• https://www.gsstore.org/...olo-yaka-tshirt.html

  hadi formaları nike çıkarıyor ve fiyatları euro üzerinden olduğundan pahalı geliyor olabilir.

  ama arkadaş bizim kendimizin çıkardığı, türk malı olan ve maliyetini de hepimizin az çok tahmin ettiği böyle ürünleri de artık türkiye standartlarında satışa çıkarsalar olmuyor mu?

  ayda 5 haneli veya ona yakın rakam kazanan arkadaşlara veya zaten aileden zengin olup marka giyinen arkadaşlara bu rakamlar az gelebilir ama bizler gibi varoşlarda yetişmiş ve maaşı da belli seviyelerde olan insanlara bu rakamlar fazla geliyor.

  oysa daha uygun maliyetli ürünler yapsalar ben de kendime, çocuklarıma, yeğenlerime ürünler alırım. öyle dandik t-shirtlere falan da 40-50 lira vermek istemiyorum.

  galatasaray halkın takımıdır diyoruz ama halktan kopuk bir mağaza anlayışımız var.
 • tam 1 ay 2 saat önce burdan forma aldım. işsizim güçsüzüm ya hep böyle indirim kovalarım. şimdiye kadar formaya en fazla 30 milyon falan vermişimdir. onu da 8-10 taksite böldürmüşümdür. neyse fakirlik anılarımı anlatıp ibanımı vermicem olum, hemen gözünüzde sevap olarak belirmeyim. geçen bi düşündüm (geçen dediğim 1 ay 2 saat öncesi) şampiyon olduk 4. yıldızı taktık aha dedim bunlar eski formaları 3 yıldızlı formaları 3'e 5'e satarlar. yıllardır bunu bekliyorum amk. 4. yıldızı takalım 3 yıldızlı ürünleri alabileyim. inanmazsın sayın okuyucu hala 2 yıldızlı formamla halı sahaya gidiyorum. yani takım 4. yıldızı takmış olabilir lakin ben 3. yıldızı bu sezon takıyorum. 4. yıldıza daha en az 5-6 sene var. bizim şu kırmızı-kırmızı çubuklu formamız var ya. aslında o kadar da güzel değil ama 20 küsür milyona düşmüştü. baktım s bedeni de var. sar hemen dedim. kredi kartımın içindeki son paraları buna harcadım. lan amına koyim 1 ay 2 saat oldu hala kargoya vermediler. arada kaynamayım diye hep mesaj atıyorum adamlara. (kadınlar cevap veriyor. önemli değil. arada günaydın mesajı da atıyorum. baya samimi olduk aslında, du bakalım. bi kere yüzyüze görüşürsek belki bişeyler olabilir.) öhöm işte vay efendim çok yoğunuz vay bize anlayış gösterin minvalinde cevaplar alıyorum. anlayış falan ama 1 ay 2 saat oldu be amına koyim. hayır çok fakir olduğumdan blöf de yapamıyorum. siparişi geri falan çekicem adamlar tamam diyecek olan bizim 20 milyonluk formaya olacak. tatlı dille mesaj atmaya başladım artık. mesela bayramda küskünlerin barışmasının güzelliğini anlatan formayı hemen yollarlarsa her şeyi unutabileceğimi belirten bir mesaj atmıştım ama sallamamışlardı. az önce de ilişkimizin 1. ayını kutlayan bi mesaj attım. belli mi olur belki yollarlar lan. uff beee 20 millona forma. orjinal hem de.

