• 1
  çok değerli yöneticilerim;

  öncelikle kulübe verdiğiniz hizmetten (!) dolayı sizlere müteşekkiriz. bir futbol kulübü ne kadar yanlış yönetilir, bunun en güzel örneğini verdiniz ve sizlerden sonra gelecek yöneticilere ışık tuttunuz.

  yöneticilik döneminiz boyunca yapmış olduğunuz en iyi iş rijkaard'ı takımın başına getirmekti ve rijkaard hocanın referansı ile transfer ettiğiniz popüler futbolculardı - gio, elano, keita. fakat sportif başarının ön planda tutulduğu ülkemizde daha sonra bu yaptığınız önemli işleri elinize yüzünüze gözünüze her tarafınıza bulaştırdınız. önce rijkaard'ın arkasında sonuna kadar duracağını söyleyen başkanımız, 1 hafta geçmeden kendisini yollamıştır.

  sayın başkana sesleniyoruz, taraftarın istemediğini açık olarak belli ettiği adnan sezgin'i neden hala tutuyorsun yanında ?
  sen sanıyor musun taraftarlar için bir hayal olan stat projesinin hayata geçirildiği dönemde başkan olduğun için adının tarihe yazılacağını ve güzel anılacağını ?

  yine bilinçsiz transfer politikası ile takımın kadrosunu yol geçen hanına çevirmek de her babayiğidin harcı olmadığını belirtmek istiyorum.

  sözlerimi bitirirken şuurunuzun yerine gelmesini ve 105 yıllık bir kulübün yöneticileri olduğunuzu hatırlamanızı istiyorum.
 • 2
  sayın yönetim mektup yazmaktan hiç anlamam, konuya direk bodoslama dalarım.
  benim kafamın içinde yıllardır filler çiftleşiyor düşünüyorum ben mi galatasaray'lı değilim yoksa yönetime gelenler mi diye. benim adım metin. (metin oktay) dan geliyor ona hayran olan fanatik bir dede koyuyor bu ismi ve gurur duyuyorum metin yazan parçalı formayı giyip dolaşmaktan. parası neyse verip alıyorum hiç düşünmeden, ama o formayı para karşılığı giyenlerden aynı özveriyi hiç göremiyorum. özet geç dersen özeti bile saatler alır ya neyse. şimdi bu takımı 2000 yılında süper kupa maçına çıkmadan ilk kim terk etti fatih hoca, peşinden hakan şükür. emre, okan, fatih akyel, bunlara da gitmesini kimler tembihledi fatih hoca ve hakan şükür. bunların biri kral biri imparator taraftarın gözünde, bu gidenlerden fatih fenere, okan beşiktaşa, emre fenere dönüş yaptı yıllar sonra hakan galatsaray'a fatih hoca galatasaray'ımıza. ama sonun başlangıcı işte tam bu zamanlar olmuştu. sonrası facia, bratular, sarrlar, orhan aklar, cihan haspolatlılar, inamotolar, bamlar,baltalar, onlar bunlar sayısız topa vurma özürlü insanlar. ben çok merak ediyorum birtek böyle düşünen benmiyim benmi galatasaraylı'lı değilim yanlışmı düşüncedeyim yoksa benimle aynı düşüncede olan insanlar varmı. eğer yönetim olarak sizde aynı fikirdeyseniz bize zehir olan 10 seneyi unutturun öyle bir kadro kurun ki biz herşeyi unutalım acılarla dolu 10 seneyi silelim kafamızda ve filler çiftleşmesin beynimizde. bize 10 senelik özür borcunuzu kuracağınız kadro ile ödeyebilirsiniz, gerisini bize bırakın...
 • 3
  tüm sözlük yazarları olarak, ulaşabileceğimiz yakınlarımızla beraber mail ve fax yoluyla ulaştırmamız gereken mektuptur.

  fenerbahçe ve diğer takımların içinde bulunduğu aciz durumda, çıkıp da bunlarla alakalı korumaya yönelik sözler sarf etmemelidirler. illa bir şey söyleyeceksen çıkarsın, dersin ki: "herkes kendi yaptığından sorumludur, yapılan bir haksızlık varsa hakları geri ödeme vaktidir, biz kendi işimizle takımlarımızla ilgileniyoruz, kimseye de hakkımızzı yedirmeyiz".

