• 1
  suriye ile sınır komşusu güzide il. iskenderun ilçesi il merkezi antakya'dan daha kalabalıktır. zamanının en büyük ikinci metropol kentidir. dünyanın ilk kilisesi olarak gösterilen saint pierre kilisesi bu kenttedir. kültür çeşitliliği ve barışçıl yapısı ile insanların gözüne yer etmiştir. türkiye'nin en büyük, dünyanın 3. büyük demir-çelik fabrikası bu ildedir, zamanında bu nedenle çok göç almıştır. 10 adet milletvekili çıkaracak kadar kalabalıkdır velhasılkelam. doğduğum, büyüdüğüm canımın içi memleketimdir. neyse formattan çıkmayalım. kentin en önemli futbol kulüpleri; iskenderunspor, iskenderun demirçelikspor, hatayspor'dur.

  futbol kulüplerimiz gözlemcilerimizi bu şehre yönlendirse türk futbolunda yer edinecek kaliteli futbolcular çıkarabilecek bir kenttir. ismail köybaşı doğma büyüme iskenderun çocuğudur. gökhan zan, selçuk inan, hakkı hocaoğlu'da hatay'dan çıkma futbolculardandır. fenerbahçe'de forma giyen selçuk şahin, istanbulspor'a hatayspor'dan transfer olmuştur. teknik direktör samet aybaba'nın tüm futbol kariyeri iskenderunspor ve beşiktaş'tır.

  ukde: crosby
 • 2
  eskiden büyük bir çoğunluğu galatasaraylıydı bu kentin. zamanla fenerbahçeli sayısı artmaya başladı lanet olsun ki. hakikatten hataylı olan bir galatasaray taraftarını tipinden ve konuşmasından anlayabilirsiniz. şu videoyu izlerken ''lan bu herif hataylıdır kesin'' diye geçirdim içinden, hemen ardından uzatılan mikrofona '' antakya'dan geliyom ben'' diye cevap verdi kaşlarına kurban olduğum.

  video şu; http://www.youtube.com/...&feature=related
 • 3
  bu şehrin iskenderun ilçesinde geçen haftasonu idç - çorumspor maçı vardı. aynı saatte de stadın yan sahasında amatör lig maçı vardı asaşspor'un erzin belediyesi ile. ciddi söylüyorum amatör küme maçındaki seyirci, stattaki seyircinin 3 katıydı. hatta deplasman tarafı stattaki adam sayısından fazlaydı. amatör lig > tüm profesyönel ligler. kirlenen formasını evde yıkamak zorunda olan adamların oynadığı futbolu seviyorum.
 • 7
  iskenderun ilçesinde doğup büyüdüğüm memleketim. son zamanlarda sportif açıdan gerçekten başarılılar. kayserispor'la iskenderun'da zamanında türkiye kupası maçı oynandığında stat hıncahınç dolmuştu. sırf sarı kırmızıyı görmek için gidenler tanıyordum. düşünsene bir de galatasaray'ın geldiğini..

  not: bu entry ile mustafa kemal atatürk paşama bir kez daha teşekkür ediyorum. anavatana katmak için büyük uğraşlar verdiğini asla unutmayacağız paşam..