• 1
  --- alıntı ---
  dün umutsuz bir yazı yazmıştım. g.saray'ın sezon başından bu yana sergilediği performansa güvenmiyordum. çok dalgalı, zayıf, kırılgan bir yapısı vardı takımın. ama formanın hatırına g.saray'dan ümit kesilmez diye bitirdim haberimi. ve forma büyüklüğünü gösterdi. g.saray şu ana kadarki zirve performansını yaptı. lizbon'dan zaferle dönüyorlar eve. şunu bir kez daha öğrendim... g.saray'dan ümit kesilmez.
  --- alıntı ---

  kıvıran galatasaray yazarlarından birisidir. ne söylerse tersi çıkar. iddaa'da tahmin verse tersine oynar parayı bulurum.
 • 10
  tehdit olayını 15 gün sonra bugün "yönetim istifa " başlıklı yazısının altından açıklama yapmış kişi.* kendisi her yerde çok iyi galatasaraylı olduğunu söylerken, dün lig radyodaki programında bütün eski yöneticileri canlı yayına bağlatıp "kelle kelle" diye cığırtkanlık yapmaktaydı. diğer bir programında adnan öztürk'ü bağlatıp galatasaray kötü yönetiliyor martta aday olucak mısınız diye mızmızlanıyordu. ercan saatçi galatasaray'ına küfür ederken de o çığırtkanlıkları,kelle diye gezinmesine beklenirken ki basında fenerbahçeli beşiktaşlı yazarlar bile kınarken susması ne kadar galatasaraylı oldugunun kanıtı zaten...ibrahim seten müdürlüğünde galatasaray'ın altını oymaya devam büyük (!!)galatasaraylı.
 • 11
  30 mart 2010 yılındaki vatan gazetesinde yer alan haberinde, galatasaraylı 5 yerli futbolcuyla röportaj yapmıştır. ben böyle bir röportajın yapılmış olmasına olasılık dahi vermiyorum halbuki.

  atıyorum x eleman bir bir takıma saydıracak, teknik ekibe laf yetiştirecek; sonra da takımda mı kalacak? hadi canım sen de!

  ha, kredisi yüksek bir futbolcu söylerse başka, para cezası alır. e ama buna kimin götü yer?

  edit: imlâ
 • 12
  adama sormazlar mı kim bu yerli oyuncular diye... bu sezon yerli oyuncular harika oynamış gibi 5 tane futbolcu masalıyla rııjkard ve takımdaki yabancılara esas olarak da haldun üstünel üzerinden yönetime sallamaktadır. o yabancılar gelirken yönetime methiyeler düzenler arasında kendisi ve gazetesi yokmuş gibi... bu ve bunun gibilerin galatasaraylı oldukları ciddi soru işaretleri taşımaktadır. olur ya yedide yedi yapıp şampiyon olursak ne yazacaktır...
 • 14
  bilgin gökberk'in hakkında yazdığı yazı. haldun üstünel'le gökmen özdemir arasındaki soruna dikkat!

  --- alıntı ---

  “fb maçında bizi rijkaard bitirdi” diyen gs’lı 5 futbolcu kim?
  vatan’daki haber şöyle;
  “gs’lı futbolcular fb maçından sonra faturayı rijkaard’a ve yabancı seçimlerinde hata yapan yöneticilere kesmiş”.
  gökmen özdemir’e gs’lı 5 futbolcu şöyle demiş.
  “bizi rijkaard bitirdi”.
  dahası da var;
  ..rijkaard takımı tahtaya yazdığında şoke olmuşlar, keita ile jo’yu çift forvete koymuşmuş, elano’yu sola kaydırmışmış, keita’yı da elano’yu da bitirmişmiş..
  ..hepsi kazanmak için f.b’ye önde baskı yapmaları gerektiğini biliyormuş rijkaard “baskı yapmayın, pozisyonunuzu koruyun” demişmiş.. topal’a alex’i markaj görevi vermişmiş, allah aşkına bire bir markaj mı kalmışmış ,orta saha bu yüzden düşmüşmüş, göz göre göre yenilmişlermiş..
  rijkaard’ın oyun içi müdahaleleri yetersizmiş,takım içi adaleti de sağlayamıyormuş..
  ..bu yabancıları çok mu aramışlarmış ,takım sirke dönmüşmüş,harcanan paralara yazıkmış..
  filan falan...
  ***
  hem de rijkaard’a!
  yuh!
  ***
  gökmen, gs’ın içini dışını iyi bilen, çalışkan ve iyi bir gazeteci, ciddiye almak lazım haberini, ben alıyorum.
  takıldığım bir iki yer var;
  bu 5 futbolcunun ismini vermediği müddetçe her gs’lı futbolcu şüpheli şahıstır artık, kendisine öten bu ‘5 kuş’u, kuşlarını koruyor, haklı olabilir, geri kalan bütün futbolcuları ‘kuş’ durumuna sokuyor ama.
  bu hoş bir şey değil!
  buna hakkı var mı?
  bu bir!
  bunları gökmen de bilir ve buna rağmen isim vermiyorsa bir bildiği vardır.
  bu iki!
  bu 5 kuş kimler olabilir?
  teker teker bakalım;
  aykut, leo, ufuk emre g, uğur, gökhan, neill, emre a, hakan, serkan, servet, barış, elano, arda, keita, topal, sarp, ayhan, kewell, dos santos, sabri, caner, emre ç, baros, jo
  kadro bu!
  yabancılar pek konuşmaz, profesyoneldir, işlerine bakarlar, gs’ın yabancıları bugüne kadar gelenlerin en düzgünleri, konuşmaları gerekirse de rijkaard’la konuşurlar gazeteciyle değil.
  yani geçiniz!
  ufuk mufuk, uğur, serkan, emre ç. filan dünkü çocuk, konuşamaz, sıkar, konuşsa da kimse sallamaz, gökmen de sallamaz, yani geçiniz.
  hakan balta’yı konuşurken hiç görmedim, ilk defa konuştu ve bunları mı söyledi bir gazeteciye?
  geçiniz!
  gökhan zan dün bir bugün iki, yemez.
  geçiniz!
  emre g, caner, sarp, rijkaard’ın gözdeleri, konuşmaları için geri zekalı olmaları lazım, geçiniz.
  arda kaptan, konuşmaz.
  geriye kim kaldı
  aykut, servet, emre a, barış, mehmet topal, ayhan, sabri
  7!
  servet, sabri ilk 11 oyuncuları...
  niye başlarına iş alsınlar?
  kim kaldı?
  aykut, emre a, barış, ayhan, topal!
  5!
  bunlar mı?
  rijkaard gelmeden ilk 11’de oynayan, şimdi kesik yiyenler.
  mi?
  gökmen’in bu 5’ linin isimlerini açıklaması açıklamamasından daha etik ve şık bir durum olur, benim 5’i boşverin, bilmem neremden uydurdum ben, yalan dolan hepsi ama herkesin kafasında bir ‘5’ var şimdi ve bu da çok pis ve hiç şık olmayan bir durum.
  ***
  şu ihtimaller de var;
  geçenlerde bir televizyonun üst düzey bir yöneticisinin odasına feldkamp döneminde banko oynayan, şimdi bazen şans bulan genç bir oyuncunun menajeri geldi.
  ben de ordayım!
  kimse bir şey sormadan anlatmaya başladı.
  futbolcusu gs’daki yabancıların takıma katkısının olmamasından şikayetçiymiş, bir sürü futbolcu da böyle düşünüyormuş, filan...
  epey attı tuttu rijkaard’a, sistemine...
  oda da kalabalık, herkes duydu!
  atlamadık!
  gs’da ufak ufak yine başlamış bu işler!
  eskiden her şeye maydanoz abiler başlatırdı, şimdi çaylaklardan başlıyor.
  bu bir!
  bu menajerlerin çoğu “women” gibidir.
  dır dır dır, dır dır dır...
  bu iki!
  rijkaard öncesi menajerlerin çiftliğiydi florya, takımı onlar kurardı, onları oraya sokan sezgin’di, rijkaard geldi, çıktılar, işler nanay herhalde!
  intikam intikam!
  mı?
  bu üç!
  yoksa yeni yönetime giremeyen eski bir yönetici mi gökmen’in kuşu?
  niye olmasın?
  bu dört!
  ve...
  bu haber en çok kime zarar verir?
  üstünel’e!
  o kim?
  gökmen’i “bana santaj yaptı”diye suçlayan gs futbolunun yıldızı parlayan yöneticisi...
  ya tesadüf, ya ne tesadüf!
  bu beş!
  bu kuşlar bilinmediği müddetçe akıllara neler gelecek neler.
  bu da altı!
  ***
  gökmen bu bombayı hem de 7 maç kala florya’nın tam ortasına niye attı?
  ***
  ?

  --- alıntı ---

  bilgin gökberk - milliyet - 02.10.2010
 • 17
  ------------alıntı------------------

  tek sorumlu adnan polat!

  başbakan recep tayyip erdoğan’ın protestolar sonrası sinirlenerek a’dan z’ye yapımında büyük payı olduğu tt arena’yı konuşma yapmadan terketmesi, toki başkanı erdoğan bayraktar’ın sert, hatta bir açılışa yakışmayan üslubu ve ardından gittikçe şiddetlenen tepkiler, g.saraylılar’ın kursağında kalan açılış sevinci.. 15 ocak 2011 g.saray tarihi açısından gerçekten önümüzdeki dönemlerde de (!) dönerek tekrar tekrar hatırlanacak bir gün oldu. olayların öncesine, bugünlere gelişine, açılış gününe ve sonrasına bakıldığında tek bir adres var. g.saray spor kulübü başkanı adnan polat ve yönetim kurulu üyeleri. şimdi durumu inceleyelim.

  1) adnan polat bu projeyi tamamen g.saray’ın, daha da ileri giderek kendi döneminin eseri olarak anlattı g.saray halkına.. son bir buçuk ayda siyasi otoritenin “hayır siz değil biz, hatta başbakanımız recep tayyip erdoğan yaptı” çıkışı karşısında ezilen büzülen g.saray başkanı gerçeği söyleyemedi, hep işin kaymağını yemeye çalıştı.. oysa ki bu tartışmalar esnasında gerilen camiasını yumuşatabilirdi.. mesela açılıştan bir saat önce elinde mikrofon sahanın ortasına inip “bu gördüğünüz muhteşem eserde hükümetimizin ve başbakanımızın payı büyüktür.. biraz sonra stadın açılışını yapacaklar. onu g.saray terbiyesi ile karşılayıp uğurlayacağınızdan kuşkum yok” deseydi 45 bin g.saraylı’nın gazını alırdı.. ama yapamadı. çünkü kendisi elinde mikrofon her sahaya çıktığında, ekranda her göründüğünde ıslıklanıp protesto ediliyordu..

  2) adnan polat protestocu g.saraylılar’ın g.saraylı olmadığını bundan sonra stada sokulmayacaklarını söylüyor.. ama atladığı bir nokta var.. 45 bin kişiye biletleri tek tek onlar dağıttılar. bilet sahipleri ya 16 bin kombine sahibi, ya 20 bin g.saray kongre üyesi ve eşi ya da sponsorları.. burada bile kendisini kurtarmaya çalışıp g.saraylılar’ı ateşe atıyor adnan polat..

  3) başbakan erdoğan’ın ali sami yen’e geldiği maçlarda da f.bahçeli kimliği yüzünden hafif çaplı protestolara uğradığı bilinirken, açılış için bir öngörüde bulunulabilir buna önlem alınabilirdi..

  4) dün başbakan erdoğan yaptığı konuşmada g.saray spor kulübü’nün seyrantepe projesinde “bir allah kuruşu kadar” katkısı olmadığını söyledi.. bu g.saray’ın aslında son 10 yılda ne kadar kötü yönetildiğinin çok kısa ve utanç verici bir özetidir.. bunun karşısında çıkıp hiçbir g.saray yönetiminin de “biz de sami yen’den vazgeçtik.. buradan toki ne kadar kazandı” diyemeyişi ise başka bir acizliktir..

  5) tt arena hazır değilken, başbakan “19 mayıs’ta açalım” derken g.saray’ın iç politikaları uğruna süreci hızlandırıp yeni stadı topal olarak açan adnan polat bugün büyük bir enkazın altında.. stada ne “bizim” diyebiliyor, ne “ali sami yen..” yarın ne olacağını polat da bilmiyor artık.. bir tarafta siyasi otorite, diğer tarafta g.saray camiasının kırık kalbinin baskısı..

  6) mutsuz ve yönetimi tarafından kandırılan g.saraylılar’ın bozuk psikolojileriyle, bence daha çok yönetimlerinden, rövanşı alma isteği büyük bir krize yol açtı.. polat’ın kriz yönetimlerindeki başarısı (!) biliniyorken bundan sonrası için endişelenmeye (!) de gerek yok.. ali sami yen spor kompleksi türk telekom arena hayırlı olsun..

  gökmen özdemir - vatan

  -------------alıntı---------------------
App Store'dan indirin Google Play'den alın