• 1
  adnan polat
  başkan

  polat grubu’nun yönetim kurulu başkanı olan adnan polat, 1953 yılında erzurum’da doğdu. 1971 yılında ışık lisesi’nden, 1976 yılında new york long ısland üniversitesi iş idaresi bölümü’nden mezun oldu. 1976 yılında polat holding’e bağlı polat inşaat anonim şirketi’nin şantiyelerinde çalışma hayatına başlayan galatasaray spor kulübü başkanı polat, 1981 yılından itibaren polat holding’in sanayi grubu’nun yönetimini üstlendi. polat bu süre içinde sanayi grubu’nu uluslararası boyuta getirdi. 1992-1996 yıllarında 4 yıl süre ile galatasaray spor kulübü başkan yardımcılığı ve futbol komitesi başkanlığı yapan adnan polat, 7 mart 1997 yılında tayland fahri konsolosluk görevini üstendi. adnan polat, 1999 yılında chp’den istanbul büyükşehir belediye başkan adayı oldu. iki yıl sonra da serkap (seramik kaplama malzemeleri üreticileri birliği) başkanlığı’na getirildi. 2002 yılında da seramik federasyonu başkanı seçildi. adnan polat, 2006 mart ayında galatasaray spor kulübü başkan yardımcısı görevine getirildi. 2008 yılı mart ayında yapılan başkanlık seçimini, tarihi bir oy sayısı ile kazanarak galatasaray spor kulübü'nün 33. başkanı oldu. evli ve iki çocuk babası olan adnan polat, tüsiad, ikv ve ito üyesi.

  mehmet helvacı
  2. başkan

  yiğit şardan
  başkan yardımcısı-mali ve idari işler

  haldun üstünel
  başkan yardımcısı-sportif

  ışın çelebi
  genel sekreter

  taner aşkın
  muhasip üye

  murat yalçındağ
  veznedar üye

  cemal özgörkey

  hakan üstünberk

  ali haşhaş

  ibrahim çağlar

  vedat eşkinat

  doğan yalçınkaya

  yalçın orhon

  selim sayılgan

  emir sarıgül

  meral mercan
  galatasaray lisesi müdürü

  denetleme / sicil / disiplin kurulları asil ve yedek üyeleri

  denetleme kurulu asıl üye
  1. cengiz erden
  2. h. aliyar dengiz
  3. osman kocaman

  denetleme kurulu yedek üye
  1. yunus nadi tezel
  2. ismail kulaçaoğlu
  3. h. selim sanver

  sicil kurulu asıl üye
  1.mehmet kunt
  2.celal açar
  3.kenan altintaş
  4.fatih ilkus
  5.serdar kunaçav
  6.ekmel ünlüsan
  7.sedat vanizör

  sicil kurulu yedek üye
  1.hamdi kalkavan
  2.nihal özfirat
  3.a. esra arslan

  disiplin kurulu asıl üye
  1.oğuz imregün
  2.levent yücel
  3.a.cevdet dayioğlu
  4.mehmet kefeli
  5.nejat hurbaş
  6.mustafa tanriyar
  7.turcan bolayir

  disiplin kurulu yedek üye
  1.mithat kunt
  2.yildirim baysal
  3.a.doğan eşkinat
  4.arun özcan
  5.tamer erkal

  *
  edit : düzeltme
 • 3
  şu sıralar kulüpte yaşanan krizde resmen dağılmış olan yönetimdir.

  2. başkan mehmet helvacı'nın "bazı kararlar aldık ama zamanla açıklayacağız" açıklaması da tamamıyla sıçtık bari sıvayalım durumudur.

  arkadaş neyin kararını aldınız? neden kısım kısım açıklayacaksınız?

  bunu söylemekten gerçekten utanıyorum ama hangi konuda diğer kulüplerle dalga geçtiysek tek tek başımıza geliyor. madem karar aldın çık açıkla. "hocayı gönderiyoruz, şu şu şu oyuncular kadro dışı, şu kadar ceza veriyoruz futbolculara, takımı hoca bulana kadar şu yönetecek, şu adamı da sportif direktör olarak atadık" de.

  diyemiyor musun?

  o zaman çık "hocamızın arkasındayız hiç bir yere gitmiyor, kimse de bu konuda polemik yaratmasın" de.

