• 1
  ünal aysal'ın müjdelediği üzere yakın zamanda açılacak olan tenis sporu adına kulübümüzün mücadele edeceği branştır.*

  hayırlı olsun.

  --- alıntı ---

  dha'nın son dakika haberine göre; galatasaray başkanı ünal aysal, galatasaray'da hentbol ve tenis şubelerinin açılacağını açıkladı.

  --- alıntı ---

  edit: tenis kortu parçalı sarı - kırmızı parçalı biçimde boyanırsa çok güzel olur çooook.*
 • 3
  nerede ve ne şekilde kurulacağını merak ettiğim şubemizdir. yıllardır tenis oynarım, aynı şekilde yıllardır maçlara giderim ama galatasarayla tenisi aynı cümlede duyunca şaşırdım birden. ne bileyim sanki çok verimli olmazmış gibi geliyor çünkü tenis klubü kurmak yönetmek gözüktüğünden çok daha zor bi iş. bu işi türkiyede kırk yıldır elli yıldır yapan kuruluşlar var ted gibi, enka, atk atik gibi.. eğer ki hobi amaçlı kuruluyorsa ne güzel ama performans tenisçisi yetiştirmek için çok büyük emek gerek, bütçe gerek. hayırlısı olsun.
 • 9
  tenis şubesinin açılması için önemli bir adım atılmıştır. ünal aysal'ın sözlerinden: "taç spor tesislerinin hakim hissesi galatasaray spor kulübü tarafından bedeli ödenerek satın alınmış, tesisin ismi galatasaray tenis tesisleri olarak değiştirilmiştir."

  o değil de bir hentbol şubesi vardı n'oldu ona? :(
 • 14
  daha önce 2014 yılında ünal aysal zamanında açılmak istenen ancak 2016 başında dursun özbek tarafında açılabilen yeni şubemizdir.

  2016 başında açılmasına rağmen lisanslama yetkisini ekim 2016'da alınabilen tenis şubemiz ilk iş olarak türk tenisinin önemli isimlerinden marsel ilhan’ı 29.10.2016 tarihinde kadrosuna kattı. şube yetkilisi ise ural aküzüm olarak belirlendi.

  şubemizin idari ve sportif merkezi taç spor tesisleridir (bkz: #2273215). 2016 yılında sadece lisans başvurusunda bulunulduğundan 2016 vergi takvim yılındaki tüm harcama 530 tl olarak yansımıştır. bu durum divan toplantısındaki slayt gösterimine http://gss.gs/SgO.jpg yansıyınca haksız eleştirilere maruz kalıp fenerli medyanın yönlendirmesiyle gırgır malzemesi yapılmıştır.

  gerçek anlamda faaliyetine başlamış olduğu 2017 yılını sadece lisanslı sporcumuz marsel ilhan'ın atp tour ve itf'deki maçlarının takibi ile taçspor tesisinde üyelerin tenis kortlarını kullanması ve açılan tenis kurslarıyla tamamladık.

  tenis şubemizin 2017 senesindeki bütçe gerçeklemesini mart 2017'de görecek olmakla beraber galatasaray bu şubeden gerçekten rahatlıkla kar elde edebilir.

  sözde galatasaraylı özde ekmeksporlu ipek şenoğlu, galatasaray kulübü'nün mali genel kurulunda başkan ünal aysal'ın tenis şubesi kuracaklarını ve kendisiyle çalışacaklarını açıklamasından sonraki süreçte çeşitli projeler sunduğunu ve 8 ay sarı-kırmızılı yetkililerle birlikte çalıştığını ancak her ne olduysa sedat doğan'ın kendisine projeyi askıya aldıklarını söylemişti.

  ben size söyleyim niye askıya aldıklarını ipek şenoğlu galatasaray'a milyon dolarlık senelik bütçe çıkarıyor ki daha o tarihte taçspor'u bünyemize katmamış tesissiz durumdayız. ve kendisine öyle bir maaş yazmış ki o bütçenin en büyük ikinci kalemi maaşı. sonra da kendisine galatasaray'ın yolunacak kaz olmadığı uygun bir dille ifade edilince internet üzerinden hamit altıntop'lu mesajlar at...

  iyi ki yol yakınken kendisinin fıtratı tüm galatasaraylılar tarafından görüldü. zira kendisini canlı takip etmiş biri olarak inanılmaz yetersiz bir tenisçi olup sadece şahsi ilişkiler, torpil ve menfaat ağıyla kariyer yapmış asla teklerde ilk 100 içine girecek ışığı vermemiş ki zaten giremedi, çiftlerdeyse ilk 100'e büyük paralar ödeterek yanına partner kiralayıp girebilmiştir.

