• 25
  bu başlığı görünce gerçekten çok üzülüyorum.

  neden mi?

  herkesin iphone telefonu veya apple bilgisayarı yok arkadaşlar hatırlatayım. tamam ios jantidir, adabı bilir ama android de boş değil ha...

  bu arada bazı android kullanıcıları, play store'dan hemen clubhouse yazıp karşılarına ilk çıkan uygulamayı indirmiş ama o clubhouse, bu clubhouse değil be fakirdaşlarım :(
 • 15
  nacizane fikrim tabi sizde kabul edersenizse...
  - bir tane ana moderatör olmalı.. herkesi yönlendiren herkese cevap hakkı tanıyan ve herkese eşit mesafede davranan.
  - 2-3 tane normal moderatör olmalı ve dinleyenlere söz hakkı vermek için konuşmacı alana birilerini alma işiyle uğraşmalı..
  - yayın çok büyürse elbetteki katılım gösteren herkes saygıdeğerdir ama tanınmış kişilerde gelebilir ( bu bizim reklamımızı yapar ) ve birbirimizi kardeş gördüğümüz renktaşlarımızla asla saygı çerçevesinden çıkılmamalı ve sözleri kesilmeden istedikleri şikayet, mutluluk, heyecan, öngörü ve bilgi paylaşımını yapabilmelidir.
  - konuşma esnasında birden fazla moderatörlük verilirse herkes istediği arkadaşını ortama alırsa bu karmaşaya sebep olabilir. bu çok fazla tercih edilmemeli bence...
  - rakip takım taraftarları ortama gelip baskın yapabilir yahut küfürlü konuşabilir veya arka fonda marş açabilir bunun için moderatör arkadaşlar birilerini dahil etmeden önce şahısların profillerine bakabilirlerse güzel olur. çünkü manipüle edilebilir bi ortam en nihayetinde..

  elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  @eeepeki nicki ile beni de takip edebilirsiniz.
  umarım çok güzel yayın olur.
 • 1
  clubhouse uygulamasında davetiye üzerinden kayıt olması üzerine sözlük içerisinden başlatılması gereken dayanışma.

  clubhouse ile alakalı sözlük içerisinde çok fazla davet isteğinde bulunuluyor. ilgisiz istekler başlığını şişirmek yerine buradan devam edebiliriz veya moderasyon bize bir yol gösterebilirse oradan devam edebiliriz.

  android telefon kullanan yazarlarımız için buradaki linkten indirebilirler uygulamayı : https://github.com/grishka/Houseclub/releases
  android için şöyle bir risk durumu var eğer resmi uygulama yapılırsa android için hesaplar banlanabilir ve uygulamaya giriş telefon numarası üzerinden olduğu için bir daha hesabı kurtarma gibi bir durum olamaz.

  bu riski alıp kayıt olacaklar içinde telefon numarasında başa "90" yazıp telefon numaralarını girmeleri gerekiyor. sms kodu ile alakalı herhangi bir hata mesajı veya bildirim gelmiyor o yüzden anlamadan bekliyorsunuz öyle.

  bunun dışında android uygulamasında şuan her şey çok temel durumda o yüzden herhangi bir şekilde davet atamıyorum. sadece odalara girip ve profil bilgilerini değiştirebiliyorsun eğer davetiye olayı eklenebilirse direkt yazarım buraya davet ile alakalı.

  davetiye isteklerini buraya yazalım ben yazdığım gibi iki yazar arkadaşımız geri döndüler sağ olsunlar birisi davetiye yolladı diğerini başka bir yazara yönlendirdim. herkes aynı şekilde yaparsa elden ele güzel bir dayanışma olacaktır diye düşünüyorum.
 • 14
  galatasaray sözlük yazarlarının online bir sohbet platformu olan clubhouse uygulamasına girişte birbirlerine yardımcı olması için açılmış başlık.

  23 şubat 2021 akşam saat 21:00'de aktif olacak 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçının yıldönümü için bir clubhouse odası oluşturdum. dün akşam gece 2'ye kadar süren güzel bir muhabbetimiz vardı, bu akşam da 1 yılda değişenler vb. konuları konuşacağımız güzel bir sohbet olacaktır.

  link: https://www.joinclubhouse.com/event/PAe3aaWn

  gelmek isteyen tüm yazar arkadaşlarımızı bekleriz.

  davetiye bekleyen arkadaşlar varsa özel mesajdan telefon numaralarını gönderirlerse gönderebileceğim davetiyelerim vardır, bilgilerinize.
 • 26
  clubhouse’un bıraktığı bir kural varmış dün öğrendim. bir kişi en fazla 2 yada 5 kişiye davet gönderilebiliyormuş. bu yüzden android kullanan arkadaşlar kızmasınlar. zaten beta sürümünde umarım kısa zamanda açılır.

  ayrıca bugün ki (bkz: 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçının 1. yıldönümü) adıyla açılan sohbet odasına katılan herkese çok teşekkürler.. tekrarı için çok sabırsızlanıyorum. sağolun varolun renktaşlar..
App Store'dan indirin Google Play'den alın