• 14751
  kaybedilen maçtan sonra girmek sahiden çok sinir bozucu olan sözlük.(bkz: 21 temmuz 2021 psv eindhoven galatasaray maçı)
  diğer büyük türk takımlarıyla beraber iflasın eşiğinde dolanıyoruz euro olmuş 11 lira. başkanın cıkmış biz uzun vadeli yeni bir takım kurmak istiyoruz zaten çok da şansımız olmayan şampiyonlar ligi için menajerlerin kulüplerin kucağına oturmak istemiyoruz diyor, terim keza aynı şekilde teyid ediyor.
  e kardeşim maç başlıyor sözlük panayır yeri. yönetimden tut kalecisinden ardasından teriminden yardımcılarına kadar sososu aytaçı luyindaması herkesi dar ağacına çekmişler.
  merak etmeyin terim de yönetim de eldeki yaşlı ve maliyetli kadroyla bir yere varılamayacağını anlamışlardır. biraz salın artık takımı teknik kadroyu adamlar yeniden yapılansınlar. zaten bizim yeni bir jenerasyon yakalanmadan 2 3 yıl o takımı muhafaza edip sistem oturtmadan avrupada başarılı olma şansımız yok. başarıdan kastım da gruplardan çıkmak falan yanlış anlaşılmasın.
  yani aslında söylemek istediğim ülkece her alanda sanat spor ekonomi eğitim her alanda yokuş aşşağı gidiyoruz freni patlamış kamyon misali. beklentiyi biraz düşürelim arkadaşlar. düşürelim ki hem hayal kırıklığına uğramayalım hem de insanlara baskının az oldugu bir çalışma ortamı sağlayalım.
  edit: mevcut kadroyu da terim kurducular mevcut kadroyu terim kurmadı. galatasaray da en son kadro kurabilen td tudordu. terim hiç bir transfer sezonuna belli bir bütçeyle bonservis ücreti ödenebilecek şekilde girmedi. nerde boşta kiralık falan filan adam varsa ona okey vermek zorunda kaldı. soso belhandayı dursun aydın özbek, falcaoyu taraftar-mustafa cengiz getirdi.
 • 14752
  beş gol yenilen bir avrupa maçından sonra panayıra dönmesi normal olan sözlüktür.

  içi acıyan, çözülemeyen sorunlar yüzünden çaresiz hisseden, bir nebze de olsa içini rahatlatmak için buraya yazan, seninle benimle aynı hayaller ve istekler içinde bulunan adamları gömmek de moda oldu. alınan mağlubiyetlerde de galibiyetlerde de etkisi olmayan bir oluşumdur en başta bunu kabul edelim.
 • 14753
  cidden yoruyor bazen. hazır kıta bekliyor büyük bir çoğunluğu taşlamak, istifa yazmak için falan.

  hayır sanki muhteşem, hazır bir takımla çıktık maça da kafası kesilmiş tavuk gibi dolaştık ortalıkta. kulübün tamamında kaos hakim, şundan 2 ay öncesine kadar seçim falan erteledik. takımın sağ beki yok, orta sahası yok. elinde orta saha orijinli tek oyuncu daha 2 hafta önce falan takıma katılmış olan aytaç.

  psv kim ki yorumları falan var, adamların elinde hayvan gibi bir wonderkid var, otoban yaptı kanadı. mario götze var falan. elimizde olmayan sol bekle takımın o psv'yi sürklase etmesini falan mı bekliyorduk anlamıyorum.

  fatih terim ne çalıştırıyormuş da bilmemne. mecburiyetten 3lü defansla çıkmışsın maça, sağ bekine 4 gün önce covid tanısı koyulmuş. oynatabildiğin sağ açık sekidika.