  onu da mı diyemiyorsun…

  o zaman çık "biz bu boku yiyemedik, tesisler falan tamam ama sportif açıdan kulübü yirmi sene geriye götürdük tüm spor camiasından özür diliyoruz ve istifa ediyoruz" de. onurluca bırak görevini. sırf paralı askerleriniz bağırmalarına müsaade etmiyorlar diye insanlar sizi baş tacı ediyor zannetme. gün olur o askerlerinizde dayanamaz bu tepkilere.

  benim 30 yıllık yaşamımda gördüğüm hiç bir dönemde galatasaray bu kadar aciz, bu kadar iş bilmez, bu kadar beceriksiz, bu kadar farkındalığı düşük ve bu kadar galatasaray'ın değerlerini ayaklar altına alan kişiler tarafından yönetilmemişti.

  ben bildim bileli hiç kimse galatasaray takımının kaptanına bu kadar pervasızca saldıramamıştı. hiçbir dönemde galatasaraylı futbolcular kamuoyu önünde bu kadar yalnız kalmamıştı.

  önüne gelen kulübe sallarken, futbolcuların her yerde saldırılara uğrarken, teknik direktörün yalnızları oynarken, kulüpteki sevgisizlik tavan yapmışken halen sus-pus kalıyor ve bu ortamı iyileştirmek yerine benim gibi tribünden olanı biteni izliyorsan kusura bakmayın da ne işiniz var o yönetim kurulu koltuklarında. gelin yanıma beraber izleyelim olanları.

  b planını geçtim a planın bile yoksa, her şeyi adnan sezgin'e bırakıp ona teslim olacaksan, galatasaray'ı yirmi yıl önceki zihniyetle yöneteceksen bırakın gözünüzü seveyim. acıtmayın daha fazla canımızı.

  galibiyetler mağlubiyetler geçer gider. ama gelenekler kayboldu mu geri gelmesi çok zor olur. bu kulüp her zaman geleneklerine bağlı yaşamiş ve yönetilmiştir. ama son üç yönetimin icraatlariyla galatasaray bizim beğenmediğimiz hatta dalga geçtiğimiz rakiplerimizin seviyesine hizla ilerliyor.

  şunu ısrarla belirtiyorum ki bu yazdıklarımın hiç biri alınan kötü sonuçlarla alakalı değildir. ayrıca galatasaray küme de düşse, bank asya’da da oynasa benim için avrupa şampiyonu olduğundaki bağım neyse o zaman da odur. bu yazılanlar tamamen kulüpteki yozlaşmaya, organizasyonsuzluğa ve başıboşluğa bir isyandır.

  bu saatten sonra kim gelirse gelsin mutlaka ki bir çıkış yakalayacaktır galatasaray. ama içim yanarak söylüyorum bu hafta fener maçını kazanmayalım. eğer ki böyle bir zamanda bu galibiyeti alırsak bizim en az iki senemiz daha çöp olur. ne olacaksa şimdi olsun ve mutlaka vizyon sahibi kişilerden oluşsun galatasaray’ın sportif branşlarını yöneten kişiler.

  aslında yazacak daha neler var ama bir yandan da elim gitmiyor klavyeye. dedim ya içim acıyor bu kulübü böyle darmadağın gördükçe.
 • 7
  --- alıntı ---

  ‎4 mayıs 2011 tarihli olağanüstü seçim genel kurulunda seçilmiş olan başkan, yönetim kurulu, denetim kurulu, disiplin kurulu ve sicil kurulu asil ve yedek üyelerine, tüzüğümüzün 82. maddesi uyarınca mazbataları 18 mayıs 2011 çarşamba günü saat 17:30’da mecidiyeköy kulüp binasında verilecektir.

  saygılarımla,

  irfan aktar
  galatasaray spor kulübü
  divan kurulu başkanı
  olağanüstü seçim genel kurul başkanı

  --- alıntı ---
 • 13
  33 milyon dolar borç ödemesi yapıldı

  galatasaray kulübü'nün aylık olağan divan kurulu toplantısı galatasaray lisesi'nde yapıldı.
  tevfik fikret salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda kulüp başkanı ünal aysal yer almazken, yönetim kurulu üyeleri adnan öztürk, semih haznedaroğlu, refik arkan, ahmet ocaklı, mehmet cibara ve ali gürsoy hazır bulundu.
  aysal'ın kulüple ilgili bazı konuların takibi için yurt dışında olduğu ve gelecek ayki toplantıda görevde bulunduğu ilk 6 ayıyla ilgili açıklamalarda bulunacağı aktarıldı.