  edit: 18,43 lira imiş. kargo ile 23,90 oluyormuş. aha caps aldım, üşenmedim: http://imgim.com/8502incix2241390.png

  edit 2: olum niye söylemiyorsunuz lan bu adamların çağrı merkezi varmış amınakoyim? aradım dün. konuştuk. az çemkirdim. bugün kargoya vermişler. yarın da gelir herhalde.
 • galatasaray store için 2012 yılı her türlü rekorların kırıldığı bir yıl olmuştur. mağaza performansları % 300 % 500 gibi seviyelerde artmıştır. bu yıl içinde 18 yeni mağaza açılmış olup içlerinde bağdat caddesi, bakü, sabiha gökçen havaalanı gibi stratejik noktalar bulunmaktadır. taraftar sahiplendiği zaman neleri başaracağını göstermiştir. 2013 yılında da desteğini aynen sürdürmesi durumunda gsstore sadece ülkemizin değil avrupa'nın da bu alanda en büyük kurumlarından biri olmayı başaracaktır. gsstore çalışanları adına yeni yılın tüm sözlük dostlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini dilerim.
 • https://www.gsstore.org/...171-triko-kazak.html

  mondrian ismini hiç duymayanların eleştirdiği bir kazak satan mağazamız. bu kadar vizyon bu ülkeye fazla. kazağın motifinin mondrian'ın temsilcisi olduğu neoplastisizm akımından etkilenerek tasarlandığını görmemek için kör ya da zır cahil olmak gerek. dikey çizgilerin erkeği, yatay çizgilerin dişiyi simgelediği bu soyut tasarımda hem cinsiyetçilik karşıtı bir duruş sergilenmiş hem de seçilen renklerden anladığım kadarıyla da mondrian'ın modern bir uyarlaması yoluna gidilmiş.

  ve galatasaray arması... bana göre mondrian'ın, hareketsizliğin devinimliğine dair yaptığı vurguya bir karşı duruş gibi olmuş armamız. işte kazağa ilham olan o muhteşem tablonun bir replikası;

  https://www.dunnfurniture.com.au/...et-mondrian-wall-art

  neyse, fikir sahibi olmadan önce biraz bilgi sahibi olmanızı diliyor, o kazağın yapımında emeği olan herkesin ağzına sıçıyorum. öpüyorum. kendime iyi bakıyorum. allah belanızı versin. o ne çirkin kazak lan!

  edit: sözlükten uçurabilirsiniz sorun yok da siz delirdiniz mi? şu entrynin altına büyük puntolarla ironi falan yazmak mı gerekiyor gerçekten? bunun nesini ciddiye alıp da ben cahil de değilim vs. diye entry giriyorsunuz. inşallah ben yanlış anlamışımdır da siz de benimle dalga geçiyorsunuzdur.
 • her sene olduğu gibi bu sene de başarıyı paraya dönüştürecek hamleleri atamadılar. ya atletten bozma beyaz tshirt üstüne saçma sapan bir baskı yapıyorlar ya da kesimi kötü giyince üstünde kötü duran siyah tshirte baskı yapıyolar. bir de "bu sene moruz alayına koruz " kafasından kurtulmaları gerek. her tshirtle mesaj vermek zorunda değiliz. yap vişneye çalan koyuca kırmızı tshirt koy ortaya bi aslan yeter, altına pençele aslanım, kükresen yeter aslanım yazmaya ne gerek var.
  daha basit ve daha şık tasarımların gelmesi lazım. insanlar alsın işe, okula giderken giyebilsin.
  bu durum yıllardır böyle bi el atın artık şu konuya.
 • izmir gsstore ile ilgili gelişen olayların detayı aşağıda olduğu gibidir.

  ben takım uçağı ile izmir’e gittim ve iner inmez doğru mağazaya geçtim. amacım maç günü hareketini görmek ve bayimiz ile birlikte yaptığımız mağazayı büyütme güzelleştirme projesinin son kez üstünden geçmekti. hayretle mağazanın kapalı olduğunu gördüm.

  bayimiz üst kat balkondaydı ve hemen yukarı çıktım. kendisinden sorunu dinlemek mümkünse çözüm geliştirmek istiyordum. bana bayiler arasında kayırma yapıldığını, tir'ları işleten bayimiz'e fazla ve çeşitli mal verildiğini iddia etti.

  hemen istanbul'dan sevkiyatlarla ilgili raporları istedim. gelen raporları kendisine gösterdim. herhangi bir kayırma yapılmadığını bizzat kendisi gördü. yanındaki arkadaşı da gördü. ama ısrarla aynı şeyleri söylemeye ve suçlamalara devam etti. oysa rakamlar çok net bir şekilde hemen hergün ürün sevki yapıldığını ve maç öncesinde de yine yüklü bir sevk yapıldığını açıkça göstermektedir. yani mal gönderilmemesi gibi bir durum asla söz konusu olmamıştır.

  taraftara saygısızlık olarak gördüğüm bu durumunun bir an önce sonuçlanarak mağazanın açılabilmesi için ikibuçuk saate yakın kendisine dil döktüm. sonuç alamadığımı görünce oradan ayrıldım.

  dün stadda bazı taraftarlarla konuştum. pek çogu dün ve evvelsi gün ürünlerini bu mağazadan almışlar. zaten mağazanın kasa bilgileri bizim sistemimizde olduğu için ben hergün mağazanın ne satıp satmadığını bilmekteyim. mağazada tükendiği için bulunmayan kırmızı formadır. tüm türkiye’de olduğu gibi yoğun talep üzerine tükenmiştir. tir’ı getiren bayimiz kendi işlettiği başka mağazalarından topladığı 90 adet kırmızı formayı getirmiş satışa sunmuş, bu formalar alsancak bayimizce binlerce forma olarak bana ifade edilmiştir. kendisine rakamları gösterdiğim halde ısrarla aynı tezleri savunmuştur.

  alsancak bayimiz, diğer tüm mağazalarımızda olduğu gibi, ürün çeşitlerinin artması, daha düzgün ürün dağıtımı, daha uygun fiyatlama gibi alınan önlemler yanında, sportif başarının da etkisiyle bu yıl rekor üstüne rekor kırmış, geçen yıla oranla satışlarını 3.5 kat seviyesinde arttırmıştır. kaldı ki forma lansmanından bu güne kadar da rekor düzeyde satış yapmış olması elinde ürün olmasının doğal bir sonucudur.

  genel olarak, taraftarımız kendine yakışan bir tavırla lisanslı ürünlere, başta forma olmak üzere yoğun talep göstermiştir. nike’tan elimize geçen ürünler süratle satış noktalarına dağıtılmasına karşın yoğun taraftar talebi karşılanamamaktadır. yani alsancak mağazasına özel bir durum asla söz konusu olmamıştır. bayimizin tek sorunu tir’ların izmir’e gelişi olmuştur. bana önce açıkça ifade ettiği bu sorunu daha sonra kabul etmemiş, başka yan meselelerle kendini haklı çıkarmaya çalışmaktadır.

  sebebi ne olursa olsun mağazanın açılmaması kabul edilemez. kaç yıl aradan sonra güzel izmir’e takımımızı gelişinde, adeta düğün günümüzde tatsızlık yaratmıştır. taraftarımıza büyük saygısızlık yapılmıştır. eğer arada bir sorun var ise bunu dile getirmek, kavgasını vermek için onlarca çeşit hareket tarzı olabilirdi. tek yapmaması gereken mağazayı kapatmak olurdu bence. ve kendisi bunu yapmıştır.

  kaldı ki, izmir'i bilenler çok iyi takdir edeceklerdir, olimpiyat stadı sahası içine sadece maç günü konuşlandırılan 2 tir'ın alsancak'ta bulunan bir mağazaya olumsuz satış etkisi yaratması kesinlikle mümkün değildir. tir'ların izmir'e gönderilmesi tamamen taraftarımıza daha iyi hizmet verebilme arzusundan kaynaklanmaktadır. gönül isterdi ki, bayimiz'de bu arzuyu içtenlikle paylaşsın.
 • (bkz: #1685607) burada ben yazmıştım

  (bkz: galatasaray store/@ua17) burada ua17 arkadaşımız da aynı şeyleri yazmış. demek ki böyle düşünen tek ben değilmişim. kim ne derse desin feneriumlar bizim 1 değil 5-6 tık önümüzde.

  *formalarımızı berbat tasarlamaya başladılar yeniden. 3 formamızdan sadece 1i satılıyor ** ben ilk defa herkeste aynı formayı görüyorum. neden çünkü adamlar zorla alıyor formayı.