  çok inceldik kopacağız yakında. aynı durumda biz olsak başta fener medyası, federasyon ve fenerbahçe yönetimi ne kadar desteklerdi bunları düşünelim.
 • 6
  "galatasaray yönetimi" başlığı altına yazdığım yazıyı buraya da kopyalamak istedim.

  --- alıntı ---

  şimdi galatasaray örfü adeti diyenlere soruyorum;

  galatasaray örf ve adetlerinde emek hırsızlığına sessiz kalmak hatta desteklemek var mıdır? şike yaptığı mahkemelerce tespit edilen bir kuruma "şerefli" yakıştırması yapmak var mıdır? şike yapmış bir kulübün yargılanmasına talihsiz bir olay demek var mıdır? galatasaray örf ve adetlerine göre ortada yargılanma süreci varken sessiz kalmak mı daha doğrudur yoksa şike yapan bir kulübün arkasında olduğumuz imajı yaratmak mı? örf ve adetlerimizde suçlu olduğu yargı tarafından kesinleşmiş bir kulübün cezalandırılmamasına sırf maddi açıdan yara alacağımız için* sessiz kalmak var mıdır? adaletsizliğe tepki göstermemek var mıdır? peki şike yapmakla şike yapan kulübe tepki göstermemek arasında çok büyük bir fark mı vardır?

  ister drogba'yı al, ister messi'yi sen bunca yaşanan adaletsizliğe, kanunsuzluğa, şike yapmaktan ceza almış bir adama "başkanım" diyen türkiye futbol federasyonu başkanına tepki göstermiyorsun ya bu noktadan sonra ne sen türkiye'sin nede türkiye galatasaray.

  --- alıntı ---
 • 10
  takımı da al git buradan. bizi de götür. kirletme saf duygularımızı. bizi bu pisliklerle aynı ortamda bulunmaya zorlama. ya da o pislikleri temizle, temizlet, baş kaldır, isyan et amk. ama öyle boş boş durma. unutma sen bu duruma düşseydin, kafanı kaldırmak istediğinde son tekmeyi metristeki şikeci vuracaktı sana.
 • 13
  sevgili yönetim;
  nasılsın? uzun zamandır sesin çıkmıyor bizi merakta bıraktın? rıdvan dilmen de yok piyasada,ondan da ses yok?hadi o utancından ses çıkarmıyor peki ya siz? siz niye susuyorsunuz sevgili! galatasaray! yönetimi.en kısa zamanda ses ver galatasaray! en kısa zamanda kendine gel kimseye bağlı olmadığını hatırla!!

  bu arada bizi soracak olursan.bok gibiyiz.bombok! senden ses çıkmadığı her dakika daha da kötü oluyoruz.