  1 ay önce tarihin gördüğü en hasta -evet hasta diyeceğim, başka bir kelime kullanmak istemiyorum- yönetiminden kurtulmuş bir kulüp bu. 3 senedir içi boşaltılmış bir takımla psv karşısına çıkıyorsun. orta saha yok lan takımda, 3 sene önce fernando, belhanda, ndiaye'nin olduğu yerdeki tek adamımız aytaç. mariano'nun oynadığı yerde adam yok adam.

  bi sakin olun, ne bekliyordunuz anlamıyorum. 3 hafta önce takımla antrenmanlara başlamış hocanın aytaç'tan 3 haftada kante yaratması falan mı gerekiyordu?

  neyse yoruldum cidden ya. sosyal medya rezalet bir şey.
 • 14754
  bu akşam galatasaray'ın eleştirilmesi kadar doğal bir durum yok. şampiyonlar ligi maçında sağ bek diye oynattığımız adam taç kullanamadı, iki pas üst üste yapamadık, yediğimiz gollerin çoğunda rakip takımdan çok bizim emeğimiz var. ben de takıntılı şekilde entry girerek eleştiri yapan arkadaşlar görüyorum ancak bu akşam da 'neden böyle yapıyorsunuz' diyemem. çünkü rezalet çok farklı boyutlarda. artık can yakıyor.

  (bkz: 21 temmuz 2021 psv eindhoven galatasaray maçı)
 • 14755
  psv'den 5 gol yenen bir maç* sonrasında yas ve öfke havası barındırması normal olan sözlüktür.

  nasıl ki bu takım östersunds'a elendikten sonra ortalık ateşe verildi ve sonucunda takıma yapılan transferlerle şampiyon olundu, yine ateşe verilecek buralar. kimse kusura bakmasın, milyon eurolar kazanan futbolcular da katlanıversin bu laflara.
 • 14758
  tüm mali ve yapısal zorluklar sözlükçe de biliniyor, bunların yönetim ve teknik ekipçe bilindiği de sözlükçe biliniyor. ancak en çok üzen, eldekilerle bir şey yapılmaya çalışılmaması. düzgün taktik, sistem vs. çalıştırırsan, fizik kondisyon yükleme yaparsan, oyuncunun mücadele gücünü desteklersen en azından ezilmeyen, yenilirken rezil olmayan bir takım yaratabilirsin.

  euro bize kötü ama bu haliyle bile bütçemiz nice avrupa takımının kaç katı. oynayacağımız birçok takım da bizi haşat eder, o takımlardaki oyuncuların birçoğunu da buradakilerimiz bilmez. dortmund, 3-4 milyonlara lewandowski'yi polonya'nın bağrından getiriyor, nice oyuncular buluyor. bunları iflasın eşiğinden yükselmekteyken yapıp doğru yönetim, doğru sistemle cl finaline kadar yükseliyor. kimse galatasaray'dan cl finali beklemiyor zaten ama mevcut durumda yükseliş örnekleri varken, hala nato kafa nato mermer devam ediyoruz. belki kısa vadede birtakım faydalar sağlayacak ama günün sonunda "ekonomik durumumuz kötü olduğu için" ile başlayacak cümleler kurduracak transferlerin peşinde koşuyoruz. dünyada başka adam kalmamış gibi.

  disiplin, sisteme bağlılık, istikrar, dinamizm bunlar önemli şeyler. ve sen çıkıp da eldeki oyunculardan verim almaya çalışmaz, çağdışı bir top oynatırsan eleştirilmen kadar doğal bir şey de olamaz.
 • 14759
  birilerine biat etmek zorunda olmayan sözlük.

  adam yol yaptı, köprü yaptı kafasıyla birilerini savunan sarı çizmeli osman emmiden farklı yorum getiren yazarların linç edildiği bir ortam haline geldi. tarihi fark yediğimiz bir maç sonrası ortalığın karışması birilerini rahatsız ediyor. biat kültürü ülkenin her alanına sirayet etmiş. bir adam yanlış ise bu adamın yanlış olduğunu söylemekten daha doğal bir olay olamaz. olmuyorsa olmuyordur, ısrarla inatla savunmak neyin kafasidir?
 • 14760
  kimisini eleştiri yapan yangıncı taraftar yoruyor, kimisini de her şeye müspet yaklaşan itfaiyeci taraftar yoruyor.

  beni de bu pollyanna kafasındaki taraftarlar, yazarlar yoruyor.
  açıkçası buradan kimsenin 21 temmuz 2021 psv eindhoven galatasaray maçını kazanmayı beklediğini ummuyordum zaten.
  taraftar kötü futbola kızıyor.

  evet psv güçlü takım kabul.
  rizespor da mı güçlü?
  ankaragücü de mi güçlü?
  fatih karagümrük de mi güçlü?
  biz oyun olarak bu takımlara da eziliyoruz.

