim. bu güne kadar iyi niyetli, kötü niyetli, troll, trolle yatan, her yazarı daha ilk entrysinden tanıdım. her seferinde haklı çıktım.

  mtruhan özelinde ise, fikirlerimizin hiç biri uyuşmasa dahi, düzgün üsluplu, vicdan sahibi bir kişi olduğuna inandım. derdinin aynı benim senin gibi galatasaray olduğuna inandım.

  fakat şimdi bakıyorum, hamzaoğlunu eleştirenleri parelelci yapmış. cüneyt kaptan'ı , yönetimi eleştirirken, hamzaoğluna yaptığı skandal üstüne skandal açıklamalar için bir kelime etmemiş, ünal aysal'a etmediği laf kalmamış ama fatih terim'i bir tek peygamber ilan etmediği kalmış. ne zaman sinirlense, kendi temiz üslubunu bozmamak için hıncal'dan ekşisözlük ten falan alıntılar yapmış ve içindeki nefreti kusmuş bir yazar görüyorum.

  ne yazık ki, ben yanılmışım. kendisinin derdi sadece hamzaoğlu-terim ikisinin avukatlığını yapmaktan öteye gitmemiş. belki bilinçli, belki bilinçsiz. fakat sevdiği konularda bu kadar iyi yazılar yazan bir insanın bunu bilinçsiz yaptığına inanmıyorum. ne diyeyim, kalem onun kalemi. gerçeği sadece kendi bilir. ben kendisini tanımayan ve dışardan bakan biri olarak bunu görüyorum ama.

  edit: bunu belirtmeyi unutmuşum, kendisi %100 olarak sözlükten uçurulmalıdır. yoksa millete ana avrat din kitap düz giden entrileri alıp buraya koymak cezasız mıdır? ben şimdi incisözlükten hazmaoğlu sempatizanlara ana bacı dümdüz giden bir entry'i burada paylaşabilir miyim, bu yasal mıdır?

  mturhan isimli bir yazar var %100 atılmalı yazmışsınız, üzerine modlara şikayet etmişsiniz, o da yetmemiş modların kararını eleştiren bir yazı kaleme almışsınız. (mturhan bu arada benim)

  --- alıntı ---

  size göre mturhan; "bu sözlüğün gördüğü en iğrenç, en hadsiz, en terbiyesiz entrylerden birinin tam metnini paylaşan" bir yazar, atılmaması atılan yazarlara büyük bir haksızlık. alıntı yaptığım yazının normal şartlar altında daha ilk paragrafı bitmeden 4-5 kere uçurulma cezası alınması gereken bir entry olduğunu sadece alıntı sıfatını kullanarak bu cezadan kurtulduğumu beyan etmişsiniz.

  aslında evet bir konuda haklısınız, alıntı yaptığım yazı içeriğini beğendim, beğenmesem alıntı yapmazdım veya altına eleştiri yazardım. örneğin retweet yapanlar içerikten sorumlu olmayabilir o halde alıntı yapmak da yazı içeriğinden sorumlu olmamalı da diyebilirim ancak bu yazıyı beğendiğimi itiraf ediyorum. yani modlar bu yazıyı okur ise (veya siz bildirebilirsiniz sorun yok) ve bu bir suç ise özellikle atılan diğer yazarlara haksızlık yapmak istemem. alıntı yaptığım yazının en güzel bölümü ise fenerbahçe'yi tutar gibi tutuyorsunuz galatasaray'ı idi. bu cümleden yola çıkarak başlıkta açtım ve doğrusunuz bir yazımda da kullandım.

  bir de düzeltme yapayım alıntı yaptığım yazının ilk paragrafı aynen şu şekildedir, yazı sahibi galatasaray taraftarı için şunları yazmış;

  --- alıntı ---

  iyice şımardı, çekilmez bir hal aldı. yanında 5 dakika durulmuyor, yazdığı 3 saniye okunmuyor. bunda bu sosyal medya denen anasının amını siktiğiminin şeysi de var ama öyle ya da böyle; galatasaraylı'yım ve yeni nesil galatasaray taraftarındaki şımarıklık, temelinde yabancı hayranlığı yatan nankörlük, kadirbilmezlik galatasaray taraftarı'nı memleketin en antipatik taraftar yapıyor.

  --- alıntı ---

  kanımca 5 kere kovulmam gerektiğini iddia ettiğiniz ilk paragrafta bir sorun yok. (yazının ilerleyen bölümlerinde yeni nesil internet taraftarları ve hamza hocaya hakaret edenler için küfürlü bölümler vardı)

  gs sözlüğe gelirsek hocaya doğrudan hakaret edenler ise gs sözlüğün günlük rutini. hocaya ırkçı diyen (ki yazar olarak da en beğendiğim yazarlardandır) yazar mı ararsın "türklerle birlikte yok olması gereken insanoğlu" diyen bir yazar mı ararsın (bunu yazan arkadaşı beğenmiyorum her allah'ın günü bugün de istifa etmedi diyen bir yazar olabilir mi?) veya daha önceki yazılarımda açıkladığım komisyoncu köylü vs bin türlü şekilde hakaret içerikli yazılar mı arasın bu sözlük içinde bulunmakta.

  işin ilginci gs sözlüğün çok garip ve anlayamadığım bir kırmızı çizgisi var. hocaya hakaret serbest, ama yazara hakaret çok tehlikeli. bir yazarın (akıllı veya değil) çıkarları gs çıkarlarından daha yüksek olabilir mi? olmamalı.

  son 4 aydır kendime bir misyon edindim. (misyon ne salak bir kelime değil mi?) farkında olmadan siz (ve sizin gibi) galatasaray aleyhine algı oluşturmanın bir parçası olan galatasaraylılarla mücadele etmek şu anki misyonumdur. o misyona uygun yazılar yazmaktayım, alıntı olarak paylaştığım yazı da evet ruh halim değil ama misyonuma uygun bir yazı.

  bir yazı yazmışsınız; (bkz: #1761951)

  alıntı yaptığınız haber bu;
  http://www.cumhuriyet.com.tr/...rsie_aciklamasi.html

  alıntı yaptığınız haberi okudum, yazdıklarınızı da okudum. o haberin içinden hamza hocaya aklınızca vurabileceğiniz yerleri kesip yapıştırıp, anlamını bozarak hamza hoca ile dalga geçerek yazınızı bitirmişsiniz. yapmayın. objektif olun. ben mod olsa idim bir daha yaparsanız 90 gün der yazınızı silerdim. tekrarında 90 gün ceza verirdim. siz mod olsanız alıntı yazı sebebi ile beni uçururdunuz. elinizi vicdanınıza koyun internet taraftarları ve hamza hocaya küfür edenlere küfür eden bir yazı mı daha çok ceza almalı yoksa sizin kes, değiştir, yerin dibine sok algıyı devam ettir tarzınız mı? gs menfaatleri için hangisi zararlı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın