resim
Hakan Şükür
Takım:Kariyer Sonu
Mevki:Santrfor
Yaş:51
Boy:1.91
Uyruk:Türkiye
 • 3127
  fettoşa kanan, onun cemaatine mensup olan, ona sempati duyan çok adam var bu memlekette. sırf bu herife kanıp takipçisi oldu diye sıradan insanları toplumun önüne atmayı, manevi lince tabi tutmayı da doğru bulmuyorum, aptallık da olsa akıl, fikir o bireye ait neticede ama h. şükür'ü sıradan insandan, sokaktaki vatandaştan, esnaftan, sporcudan ayıran şey* akp adlı atlantikçi koalisyonda fettoş kontenjanından aktif siyaset yapmasıydı bence. bu yapının türk ordusuna ettiği zulüm, türk devletinin kozmik sırlarını efendilerine afişe etmesi asla unutmayacağımız ve kulağımıza küpe yaptığımız şeyler. siyaset birçok şeyi etkiliyor, ticarete, spora, sanata benzemez. neticede ülke yönetimiyle, güvenliğiyle, dış politikasıyla ilgili faaliyetler yürütüyorsun ve senin bağlılığın, sadakatin meczup bir cemaat şeyhine... fettoşun afyonlusu bir sporcunun, esnafın yakacağı cürümle bir milletvekilinin etkisi bir tutulamaz. siyaset yapıyorsan önceliğin sadece ve sadece millet olmalı, sadakatin sadece ve sadece ülkene olmalı. bu açıdan hakan şükür'ün -en azından 15 temmuz'dan sonra- hala bu fettoş denen adamın yanında yer alması, mesela türkiye'ye dönüp bu emperyalist köpekleri ifşa etmemesi şahsen beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı. galatasaray'dan ihraç edilmesine de üzülmedim, üzülemedim. galatasaray fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bireylerin kalesidir. galatasaray'ın çizgisi mustafa kemal atatürk'ün çizgisidir. galatasaray aydınlığın, bilimin, özgürlüğün meşalesidir. şeyhlere, cemaatlere, imamlara köle, müptela olanların bu camiada yeri olmamalı.

  keşke hiç siyasi işlere girmeseydi. galatasaray'ın efsanesi olmak bir insana nasıl olur da yeterli gelmez? bunu gerçekten anlayamıyorum. o meczupun neden abd'de ikamet ettiğini hiç sorgulamadın mı? sen neden abd'desin? o kadar galatasaray'da bulundun tevfik fikret'ten hiç mi nasibini almadın?
 • 3128
  galatasaray’a yaptığı hizmetler ve büyük topçu oluşu inkar edilemez. ama onun gibilerin galatasaraylılığını yemişim. benim gibi, birçok taraftar gibi galatasaray yenilince bunalıma giren, galatasaray kazanınca da en büyük mutluluğu yaşayan taraftarların yanında bunun gibilerin galatasaraylılığı hikaye kalır.

  ayrıca gerçek atatürkçü olanlar ve vatan millet sevgisi sözde değil özde olanlar bir kişiyi sadece galatasaraylı olduğu için kutsamazlar.

  atatürk düşmanı olan hain bir cemaatin müridi olmak hakan'ın galatasaray'da o kadar başarılı olmasına rağmen futbolcuyken bile dışlanmasının asıl sebebidir. ayrıca pkk açılımı günlerinde ben türk değilim arnavut’um diye zıplayan bir tiptir. arnavut olsa da, o ihanet ikliminde ben türk değilim diye açıklama yapması zaten kafa yapısını anlamaya yetti. kaldı ki kendisi türk. ilginç olan ali şen o günlerde bir röportaj verip, “hakan yanlış biliyor kendisi arnavut değil türk’tür dedesi kosova’da bizim mahallede yaşardı, bizim mahalle de türk mahallesiydi” demişti.

  özetle bu kafadaki biri, hele, bu bu çağda özgür birey değil de mürit karakterli olan kişiler galatasaray kültürüne de terstir.
 • 3130
  türk futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran, büyük galatasaray efsanesidir.

  siyasi kimliği umrumda değil, futbolculuğunu kenara bırakarak da söylüyorum ki uzun adamdan daha değerlidir benim gözümde.

  uefa kupasını bülent korkmaz ile beraber kaldırdığı fotoğraf karesi gözümün önünden gitmez, gitmeyecek.

  keşke hiç bulaşmasaydı şu fetöcü tiplere de hep gözümüzün önünde kalsaydı kral.
 • 3131
  şimdilerde terörist başı(!) olan "hocaefendi hazretleri", haşmetli padişahımız ve dalkavuklarının hissesine göz dikmemiş olsa idi değil kendisini kulüpten icra etmek, ismini ağzına alırken bizim aciz ve yalaka divan üyeleri önünü ilikleyip ceketini düzeltmek zorunda kalırdı. insanı öfkeden kudurtan tek şey bu acizlik aslında. zamanında bütün takımı sohbete götürmüş, nikahında "hocaefendi" gelmiş şovunu yapmış, galatasaray'ın üstüne 20 seneye yakındır cemaat gölgesini kondurmuş, futbolu bırakır bırakmaz ayağının tozuyla padişahımızın "hocaefendi"den icazet alması için seçimlere hatta meclise hatta kabileye girmiş.

  bütün bunları yaparken kulübe giren çıkan yok, padişahımıza şey olunca auv...

  oldu olacak kandırıldık diye bildiri falan yayınlayın aciz yalakalar...
 • 3132
  bir galatasaray efsanesi. aynı zamanda türk futbolunun efsane isimlerinden bir tanesi. ama bak ama diyorum. kendisi ülkede o kadar haksız, hukuksuz olaylar olurken hep sustu hep zalimin yanında oldu. bu ülkede yıllarca öss, kpss, lise giriş vb. sınavların soruları çalındı. yıllarca şu ergenekoncu bu balyozcu diyerek, öğretim üyesi, asker, gazeteci ne kadar adam varsa içeri tıkıldı. kimisi kanser olarak çıktı o deliklerden kimisi orada öldü. peki neden bu insanlar bu muameleyi gördü? çünkü bu haksızlığa uğrayan insanlar kendilerinden değildi. öss'ye giren sıradan vatandaşın çocuğu mehmet, ayşe bunlardan değildi sorular çalınıyordu haklarına giriliyordu. genelkurmay başkanı ilker başbuğ terörist diye hapse atılıyordu.

  zavallı türkan saylan hakkında ne haberler yapıldı. yok pkk'lılara burs veriyor yok okuttuğu kızlara fuhuş yaptırtıyor. kanserdi türkan saylan, zaten sayılı zamanı kalmıştı. o kadar yaptığı güzel işlere rağmen gördüğü muamele reva mıydı? tek suçu öğrenci okutmaktı. feto gibi terörist değil aklı selim öğrenci okutmaktı. kadıncağızın huzur içinde ölmesine izin vermediler.

  peki bunlar olurken hakan şükür bu haksızlık zulüm karşısında ne yaptı? kocaman bir hiç. kendisinin keyfi yerindeydi o zamanlar hem fettoş ile hem uzun ile arası kıyaktı. hem milletvekilliği yaptı hem trt'de yorumculuk yaptı keyfe bak amk.

  "zulüm karşısında susan dilsiz şeytana benzer." diye bir söz vardır. ha işte o söz hakan şükür içinde geçerli. size bir şey söyleyeyim mi? hakan şükür'ün elinde türkan saylan'ın, ergenekon'un kasası diyen içeride ölen kuddusi okkır'ın, kendisine terörist denilmesini kabul edemeyip intihar eden yarbay ali tatar'ın, 15 temmuz gecesi katledilen ömer halisdemir'in kanı var. gözümde kocaman bir cahil ve kendini alim sanan bir üfürükçünün kuklasından başka bir şey değil. ha yanlış anlaşılmasın her şeyi hakan şükür'e yıktığımdan değil. onun ismi üzerinden konuştuğumuz için söylüyorum bunları. yoksa kandırıldık denen ne kadar adam varsa hepsi de gözümde hakan şükür gibidir. bu işin kamu, spor, askeriye, polis ayağı varda siyasi ayağı yok mu? asıl zaten temizlenmesi gereken konuşulması gereken siyası kanadı. her türlü resmi açılışta, törende bu üfürükçünün adını ağızlarından düşürmeyenler de yargılanmalı milletin karşısına çıkarılmalı ama nerdeeeee.

  velhasılı şunu diyeceğim; tüm bunlara rağmen bu adamı hala galatasaray üyeliğinde tutmak adını galatasaray ile ilgili bir şeylere vermek falan yanlış abicim yanlış. hakan şükür'ü ne galatasaray tarihinden ne de türk futbol tarihinden silmek, ya da sildirmeye çalışmak abesle iştigal. çünkü tarih yalan söylemez.

  hamza hamzaoğlu, cihat arslan, ertuğrul sağlam bunlarda hep cemaatle ilişkisi bilenen kişiler. ama hakan şükür gibi muamele görmüyor neden? çünkü üfürükçü istedi diye akp'den milletvekili olan istemedi diye istifa eden bir insan. dibine kadar bu pisliğe batmış her türlü bağlantısı mevcut.

  kraldır, efsanemizdir. ama fazla kurcalamayalım böyle kalsın. çünkü daha fazla savunmanın anlamı yok.

  not: akp'li değilim. zerre ilgimde olmadı. entrylerimi karıştırarak bunu anlayabilirsiniz.
 • 3135
  uzun birilerine yaranmak veya orospu çocuğu şikeci birilerinin ağzını kapamak için efsanesini kurban edenin dünyada iki yakası bir araya gelmez, gelmesin de zaten. çocuğu olmasın, gökten başına asteroid düşsün, ailesi gobi çölünde kaybolsun, evini insan yiyen kırmızı karıncalar bassın.

  hakan şükür ise isterse maocu gay taş fırın ustaları örgütüne ait olsun, bizim efsanemizdir.

  bank asya açılış fotoğrafındakileri temizlemeden onun ismini zikretmek değil galatasaraylılığa, insanlığa sığmaz.
 • 3136
  kendisini eleştirirken siyasi kimliğini bir tarafa koyup düşünmek lazım. beni siyasi kimliği ilgilendirmiyor. adam siyasetçi değil ki sırf siyasi görüşleri için emek verdiği o kadar şeyi bir çırpıda çöpe atalım. yani ben atmıyorum. atan varsa da tekrar sağlıklı bir şekilde düşünmeli.

  evet adam galatasarayın efsanesi ve bu inkar edilemez bir gerçek. hangimiz, kendisinin oynadığı geçmiş dönemli uefa veya şampiyonlar ligi maçlarını izlerken attığı gollere tepkisiz kalabiliyor? bu golleri izlerken kaçınızın aklına o an bak bu adam "cemaatçiymiş yav" gibi düşünceler geliyor?
  benim gelmiyor arkadaş. ve gelmeyecekte. doğrularıyla yanlışlarıyla kendisi bir galatasaray efsanesidir ve hep öyle kalacaktır. yani vicdanlarda öyledir.
 • 3139
  bağlı olduğu cemaat ne şimdi ne de daha önce benim işeme organımda değildi. ancak kendisi gerçek bir galatasaray efsanesidir. iyi insandır, kötü insandır o kısmını da bilemem ancak dünya tarihinin en önemli forvetlerinden biridir.

  siyasi duruşuna gelince de şu an kendisi belki de gerçekten bir terör örgütünün üyesidir ama öyle bile olsa en azından dönmemiştir, döneklik etmemiştir. düne kadar o terör örgütünün yalayanlar bugün dönüp o yaladıkları şeye terör örgütü demektedirler.
 • 3140
  yanci, yalaka haysiyetsizler tarafindan galatasaray'dan ihrac edilen efsane. sizin yaranmak icin hakan sukur'u ihrac ettiginiz uzunlar, yanlarinda oldugu icin bakan sukur'e sovdugunuz adamlari bu noktalara getirenlerdir. once o "ne istediler de vermedik"cileri, "milletim beni affetsin"cileri temizleyin, sonra hakan sukur'un ihrac edilmesine ses cikarirsak biz serefsiziz.

  hakan uzun'a yanlayinca efsane, uzun'la feto'nun arasi bozulunca hakan tu kaka.. yok oyle yagma! eger hakan'i ilk siyasete bulastiginda, ilk fetocularin sohbetine gittiginde, ilk milletvekili oldugunda atsaydiniz, samimiydiniz. ama simdi atiyorsaniz siz yalakasiniz. yandassiniz. yarin bir gun guc odagi baska bir tarafa kaysa, o guc fetocular degil akpliler hain dese, bu sefer hakan'i tekrar kulup uyesi yapip akplileri atacaksiniz. kasap onunde miyavlayan kediden betersiniz. karakter yoksunlari.

  nefret ediyorum bu insanlardan.

  ne olursa olsun, hakan sukur benim efsanemdir. siyasi ya da ozel hayatindaki hatalari ve yanlislari beni alakadar etmez. galatasaray'in kazandigi onca basarida buyuk payi vardir. nasil ki fatih terim gucun yaninda olup bizi sattiginda cok uzulmussem, fatih terim'e olan sevgim bitme noktasina gelmisse, ancak yine de onu bu takimin en basarili teknik direktoru ve efsanesi olarak goruyorsam, hakan icin de ayni sey gecerli.
 • 3142
  bu ülkenin geçmişteki kaç tane hükümetinin fetullah gülen adlı hain şerefsize destek verdiğini biliyoruz. bu adam bu kadar güçlendiyse kimin veya kimlerin sayesinde olduğu belli. hakan şükür denince aklıma elland road' ta hagi' nin ara pasına koşuşu geliyor ancak fetullah gülen denince aklıma seçim sonrası okyanus ötesine selam gönderenler geliyor. yani aslında bırakın herhangi bir spor kulübüne üyelikten atılmayı, vatandaşlıktan çıkarılıp vatan haini ilan edilmesi gerekenler o selamı gönderenlerdir.
 • 3143
  hakan sükür tabi ki bu kulübün efsanesi bunu kimse değiştiremez ama eğri oturup doğru konuşalım, ihraç edilmesi galatasaray spor kulübünün iyiliği için yapılmış bir harekettir. bunun için başkanı, yönetim kurulunu veya divanı suçlamak doğru değil. şu ohal döneminde kimse malum şahıs ve onun fanlarıyla karşı karşıya gelemez. intihar gibi bir şey olur. ülkenin durumu ve gerçekleri göz önüne alındığında galatasaray için son derece doğru alınmış kararlardır bu ihraçlar. üzerine fazla da yazmak istemiyorum ama lütfen yönetimi şu konuda eleştirirken biraz insaflı olmaya çalışın, kendinizi onların yerine koyarak düşünmeye çalışın.
 • 3144
  bu yıllarda her sey film gibi, oyun gibi gelmeye basladi insanlara. hakan şükür'ün hala arasında bulunduğu örgüt, hala arkasında durduğu sahıs 2.5 ay evvel 241 evladımızi sehit edip onlarca insanın kanına girdi. millet bunu unutmuş hala siyasi hesaplasmalar gibi akla mantığa sığmayacak şeyler söylüyorlar.

