• 8451
  bir kısmının hoca takımın başındayken hakemi de yeneceksin diyip, hoca takımın başından gittikten hakem diye şikayet etmeleri en hafif tabirle ikiyüzlülüktür.
  2020-2021 sezonunda bir şampiyonluğumuz hakemler tarafından çalınmıştır.
  averajla kaybettiğimiz takıma bir tane, bakın bir tane bile olumsuz karar çıkmamıştır.
  bir çırpıda bize çalınan veya çalınmayan en az 10 karar sayabilirim.
  2021-2022 sezonunda bugün liderden 23 puan gerideysek bunun en az 13 puanı hakemler yüzündendir.
  hoca kötü futbol oynatmıştır, gitmesi gerekmiştir bunlar ayrı konular ama şunu görüp sırf hoca nefreti yüzünden dile getirmeyen insanlar bence bir taraftarlığını sorgulasınlar.
  bir insanın bir konuda yanlış yapmış olması (ki bu tartışılır) haklı olduğu konuda yalnız bırakılmasını gerektirmez.
  galatasaray futbol takımı ve hocası 14 haziran 2020 tarihinden beri hakemler tarafından sistematik olarak doğranıyor.
  yönetim zaafiyeti vardır kabul ediyorum ama biz daha taraftar olarak birlik olamadık.
  o yüzden bize de yazıklar olsun!!
 • 8452
  (bkz: #3313084)

  bakın değerli arkadaşlar görünen köy kılavuz istemez. yukarıdaki entrymde de bahsettim, maalesef tam düşündüğüm gibi ilerliyor süreç.

  torrent avrupa şartlarında kötü hoca olmayabilir ama oynatmak istediği oyunun burada bir geçerliliği yok, kaldı ki bu oyunun hibrit versiyonunu fatih hoca çok zorladığı için bir sürü eleştiri aldı ve sonunda görevinden de oldu. bakın fatih hoca başaramadı diyorum, ülke futbolunun ilahı(mecazen) olan adam başaramadı. ülke ve ülkedeki futbol, hakemler hakkında hiçbir şey bilmeyen adamın başarması imkansız.

  kadro kalitesinin kötü olduğunu takviyeye ihtiyaç olduğunu hep konuşuyoruz, hatay'da kalecisiz ve forvetsiz oynadık sonuç ortada. ama biz suçu hep fatih hocada aradık, gerçi çoğumuz hala ondan arıyor ya neyse.

  yönetimin gün geçmiyor ki bir bombası patlamasın. kalecisizlikten kıvranırken musleran'nın da gönderileceği iddiaları düşüyor ortamlara, yahu bir kulüp daha ne kadar kötü yönetilebilir anlamıyorum. ihanet etseler ancak bu kadar olurdu zaten. yazıklar olsun diyorum ne diyeyim elimden gelen ancak buralara yazmak.

  hakem bizi resmen biçti, dün aleyhimize yapılanlar lehimize yapılsaydı o ucube hakemin futbol hayatı biterdi. biz izliyoruz, yönetim de izliyor.

  fatih hocamı çok severim, gidişine itiraz ettik bağırdık çağırdık ama artık geride kaldı. olan oldu tek bakış açımız aslolan galatasaraydır.

  maalesef üzülerek tekrar ediyorum, her şeyi bir kenara bırakın felakete gidiyoruz felakete.

  lütfen uyanın artık, herkes yüksek sesle bağırsın, bu yönetim ile olmaz...
 • 8455
  sahada oynayan oyuncusunu ıslıklayan taraftardır. ismail çipe sahaya zorla çıkarılmıştır, kendisiyle sözleşme silah zoruyla imzalanmıştır, okan’ı ve batuhan’ı zorla göndermiştir hatta başka yedek kaleci alınmasını engellemiştir. bu yüzden asıl suçlu odur ve maç içerisinde ıslıklanması gerekmektedir. bravo tepkiniz çok işe yarıyor.

  (bkz: 20 ocak 2022 galatasaray kasımpaşa maçı)
 • 8459
  (bkz: #3307823)

  fatih terim ayrılmadan önce yazmıştım fatih hoca zamansız bırakmamalı diye. çünkü zamansız bırakırsa işte böyle hala onu isteyen birileri kalacak diye. 20 ocak 2022 galatasaray kasımpaşa maçında imparator fatih terim sesleri yükseliyor yine.

  büyük harf yasak sözlükte yazamıyorum ancak. bu takımın bugün bu halde olmasının baş sebebi hem fatih terim hem de burak elmas'tır.
 • 8462
  27 ağustos 2021: https://twitter.com/.../1431175322171498499

  --- alıntı ---

  çok iyi iş çıkardı yönetim.bu kadro doğru bir teknik direktör elinde iş yapardı. yazık olacak.
  nelsson: 800 bin €
  cicaldau: 700 bin €
  morutan: 600 bin €
  boey: 500 bin €
  berkan kutlu: 7 milyon ₺
  aytaç kara: 6 milyon ₺
  alpaslan öztürk: 5 milyon ₺
  barış alper : 4 milyon ₺

  --- alıntı ---

  20 ocak 2022: https://twitter.com/.../1484223212791771138

  --- alıntı ---

  terim efendi öyle bir kadro bıraktı ki guardiola'nın yardımcısı değil kendisi gelse düzelmez...

  --- alıntı ---

  bu şahısla aynı kafada olan birçok üyesi olan taraftar topluluğu.

  artık her sene yaz transfer dönemi sonunda "kurulan kadroyu beğendiniz mi" diye sormak gerekiyor sanırım. herkes o soruya verdiği cevaba göre yorumlarını yapmalı sezon boyunca. fikrini değiştiren olursa da söze "yanılmışım" diye başlamalı. insanların kendileriyle çelişmelerinin önünü alamıyoruz öbür türlü.
 • 8463
  galatasaray lisesi bu kulübün beynidir. galatasaray taraftarı da kalbi.

  galatasaray taraftarı hangi başkanı istiyorsa asla ve asla takımın başına gelmemelidir. son seçimde burak elmas seçildi diye bayram yerine döndü her yer. geldiğimiz durum malum. adnan polat da hakeza büyük bir taraftar ivmesi ile gelmişti, öncesinde yaptıklarından dolayı. ikisi de en kötü galatasaray başkanlığında tepeye oynuyor.

  bundan sonra bu taraftar kimi istiyorsa vallahi ben de içlerinden biri olarak en çok o kişinin karşısında olacağım. liseliler kimi istiyorsa o başkan olsun. lise olmasa bu kulüp vefaspor'dan farklı olmazmış.
 • 8464
  mumkun olsa istifaya cagirandan ote cagirilmasi gereken taraftar grubudur.

  benim gozumde yaratilan kaosun birinci suclusu ne fatih terim'dir ne de yonetim. bir numarali suclu taraftardir. oyle bir ortam yarattik ki bugun keske onumuzdeki maci* evimizde degil de deplasmanda oynasak diyoruz.

  soydiklerinde, inandiklarinda ayni hafta icinde tutarsizlik gosterebilen, takimi gereksiz panikleten, sirf sonunda 'ben hakliyim' diyebilmek icin her yere nefret sacan bir grubuz. her birimiz icin gecerli; cok iyi bildigimiz futbol hakkinda kafamizda kurdugumuz dusunceler, hatta onu da gectim, sevdigimiz bir sosyal medya hesabinin sahibinin dusunceleri, futbolun evrensel tartisilmaz dogrulari oluverebiliyor bizim icin. aksini iddia eden futbol bilmiyor, futbol izlemesin deniyor. sonucta futbolu gercekten bileni de bu denenler panikletiyor, vu kulup komple ucuruma surukleniyor.

  kaos iyi degildir. hicbir futbol takimi icin iyi degildir. galatasaray da kaostan beslenmez. tarihimizdeki birkac peri masalini bu sekilde okumak da ahmakliktir. gunumuz futbolunda iyi organizasyon, akilli strateji, ve sakin ama tutkulu insanlara ihtiyac vardir.
 • 8466
  özellikle galatasaray'ın altına dinamit koyan 10 ocak 2022 kararının * ardından söylemleri ciddi anlamda komediye doğru gitmektedir.

  - ilk konu fatih terim'in enkaz bırakması olayına gelelim. uefa avrupa ligi'nin en sert üç grubundan birinden yenik duruma dahi düşmeden lider çıkan takım nasıl enkaz oluyor. hocadan bu kadroyla başarı beklenirken yeni gelen hoca için nasıl enkaz oluyor ?

  - 25-30 millyon euro harcandı şurası eksik burası eksik olayı sıradaki mevzumuz. iki ayağını koordineli olarak kullanabilen bir topçunun çift haneli bonservisle transfer olduğu günümüz futbol ortamında 25 milyon euro'ya eksiksiz kadro kuracağını sanmak cidden günümüzden bihaber olmaktır. hem genç ve potansiyelli takım kuracaksın, hem ucuza olacak, hem takımın eksiksiz olacak. öyle bir dünya var ise hep birlikte göçelim.