  not:rıdvan'ı görürsen selam söyle
 • 15
  şike soruşturması başladığından beri gösterdiğiniz tutum ve davranışlarınız büyük kulüp olmanın getirdiği duruşu yansıttı. geçen 3-4 yıllık karanlık dönemden sonra ilk defa duruş sahibi bir yönetim anlayışıyla karşımıza çıktınız. evet, federasyon günü kurtarmıştır. bunun altında sizin de imzanız vardır fakat bu duruma gelinmesinde senelerdir istanbul düşmanlığı yapıp şike şaibe çığırtkanlığı yapan anadolu kulüpleri baş rol sahibidir. yarın öbür gün mahkemeden aklanırlarsa o zaman galatasarayın içine düşeceği durumu da düşünerek böyle bir karar verdiğiniz için size teşekkür ederim. yeri geldiğinde kulübümüzün asaletiyle övünen taraftarımızın bugünlerde 'biz olsaydık onların yerinde ohooo' diyerek kelle istemelerinin içinde bulunduğu çelişkiye düşmediniz ve büyük kulüp yönetmenin, sınıf yönetmeye benzemediğini gösterdiğiniz için size minnet borçluyum.
 • 16
  çok kıymetli galatasaray spor kulubü yönetim kurulu, size, sizin daha evvel kendinize sormanız gereken bir kaç soru yöneltmek istiyorum. 1) furbol federasyonu seciminde hangi mantaliyeyle hareket ettiniz,fenerbahce nin müstakbel baskanı olarak gösterilen bir şahıs tek basına adayken herhangi bir alternatif üretme girişiminiz oldu mu? olduysa galatasarayli işadamı bulmakta mı zorlandınız? 2) bugünkü toplantıda milyonlarca taraftarın lekesiz bir lig izlemesi için taraf oldunuz mu, herkesi memnun edecek cozumu arayan futbol federasyonu başkanınamekiğini yasayı hatırlattınız mı? 3) liglerin hiç bir şey olmamış gibi normal tarihte başlamasına ve herhangi bir yaptırım uygulanmamasına karsı tepkiniz ne oldu? eğer bu kararın arkasindaysaniz gercekten galatasaray yönetim kurulu olduğunuzun farkında mısınız? 4) eğer bu kararın arkasında degilseniz neden sessi kaldınız bizim de utanmamız gereken seyler var da konu kapansın gibi bir beklentiniz mı var eğer öyleyse neden bizi de töhmet altında bırakıyorsunuz? 5) her şey para mı, yayın geliri mı? biz tribünlerde sonucu masa basında belli olan bir lig için mı kahrolduk, bizi tiyatro izlemek için mı turk telekom a bekliyorsunuz? onun yerine neden meselenin sulandirilmasina engel olmuyorsunuz?
 • 19
  değerli galatasaray yönetim kurulu;

  2011 -2012 sezonu sttsl ilk yarı itibariyle sona erdi.

  galatasaray takımının ilk yarı itibariyle swot analizinin yapılması gereklidir.

  güçlü yönler:
  1-) fatih terim adam eder ama hocamızın mutlaka desteklenmesi gerekli. kısa vadeli hedifimiz şampiyon olmak ancak uzun vadeli hedefimiz galatasaray'ın şampiyonlar ligi şampiyonu olması bu her iki hedef için çok çalışmak ve doğru kararları almanız gereklidir.
  2-) takımın defansif yönünün genel olarak oturması.
  3-) ali sami yen türk telekom arena cehennemi doluluk sayısının 35.000 lerden 50.000 lere çıkması gerekli. kritik bir dönem ve kritik bir sürece girmek üzereyiz. kendi sahamızda 4 kırmızı kart gördük. stadın dolması için lütfen artık gerekeni acil yapın. bilet fiyatlarını düşürün ve bu stadı doldurun.

  zayıf yönler :
  1-) gol pozisyonuna girmek konusunda 17 maçın ikisi hariç ciddi sorunumuz var. ligi değil lütfen ana hedefi düşünün.
  galatasaray'ın şampiyonlar ligi şampiyonu olması için her maç asgari 10 pozisyon yakalaması gerekli. sağ ve sol kanada mutlak surette skora katkı yapacak, asist özellikleri yüksek, karakterli oyuncuların bulunması gerekli. yerli alınacaksa avrupada oynayan türk futbolculara öncelik tanınmalı, ucuz olsun felsefesi terk edilmeli.
  2-) takımın yedek kulübesinin yetersizliği. sakın yeterli demeyin yedek kulübemizin hali 17 maça baktığınızda ortada. sercan'ın 2, engin'in 1, baros'un yedekken 2 maça (şu anda zaten ilk 11'de) katkıları dışında kulübemiz çok yetersiz. buraya da hızlı, asist özellikleri olan genç yeteneklerin mutlaka alınması gerekli.
  3-) sağ bek oyuncumuz afrika kupasına gidecek, sol bek oyuncumuz ana hedef için yetersiz, gerekeni yapın.
  4-) ali sami yen arena içinde taraftar desteğinin en yüksek seviyeye gelmesi için sorunlar tespit edilmeli (oyuna uygun destek şekilleri) ve çözülmelidir. arena bizim evimiz ancak enerjimiz boşa gitmemeli.