  hakan şükür'ün yıllarca cemaatin icinde olması onun su an teror orgutu destekcisi olmasini degistirmiyor. yani turkiye'de iyi niyetle ortaya cikmis, haksizliga karsi duran onlarca dusunce ve topluluk vardir. yahut dinini yasayan cemaat vardır. ki bunlar dönem dönem ugradıklarını zulumlere karsi haklarini savunmuslardir. örneğin kürt meselesinde abdullah ocalan bir idol olabilecekken hakkını silahla savunmaya kalktı ve bebek katili olup cıktı. ya da fethullah gulen. herkesin saygı duyacağı, dünyanın 4 tarafında okullar acmış bir kisi olarak anılabilecekken su an o da teror bası olarak anılıyor. insanlar kisileri sadece savundugu dusuncelere, kisiliklerine saygı sebebiyle bas tacı etmemeliler. bir de icraatlarına bakmalılar. efsanemiz bunu yapamadı. böyle bir haldeyken de kulupte ne yazik ki barındırılamaz.

  diyecegim odur ki ömrünü nasıl yasarsa yasasin, nice kahramanlıklara konu olursa olsun ben kulubumde bir isid destekcisi, pkk destekcisi, feto destekcisi gormek istemiyorum. ister iktidar korkusuyla ister benim gibi dusunerek yapilmis olsun farketmez. bu karari alan yoneticilere tesekkuru borc bilirim.
 • 3145
  hiç bir hukuksal gerekçesi ve altyapısı olmadan alıp biryerlere getirdiği kulübünden ihraç edilmiş. siz "burası türkiye, hukuğa guguğa gerek yok" diyebilrsiniz. ben "umarım bu kararı alanları adaletin çalıştığı bir mahkemeye verir ve burunlarından getirir" diyorum. daha dün fettullah hoca efendi diyenlerin bugün kendi kellelerini kurtarmak için cadı avına çıkmaları veya bu avın köpekliğini yapmaları midemi bulandırıyor.

  tarih hakan şükür'ün sizlerin de suratlarınıza tükürdüğünü yazacak, merak etmeyin.
 • 3147
  galatasaray'da oynarken her an girdiği pozisyonu eline yüzüne bulaştıracakmış gibi gelirdi. klas bir futbolcu değildi, topa güzel vuramazdı fakat kafa toplarında üstüne yoktu. ayrıca çok çalışkandı hem antremanda hem maçlarda... o zamanlar koşu mesafeleri şimdiki gibi pek konuşulmazdı ama elmander'den fazla koşup pres yaptığına bahse girerim.
 • 3148
  galatasaray formasıyla yaptıklarıyla beni hep sevindirmiş ama forması olmadan her yaptığıyla da yüzümü ekşitmiş futbolcudur. televole günleri, neredeyse cebirle evlenmeye razı etme, hoca efendisiyle başbakanla vs. nikah kıyması, torinodaki ağlak günleri, avrupaya gidiyorum tehdidiyle yaşatıp avrupada bir türlü dikiş tuttturamaması, jübile teklif edilmesine rağmen zorla oynamaya çalışıp jübilesiz futbolu bırakması, siyasetin dibini görmesi vs. hep yüzümü ekşitmiştir.

  galatasaray formasıyla ise sahada örnek bir futbolcudur. kavga etmez, sakatlamaz (hatta sakatlanır) hakemle didişmez, kırmızı kart görmez (tek kırmızı kartı haksız ötesi bir şekilde verilmiştir), penaltı için kendini yere atmaz, sahada varını yoğunu ortaya koyar.

  siyaseten ne kadar kirli olduğunu gördükten sonra kulüp içinde de uslu durduğuna artık inanmam. neden birdenbire gitti veya nasıl bu takımda tutunamadı dediğimiz kimbilir kaç futbulcunun teknik direktörün sebebi büyük ihtimalle kendisidir.

  ahrette inandığı kurallara göre yargılanmasını isterim. zaten ben herkesin inandığı gibi ahireti olsun isterim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın