• 2251
  ben de kendisinin yerinde olsam, sneijder'i gönderirdim. belki veda şeklim böyle olmaz, daha iyi olurdu ama gönderirdim.

  yanına da semih, hakan balta, yasin hatta o maaşına rağmen gönderebiliyorsam selçuk'u da katardım.

  neyse konuya dönelim:

  sneijder'i gönderirdim, çünkü böyle statik bir 10 numara ile; avrupa'da çokça tercih edilen 4-4-2, 4-3-3, 3-4-3 gibi dizilişleri tercih edemiyorsun. sneijder artık üzerine takım kurulacak bir oyuncu değil. bugün kendisini transfer edecek hiç bir takım da kurmaz.(sampdoria dahil)

  bu söylediklerim "takımı selçuk üzerine kuralım" olarak algılanmasın. onun hakkındaki görüşlerimi buraya yazamıyorum bile, öylesine soğudum ve gönderilmesini dört gözle bekliyorum.
 • 2252
  ne yazık ki ilk puan kaybında, kötü oyunda çok yüksek perdeden eleştirilecektir. gerçekten çabaladığını, radikal adımlar attığını görüyorum.
  her mağlubiyette sol framede aynı isimleri görmekten çok sıkıldığım için, hep maziye bakıp ahlar vahlar içinde kaldığımız şu lanet, kısır döngüyü kırmasını yürekten istiyorum.
  umarım başarılı olur.
 • 2253
  galatasaray sözlük'te jan olde riekerink'e verilen desteğin binde birini görmemiş teknik direktörümüzdür. neden acaba? formalar turuncu çünkü bu kadar açık. sneijder'i isteseydi büyük hoca, taktik deha. istemeyince yerli sevici, vasat, karabük hocası. hani burada çoğunluk olduğunuzu sanıyorsunuz ya ve bu size hissettiriliyor ya moderasyon tarafından. inanın azınlıksınız dışarıda. her türlü azınlık gruba saygım vardır ama iyi niyetli olanlara. derdi kişiler değil sistem olanlara. milyonlarca galatasaray taraftarının derdi sarı kırmızı sneijder o bu değil. şampiyon olursak üzüleceğinizi düşünüyorum.
 • 2255
  oynatmak istediği sistemde sneijder'e yer yok ama selçuk inan'a var öyle mi?

  hem de tahtaya yazılacak ilk isim selçuk inan'mış. artık nasıl bir sistemse?

  valla hoca kendi bilir, kimse galatasaray'dan üstün değildir, ne tudor, ne sneijder, ne selçuk...

  ama elinde dünyanın en iyi 10 numaralarından birisi varsa değerlendirmemek, bunu kullanmamak senin hocalığını sorgulatır. işler sarpa sardığında birileri taşın altına elini koysun diye beklediğinde o zaman seni selçuk inan mı? yoksa 16-17 sezonu'nun son haftalarında olduğu gibi sneijder mi kurtarabilir? bunu bir irdelesin. irdelesin ki yanlışından dönsün...
 • 2256
  2 maç kazansın ne sneijder kalır ne bruma. hatta şampiyon olsun aldığı kararların doğruluğu, galatasaray'ı nasıl 0 dan zirveye çıkardığı konuşulur.

  feldkamp bir bjk maçında hakan ve lincoln' u kadro dışı bıraktı, valla çok büyük bir tepki de almadı, cunku kazandı .kimse de ama barış, ayhan' a dokunmuyor vs. demedi.

  demek istediğim bu tepkiler için erken. şampiyon olursak haklı olmazsak haksız çıkacak işte . sabırsız olmanın manası yok.

  futbolcunun da verimli olduğu dönemler olabileceği gibi verimsiz olabileceği dönemler de olur. hagi bile futbolu bıraktı, fiziksel sebeplerden dolayı. duygusal bakıldığında bana çok koymuştu hatta son maçına da gitmistim çocukken ama kabullendik. biraz daha oynasın muhabbeti hiç olmadı. hagi diyorum bak. çünkü disiplinli bir kulüptük. hiçbir oyuncu galatasaray'ın üstünde değildi. takımdıķ, makineydik.

