• 7
  2020 tokyo olimpiyatlarına katılacak tekvandocu. benim anlamadığım irem yaman'dan daha az çağdaş, daha az modern türk kadını olduğuna nasıl karar verildi? çünkü ben bir türlü anlayamadım. bazı insanlardaki bu yeteneği kıskanıyorum. daha güzel olan daha çağdaş mı oluyor yani? ayrıca çağdaşlık bir olimpiyat kıstası falan mıdır? böyle mi liyakat sağlanacak?

  ayrıca bir de şu var; irem yaman yıllarca sıralamada yüksekmiş, madalyalar almış bundan dolayı son sıralamada geçildi diye vize alamaması haksızlıkmış. hatice'nin puanı sıfırdı da bir maçla gitmedi herhalde. o da hemen arkasındaymış, son anda geçmiş işte.

  arkadaşlar ciddi misiniz siz? sporun temel olayı budur zaten. 1000 metre kaçıncı sırada koştuğun değil, foto finişte kaçıncı olduğun önemlidir. 33 hafta lider olman önemli değil, 34. haftayı lider bitirmen önemlidir. bunu herhalde en iyi galatasaraylıların bilmesi gerekir.

  evet, irem yaman reklam yüzü olarak daha iyi olabilir. bunu diyen arkadaşların birçoğu ''örnek türk kadını'' olarak irem yaman'ı daha çok yakıştırıyor olabilirler ama sporun kendi kuralları vardır. irem yaman hakkı yendiyse sonuna kadar arayabilir ama hatice kübra ilgün kendisine yapılan torpilci, hak etmedi iftiralarını ve diğer küfürlerin hiç birini hak etmedi. ama maalesef sosyal medya ulemalarının lincine uğruyor.
 • 8
  2020 tokyo olimpiyatlarına katılmayı hak eden sporcumuz.

  irem yaman'ın kendisine yaptığı net şekilde terbiyesizliktir. kriterler aylar önce belirlenmiş, iki sporcu da itiraz etmemiş, yetmemiş hatice rakibi olan irem'i turnuvada yenmiş. irem'in dereceye bile giremediği turnuvada hatice 4 prix'de de kürsüye çıkmış.

  irem'in yaptığı şey, popülerliğini kullanarak, daha az popüler olan başka bir meslektaşını ortaya atmaktan başka bir şey değil. kesinlikle ayıp ediyor. ikisi de ülkemizi çok güzel şekilde temsil eden iki sporcu fakat son maçlarda ve aldıkları puan bazında hatice daha önde. niye o gidiyor diye itiraz edecek bir durum yok ortada. zira irem'in aldığı puanların bir çoğu 62 kiloda. olimpiyatlarda ise bunun hiçbir önemi yok. 57 kilodaki puanlar baz alınırsa hatice'nin önde olduğu da çok rahat görülüyor.

  https://en.wikipedia.org/...Taekwondo_Grand_Prix
  https://eksisozluk.com/entry/103254824

  işin doğrusu nedir bilmiyorum ama kendi aralarında son bir müsabaka yapılarak seçilse belki daha doğru olurdu, bunu da belirteyim.
 • 3
  irem yaman tarafından ne yazık ki zan altında bırakılmış sporcu. hala açıklamada yapmadı. bana göre gitmeyi hak eden taraf kendisi.

  yarıştığı 57 kg'da olimpiyat derecelendirilmesi vardır ve irem'in yarıştığı kg olan 62 kg'da ise yoktur. bu durumda irem'in kilo düşmesi ve kendisinin olduğu dalda yarışması gerekiyordu. puan meselesine gelince irem'in topladığı tüm puanlar 62 kg'da.

  bana kalırsa ikisinin arasında bir maç olmalıydı ve kazanan olimpiyata gitmeliydi ama 1 ay bile olmayan isveçte ki şu turnuvada bile karşı karşıya gelmemişler. irem 62 kg'da yaptığı maçı kaybetmiş. dediğim gibi rakibi gitmek isteseydi kilo düşerdi. son olarak irem'e karşı yaptığı son maçı kazanmıştır.

  http://www.turkiyetaekwondofed.gov.tr/.../haber.asp?ID=2168
 • 9
  instagram üzerinden dm atıp cevap alabildigim bir sporcudur, kesinlikle iyi birisi olduğunu görebiliyorum. siyaset falan geçin bunları, bu arkadaşımızi lütfen üzmeyin. çatır çatır maçlarını kazanarak olimpiyatlara giden kişi olacak.

  irem'e karşı da ayrıca bir kinim falan yok, yanlışa yanlış dememiz gerekir. irem'de bundan ders çıkarıp daha çok mücadele etmeyi öğrenecektir, irem'in yerine kendimi koyuyorum ve gerçekten onun yaptığını ben de yapabilirdim. bu yanlış bir davranış da olurdu ve ben inanıyorum ki yanlisimdan daha çok çalışarak dönerdim, 2024 olimpiyat altın madalyasını almak için daha da hirslanarak çalışmaya devam ederdim. çok istediğin bir şeye ulasamamanin acisini ben de iyi biliyorum, gerçekten çok çaba harcayıp bazen istediğimize ulasamayabiliyoruz. hayatta maalesef her zaman başarılı olamiyoruz, keşke olabilseydik ve kimse hayal kırıklığına ugramasaydi ama ne yapabiliriz ki...
 • 5
  irem yaman tarafından 2020 tokyo olimpiyatlarına katılım konusunda ciddi bir zan altında bırakılan sporcu. netice itibarı ile olimpiyat seviyesine çıkan, çıkmaya yaklaşan her sporcu korkunç bir emek harcıyor. ibrahim çolak "o 50 saniye için 19 sene çalıştım" demişti ki olayı tek cümleyle ancak bu kadar özetlemek mümkündü sanırım.

  kendi sikletindeyken üst sikletten düşen irem yaman'ın yerine tercih edilmiş. daha önce de itirazı olmuştu irem yaman cephesinin. pek bahsedilmese de irem'in siklet düşmesinin altında da muhtemelen olimpiyat kotasını kapma çabası var...

  umarım boşu boşuna zan altında bırakılmıyordur.
 • 13
  sosyal medya üzerinden kalem kıranların yeni hedefi. öyle bir algı oluştu ki; sanki kübra eş dost yardımıyla olimpiyata katılacak. yapılan her şeyden önce ayıptır. ne olmuş ne bitmiş öğrenmeden bir insanı töhmet altında bırakmak ayıp.

  el insaf. daha iki gün önce dünya emekçi kadınlar günüydü. kübra bileğinin hakkıyla olimpiyata katılmaya hak kazanmış. daha az alımlı ve daha az popüler diye bir sporcumuzun hakkının yenilmesi ve daha acısı zan altında bırakılması mı gerekiyor? umarım olimpiyatlarda ülkemizi başarıyla temsil eder. üzülmesin.
App Store'dan indirin Google Play'den alın