  mali durum raporu

  galatasaray'da kulüp ve bağlı ortaklıklarının 31 ağustos 2011 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide mali hesap özeti ile idari, sportif raporları üyelere sunuldu.

  kulüp yönetim kurulu üyesi refik arkan tarafından üyelere okunan raporda, eylül ayı itibariye kulübün son 4 aylık konsolide gelirinin 51,2 milyon lira olduğu aktarılırken, ligin geç başlaması nedeniyle bu gelirin hedeflenenin altında kaldığı vurgulandı. aynı dönemde konsolide giderin ise 89,4 milyon lira olarak gerçekleştiği vurgulandı.

  arkan, 4 aylık dönemde kulübün gelir-gider farkının 38 milyon lira olduğunu kaydederek, “ancak tüm dünyada etkisini sürdüren ekonomik krizin dövizde neden olduğu değer artışı, galatasaray'da yaklaşık 55 milyon lira kur farkına sebebiyet verdi. ayrıca lorik cana'nın lazio'ya transferi nedeniyle 7 milyon lira olağanüstü gider oluştu. kur farkı ve olağanüstü giderler ile birlikte net gelir-gider farkımız eksi 95 milyon liraya ulaştı” dedi.

  “33 milyon dolar borç ödemesi yapıldı”

  refik arkan, yönetim olarak geri bıraktıkları dönemde 33 milyon dolar borç ödemesi yaptıklarını aktardı.

  arkan, mayıs ayı sonu itibariyle 327 milyon dolar olan konsolide gelir-gider farkının 33 milyon dolar azaltıldığını dile getirerek, “denizbank'a olan 15,2 milyon dolar kredi borcu kapatıldı. eğer bu geri ödemeler yapılmasaydı, kur farkı zararı daha da yüksek olacaktı. ayrıca 31 mayıs'ta 913 milyon dolar olan teminatları, 31 ekim tarihi itibariyle 552 milyon dolara geriledi. bu azalmada, denizbank'a olan borcun kapatılarak teminatların geri alınması ve zamanı dolmuş teminatların temizlenmesi etkili oldu” diye konuştu.

  “hisse satışından 93 milyon lira elde edildi”

  galatasaray kulübü hisselerinin yüzde 13,4'ü oranında yapılan hisse satışından 93 milyon lira tutarından nakit girişi sağlandığı açıklandı.

  arkan, elde edilen gelirin 24 milyon lirasının denizbank'a olan borcun kapatılmasında, 8,8 milyon lirasının sportif şubelerde, 3 milyon lirasının sair ödemelerde, 1,8 milyon lirasının tesislerde, 1,6 milyon lirasının petrol ofisi ödemelerinde, 1 milyon lirasının türk telekom arena'da, 881 bin lirasının da türk telekom arena'da aeg firmasının sözleşme feshinde kullanıldığını duyurdu. ayrıca, futbol takımının bonservis giderinin ise bu dönemde 24 milyon lira olduğu belirtildi.

  ''spor toto ve iddaa gelirleri arttı”

  refik arkan, galatasaray kulübü'nün spor toto ve iddaa üzerinden elde ettiği gelirlerde geçen seneye orana önemli bir artış gerçekleştiğini ifade etti.
  bu gelir artışını “beklenmedik” olarak tanımlayan arkan, aylık olarak erkek basketbol takımı gelirinin 290 bin liradan 684 bine, bayan basketbol takımı gelirinin 200 bin liradan 519 bin liraya, erkek voleybol takımı gelirinin 60 bin liradan 141 bin liraya, voleybol bayan takımı gelirinin ise 10 bin liradan 129 bin liraya çıktığını, aylık toplam gelirin 1 milyon 475 bin liraya ulaştığını anlattı.

