• 10251
  sözlük fifa 20 oynamak için temiz bir konsol aramaktayım. hani ps4 veya xbox1. ama ps4 daha iyi olur. yazarlardan satmayı düşünen temiz cihazı olan varsa iletişim için mesaj atabilirler.
  plase olarak da sizin belki yoktur satacağınız ama bu istanbuldaki konsol kulübü tarzı 2. el satan yerlerde bulunur mu bilginiz var mı temiz.
 • 10252
  arkadaşlar,

  eşim bu akşam yurt içinde anadolu jet (thy) ile bir uçuş gerçekleştirecek fakat bileti alan dikkatsiz kayınbiraderim eşimin maalesef önceki soyadını yazmış. dün akşam online check in yapıp mobil biniş barkodunu eşimin telefonuna atınca fark ettik.

  thy müşteri hizmetlerini aradım. evlilik cüzdanı ve nüfus cüzdanı ile uçağa alınır mı dedim. maalesef almıyorlar. thy web sitesinde bir dosya oluşturmamı ve oraya eşimin nüfus cüzdanı ve evlilik cüzdanımızı da eklememi istediler. işlemi tamamladım. normalde bu dosyaların cevaplanma süresi uzun olabiliyor fakat uçuş 48 saatten yakınsa özellikle arayıp size atanan dosya numarasını bildirin diyorlar. bunu da yaptım. müşteri hizmetlerindeki arkadaşlar acil şekilde çözülüp mail ile yanıtlanacağını söyleseler de dün akşam 21:30 gibi oluşturduğum dosyaya hala yanıt alamadık. thy'de tanıdığı olan birisi varsa dosyanın yanıtlanması için işlemleri hızlandırabilir miyiz?

  kimim var sizden başka galatasaray sözlük ailesi? yardımınızı bekliyorum. uçuş bu akşam 18:50'de :(
 • 10253
  sözlükte aylar öncesinde kilo yönetimi ile ilgili fikir alışverişi yaptığım bir yazar arkadaş vardı.

  şimdi açtım mesajlarda bulmaya çalıştım lakin ekim 2019'den öncesindeki mesajları görüntüleyemedim. belki bir sınırlama vardır.

  bu arkadaşım burayı okur da konuşmamızı anımsarsa bana lütfen bir mesaj atsın, kendisine bir geribildirimim olacak.

  yardımcı olması açısından parola: saxenda*
 • 10259
  önümüzdeki şubat ayında askerlik yolu gözüktü beyler.

  ancak şöyle bir durumum var. biri 2013 diğeri ise 2019'un şubat ayı olmak üzere 2 kez pnömotoraks(akciğer sönmesi) hastalığı geçirdim.

  son geçirdiğimde ise spontan kanamalı pnömotoraks olduğunu öğrendim. akciğerimden 500 ml kan çektiler. daha sonra ameliyat oldum (sağ ciğerimden) ve tekrarlama riskini %1 ve altına çektiklerini söyledi doktorum.

  bir önceki yani 2013 yılındakinde ise bu kez sol ciğerimde aynısı olmuştu. tek farkı herhangi bir kan birikmesi olmamıştı ve tüp takılarak tedavi olmuştum, ameliyat olmadım.

  doktorum, her iki ciğerde de sönme vakası geçiren erkek bireylerin askerlikten otomatik olarak muaf olabileceğini bana söyledi. ben de tüm ameliyat, tedavi vb. raporlarımı eş zamanlı şekilde toplayıp, şuan için hastane sevk dosyama ekledim.

  sizce muaf olabilir miyim ? bu gibi durumlarda çürük raporu alındığını bir çok kişi tarafından duydum.

  galatasaray sözlük ailesi çok büyük bir oluşum ve her kesimden insanın içinde bulunduğu bir platform.

  değerli sözlük üyelerinden, ve özellikle göğüs cerrahisi uzmanı ve yine askeri mevzuatlardan anlayan arkadaşlardan bu konu hakkında görüşlerini rica ediyorum.

  mesaj kutumu yeşillendirirseniz sevinirim.
 • 10263
  hazır sözlükte cinsiyetçilik başlığı açılmışken sabahtan beridir ilyas salman'ın sarı mercedes filmindeki sarışın afete dediği "çok güzel karısınız hanımefendi" repliğini arıyorum ama bulamıyorum. filme de baktım kesmişler o sahneyi. elinde videosu olan veya video linki olanları bekliyorum. repliği gönderene çok güzel kocasınız beyefendi diyeceğim.
 • 10268
  çanakkale ve mecidiyeköy/şişli'de iki şubeyle gayrimenkul alım, satım ve kiralamada aracılık ve danışmanlık hizmetleri verdiğim emlak ofisimin bir facebook sayfası var. aktif olarak ilanlar giriyoruz ve profesyonel çalışıyoruz, gün geçtikçe beğeni sayımız (şu an 4.000 civarı) artıyor. kullanıcı puan ortalamamız 5/5. beğeni sayımız 10.000 üstü olursa yeni özellikler açılıyor, sayfamız facebook reklamlarında daha ön planda oluyor filan. sosyal medya reklamcılığıyla ilgileneniniz varsa 10.000 beğeninin bir facebook işletme sayfası için önemli bir eşik olduğunu bilir.

  sizden ricam firma sayfamı beğenmeniz ve mümkünse paylaşmanız, şimdiden teşekkür ederim. bunu "sayfamı beğenin" spamı olarak düşünmeyin, sosyal medya reklamcılığından aldığım geri dönüş, kurumsal üyesi olduğum emlak ilan sitelerine göre daha fazla. yani bu işim için gerçekten önemli bir mesele. her bir beğeniniz size mecidiyeköy meydana 200 metre uzaklıktaki ofisimde şu soğuklarda gelip geçerken çalabileceğiniz bir kapı, bedava çay, mecidiyeköy'de sıkıştığınızda kullanabileceğiniz bedava ofis tuvaleti olarak geri dönecektir. ofis konumunu sayfadan bulabilirsiniz.

  https://www.facebook.com/ykslgayrimenkul/
 • 10269
  merhaba sözlük, bir konuda fikrinize danışmak istiyorum. ailemle beraber mayıs 2019'dan beri bir evde kiracıyız. kasım başlarında ev sahibi evi bir başkasına sattı. eski ev sahibi kışa doğru gelip kombi ve petek bakımı yaptıracağını söylemişti ancak tam da bu bakım muhabbetinin olduğu dönem evi sattım dedi. yeni ev sahibi bir kere gelmedi bile. biz de kasım gibi kombiyi kullanmaya başladık. kombinin sıcaklık ayarını arttırma, azaltma ve basıncı düştüğünde kombiye su basmadan başka bir etkileşimimiz olmadı. son birkaç gündür kombi 501 hatası vermeye başladı. petekleri ısıtırken sırasıyla sp1, sp2 ve sp3 hatası verip en son da 501 hatası veriyor ve duruyor ancak musluklara sıcak su vermede sıkıntı yok. araştırdığımda bunun ateşleme hatası olduğunu gördüm. yeni ev sahibiyle konuştum, "kiradan mı düşeceksin bunu, ben kullanmıyorum ki" diye yan çizdi. bu bizden kaynaklanan bir hata değil diye düşünüyorum. kombiye su basarken musluğu kırmak gibi bir kullanıcı hatası olsa eyvallah ancak bu durumda biz mağdur değil miyiz? hem kombi bakımı yaptırılmadı, hem kaç gündür soğuktayız, evde 80 yaşında babaannem de var. siz ne düşünüyorsunuz? benzer şeyler yaşamış olanlar var mı?
 • 10273
  merhaba arkadaşlar,
  dün şirketçe yaptığımız halı saha maçından önce sahaya girer girmez bir şut çekeyim derken sağ üst bacak çekti mi kas mı koptu bilmiyorum ama dizin az üstünden kasığa kadar şerit halde acıyor ve çok gergin bu ağrıyı nasıl geçirebilirim çok kötü durumdayım yardımınızı rica ediyorum.
 • 10275
  merhaba dostlar,

  oppo reno 2z kullanan, olumlu olumsuz görüş bildirecek kimse var mıdır?

  iphone 6s kullanıyorum. hafıza sıkıntısından dolayı telefon değiştirmeyi düşünüyorum, ama iphone fiyatından dolayı tercih dışında kalacak gibi. androide geçmekte tereddüte düşürüyor. ama fiyat performans olarak oppo’yu biraz beğendim gibi. kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.