• 10
  --- alıntı ---

  1905 gsyiad'ın sponsor olduğu teknenin tanıtımı yapıldı

  florya metin oktay tesisleri'nde gerçekleştirilen sponsorluk tanıtım toplantısına, başkan adnan polat, istanbul offshore kulübü başkanı uğur ışık, 1905 gsyiad başkanı ismail sarıkaya ve dernek yöneticileri katıldı.

  galatasaray başkan adnan polat, hafta sonu istanbul'da ilk etabı koşulacak dünya offshore şampiyonası'nda galatasaray'ın temsil edilecek olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek, istanbul offshore kulübü başkanı uğur ışık, 1905 gsyiad başkanı ismail sarıkaya'ya teşekkür etti.

  geçen yılın şampiyon pilotu kerem tuncer ise, yeni takımıyla şampiyon olacaklarına inandığını ifade etti.

  konuşmaların ardından başkan adnan polat, sporcularla birlikte tekne önünde basın mensuplarına poz verdi.

  1905 galatasaraylı yönetici ve işadamları derneği (1905 gsyiad)'nin sponsor olduğu tekne ve ekip, hafta sonunda istanbul'da başlayacak dünya offshore şampiyonası sürat teknesi yarışlarında mücadele edecek.

  beş ülkeden 12 takımın mücadele edeceği dünya offshore şampiyonası sürat teknesi yarışlarının bu yılki ilk etabı, hafta sonunda istanbul haliç'te düzenlenecek.

  kasım ayına kadar sürecek şampiyonanın etapları, sırasıyla kocaeli, malatya, van, bakü, urfa, istanbul, antalya kemer, adana ve mersin de yapılacak.

  --- alıntı ---

  http://www.galatasaray.org/...7e5fdabe1af7e6da.jpg
 • 11
  --- alıntı ---
  gsyiad'dan iftar yemeği

  1905 galatasaraylı yönetici ve iş adamları derneği (gsyiad), ortaköy'deki feriye lokantası'nda bir iftar yemeği verdi. iftar yemeğine galatasaray spor kulübü başkanı adnan polat, yönetim kurulu üyesi ışın çelebi, sicil kurulu başkanı celal açar, sarıyer belediye başkanı şükrü genç ve gsyiad üyeleri ile medya mensupları katıldı.

  iftar yemeğinde bir konuşma yapan dernek başkanı ismail sarıkaya, davetlilere derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. sarıyer belediyesi ile birlikte ramazan ayı boyunca armutlu'da kurulan iftar cadırında toplamda 15.000 kişiye iftar yemeği vereceklerini belirten sarıkaya, galatasaray spor kulübü için yeni destek ve katkı projeleri hazırladıklarını belirtti.

  iftar yemeğinde bir konuşma yapan galatasaray spor kulübü başkanı adnan polat, yaptığı konuşmada, kulübün yıllar süren büyük projelerinde sona yaklaştıklarını belirtti. stad, şirketlerin birleşmesi ve riva imarının alınmasının devrimsel nitelikte gelişmeler olduğunu belirten adnan polat, ekim ayında yapılacak genel kurul ile kulübün anayasası niteliğinde olan tüzüğün de redaksiyonunun tamamlanacağını belirtti.