  ne var ki kötü emsal, emsal değildir... tenis şubemiz gerçekten de kendi gelirini yaratıp kara geçebilir ama ipek şenoğlu gibi kan emicilerle değil...bakınız ne diyor ipek şenoğlu; "tenis, kara geçebilecek tek amatör spor. daha kimse farkında değil. voleybol, basketbol hepsi zararda. tenis, 2 sene içerisinde kendi kendini döndürebilecek, kara geçebilecek bir amatör spor. ben hiç acele etmiyorum. çünkü eninde sonunda yapacaklar. bu işi yapmak istiyorlarsa da benimle çalışmaları gerek. türkiye'de benim vizyonumda bir kişi daha yok. benden çok daha iyi kurumsal yöneticiler var ama tenis alanında benimle çalışan önde olacaktır diye düşünüyorum."

  renktaşlar başındaki tek yönetici ve 2 asistan ile 2 tercüman bu şubenin rahatlıkla yılda 3 trilyon gelir üretmesini sağlayabilir ve faaliyet giderleri de 1 trilyonu geçmez. bunun için de dediğim gibi ne eski tenisçilere ne de federasyon desteğine ihtiyaç vardır.

  şöyle ki; türkiye'nin en büyük tenis kortu bizde mi? evet bizde 2000 kişilik aydınlatmalı tenis kortu var...

  bu korta bağlı yan kortlarımız var mı? evet uluslararası turnuva gerçekleştirmemize imkan verecek 13 adet hard kortumuz var

  peki bu kortların entegre olduğu bir tesisimiz var mı? evet o da var...40 dönüm üzerine kurulu yarı olimpik kapalı ve açık yüzme havuzu, voleybol takımlarımızın maçlarına ev sahipliği yapan 700 kişi kapasiteli kapalı spor salonu, halı saha, otopark, sauna, fitness merkezi, cafe ve restoranlardan oluşan taç spor kompleksine sahibiz...

  teniste wta yahut itf dışında turnuva düzenlenebilir mi? evet gösteri amaçlı bile düzenlenebilir.

  off sezonlarda galatasaray turnuva düzenleyebilir mi? evet düzenler takvimin müsait olduğu kasım-aralık aylarında ücreti mukabilinde tüm dünya yıldızlarını en azından senede bir defa geleneksek olarak getirtebilirsin...

  şehrin ve markan dünyaca ünlü yıldızlar için yeteri kadar cazip mi? evet istanbul ve galatasaray'a sahibiz, pek tabii ki evet...

  böylesi bir turnuvayı duyuracak araçlara sahip miyiz? evet tüm türkiye dikkat kesilir teb showlarını bile düşünmeniz kafi ki allahın dağında halkalı çöplüğüne doğru kurulmuş garanti koza arena'ya nasıl insanlar her sene akın eder ve televizyonlar yayın yapar...

  peki kendi imkanlarınla yayın yapmay şansın var mı mevzubahis turnuvayı? evet var...gs tv ne güne duruyor?

  evet madem ki tüm bu soruların cevabı evet çok rahatlıkla 1 hafta sürecek 8 sporculu round robinden oluşan bir turnuva belirtilen tarihlerde düzenlenebilir. medyatik ve feasible olsun diye kadın turnuvası düzenlenir. ortalama 20.000 amerikan doları katılım bedeliyle bırakın profesyoneli ben bile wta ilk 100'de yer alan ve görsele hitap eden tenisçileri bu imkanlara sahip olarak getirebilirim. ayrıca müsabaka ödülleri de dağıtılır 120.000 amerikan dolarını geçmeyecek şekilde. başka da bir masrafın olmaz takribi 21 maç için 200.000 civarı bilet kesersin. sponsorluk bağlarsın. reklam alırsın ki tesis zaten senin mülkün.

  böylesi bir turnuva dışında da freelance çalıştırıp sigortasını ödemeyeceğin yahut ihale yoluyla tenis akademisi şeklinde taç spor tesislerimizde eğitmenlik hizmeti vermesi için bir ekiple anlaşır buradan da cüzi de olsa tenis şubesinin günlük giderleri karşılanmış olur. üyelerin tesislerden makul meblağlara faydalanmasıysa belki gün gelir briç gibi satranç gibi gelir üretemeyen şubelerin ihtiyaçlarını karşılar hale gelir...yeter ki imkanlar değerlendirilsin yeter ki galatasaray düşünülsün yeter ki aslolan galatasaray densin...