  *tshirt tasarımlarında kocaman kocaman logoları yazılar çat diye yapıştırıyorlar. dışarıda maç günü olmasa giyemezsin. şimdi ne var yani ben giyerim diyen bazı arkadaşlar olacaktır. biz çalışıyoruz aga ben de isterim ofise galatasaray t-shirt ile geleyim fenerliler gibi. gelemiyorum amk yok ki bir tane adam akıllı ürün.
  http://www.fenerium.com.tr/...o-fb-laci-14-p-20647
  http://www.fenerium.com.tr/...o-fb-laci-14-p-20541
  http://www.fenerium.com.tr/...o-fb-laci-14-p-20544
  http://www.fenerium.com.tr/...lacivert-bej-p-20540

  üşenmedim girdim sitelerine. baksana adamlar bu t-shirtü kız istemeye giderken bile giyebilirler. biz neye mahkumuz
  http://www.gsstore.org/urunDetay.asp?urunID=25442
  http://www.gsstore.org/urunDetay.asp?urunID=23397
  gibi normal şartlarda alıp da giymeyeceğin ürünler. bu arada ?urunid=25442 ne abi insan bir url yönlenidrmesi yapar kaldı mı hala böyle kurumsal site. bir de şu t-shirtleri masanın üstüne koyup fotoğrafını çekmeyin allah aşkına bir tane cansız manken üzerine giydirip koyun .

  *üstteki maddenin son kısımlarında salladığım gibi web sitemiz berbat. ama yenilemelerinden korkuyorum zira kulübün web sitesini ne hale getirdiler.

  *abi musleranın topa uçarken , melonun tribünleri çıldırtırken , sneijderin https://pbs.twimg.com/...y1CIAARbDv.jpg:large şu hareketinin maketini yap. yapılmaz mı bal gibi yapılır. bak ben bir ara görmüştüm kobe için olanını

  http://www.spawn.com/...ant6_photo_01_dp.jpg
  http://ecx.images-amazon.com/...SFGOBGML._SY300_.jpg

  satmaz mı? satmak mı ben çıksın koşarak ofisteki masamın dört bir yanını bunlarla süslerim. sadece ben mi? eminim onbinlerce satar... sizce ben galatasaray store'u yönetenlerden daha iyi düşünmüyor muyum hepimiz gibi ?

  yemin ediyorum insanı galatasaraydan uzaklaştırmak için yönetimi storeu camiası her şeyi yapıyorlar. düşünün o kadar seviyoruz. ama artık akıllanmaları gerekmekte. yoksa daha çok zarar eder store.

  son söz : insanlar sadece galatasaraya destek olmak için değil gerçekten bir şeyler almak için gelsin store'a. bunun için de bazı şeylerin ve kişilerin değişmesi gerekiyor...
 • bugünün ülke gerçeklerinden yola çıkarak 69,99'a satılan, basic olarak adlandırabileceğimiz baskılı t-shirtler ile ilgili yaklaşık fiyat analizini değerli sözlük üyeleri ile paylaşmak istiyorum. çok uzun zamandır storedan alışveriş yapmadığımı ve ilgili modelleri sadece internet sitesi ve sokakta giyenlerin üstünde gördüğümü de belirtmek isterim.

  hesaba kitaba dalmadan önce, türkiye'de tekstil ve hazır giyim sektörlerinin iş gücü haricinde bütün maliyet unsurlarının tamamen dolarize olduğunu ve peşin para haricinde ham madde temin etmenin özellikle 2018 ağustos ayından beri çok zorlaştığı da aklımızın bir köşesinde tutalım. buna ilave olarak geçtiğimiz yıl sonu itibariyle elektrik, doğal gaz, asgari ücret ve benzeri bütün giderlere ciddi oranlarda zam geldiği gerçeğini de unutmayalım.

  (bkz: #2689094) numaralı entryde mocuishle'nin bahsetmiş olduğu nesilden nesile modeli üzerinden hesaba başlıyorum;

  - sağ olsun gsstore ürünle ilgili bir detay paylaşmadığı için, düz mantık ürünlerin %100 pamuk süprem olduğunu ve sitedeki ölçü tablosuna göre orta bedenin bir üst bedenini baz alarak model için 250 gr kumaş harcandığını düşünelim. bugün itibariyle orta kalite (karde) pamuk süpremin kilosu 5,25 €. sadece kumaştan 1,3125 € karşılığı tl olarak güncel kur ile yuvarlak hesap 8,65 tl,

  - baskıların digital olmadığını, su bazlı parça baskı olduğunu ön görerek ense+kol+ön için toplam 3 tl,

  - aksesuar olarak ense etiketi olmadığı için sadece yıkama talimatı, varsa pelur kağıdı, poşet vs diğer sarf malzemeler için de 0,25 tl,

  - kesim+dikim+paket için de 5,50 tl yazalım.

  17,40 tl ham maliyet üzerine %5 fire koyarsak 18,27 tl yapar. üreticinin organizasyon gideri+karlılık için maliyetin üzerine ne koyduğunu tam olarak bilme şansım yok ancak satış fiyatından da yola çıkarak bunun ürün başına ortalama 5 tl olduğunu düşünüyorum ki bu da yaklaşık %28 yapar. ya da şöyle diyelim fire+organizasyon gideri+karlılık için toplam %30 üzerinden hesap yaparsak galatasaray store'un alış fiyatı 22,62 tl noktasına gelir ki bu da piyasaya göre şu an için normal.

  şimdi işin perakendecilik kısmına geçecek olursak, store belli ki 1 e 3'le satış yapmaya çalışıyor ve günümüzün sektör gerçeklerine göre bu da normal. 1 birim ürün maliyeti, 1 birim kira+istihdam+yatırım+vs giderler ve 1 birim de karlılık ve indirim için düşünülebilir. türkiye'de iç piyasa uzun süre 1 e 2 mantığında çalıştı, yani aynı malı store daha önce 44,99 veya 49,99'a satabilirdi ancak bugün için çok zor, kurtarmaz. şunu da eklemek istiyorum, özellikle yabancı perakende sistemleri ve herkesin alışveriş yaptığı markalarda ortalama mark-up minimum 4-5 ve üzeridir *.

  galatasaray ile taraftarlık haricinde hiçbir bağım olmadığı gibi, gs store etiketi ile satılan ürünlerin kalitesini beğenmeyen ve uzun zamandır nike ürünleri harici alışveriş yapmayan biri olarak siz değerli sözlük yazarlarını bilgilendirmek istedim.

  saygılar.
 • 25 nisan 2013 itibariyle, nisan ayında açılan mağazalar; viaport, söke, susurluk, iskenderun. ay sonuna kadar; kahramanmaraş, merter meydan. mayıs ayı planı çok yoğun. kesinleşmiş olanlar istanbul'da dört yeni nokta, ankara armada ve panora, izmir'de iki önemli nokta, malatya, batman, aydın, antalya kaleiçi. bunlar dışında yurt içi ve yurt dışı görüşülen başka noktalar da bulunuyor. mayıs 2013 sonu hedefi 75 noktaya ulaşmak
 • zarar etmesi gayet doğal işletmemizdir. gsstore.org başlığına girildiğinde rezaletten geçilmiyor, taraftar olarak susuyoruz birşey demiyoruz ama ben bunların yönettiği şirketi 3 kişiyle yönetirim.

  olay çok basit, internetten sipariş gelir, a4'e çıktısını alırsın. belirli bir saate kadar beklersin, örneğin saat 14:00'a (siteye de yazarsın saat 14:00 kadar yapılan alışverişler aynı gün kargoda diye), o a4'e basılı siparişleri depoya götürürsün. her bir sipariş kağıdını bir kutuya yapıştırırsın, personel siparişleri ayarlar. zaten barkod ile çalışıldığı için hata payını minimize edersin. sonra o ürünler paketlenir kargo şirketine yollarsın hatta kargo şirketi gelir kendi alır. ama bizimkiler, depoda ne kadar ürün var onu bile bilmiyor, müşteriyi bilgilendirmiyor ürün yok vs diye. çin'den burada 0 tl'ye 0.5 dolarlık malı kargosuz getirtebiliyorsun ama aynı ilde 5 tl kargo parası veriyorsun, bu olmaz. gsstore'un kendi markasındaki ürün kalitesiz, az çeşitli. maliyet minimum olarak planlanmış belli ki, adam akıllı bir tasarımcı bile yok. varsa bile umursanmıyor.

  taraftarı stada çekemiyorsun. bilet fiyatlarını 15-20 tl ye indirmen gerekirken iki katı fiyatlara satıyorsun. ulaşımda zorlu olunca tribün boş kalıyor. taraftar yoksa tribünde ürün de satamazsın. alakasız gibi görünse de çok ama çok alakalıdır.

  stada gelen taraftar topluluk psikolojisi gereği diğer taraftarlar gibi olmak ister, gider kendine forma tshirt atkı bere vs vs birşey alır, tribüne uyar yani, gsstore'un en çok ciro yaptığı günlere bakılınca bu net bir şekilde ortaya çıkacaktır. alınan ürün maç olamayan günlerde de kullanılır. takım kazanırsa sevinçten giyersin, yenilince de gururdan giyersin. bunu gören diğer taraftarlar da bu ürünlerden almak ister. o sevinci, gururu renktaşıyla paylaşmak ister. tüketici davranışları üzerinde iki makale okuyan bir adam bunun böyle olduğunu bilir.

  ama tanıdık diye işe alırsan, nasıl olsa işler yürüyor diye niteliksizleri bir kuruma doldurursan. üstelik insanları borç ile batma ile korkutursan, sırf tanıdık diye tedarik işini işin ehline vermezsen, zarar edersin, itibarın yerle bir olur.*

  insanlar galatasaray'da hırsız var derken bunlardan bahsediyor. galatasaray fakirleşirken birileri zengin oluyor ya, işte bunlar onlar.
 • yahu düz renk open end iplikten tişörte baskı yapıp 50 tl'den satmak nedir allah aşkına?

  bir sene sonra elinde kalanları trendyoldan 17 tl'ye satmak için bir taraflarınızı yırtacaksınız sonra.

  yap şunu 20-25 tl bandında kapış kapış gitsin. adam sipariş verirken yanında iki parça daha alsın, satış adedin artsın.

  büyümenin yolu yüksek fiyattan satmak değildir, büyümenin yolu hedef kitlene yönelik ürünler yapabilmektir. örnek için lc waikikiye bakın. 50 tl'ye tişört mü satıyor adamlar. ama kaç bin mağazası ve çılgın cirolarıyla türkiyenin en büyüğü olmak üzereler.

  beceremiyorsanız gerçekten bırakın geçelim başına store'un.
 • entry tarihçemden okuyanlar bilir. kulübün satışa çıkardığı şey, afedersiniz b*k olsa alır ve kulüp para kazansın diye sesimi çıkarmam. lakin artık kendine çeki düzen vermesi gereken kulüp mağazasıdır. bunu biz yazmazsak gün geçtikçe kötüye gidecek. 70 lira'ya sattıkları polo yaka tişörtü iş yerinde giymek için aldım. ilk yıkamadan sonra pert oldu. ayıptır, yazıktır, günahtır. kalite olarak 20 lira'yı geçmeyecek mallara kulüp kazansın diye sesimizi çıkarmıyoruz. biz sesimizi çıkarmadıkça kalite yerin dibine batıyor. kendinize gelin efendiler. şu ürünlere bir çeki düzen verin. parasıyla alıyoruz, hak ettiğinden fazlasını bile bile ödüyoruz. buna mı layık görüyorsunuz? nasıl olsa kerizler her türlü alıyor mu diyorsunuz?
 • geçen gün kafama esti bir şeyler alayım dedim. mağazaya girişim ile çıkışım arasında dağlar kadar fark vardı. sarı girip kırmızı çıktım.

  arkadaş ürün çeşidi yok, ürün kalitesi yok, fiyatlar desen maşallah. 3-5 katkımız olsun diye bütçemize göre bir şeyler alayım diyorum sırf galatasaray'ın cebine gidiyor diye fazla takmıyorum kafaya almaya çalışıyorum.

  ürünün üstüne yazı yazmışsınız 1 kere yıkıyorum yazının yarısı kayboluyor. elinizle mi yapıştırıyorsunuz gözünü seveyim. iyi ürünler yok mu var tabi ama onlarda da etikette yazan rakama bakıp geri rafa koyuyorum.

  taraftarı dinleseniz çok güzel tasarımlar çıkıyor.
 • galatasaray storenin normal koşullarda zarar etmesi imkansız. ama soz konusu galatasaray sk olunca insanlar şaşırmıyor.
  bugune kadar gs store eş dostun iş kapısı haline gelmiş bir arpalik halinde yönetilmiş. gs lisesi mezun işsiz arkadaslar hatirla araya adam sokarak yuksek maaşlarla görev almıslar.
  yine bayiilik kriterleri adamina göre esnetilmiş. hatta gecen bir haberde 5 subesi bulunan bayinin 5 milyon tl gs store borcu olduğunu ve iflas ettigini okumustum. bu zihniyetle storenin kar etmesi imkansiz.
  peki çozum ne derseniz inanin çok basit.
  1- bayilik verilmeyecek ve yeni şube açılmayacak. zarar eden subeler ve teminatı yetersiz bayiler kapatilacak.
  2- gs store ana ofisi az ama nitelikli bir ekip tarafindan tek yerden yönetilecek.
  3- bütün uretim belirli kalite standartlarinda fason olarak yapilacak.
  4- gs store online satiş kanali ana satış kanalı olacak şekilde dizayn edilecek.
  5- gunluk giyim icin aslan logolu düşük ( lc waikiki, defacto muadili) ve orta üst (polo, pier cardin vs.muadili) gelir grubu icin iki ayrı marka yaratilacak.
  6- tüm ürün segmentlerindeki dizaynlar tum galatasaraylı amator renktaşlarimizin tasarladigı urunler gs store gonderilecek.bu urunler belirli bir elemeden geçtikten sonra yeni dizaynlar tum gs taraftarlari icin sosyal medyada begeni icin anket yapilacak. en fazla beğenilen urunler storelerde satilacak.
  7- belirli satış rakamlarina ulasan urünleri dizayn edenler naddi ve manevi olarak odullendirilecek.
  8- gunluk kullanim icin her türlü ürün piyasa fiyat ve kalitesinde online satışa açılacak.
  v.s....
  iyi niyet ve calışmayla gs store yillık on milyonlarca lira kâr yapabilir...
 • ilk kez benim de hoşuma giden, değerlerimizi tek bir üründe toplamış mağazamız.

  bunun dışında:

  - bu ürün dışında çizgisi genel olarak 12-18 yaş grubuna hitap eden "nasıl koyduk ama hahahaha" konseptli ürünlerdir.
  - futbolcularımızın veya teknik heyetin üzerinde antremanlarda görüp de beğendiğimiz hiçbir ürün satışa sunulmaz.
  - her daim beden ve ürün çeşitliliği sıkıntısı vardır.
  - bir kaç istisna dışında güler yüzle karşılanmazsınız.

  profesyonel perakendecilik tecrübesi olan bir şahıs/şirket tarafında işletilse çok daha iyi noktalara gelebileceğini düşünürüm.
 • futbolcuların biblolarından oluşan bir koleksiyon yapsalar ve fiyatını makul bir seviyede tutsalar en çok satılan ürün olur. fiyatı neden makul olacak? hem hediye olarak alınsın hem de insanlar biblolardan ilk 11'ini kurabilsin.
  aynı şekilde sadece futbolcu kafalarından oluşan anahtarlıklar yapılabilir. stada gidip gs store'ye uyrağan her taraftar alabilir bu ürünler.