• 1
  galatasaray ilklerin takımıdır. türk futboluna spor faaliyetleri dışında, işleyiş ve kültür bakımından da özgürlükler bakımından da seçme ve seçilme bakımında da ilkleri yaşatır ve örnek olur.

  27 mart 2011 tarihi türk spor tarihi açısından da önemlidir. her kulüp taraftarları, yöneticileri tarafından analız edilmeli seyredilmelidir. kongrede demokrasi dibine kadar işlemiş, tüm üyeler tarafından alaylı – liseli fark etmez saygınlık çerçevesi içersinden tüm yaşananlar açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir. türkiye’de hiçbir dernekte, kulüpte, sivil toplum örgütünde, siyasi partilerde, böyle bir kongre seyredemezsiniz. türkiye’de her kongrede müdahaleler, kavgalar olur, başkanlar paralarıyla adam satın alır, oy satın alabilirler. türkiye’de başkanlar çok başarısız olmalarına rağmen 10 yıllar boyunca başkanlık koltuğunda oturabilirler. hatta bir adım daha öteye gidip şunları söylemek isterim bu ülke kongrelerin bile satın alınmışlığı vardır.

  27 mart 2011 galatasaray mali kongresi'nde kürsüye çıkıp konuşan eleştiren gençler hangi büyük kulüplerde çıkıp konuşabilirler veya konuşurlarsa eleştirirlerse başlarına neler gelir bir düşünelim. tepeden yayılmacı bir demokrasiyle yoğrulmuş bir halk olarak bizlerin galatasaray’lı oluşumuzla bir kez daha övünmemize vesile olmuştur bu kongre. benim için kongrede gerçekleşen dialoglar, gençlerin galatasaraylılık duruşunu benimsemiş bir şekilde kürsüye çıkmaları, beni çok umutlandırmıştır.

  bir gerçek daha var ki bu en önemlisidir. bundan sonra galatasaray’a başkan olan kişilerin başarısız olup o makamda oturma lüksü kalmamıştır. bu durum galatasaray’a daha çok kalite getirecek, başkanlar, yönetimler bir işi yaparken kırk kere düşünecek, kılı kırk yarıp hareket edecekler, tarihte yaşanılanlardan ders alma mecburiyetinde olacaklardır.

  galatasaray futbolun beşiğidir, galatasaray geçmişiyle geleceğiyle tüm kulüplere örnek teşkil etmeye bu kongreyle devam edeceğinin garantisini vermiştir.
 • 4
  dursun özbek sayesinde bir kez daha kanıtlanan tespit.

  hep özenirdik ecnebi kulüplerine. şubatta martta kritik transferleri bitirirlerdi adamlar.
  biz de 6 ay öncesinden, transfer sezonu kapandıktan tam 48 saniye sonra çalışmaya başlayıp bir sonraki transfer sezonuna, yani 15/16 devre arası transferine kevin grosskreutz'u yaklaşık 6 ay önceden bitirdik.

  helal olsun...