  bir taraftar gözüyle yönetim kurulunuzun değerlendirmesi ise aşağıdaki notlarda;

  1-) sorunları yavaş çözmektesiniz (yaya yolu güya mersin maçına hazırdı, ancak fener maçına bitti). nike store hala açılamadı.
  2-) transfer görüşmeleri basına düşmekte, ancak beklenti yaratılıp bu oyuncular alınmadığı zaman güven sorunu doğmakta. basına lütfen bilgi vermeyin.
  3-) birlik ve beraberlik konusunda yönetim içinde sıkıntılı durumlar oldu. bunlara son verin 2. yarı çok önemli.
  4-) ara transferde gol pozisyonuna girmek konusunu çözmek konusunda ciddi endişeler yaratan görüşmeler basına yansımakta. fatih hoca'ya çok yüklenmeyin. doğru adamı bulup parası neyse verin. (bkz: selçuk inan ) veya (bkz: melo)

  (not diğer detaylar için eski tarihli bir yazı; (bkz: sorun çözemeyen yönetim )

  hepinizi seviyoruz ve inanıyoruz.

  saygılarımla,
 • 21
  sayın başkanım
  saygı değer yönetim kurulu üyeleri.

  şike soruşturması sonucunda, bu şike yapan kulüplerin, mevcut talimatnamede yazan cezaları almasını engellemek isteyenler var. eğer bu konuda yumruğunuzu masaya, masayı kırarcasına vurmazsanız ve bu yöneticiler ve takımlar ,bu işten cezasız yırtarlar ise; her koşulda sarı-kırmızıyı destekleyen milyonlarca galatasaray taraftarı'ndan gelen sıcak para akışının, eskisi gibi olmayacağını bilmiyorsanız bilmenizde, biliyorsanız hatırlamanızda fayda var.

  öle yani
  iyi çalışmalar.
 • 22
  değerli başkan ve yönetim kurulu üyeleri,

  1. şike sebebiyle küme düşmenin sezon sonuna bırakılması konusunda tff ve pfdk suç işlemekte, derhal gerekli başvuruları yapmanızı talep etmekteyim.

  2. ara transfer döneminde rakipler sorunlarını çözmeye çalışmakta yerli oyuncuları transfer etmekteler. galatasaray takımı yedek kulübesine lütfen bakın. hedefimiz şampiyonlar ligi ve orada başarılı olmak ise niçin yerli ve iyi oyuncular bu ara transferde alınamamakta? 4-4-2 ye dönmüş bir fatih hoca ve kısıtlı yedek kulübesi ile play off larda hakem faciaları ve olası sakatlıkları nasıl çözmeyi planlamaktasınız ? (not 17 maçta 5 kırmızı kart ve 2 ciddi sakat verdik). ucuz olsun, borvesi olmasın yönetim anlayışıdır 4 senedir çektiğimiz sıkıntılar. selçuk inan'ı aldınız bakın 2 firikik golü ile maçları çevirmekte. lütfen artık bütçe, dengeler, borç konusuna girmeyin, adnan polat yönetimi ucuz olsun dedi milyonları çöpe attı. ana hedefimizi düşünerek hızla büyümemiz için gerekli işlemleri yapın. takım içi rekabet için gökhan töre gibi avrupa'da oynayan genç yerli yıldızları lütfen artık alın.

  saygılarımla.
 • 25
  sayın yönetim;

  26 ocak 2012 tff olağanüstü kongresinde 58 madde değişir ve şike yapanlar spor toto süper lig'de yollarına devam ederse; bundan en büyük zararı tamamen masum ve sizin yönetiminiz altında olan galatasaray görür.

  bu durumda taraftarlardan eskisi gibi veya olağandan daha fazla stadı doldurmasını, gs bonus, gs bilyoner, gs mobile kullanıp gs store'dan alışveriş yapmasını beklememeniz gerektiğinin umarım farkındasınızdır.

  "bu oyuna ortak olmayın" demiyorum.

  bu oyunu bozun.!!!

  saygılar.