  özet olarak sneijder kalabilir isterim de ama gidecekse de karalar bağlamanın manası yok.
 • 2257
  maicon, gomis, imbula, lemina falan istemeyi düşünebilecek kadar futbol ve oyuncu bilgin var, belli ki bir oyun şablonu üzerinde de durabiliyorsun; be adam söylesene, sneijder'i keserek neyi amaçlıyorsun?

  bu şöyle bir şey, arabanızı mercedes bayisinden sıfır alıyorsunuz. aldığınız aracın beygir gücü, motor gücü, yakıt tüketimi, vites geçişleri, torku, akselerasyonu, ıvır zıvırı her şeyi düşünüyorsunuz. ama gidip de her arabada bulunan rotu çıkartıyor, veya çok uyduruk bir parçaya değişiyorsunuz.

  ulan rot balans ayarı olmayan araba gider mi? hadi gitti, o arabayı yolda nasıl süreceksin? o kadar masraf ne olacak şimdi?

  çok garip adamsın igor.
 • 2258
  kendisini eleştirirken kullanılan şeyler "selçuk'u göndermiyor" "sneijder düşmanı" "takımı selçuk üzerine yapıyor"

  sneijder'ı gönderme çabası kesinlikle doğru. geçen sezonun neredeyse %70 kısmında, sahada yürüyecek hali bile yoktu. %30'unda da idare etti. kendisinden yeteri kadar da faydalandık. satabilmemiz için tek şans bu sene. seneye zaten bedavadan gidecek. emin olun dünya kupası sebebiyle de, bu sene kalsa dahi çok fazla kasacağını sanmıyorum. sakatlanma riskine kesinlikle girmeyecektir. kendisini ben de çok seviyorum. ama artık tadında ayrılmamız gerek. çünkü ne olursa olsun piyasası hala var. satılabilir. kendisini satarsak da orta saha takviyesini rahatça yapabiliriz.

  selçuk olayında ise, adamı bu paralarla çin takımları bile almıyor? nereye göndereceksin? orta sahaya eğer basında geçen 2 transfer yapılırsa, göreceksiniz ki selçuk çoğu maç yedek kalacak. tudor'a selçuk için kızanlar, bu sözleşmeyi yapanlara da kızmalı. hatta ilk oradan başlamalı.
 • 2259
  en saçma fikir bile fikirsizlikten iyidir. dursun aydın özbek dönemi'nde karar vericiler arasında, bir futbol aklı olmaması en büyük problemdi. şu anda kendisi var.

  kariyerine ve teknik adamlığına çok güvenmesem de, futbolun gerçekleri ve kadro yapılanması hakkındaki bilgi birikiminden şüphem yok. bekleyelim, görelim...

  kendisinden beklentim, takıma (özellikle balkan ülkeleri'nden) bir ya da iki tane geleceği parlak, genç oyuncular kazandırması. ayrıca takımı bir kaç yıl taşıyabilecek bir omurga oluşturması. ilk sene şampiyonluk beklemiyorum zira ilk 11'inde bu kadar değişiklik yapılmış, toplama bir takımın kısa vadede başarıya ulaşması kolay rastlanacak bir şey değil; hele ki böyle yönetimle...
 • 2261
  ümitliyim kendisinden. futbolcudan anlıyor. istediği ve gönderdiği oyunculara bakınca bunu çok net anlayabilirsiniz.

  sneijder meselesine gelince. gidecek mi kalacak mı bilmiyorum öncelikle.

  ancak kendisinden yaklaşık 5 yıl gayet iyi verim aldık, zaferler yaşadık. maksimum 1 sene daha katkı verir kulübe. bonservis ile satabiliyorsak satalım derim maalesef.

  bu konuda tudor'a kızamam.
 • 2262
  sezon içinde kafayı yiyordum sayesinde. tamamen gitsin diyordum.

  sonra transferde adı geçen isimler, programda kendisini dinlememle futbol aklı olduğunu düşünmeye başladım. tam ihtiyacımız olan adamları bizzat kendisi aldırıyormuş. tekrar güvenmeye, bi şans verilebilir demeye başladım.

