• 5526
  hamza hamzaoğlu: "duygularımız mantığımızın önüne geçiyor bazen. bir hata yapıyorsunuz seyirci başlıyor, toparlayamıyorsunuz."
  https://twitter.com/...s/643899470875394051

  yeter lan artık. yeter burama kadar geldi. bir kere de ben hatalıyım de be bir kere topu başkasına atmaya çalışma. allah kahretsin ulan. nasıl insanlarsınız siz? bu gözler kulaklar mancini'ye her hafta imparator fatih terim diye bağırıldığına şahit oldu. adam bir kere bile bir mağlubiyetten sonra buraya bağlamadı.

  ama sen yazdan beri yok bilal sosyal medyadan etkileniyor, yok taraftarımız böyle, yok şöyle, yok böyle, yok seyirci böyle.

  yeter lan, defol git artık şu kulüpten ahlaksız, arsız, aymaz herif. defol ulan.
 • 5527
  hakan balta'yı ön libero oynatıp, sonra da suçu taraftara atan adam. sen bizimle taşak mı geçiyorsun hamza? her maç galibiyet bekliyormuşuz, fedakar değilmişiz. arkadaş sen çıkardığın şu 11'e bakıp şunu demeye utanmıyor musun ya? insanda biraz utanma duygusu olur. hakan balta'nın ön libero oynadığı takım için, bizimle taşak geçen bi hoca için neyin fedakarlığını istiyorsun sen ya? defol git allasen.
 • 5540
  sana taktiksel bağlamda çok kızmamak lazım. şu takımın başına en iyi hoca da gelse çok bişey yapamaz. kadroyu oturtsa bile en ufak tökezlemede dağılır çünkü alternatifsiz bi kadro. yetersiz bi kadro. sana kızdığım nokta mantelite de.

  şöyle ki bi dünyanın gördüğü bu kadro yetersizliğine taraftar homurdandığında sen 'yıldızlarımız var içimizden çıkarıcaz' 'kadromuz yeterli zaten' falan dedin. bunu eğer bu basiretsiz galatasaray'a tonla zarar veren ve verecek yönetimi korumak için dediysen bu taraftara büyük yanlış yaptın demektir istifa etmelisin.

  eğer ki buna inandığın için böyle söylediysen çok kötü bir teknik direktörsün demek. o zaman zaten istifa etmelisin.

  istifa etmelisin.
 • 5541
  atletico iyi takımmış diyen zavallı. aylar evvel söylemiştim, bu adam avrupada tek maç izlemiyor. en fazla izlediği 3 dakikalık özettir. lan atletico'nun son yılların en kompakt savunmasına sahip takımlarından biri olduğunu sahada görünce mi anlıyorsun bre aymaz, bre andaval? rakip, senin cl grubundaki rakiplerinden en büyüğü. takım'mış' ne demek? çıldıracağım arkadaş. koskoca yaz dönemini sattığın veya kiraya yolladığın adamları deneyrek geçirdin. oyun planı kocaman sıfır. takım planlaması berbat. takımın en önemli 2 adamından biri son gün satılıyor ve alternatifi koca yaz alınmıyor. diğer önemli adamı sezonun başlamasın 2 hafta kala kampa geliyor, fizik kuvveti yerlerde. sözleşmesi de uzatılmamış. neye elini attıysan çürüttün arkadaş. melo'yu demirören ve parator'dan aldığın talimatla sattırdın, takımın omiriliği söküp attın resmen transfer dönemi biterken. ne var hoca sende bana bi anlat hele? yabancı dil, futbol aklı, taktisyenlik, oyuncu yönetimi, kadro planlaması? ne var da söyle bilelim allah aşkına.
 • 5543
  galatasaray 4. yıldızı sinerjisiyle kazanmıştır. bunda teknik direktör hamzaoğlu´nun en ufak katkısı yoktur. he belki "futbola küsmüş" yerlilerin gönlünü alarak bu sinerjiye katkıda bulunmuş olabilir.

  15 eylül 2015 galatasaray atletico madrid maçı sonrasında yaptığı açıklamalar şayet doğruysa (ben görmedim burada yazılanları okuyarak söylüyorum.) taraftar her maçta galibiyet bekliyor diye bir şeyler gevelediyse bu talihsizlikten öte bir açıklamadır. demek ki hamzaoğlu hala her maça yenilmemek için çıkan, bilal´in şişirip gekas´ın gol attığı bir anadolu kulübünde olduğunu düşünüyor. fatih terim´in, lucescu´nun gönderildiği bir kulüpte hocalık yaptığının bilincinde olduğunu sanmıyorum. 3 kupa safsatasını geçmek lazım lig şampiyonluğu dışında diğer 2 kupa çeyrek altının çeyreği kıymetinde bile değildir hele ki rakip bursasporsa. öyle olsaydı fatih terim sonrası, şampiyonlar liginde gruptan çıkmış ve bir kupa kazanmış, ligde 2. olmuş mancini´nin heykeli dikilirdi. cevat hocayla da şampiyonluk görmüş bu takım. bundan dolayı 3 kupa 4 kupa kimseye sınırsız kredi kazandırmaz galatasaray takımında.
  istifa gelecek muhtemelen 10. haftada. üst üste benfica maçları ve fener maçı bir mağlubiyetler zincirine dönerse mecbur istifa edecek veya yönetim kendini kurtarmak için kovacaktır hamzaoğlunu. ama çoğunun aksine trabzon maçında mağlubiyet değil aksine rahat bir galibiyet alacağımızı düşünüyorum.

  atl. madrid maçı sonrası yaptığı açıklamalardan bir kısmını dinledim. hamzaoğlu, rakibin sistemi olduğundan, oyuncuların yerine başka oyuncular girse de aynı futbolu oynayabildiğinden bahsetti. ee hoca geleli bir sene oldu, sayısız demeç verdin oraya buraya. bunca zaman maç öncesi ve sonrasını konuşmaktan, şampiyonluğun duygusal yönünü anlatmaktan, kulübün ekonomik durumunu, transfer ihtiyacını reddetmekten, futbolcuların kişiliğinden ve hatta rakibin iki forvetle nasıl oynayacağını konuşmaktan başka ne anlattın? daha ağzından şu sistemi kuracağız, şu transferlerle şöyle futbol oynayacağız, takım oyunu için pres için şöyle şöyle çalışmalarımız var gibi ağzından tekniğe, taktiğe dair bir kelam duymadık. tam tersi şampiyonluk sonrası gelen şöhreti, kibiri hazmetmeye çalışmanı umarak geçirdik koca yaz ayını.
  ilk başta herkes şaka sandı melo´nun yerine hakan balta´yı oynatabileceğini söylemeni ama maalesef şaka değilmiş. atl. madrid maçının ilk yarısında denayer göze batmaya başladığında; aman oğlum! sakın iyi oynama, bu hamza seni ya ortaya ya da forvete kaydırır dedim demez olaydım. hamzaoğlu, mal bulmuş mağribi gibi artık ya nereye yamayacağını şaşıracak bundan sonra ya da fazla iyi oynarsa yerli kesmek zorunda kalırım diye forma göstermeyecek bu çocuğa.

  hamza hamzaoğlu ne yazık ki kıt bir algıya sahip hoca belki de fazla inatçı olduğu için böyle görünüyor bilemiyorum. fazla bir zamanı da kalmadı 5-6 hafta daha durur en fazla. peki ondan sonra gelecek hoca kim olacak? günü kurtarmak için mi geleceği kurmak için mi bir tercih yapılacak.
 • 5544
  geçen sezon ne kadar özgüvenli ve soğukkanlıysa bu sezon o kadar özgüvensiz ve telaşlı.

  fabrika ayarlarına dönmezse takıma da kendine de yazık olur. geçen yıl sahaya bep doğru 11'leri çıkarıyordu, bu yıl yasin'i kesip poldi'de ısrar etmesi, denayer'i ilk maçında yedek oturtması, olcan'a şans vermesi hep yanlıştı. hoca fabrika ayarlarına geri dönmeli. yoksa tünelin ucu karanlık.
 • 5545
  "sabrısızlığımız uzun vadeli planları engelliyor"

  bunu diyorsun hoca. o zaman oturup düşüneceksin. bu taraftar 3 kupa kazandırmış hocasına neden sabır göstermiyor?

  çünkü stresle baş edemediğini gördü herkes. her maç sonu açıklaman ayrı bir fecaat. taraftarın uğultusuna sabırsızlığına göndermede bulunman ayıp. galatasaray milyonlarca taraftarı olan ve bu taraftarları her daim başarıya ve iyi futbola aç bir kulüp. akhisar gibi ilk 4 maçta 5 puanın herkesi tatmin edeceği bir kulüp değil. taraftar futbolcusunda olmayan kaliteyi bildiği için hatasında uğultu çıkaracak. maçın sonunu beklediler yönetim istifa demek için. ellerinden gelen desteği de gösterdiler. daha ne yapsınlar? taraftar dediğin adam bir bilete 140 tl verdi geldi ve izlediği kadronun ön liberosu hakan balta, orta sahası emre çolak. ama sabır demi?

  kadro yapısındaki eksiklikleri bildiğin halde birilerinin kuklası olan bir hoca olduğunu biliyorlar. bu arada utanmadan bir şampiyonlar ligi maçı sonrasında eksiklerimizin olduğunu biliyoruz dedin. sezon öncesinde de kadro şampiyonlar ligi için yeterli demiştin.

  oyunu okuma yeteneğin yok. 15 eylül 2015 galatasaray atletico madrid maçında rakip meslektaşın ikinci yarı rölantiye aldı, senin takımının baskı yaptığını görünce hemen iki oyuncu değişikliğiyle oyunun kontrolünü senden aldı. sen 12 eylül galatasaray miy maçında dakika 80'e kadar oyuncu değiştirmedin.

  seni eleştirenleri sonuna kadar haklı çıkardın, çıkarmaya devam ediyorsun. üç kupa hatrına benim gibi sana bir senelik kredi açan, önce yönetimi eleştiren, seni haksız argümanlara karşı koruyan enayileri de haksız çıkarıyorsun, her gün.

  senin aptalca savunduğun o yönetim, kendisine istifa sesleri geldiği için 25 ekim 2015 fenerbahçe galatasaray maçından sonra seni kovacak. hazırla kendini.
 • 5546
  hamza hocayı çok severim. hakkında olumsuz yorum da yapmaktan hep kaçınmışımdır. ama bu gidişle bizim aykut kocaman'ımız olacak. takım çok kötü durumda. fizik ve mental açıdan içler acısı. takım da ileriye dönük en ufak bir ışık vermiyor. o sebeple yol yakınken bence istifa etmeli. hem onu hala sevenleri daha da üzmemek için, hem de sevmeyenleri daha da nefret ettirmemek için.
 • 5549
  ne yazık ki kendisi belki de farkında olmadan adaletli forma dağıtamıyordur. düşüncem o ki; hamza hoca burak ve selçuk'a çok fazla güveniyor. kimseyi yazmadan ikisini ilk on bire yazıyor. bu da malum sıkıntıların başlamasına ve hatta bizim adaletsiz bir hoca olduğunu düşünmemize sebep oluyor. ayrıca kendisi yabancı futbolculara karşı daha disiplinli davranırken, yerlileri sürekli bağrına basmasıyla meşhurdur.
 • 5550
  kendisini eleştirmeye dahi tenezzül etmediğim ama ufak bir 2şey çiziktireceğim kişi. öncelikle (bkz: where is dengeciler) diyerek başlayalım yoksunuz gençler alalım sahaya sizi. tabi birde soğancı arkadaş var yok biberde gitmiş tuzda gitmiş adama sorarlar aldıkları neydi yine soğan mıydı diye ? sonuçta kemik ve karpatların pirlosunu aldı. bakın transfre dönemi başı 16temmuz tarihli entry hala denediği oyuncular dany ve sercandı düşünün. (bkz: #1761877)

  diğer konu ise bu adam için her zaman sabit bir görüşte oldum. ilk geldiği gün basın toplatısında terimcilik oynuyor dedim bugünde devam ediyor buna ancak çok kötü çakması şeklinde galip geldiği maçlar 1e1 terim zaten.(bkz: #1607683)(bkz: #1803237)

  7 temmuz 2015'de şunu demiştim.(bkz: #1752219) taraftarın isteği ki taraftar doğru görüyordu kendisiyle çelişiyordu. nitekim melo'yu gönderip rezalet bir orta saha kurdu aldıkları çöpler 18'e dahi giremiyor jpk'yı takım elbiseyle görüyoruz sadece.

  kendisi her maç sonunda eksikleri gördük tamamlıcaz bla bla bla diyor. (bkz: #1770957) ben bunu demiştim geçen senede dedim sadece gaz almak eksik tamamlamak kimse inanmıyor. ayrıca herkes 15 eylül 2015 galatasaray atletico maçından sonra takımı yeni mi gördü vs diyor. (bkz: #1770957) evet takımı yeni gördü. çünkü rakibi izletmiyor ve kendiside izlemiyor.

  şimdi kendisini destekleyen kimse kalmadı. mesela umut bulut artık ilk 11 oynamayacak mesela bunu demiştim zaten görüyoruz.(bkz: #1803237) çünkü milli ara bitti ekimde tekrardan ilk 11'e yavaş yavaş yerleşmeye başlayacaktır.

  sonuç olarak baktığımızda kendisi ne eksiğini gideriyor ne düzgün futbol oynatıyor ne transfer dönemini iyi geçirdi. anlamıyorum paran yok anlarım de param yok almıcaz bulursak uygun alıcaz ama aldığın çöpler niye oynamıyor para veriyon oynatmıyon. onu geçtim bruma,amrabat,melo,telles niye gidiyor bana açıklasın biri. finansal fairplay mi diceksiniz eğer öyleyse birlo ve jpk için verilen paralar ile ambrabat bruma telles karşılanır. melo için ise 3 milyon euro gs veremicekse ölsün artık.

  eğer bir klüp transfer yapmıyorsa elindekileri tutar. ulan transfer yasağı olan anadolu klüpleri bile elindekileri tutuyor ilk açıklama o oluyor bunun kafası buna bile çalışmıyor. yönetim demeyin hiç bu kadar işgüzarlık olmaz. amk 3 kupa aldım diyo adam yönetim var arkasında ama sesi çıkmıyor puan kaybında kötü kadroda ağlıyor burdada çıkıyor yandaşları 3kupalı yönetim kötü diyor. amk adama demezler mi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. neyse saldım artık bu sene ne digitürk aldım ne gs'ye ait ürün aldım. maçları bile izlemiyorum nerdeyse o denli. umursamıyorum bu karaktersizler olduğu sürecede umursamam.