  - kiralık futbolcuların iyi performans göstermesinde suçlu aramaya gelelim. taraftarın pek tutmadığı * üç isim gittikleri takımlarda başarılı oldu diye nasıl eski teknik heyet suçlu oluyor. al sana gelecek sene ilk 11'e yazılacak 3 hazır yerli. okan kocuk konusunda net doğru karar verilmiştir. hakeza yunus akgün ve emre akbaba konusunda da. burada emre'nin oynadığı her maçta "evlât" geyiği yap, sonra adam kalitesini gösterince "gönderenler günahkar" oluyor.
 • 8469
  2-0 öne geçtiğimiz bir kasımpaşa maçını taylan antalyalı'nın umut bozok'a yaptığı asist ile 2-2 bitirmiştik ve fatih terim maç sonu 6 numaraya bir oyuncu lazım demişti. taraftar hoca taylan'ı yedi demekle kalmamış oyuncusunu taraftarın önüne attı falan olayı dramatize etmişti.

  aradan 3-4 ay geçti. taylan rahat bir 3-4 maç daha kaybettirdi. hep savunuldu bugün ise 1-0 öne geçtiğimiz 23 ocak 2022 galatasaray trabzonspor maçının 89. dakikasında edin visca'ya yaptığı asist ile kaybettik. o gün hoca linçleyen herkes bugün taylan antalyalı'ya sallıyor.

  ikiyüzlüdür efendim...
 • 8470
  allah sabır versin dediğim taraftarlardır. ama biraz da muhakeme yeteneği verse iyi olur bence. yahu, ligde sezonun en iyi maçını oynamışsın, herkes devre arası hocayı övüyor. 2 tane tarihin en saçma hatalarıyla amatörce gol yiyip yeniliyorsun ve hoca suçlanıyor. diyecek söz bulamıyorum ya. bir suçlu varsa burada, berkan, cicaldau ve taylan üçlüsüyle sezon planlaması yapandır. ondan da öte, seçim öncesi hoca yüzünden başkanlığı desteklenen aday şimdi hoca yüzünden laf yiyor. adam seçildi, vaat neydi hatırlayın. florya hocanın kontrolünde ama birlikteyiz, doğal olarak filan. bu takım sene başında yanlış planlamaya kuruldu arkadaş, lamı cimi yok. yönetim de bunu zamanla anladı ama sözlerini de yemek istemediler, sonra daha da kötüye gitmemek için pansuman yaptılar ama şu anlık tutmadı gibi gözüküyor. gözüküyor diyorum çünkü ben tutacağını düşünüyorum. fakat tek bir şartla, gerekirse kaleci alınmasın ama takımda kadroya hemen koyulabilecek üç adet orta saha oyuncusu alınsın. bu olursa, göreceğiz takımda neler değişeceğini.
 • 8471
  ayar olduğum bir kısım var ki gerçekten bu akşam sinirimi tepeme çıkardılar.
  maça gittim ve tahmin edersiniz ki deli soğuktu. yani baya efsane soğuk yedim.
  ilk yarı taş gibi top oynadık herkes torrent effect falan diyor.
  ikinci yarı gol yiyene kadar herkes yine okey. gol yedik bir anda herkes fatih terim’in kurduğu takımdan ne beklersin zaten. enkaz bıraktı gitti.
  e az önce taş gibiydi takım noldu?
  öyle ya da böyle hoca gitti. hoca gidince iyi oldu, önümüze bakalım, fatih terim konuşmayalım diyenler sizdiniz. e siz her başarısızlığı da giden fatih hocaya yıkacaksanız nasıl olacak? tamam hoca kurdu tamam hoca başarısız eyvallah ama torrent toparlamak, daha iyi yerlere taşımak için gelmedi mi? başarı torrent’in de neden hala başarısızlık giden hocanın?
  asolan galatasaray deyip konuşmak istemediniz gidişini.. e ben de şimdi diyorum ki asolan galatasaray neden hala fatih terim konuşuyorsunuz?

  fatih terim varken bireysel hata olurdu fatih terim derdiniz. bugün bireysel hata diyorsunuz. eee o zaman da bireysel hataydı. neden bu iki yüzlülüğünüz?
  siz fatih terim’i günah keçisi ilan ettiniz her şeyde; fatih terim dediniz ama gitti artık bizim hocamız değil, bitti, kapandı devir.
  başarısızlık varsa bu yönetime yazar artık. fatih terim demeyeceksiniz yönetim diyeceksiniz.
  amacınız fatih terim nefreti kusmaksa eğer üzgünüm bazılarınız fatih terim nefreti galatasaray sevgisinin önüne geçmiş.
  ama şu an daha ciddi sorunlarımız var haberiniz olsun.küme düşmemeye oynuyoruz resmen.