  sneijder konusu ise bugüne kadar takımın 10 numarasıyla ya da en önemli oyuncusuyla problem yalayıp başarılı olan bi guardiolayı biliyorum. o da arkadan messi geldi.

  ersun'un hakan şükür olayından tutun, hagi'nin misimovic, avcı'nın selçuk, aykut' un alex daha aklıma gelmeyen bir sürü.... yani örnek çok.

  inşallah başarılı olur. işi zor açıkçası. baya zor. beklenti büyük. ilk kötü gidişte kelleyi bırakır.
 • 2263
  komik olan her gelen yeni yabancı teknik direktöre yok düzeni değiştirmeye geliyor, devrim yapacak yaftası yapıştırılması ve hayran kalınması. oysa tanımadığı ortama gelen her yabancı ilk önce var olan düzenle birlikte hareket eder. yerli teknik direktörlere niye şu yerli futbolcuları tutuyor diye serzenişte bulunanlar yabancı hoca da çözümü arıyorlar. sonra yeni gelen yabancı hoca da ilk olarak o yerli futbolculara sarılıyor çözüm için. tudor'un başarılı olma şansı düşük. türkiye'de ki futbol ortamı; yabancı hocaların prim yapmasını istemiyor. bu gerçeği gören yönetimler ancak başarılı olabiliyor. sorun tudor'da değil onu getirende olacak her halükarda ama esas ızdırabı galatasaray taraftarı yaşayacak. keşke dursun özbek'in gözleri açılsa gerçekleri görebilse ama görebildiği zamanda; vakit çoktan geçmiş, kulüp kaybetmiş olacak ne yazık ki.
 • 2264
  en büyük hatası gözden kaçan hocamız.
  kimse farkına varmıyor. çünkü herkes kendi konusunu haklı çıkarma derdinde.

  1-) bruma, bu takımdaki tek hızlı ve çalım atabilen oyuncusu aynı zamanda dikine gidebilen oyuncusu idi.
  bruma gitti kim geldi? belhanda, peki belhande böyle bir adam mı? hayır. yasin,sinan bunları yapabilir mi? kesinlikle hayır.
  şimdi senin takımında dar alanda çalım atabilen,duvar paslarıyla çık hızlı çıkabilen direk içeri dalabilen adamı sattınız yerine ne alternatifin var, ne de aldıkların bruma tarzı adamı tamamlayabilir.

  2-) eren derdiyok konusu. 16-17 sezonunda poldi'nin gitmesi kesinleştikten sonra eren derdiyok ne doğru şans bulabildi ne de süreklilik sağladı. özellikle sezonun son 7 haftası eren'in yüzüne bakmadı. eren bunun patlamasını sezon sonunda yaptı. bir gazeteye bu duruma hiç anlamadığını ve niye poldi'nin oynadığına dahil.

  bu özellikle oyuncu-hoca güvenini sarsan olaylardan bir tanesidir. tudor, eren'e güvenmiyor.
  belki eren satılacak bilmiyoruz veya başka bir şey olacak ama elinde ki tek forvet şuan gomis.
  ya gomis sakatlanırsa ne yapacaksın? çıkıp tudor mu oynayacak. eli mahkum eren'e güvenmek zorunda.

  tudor, yıldız kontrolu konusunda sıfır bir hocadır. yıldız kontrolu yapmasında sıkıntı var.
  sneijder,bruma gibi oyuncular ile sıkıntılar yaşıyor.
  özellikle sneijder konusa hiç girmedim.
  çünkü girilse bile içinden çıkılamaz.
 • 2268
  u17'den 5 oyuncuyu kampa alma kararını beğendiğim hocadır. hh, denizli, jor altyapıda'dan oyuncu oynatmadığı için eleştirildiğinde oynatmamalarını normal buluyordum çünkü 1 sene sözleşmesi olan adamın yapacağı iş değil o. 1 senelik sözleşmesi olan adam başarı için gelir ve buna göre kararlar alır. kaldı ki 3 yıllık sözleşme yaptığımız prandelli bile bu kadar oyuncu çağırmamıştı.

