• 1
  sözlükte jan olde riekerink'e ciddi eleştiriler var. eleştirenlerden bir tanesi de benim. çünkü haftalardır berbat oynuyoruz. ama birazcık teknik heyetin geri kalanına da bir bakmak lazım. sorun sadece riekerink hocanın tecrübesizliği mi yoksa teknik heyetin tamamı mı yetersiz.

  teknik heyetimizin 3 önemli ismini yazayım.

  jan olde riekerink: teknik direktör, ama ilk deneyimi ve 7 ay öncesine kadar galatasaray alt yapı takımını çalıştırıyordu.
  orhan atik: teknik direktör yardımcısı, 1 sene öncesine kadar alt yapı hocasıydı.
  ayhan akman: teknik direktör yardımcısı, eski futbolcumuz, dahası takımdaki bir çok oyuncunun eski takım arkadaşı.

  şimdi bu üçlüyü kimler ciddiye alır desem? tolga ciğerci, eren derdiyok, cavanda falan aklına gelir herkesin. çünkü yeni transferler ve takıma geldiklerinde bu adamlar mevcut görevlerinin başındaydı. şimdi bir de kendinizi podolski yerine koyun. takıma geldinizde u14 takımını çalıştıran adamı teknik direktör, u21 in hocasını da onun yardımcısı diye önünüza koyuyorlar. ne kadar ciddiye alırsınız? işte geçen seneki podolski ile bu seneki podolski arasındaki farkın sebebi.

  yada kendinizi sabri sarıoğlu, hakan balta gibi kaşarlanmış yerlilerin yerine koyun. bu adamlar galatasaray'a geldiği günden beri orhan atik alt yapı hocasıydı, ayhan akman desen soyunma odasında enseye şaplak göte parmak takıldıkları, faşo aga, böyle puşt gibin ibne gibin bişey makarası yaptığı adamdı.

  riekerink desen para verip alt yapıya futbol okuluna gönderdikleri yeğenlerinin çocuklarının vs eski hocası. ne kadar ciddiye alabilirler ki? bir düşünün bunu.

  bu teknik heyetin yeterliliği zaten tartışılır. ancak yeterliler ise de bu takımla başarılı olmaları imkansız. başarılı olmaları için takımda eski kim varsa gönderilmesi lazım. çünkü bu takımda eski olan hiç kimse bu üçlüyü çok fazla ciddiye almaz. kasti olarak değil, psikolojik olarak alamaz.

  benim takımda en çok dikkatimi çeken sorun kondisyon. yazın bir kondisyoner getirdik. 1 ay kondisyon yükletip gönderdik. fark ettiniz mi bilmiyorum ama takımın kondisyonu her geçen hafta biraz daha geriye gidiyor. bence takımın başına alt yapı hocasını getirdiysek kaliteli bir kondisyoner şart oğlu şart. çünkü 14 yaşında çouklarakondisyon yüklemekle 30 yaşında adamlara yüklemek aynı değil. fizyolojik farkları geçtim oynadıkları sahanın kalenin boyu bile farklı çünkü.

  ben bu sene şampiyonluk geleceğine pek ihtimal vermiyorum, bununla birlikte riekerink hocanın sezon ortasında gönderilmesini de çok doğru bulmuyorum. ancak şunu belirtmeliyim. bu teknik heyet fazlası ile yetersiz ve teknik heyete bir an önce müdahale edilmeli. riekerink hoca zaten tecrübesiz üzerine bir de ekibinin yetersizliği gelince sıkıntı büyüyor. en başta iyi bir kondisyoner şart oğlu şart bu takıma.
 • 2
  ümit davala ve hasan şaş'ın 2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı'nda diğer maçlardan farklı olarak maç içerisinde sürekli olarak hocaya görüşlerini bildirmesi gerekiyor. zira kabül edersiniz ya da etmezsiniz gözümüzün nuru olan hoca da bir yerde insan ve gözünden kaçan şeyler illa ki olacaktır.
  kaçması da muhtemeldir. çünkü maçları aşırı heyecanlı takip edip bazı pozisyonlarda, pozisyon sonlanmadan oyuna sırtını dönebiliyor. işte tam böyle anlarda özellikle oyun görüşü ve taktik bilgisinin hasan şaş'a oranla bir adım önde olduğuna inandığım ümit davala hocayı o anki durum neyse onunla alakalı uyandırmalıdır. ha hoca yapar yapmaz o onların arasındaki konu. biz hatırlatalım da.

  2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı'nda kendilerine ekstra işler düşen heyet.
 • 4
  hoca hep büyük oyuncular ile başarı yakalamıştır. bu kadronun ilk 11'inde en az 5-6 oyuncu takımın pas kalitesini, oyun zekasını baltalıyor resmen. garip olan şu; kesik yemiyorlar, eleştirilmiyorlar sahada mastürbasyonlarını yapıp millleti sinir krizine sevk edip ....... gidiyorlar. banka hesaplarına bakıp teselli olmaları birkaç dakika ne de olsa.
 • 5
  formsuzdur. verilen cezaları, sakatlıkları ve aleyhimize yapılan haksızlıkları bir kenara bırakarak söylüyorum bunları. takım 2-0 öndeyken nasıl rehavete kapılıyoruz karşında ligin sonuncusu varken hem de. tamam takımın başında terim yok ama yardımcıları nasıl bu kadar pasif kalabiliyor? 8 aralık 2018 galatasaray çaykur rizespor maçında orta sahaya yorgun mariano’yu çekerek zaten tamamen rakibe teslim ettik maçı. fatih hoca kulübede olsa belki daha farklı bir çözüm bulup tedbir alabilirdi ama maalesef olan oldu.
 • 11
  17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçı için çalışmalara bu geceden başlaması gereken ekiptir. bugünden itibaren 6 gün boyunca bursalı oyuncular ne yapar ne eder, kim nasıl top sürer, ne biçim şut çeker hepsini a'dan z'ye yalayıp yutmalılar. oyuncular n yer ne içere kadar bilmeliler her şeyi.

  bir alanya veya erzurum faciası daha yaşayacak takatimiz yok zira. adamlar hiç izlemiyorlar rakibi, maçları göt zoruyla 1-1 bitirince "aaa niye öyle oldu ki ya. hiç anlamadık" modunda takılıyorlar. izleyin abicim şu rakipleri.