  başkan adnan polat, türk telekom arena'nın inşaatında her şeyin yolunda olduğunu belirterek, toki'nin 29 ekim'de ön kabulu yapacağını, 2011 ocak ayından itibaren de maçları orada oynacaklarını söyledi. polat ''stadımız muhteşem bir yapı oluyor. dışardan arabayla geçerken bile trafiği kilitleyen ihtişamlı bir stadımız var. misafir takımların oradan çıkması çok kolay olmayacak. şu anda içine girdiğinizde boş tribünler bile insanı çok etkiliyor'' dedi. geçtiğimiz iki senenin üzücü bir dönem olduğunu anlatan adnan polat, ''gelecek sezon şampiyon olmak istiyoruz. özellikle türk telekom arena arena stadı'na lider ve avrupa'da oynarken gitmek istiyoruz. zaten ilk yarıda bu hedefleri yakalarsak, türk telekom arena'da stadımızın atmosferi ve taraftarlarımızın baskısıyla sonuca ulaşacağımızı düşünüyorum'' şeklinde konuştu. başkan polat, şu anda galatasaray'da her şeyin iyi gittiğini belirterek, ''eylül ayının ortasında şirketlerimizin birleşmesi da tamamlanmış olacak. o zaman daha geniş bir açıklama yaparak bu birleşmenin galatasaray için parasal açıdan ne ifade ettiğini ayrıntılı olarak açıklayacağım. çok büyük bir aile olduğumuz için zaman zaman sıkıntılar oluyor. ama yaşamın içinde böyle şeyler olabiliyor. gönlünüzü rahat tutun, kulübümüz iyi yolda. tahmin ediyorum 2 yıl içinde galatasaray bambaşka bir boyuta varmış olacak'' ifadelerini kullandı.

  haziran ve temmuz aylarında birçok kıyamet senaryolarının yazıldığını belirten adnan polat, ''bunlar uygulamaya konuldu. topyekun galatasaray yönetimi saldırı altındaydı. bizim için ne yazarlarsa yazsınlar, ne söylerse söylesinler, doğru bildiğimiz yolda devam ediyoruz'' dedi. başkan polat, futbol takımı ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, 1-2 oyuncu daha alıp, transferi kapatmak istediklerini söyledi. adnan polat, ''şu anda avrupa'nın 4 ayrı şehrinde, 4 arkadaşımız arzu ettiğimiz futbolcular ve kulüplerle pazarlık halinde. ama bütçemiz içinde bunu yapacağız. muhakkak ki gerekli oyuncuları kulübümüze kazandıracağız'' diye konuştu.

  daha sonra, iftar yemeği organizasyonuna katkılarından dolayı dernek üyeleri dirkan gülmezgil, fatih akgün ve alpaslan tüylüoğlu'na katkılarından dolayı plaket verildi. 1905 gsyiad'ın iftar yemeğine katılan sarıyer belediye başkanı şükrü genç de yaptığı konuşmada bir galatasaraylı olarak yeni stadın kendi belediyesi sınırları içerisinde yer alabilmesi için çok uğraştığını ama bnunu gerçekleşmediğini belirterek, galaasaray'a destek vermeye, katkı yapmaya devam edeceklerini söyledi. genç, 15.000 kişilik iftar organizasyonundan dolayı gsyiad yönetimine teşekkür etti.
  --- alıntı ---

  http://www.galatasaray.org/kulup/haber/7600.php
 • 13
  internet sitesinde * 22 mart 2011 tarihinde yayımlanan aktivite duyurusunda şu yazmaktadır:

  "ankara metin oktay ilkokulunun açılışı galatasaray spor kulübü başkanı sn. adnan polat tarafından 13 mart 2011 pazar günü saat 11:00 de yapılacaktır.

  bütün galatasaraylıları açılışımıza bekliyoruz."

  bu tarih karmaşasını birisi açıklasın.
 • 18
  böyle bir zorunlulukları olmamalarına rağmen derbiye özel atkı, pankart hazırlamaları ile saygımı kazanmış dernektir. atkının üzerinde yazan ultraslan yazısı nedeniyle bu kadar eleştiriliyor olmaları beni şaşırttı açıkçası. adamlar ultraslan'ı herkes kadar iyi tanımıyor olabilir. sokakta üzerinde ultraslan yazan ürünleri giyen milyonlarca galatasaraylı var. bu ismin seçilmesi bu kadar doğalken nedense gösterilen iyi niyete saygı göstermek yerine eleştirmeyi tercih ediyoruz.
 • 21
  galatasaray'ın adını birçok yerde duyurandır.

  kendileri eski açık tribününün çatısını, metin oktay stadyumu'nun inşaatını yapmışlardır.

  ayrıca gsyiad'ın offshore için teknesi ve otomobil yarışları için porsche otomobilleri bulunmaktadır.

  birçok konuda kulübe yardım etmişler, destek olmuşlardır.