  galatasaray bu sezon onun için güzel bir meydan okuma olacak. özellikle avrupa liginde. neler yapacağını gerçekten merak ediyorum.
 • 2269
  sneijder'in gitmesini şu an için istemiyorum. çünkü güvenmiyorum kimseye. ama bu adam sneijder'i gönderip adam gibi top oynatacaksa da desteklememiz lazım. belki de kendisinin payı yoktur. dursun'a belli olmaz. tudor'un bahsettiği kalite sneijder'de var. ama istediği dinamizm var mı emin değilim.

  son yıllarda en kaliteli futbolcularla ilgilendiğimiz bir transfer sezonu geçiriyoruz. belli ki adam bir şeyler istiyor.

  amaaa! bir yandan da orda burada selçuk'u sevdiği söyleniyor. bu da beni düşündürüyor sözlük.
 • 2270
  'basının gazıyla sneijder'i eleştirmeyin' diye herkese öğüt vermeye çalışan kardeşlerimizin basının gazlamasıyla hedef tahtasına oturttukları teknik adam.

  yahu adam orta sahaya futbolcu arıyor belli ki çıkan isimlere bakınca. ve bu selçuk'un oynadığı bölge için de geçerli.

  'takımı selçuk üzerine kuracak' bu düşüncesini hocanın ağzından duyan var mı? yok. kim dillendiriyor bu saçmalıkları peki? satılık 3-5 muhabir. e soruyorum o zaman konu sneijder olunca bu külyutmaz kardeşlerimiz konu tudor olunca mı tökezliyorlar?

  bitik selçuk'u her maç ısrarla ilk 11'de oynatsın sabah akşam eleştirelim varım. ama daha resmi maçları geçtim hazırlık maçları bile başlamamışken bu önyargı çok gereksiz.

  ayrıca bruma'nın gidişiyle ne ilgisi var acaba o da çok garip bir muhabbet. çocuk imza atmadı, gitmek istedi ve gitti. sneijder de gidecekse kendi tercihi sonucu gidecek. tudor ile çalışmak istemiyorsa ne yapılmalıydı yani? tudor'u da mı yollasaydık beyfendinin paşa gönlü hoş olsun diye?
 • 2273
  --- alıntı ---
  14 şubat 2017, salı 23:28
  tudor'un önceki deneyimlerinde sancılı ayrılıklar yaşaması dikkat çekti.

  futbolarena detay - galatasaray'ın yeni teknik direktörü olmasına kesin gözüyle bakılan igor tudor'un önceki deneyimlerinde de sancılı ayrılıklar yaşandı.

  2013 nisan'ın da hajduk split'in yeni teknik direktörü olarak tanıtılıp, hoca olarak ilk deneyimine başlayan igor tudor yalnızca 1 ay sonra takımıyla hırvatistan kupası finalinde lokomotiva zagreb'e eleyerek ilk ve tek kupasını kazandı. hırvatistan'ın dinamo zagreb ile birlikte en büyük iki kulübünden biri olan hajduk split'te toplamda 1 yıl 10 ay görev alan genç teknik direktör, şubat 2015'te kulüp sahipleriyle ikili ilişkilerde yaşadığı problemler sonrasında istifa kararı aldı. bu istifa kararının altında hajduk split'in devre arasında milic,bradaric ve andjelkovic gibi önemli isimlerinin satılmasıyla geliştiği de yazıldı.

  futbolculardan başta dönemin kaptanı maloca ve takım arkadaşları igor tudor'u ikna etmek ve yönetimle konuşmak için seferber olsa da kesin olarak kararını veren hırvat hoca görevinden ayrıldı. igor tudor, hajduk split ile 76 resmi maça çıkarken; 33 galibiyet, 20 beraberlik, 23 mağlubiyet aldı.

  igor tudor'un hajduk split sonrasında ikinci durağı yunanistan oldu. 2015 haziran'da paok'un başına getirilen igor tudor'un işi çok daha zordu çünkü kulüp sahibi ivan savvides, takım üzerinde büyük baskı kuran bir isimdi. igor tudor burada mart 2016'ya kadar devam edecek 9 aylık bir macera geçirdi. yunanistan ligi'ne 17'de 17 yaparak giren olympiakos'un arkasında kalan paok, uefa avrupa ligi'nde de krasnodar, borussia dortmund ve qabala'dan oluşan grubu 3.sırada tamamlayıp, elenince genç hocanın üzerinde baskılar iyice arttı.