  “riva'da ilk inşaat başladı”

  galatasaray'ın büyük önem verdiği riva arazisi projesinde en önemli adımlardan biri atılarak inşaat safhasına start verildi. refik arkan, beykoz belediyesi'ne alınan ruhsatla ilgili olarak inşaata başlandığını bildirdiklerini, yapı denetim sözleşmesinin de yakın zamanda devreye gireceğini anlatırken, “vekaletnamelerle ilgili bizden belediyenin ek talepleri oldu ve onları da teslim edeceğiz. biz riva'da 4 ayrı tip binanın inşaatına başladık. şantiye elektriği de bağlanmıştır” şeklinde konuştu. ayrıca, türk telekom arena'daki sıkıntılarla ilgili çalışmaları olduğunu anlatan arkan, yapılması gereken oldukça ciddi yatırım bulunduğunu dile getirdi. öte yandan, toplantının sonunda üyelerin gündemle ilgili yaptığı değerlendirmelere yanıt vermek için tekrar kürsüye gelen refik arkan, bütçedeki zararla ilgili olarak, “zararın yüzde 60'ı kur farkından gelmiştir. kimsenin önümüzdeki dönemde kurun durumuyla ilgili bilgisi olabileceğini sanmıyorum. bunu bilecek biri varsa wall street'de olmalı. eğer kurda düşüş olursa, hisse satışına devam edip, banka borçlarını kapatacağız” diye konuştu. transferle ilgili medyaya yansıyan haberlerin yüzde 70'inin gerçek olmadığını belirten arkan, futbol takımına ciddi yatırım yapmaları gerektiğini ve süre gelen zararın büyük bölümünün de futboldan kaynaklandığını aktardı. arkan, riva arazisinde inşaata başlama nedenlerinin, ellerindeki ruhsatın süresini geçirmemek olduğunu vurgularken, yatırımcılarla görüşmelerin sürdüğünü anlattı. toplantının sonunda medyaya kısa bir açıklamada bulunan refik arkan, beşiktaş derbisine değinirken, “önümüzde önemli bir derbi maç var. kazanacağımıza ve takım olarak bu gücümüzün olduğuna inanıyorum” dedi.

  tekerlekli sandalye basketbol takımına başarı beratı verildi

  japonya'nın kitakyushu kentinde yapılan kıtalararası dünya şampiyonası'nda şampiyon olan galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımı, divan kurulu toplantısı'nda onurlandırıldı. tarihinde 3. defa bu kupayı müzesine getiren sarı-kırmızılı ekibin yöneticileri, oyuncuları ve teknik heyeti divan kurulu toplantısı'nda hazır bulunurken, kendilerine divan başarı beratı takdim edildi. “engelsiz aslanlar”a başarı beratları verilirken, divan kurulu üyeleri alkışlarla destekledi. *
 • 15
  5 aralık 2012 sporting braga galatasaray maçı için takımla aynı kafilede ve aynı uçakta yer alan yöneticiler oyuncularımızın 5 saatlik bu yolculukta daha rahat yolculuk etmesi ve yorulmaması için alışılanın aksine, business class koltukları oyunculara verip, kendileri ve teknik ekip economi class'ta uçmuşlar.

  işte ben buna takım olmak derim.
 • 17
  beşiktaş başkanından farklı olarak ''siyasi olaylarla alakalı şeyler bizim işimiz değildir. siyaset siyasetçilerin işidir. biz bir spor kulübüyüz. futbol, basketbol, hakem, voleybol, hentbol bunlar bizim işimiz. bizi beşiktaş taraftarı beşiktaş kongre üyeleri siyaset yapmak için değil beşiktaş’a hizmet etmek için beşiktaş’ı şampiyon yapmak için seçtiler'' dememiş tam da taşı gediğine koymuşlardır.

  http://www2.galatasaray.org/kulup/haber/17402.php

  onun içindir ki biz beşiktaşlı galatasaraylılar değil çarşılı galatasaraylılar hatta sizin yaptığınız gibi çarpıtmayıp çarşıyı takdir eden galatasaraylılar olduk.

  ama haksızlığa sesini çıkartacak bir güç bulabilirsek yanımızda pek tabi aslanlar gibi sadece galatasaraylı olarakta devam ederiz.

  ünal başganım gözlerimi yaşarttın. yemin ederim gözlerimi yaşarttın.
 • 20
  fatih terim'le yolların ayrılması konusunda iki tarafın da vardır kendine göre haklı sebepleri, ayrılıklar her zaman yaşanabilir ancak bu süreç içindeki acemilikleri ve iş bilmez tavırlarıyla fena çuvallamış olan yönetimdir. umarım en kısa zamanda galatasaray dokusuna en uygun hocayla anlaşırlar da olabildiğince az hasarla atlatabiliriz bu yeni süreci.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!