  ünal aysal mazbata törenine bizzat gitmiştir. ayrıca her organizasyonuna bir yöneticimiz katılmaktadır.

  en son icraatlarını van'a yardım yaparak göstermiş, oradaki çocukları sarı kırmızıyla tanıştırmışlardır.

  türkiye'nin en prestijli fotoğraf yarışmalarından birini düzenlemektedirler.

  sonuç olarak; hiçbir icraatı olmayan ve dernekten bihaber olan taraftarlar tarafından eleştirilen ve yukardaki yorumları hak etmeyen dernektir.
 • 22
  iyi niyetlerini takdir ediyorum.

  fakat ne bileyim, her galatasaray taraftarı ultraslan grubuna dahil değildir yani sonuçta. hatta seveni var, sevmeyeni var. iyi bildiğimiz şey, galatasaray > ultraslan olduğuna göre, keşke atkıda galatasaray yazsaydı.

  edit : muhtemelen bu abiler olayı kendileri hazırlamadı. ultraslan'a böyle bir şey yapın, masrafları biz karşılayalım dediler. zira bayrağın da alt tarafında bir ultraslan logosu mevcut gördüğüm kadarıyla.
 • 23
  iyi niyetleri takdir edilmesi gereken dernektir fakat bu yaptıkları bir hatayı görmezden gelmek manasına gelmez.

  ilk olarak galatasaray taraftarı olmak maçlara gidip küfür etmek , odasını posterlerle donatmak yahut baştan aşağı sarı kırmızı giyip dolaşmak demek değildir. şahsen bunları 7 yaşında yapıyordum , fenerbahçe taraftarı olduğunu söyleyen bir takcisinin aracından bütün ailemi indirip başka taksiye binmek dahil. bütün bunları yetişkin ve gerçek bir galatasaray'lı yapmaz.

  galatasaray nedir , galatasaray'lı nedir gibi konuları maddeler halinde yayınlayan bir bildiri vardır bizde yıllar önce. babam onu çerçeveletip asmıştı odama. orada yazanları tam olarak hatırlamıyorum fakat genel olarak öne çıkan unsurlar erdem , asalet ve saygı üzerineydi. bugün baktığınız zaman ise biletlerden nemalanan , kendi reklamını yapıp ismini duyurmaya çalışan bireylerin kurduğu topluluklar "galatasaray taraftarı olmak" ile aynı cümle içinde geçiyor.

  haliyle bugün bu derneğin yaptığı şeyi kimse görmezden gelemez. özellikle "sokaklarda binlerce ultraslan yazılı şeyler giyen taraftar var" diyerek bu işin içinden çıkmaz saçmalıktır. zira o işin endüstri kısmıdır bu ise kimsenin talepte bulunmadığı bir dönem yapılmış bir şeydir. ayrıca koskoca iş adamları bütün işi gücü bırakıp "ultraslan" gibi artık hiçbir faydası dokunmayan bir grubun reklamını yapan eylemler içine giriyorsa bu da yanlıştır.

  bunların dışında bu dernek elbette faydalı işler yapmıştır ve yapacaktır. tabi bunları "aha bunları yaptık" diye insanların yüzüne vurmak galatasaray duruşuna yakışmaz , bunu da bilmeleri gerekir.
 • 24
  üzerinde galatasaray yazmasını tercih etmemle birlikte tepkilerin abartı olduğunu düşündüğüm organizasyon.belkide lisanslı ürün olmayacağından kolaya kaçmak için yapılmıştır.yada storelardaki satışları engellememek için yapılmıştır.bence verdikleri çabayı desteklemek gerekir.düşünmeniz yeter demek gerekir.sonuçta burada 35000 civarında bir atkıdan bahsediliyor.ben fenerbahçe maçı anısına saklarım.takıp takmamak sizin elinizde fakat ben bu atkıyı her gördüğümde aklıma 7 aralık 2011 gelecek.