• 1
  hukukçu fenerbahçeliler derneği. arda, marcao ve etebo hakkında soyunma odasında çekilen görüntülerle ilgili 6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun'un ilgili maddelerinden cezalandırılmaları istemiyle suç duyurusunda bulundular.

  https://www.aa.com.tr/...uc-duyurusu/2142886#

  adamlar dört bir yandan mücadele veriyor. şahsen ben de hukuk önünde böyle bir yapılanmamız olması gerektiğini düşünüyorum. galatasaray üniversitesinden mezun onlarca hukukçumuz var. belki sözlükte ile onlarcası vardır. ceza alınır alınmaz mühim değil. bizim hukukçular cidden neredeler ya da yapıyorlar ama bizim mi haberimiz yok hiç bilmiyorum.
 • 2
  hukuki bilgileri de futbol bilgileri kadar. arda turan küfürlü tezahürat yapmıştır ve asla tasvip etmiyorum ama hem öznesi belli değil hem de maç boyunca kendine ve hocasına yapılan ağır küfürlü tahrike cevap vermiştir. bu şikayetçi hufederliler kendilerini muhatap kabul etmişlerse karşılıklı hakaretten ceza verilemez. kendilerini muhatap kabul etmiyorlarsa suçtan zarar görmeleri söz konusu olmadığından şikayet hakları yoktur.

  bu aklı evveller, 6 şubat 2021 galatasaray fenerbahçe maçında da var hakemleri hakkında şikayetçi olmaya karar vermiş ve savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlardı. hatta bir de bildiri yayınlamışlardı. ne oldu koskoca bir hiç. burada da olacağı bu. 6222’ye giren suçu fener tribünlerindeki terbiyesizler işledi. onlarla ilgili de hem fatih terim hem de galatasaray kulübü gerekli şikayetleri yaptılar ve yapacalar.

  bunlar hukukçu olsa, iki saat boyunca kendi tribünlerinden yapılan küfre karşı şikayette bulunurlar. bunlar hukukçu olamaz çünkü hukukçu adaleti arayan, adaletin tecelli etmesini sağlayan demektir.

  kısacası hadi gidin yatın be...