  ocak-şubat 2016 dönemi içerisinde 6 maç galip gelememe serisi sırasında yıldız futbolcularından dimitar berbatov ile yaşadığı problemler saha içerisine yansıdı. aek ile oynanan lig maçında dimitar berbatov'a yalnızca son 38 dakikada şans vermesi ve alınan 1-0'lık derbi mağlubiyeti sonrasında kulüp tesislerini basan öfkeli taraftar grubu igor tudor'a küfürlü tezahüratlarda bulunurken, aracına saldırmaya kalktı.

  bulgar basını da o dönem tudor'un berbatov'a hak ettiği süreleri vermediği ve tecrübeli futbolcuya kariyerini kıskandığından böyle bir muamelede bulunduğunu iddia etmişti.

  igor tudor'un paok'taki sonu 2-1'lik panthrakikos maçıyla geldi. 2-1 kaybedilen maç sonrasında ligdeki son 8 maçında 1 kez kazanabilen siyah-beyazlılarda o karşılaşmanın ardından hırvat teknik direktör oyuncularına ceza olarak eve göndermeyip, otelde sabahlatınca bu durumu kulüp sahibi ivan savvides'e ileten futbolcuların gazabına uğradı. maçtan 1 gün sonra görevinden alındığını öğrenen igor tudor'un ikinci macerası da böylelikle bitmiş oldu.

  38 yaşındaki teknik adam paok'ta 44 maçta 17 galibiyet, 17 beraberlik ve 10 mağlubiyetlik performans sergilerken; kupa kazanamadı.

  --- alıntı ---

  igor tudor'un, geçmişi kötü örneklerle dolu. hajduk split'ten, paok'dan ayrılışı da benzer şekilde, karabük'ü yarı yolda bırakıp bize gelişi de.

  tudor'un takıntılı olduğunu anlamak için daha ne olması gerekiyor. galatasaray'da çıktığı maçlarda yaptıkları da ortada. derbi maçları, başakşehir, rize ve hatta alanya maçında yaptığı akıl almaz saçmalıklar ortada.

  perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. igor tudor'a kanıp takımın yıldızlarını bir bir göndermek akıl karı değil. sneijder bu takımın beynidir, birikimidir, futbol aklıdır. dengesiz ve önüne gelen hakemden makas almaya kalkan bir meczuba kanıp takımın omurgasını yok etmeyin.

  kendi kurduğu takım değilmiş, falanmış filanmış terranelerine aldanmayın. bir td'ün kalitesini ortaya koyması için üç maç bile yeterlidir. bu adam bizde nerdeyse yarım sezon kaldı ve her şeyi ağzına yüzüne bulaştırdı.

  daha fazla beklerseniz her şeyi yakıp yıkıp öyle gidecek. korkmanıza gerek yok. hemen bavullarını toplatın gönderi. zararın neresinden dönersek kardır.

  en azından sneijder'i hemen göndermeyin, beş-altı hafta sabredin. tudor'u kovmak zorunda kalırsanız sneijder'i bir daha geri getiremezsiniz. üstelik taraftarın %90'ı sneijder'in yanında ve bütün taraftarı karşınıza alacaksınız. yazık günah bu takıma.
 • 2275
  daha kendi yazdığını okumaktan aciz adamlar eleştiriyor arkadaş saçma sapan.

  adam yazmış, hajduk'ta sezon ortası oyuncuları satmış başkan. takviye yapmamış yerine haberde yazmadığına göre. adam da tepki göstermiş. oyuncular ikna etmeye çalışmış yazıyor.

  paok'ta aziz yıldırım tipli biri kaybedilen maçtan sonra oyuncuları eve göndermedi diye adamla takışmış. oyuncular şikayet etmiş başkana. hani oyuncuya dayalı düzen istemiyorsunuz?

  35 yaşındaki moloz yığını berbatov'a yeterince süre vermemiş. ulan adam zaten istemiyor temposuz oyuncu. burada saldıracak ne var?

  her şeyi anlıyorum, beyinsizliği anlamıyorum ben. eleştiri bile belli zekaya dayanmalı.