  eleştirilere anlık, dönemlik olarak bakmamak lazım.
  taraftar yıllar boyunca devam eden ve düzelme emaresi göstermeyen bu saçma sapan oyuna kızıyor.

  büyük resme bakmak lazım, yoksa psv eindhoven maçının canı cehenneme.
 • 14761
  istihzayi, kinaye iceren girileri direkt niteliksiz diye silen, gercek insan olup olmadigindan emin olamadigim kotu kodlanmis yapay zeka robotlar gibi davranan moderatorlere sahip sosyal medya platformu.

  ornek olarak direkt bu entry'yi verebilirim, hepimiz biliyoruz ki hagi robot degil, robotsa da bayagi iyi kodlanmis, kaliteli yapay zeka olurdu. ama iste yukaridaki mecaz dogrudan dogruya niteliksizlikten silinme sebebi oluyor cogu zaman.
 • 14762
  galatasaray’ın avrupa’da 5 yemesinin normal karşılanması gerektiğini söyleyen yazarların içinde bulunduğu sözlük. sırf fatih terim’e laf gelmesin diye euro kurundan tutun da memleketteki ekmek fiyatı bile bahane ediliyor artık.

  4 senedir avrupa’da varlık göstermeyi bırak rezil olan takımın sorumlusu kim sözlük mü ? euro kuru 11 lira olunca bu takım sahaya 11 kişi çıkmıyor mu ?
 • 14763
  takımımız 2 en önemli oyuncusu oynamayan psv'den alt tarafı 5 gol yediği için yangın yerine çevrilen sözlük. bence de bazı şeyleri çok abartıyoruz. mesela geçen sezon glasgow rangers'a elenip daha sezon başlamadan avrupa'ya veda etmiştik, o da oldukça abartıldı. sırada yine uefa avrupa ligi'ne bile katılamamak var ve o zaman da yangın yerine çevrilecek. lütfen artık insanları yormayın.
 • 14765
  galatasaray taraftarının elbette izdüşümü olan platform. bu takımın dört yıldır belli dönemler hariç doğru düzgün top oynamadığını hepimiz biliyoruz. fakat öyle sorunlu bir üslubu var ki yeni hakim taraftar profilinin, insan bu sorunları konuşmaya varamıyor doğrusu. konuyu fatih terim'den açayım. kendisi bir güruh tarafından yakın olduğu çevre dolayısıyla asla sevilmedi, hatta içten içe nefret edildi. fakat başarıları o kadar büyüktü ki haliyle bu kesimin gücü sınırlı kaldı. dördüncü terim dönemiyle beraber oynanan etkisiz futbol ve avrupa'daki başarısızlık, anti-terimciliğin eline ciddi kozlar da verdi. terim faslını burada kapatıyorum çünkü bu noktadan sonra nesnellik biraz zayıflıyor. bu hastalıklı, şımarık bakış açısını muslera üzerinden görmek gerekiyor. geçen sezonun yarısını zaten sakat geçirmiş ve elinden gelen ortalama üstü katkıyı kalan sürede vermeye çalışmış bir başka efsaneye, bu döneme de atıfta bulunularak adeta nefret kusulduğuna şahit oluyoruz. yahu siz hangi ara bu hale geldiniz? evet bu maçta * maçın sonucuna ve tura doğrudan etki etti ama bu cümleleri kuracak nefreti ne zaman biriktirdiğiniz kısmı aşamıyorum. her zaman kusursuz olunmasını isteyen, makineleşmiş; böyle olmayınca da acımasızca, her türlü eleştiri ile de entelektüel bir tavır takındığını zanneden bir profil oluştu memlekette. bu kadar tüketmeye meraklı, vefadan zerre nasiplenmemiş bir kitle ile beraber aynı havayı teneffüs etmek bile zor geliyor ne yalan söyleyeyim. belki de ben fazla duygusalım, bilemiyorum. hocayı geçtim, muslera'ya yazılanların başka hiçbir türlü izahı olamaz arkadaşlar.
  mücadele yöntemi buna dönüşmüş yeni taraftar profiline başarılar diliyorum. umarım sonunda kazanan galatasaray olur.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!