• 12876
  her puan kaybı sonrası şampiyonluğun kaçtığı sözlük.

  halbuki 6 puanlık fark 5'e düşmüş ve en kritik viraj dönülmüş.

  birçok kişi kadıköy'de beraberliğe tamam diyecekken maçın ardından beraberliği kayıp olarak görüp şampiyonluk kaçtı diyor.

  bir de şu olay var; puan kaybı varsa her oyuncunun ismi istisnasız çiziliyor. mesela, diagne fenerbahçe maçının en iyi oyuncularından biriyken yerden yere vuruluyor. maçı kazansaydık muhtemelen göklere çıkarılacaktı.

  ben maç izlerken sözlüğe girip yorum yapmamaya çalışan biriyim. çünkü o an ki adrenalin ile sonradan pişman olacağım şeyler yazabilirim.

  maçın ardından sıcağı sıcağına olumsuz entryler girmek yerine sakin kafayla eleştirilerimizi yapsak çok daha sağlıklı olacak sanki.

  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)
 • 12877
  başarısız sonuçlarda teknik ekip ve futbolcuları eleştirmenin nesinin absurd karşılandığını anlamadığım tartışma platformu. takım kötü, tatmin eden oyunu oynamıyor ve istenilen sonuçlar da alınmıyor ise bunda her zaman ana sorumlu dünyanın her yerinde takımların menejerleri ya da bizdeki gibi yönetimlerde teknik direktörlerdir. hakemdir zemindir bunların hepsi de dile getirilir ancak 34 haftalık maratonda kimseyi tatmin etmeyen bir oyun ve takım sıralamasında istediğiniz yerde değilseniz bunun hesabı sorulur. ülkede her konuda herkes fanatik kimse destekçisi olduğu kişinin eleştirilmesine tahammülü yok. hepsi dış güçler arkadaşlar, yoksa takımımız her maçı domine ederek oynuyor.
 • 12878
  bugün girmemem gereken canım sitemiz ancak dayanamadım geldim. gs sözlük yönetimi bana iki günlük ceza versin çünkü mahkemelik olacam. bu sinir harbiyle ya birilerinin anasına sülalesine sövecem, ya birinin ecdadına söveceğim. o yüzden sözlük moderasyonu allah rızası için 2 günlük ceza versinler bana.
 • 12879
  arkadaşlar kötü oynadığımızda hakemler bizi doğrayabilir diye bir kaide mi var? galatasaray'ın bu sezonki performansı beni de mutlu etmiyor nitekim mayıs ayında şampiyon olsak bile bu sezon kötü geçmiş olacak bence ama atladığınız şeyler var. bu sezon açık ve net şekilde bir operasyon çekiliyor. ben hayatımda ilk kez aldığı cezaya bari schalke'ye de başarılar dileselerdi dedi diye bir hocaya, türk futbolunun ağır taşlarından birine ''kes sesini 3 maç daha yaz ordan'' denildiğini gördüm. kaç başkan, kaç yönetici hakemlere ve tff'ye hakarete varacak şekilde laflar söyledi ama mustafa cengiz'den başka ceza alan olmadı. twitter'dan paylaşıma bile bir anlam yükleyip ceza verdiler. kaç maçımızı katlettiklerini saymadım ama eminim gasp ettikleri puanlarımız çift hanelerdedir.

  hal böyleyken eleştirilerde bunları değerlendirmeye katmamak, es geçmek ahmaklıktır!
 • 12880
  iyi şeyleri övdüğümüz gibi, kötü şeyleri de yereceğimiz yerdir.

  gerekirse göte göt diyeceğimiz sözlüktür.

  kimseyi galatasarayın üzerine koymayacağımız platformdur

  asla galatasarayın antusu olmayacaktır.

  edit: aslında ben biliyorum da, siz yine de söyleyin bu entrynin neresine ofsayt bastınız? antuya mı özeniyorsunuz? kimi galatasarayın üzerine koyuyorsunuz?
 • 12884
  beni en çok üzen noktası, bombastik galatasaray sözlük scoutları dediğim arkadaşların futbolcuları hiçbir zaman çok üstün olmadıkları konularda "bunlar bunu yapamıyor" diye eleştirmesi.

  şimdi ben insigne'nin hava hakimiyeti üst düzey değil, kante atılan hava toplarını toplayamıyor, bülent korkmaz topla iyi çıkamıyor falan dersem bana geri zekalı denebilir. hak etmiş de olurum. tane tane bakalım, aklıma gelenleri yazayım.

  mbaye diagne: koşmuyor, beleşçi golcü.
  allah allah. yani, ben bu adamı kasımpaşa'da izledim. zaten kendisini elmander diye almadık. bu adamın alınması büyük ihtimalle iki yöne gidebilecek bir planın parçası. ya müthiş tutacaktı, yıllarca faydalanacaktık. ya da normalde bu yaz kullanamayacağımız parayı kullanmak için yazın kendisini satacaktık. adam ikinci yarıda galatasaray ile 8 gol attı. büyük ihtimalle 35 gole yakın atmış olarak bitirecek ligi. biz de normalde yazın kullanamayacağımız parayı yaza taşımış olacağız. eleştiriye gelirsek, yahu bu adam zaten koşmasıyla ön planda olan biri değildi ki? transferi eleştirmek ayrı, futbolcuyu zaten hiç yapmadığı, oyun zihniyetinde olmayan bir şey için eleştirmek farklı.

  emre akbaba: vitaminsiz.
  allah allah. ya ayağı kırıldı, belki ondandır? adamın ayağı kırılana kadarki istatistiğini de vereyim:
  şampiyonlar ligi bir maçta iki asist.
  ligde yedi maçta iki gol bir asist.
  toplamda sekiz maçta iki gol üç asist. sekiz maçta beş gole katkı. sezona vursak otuz iki maçta yirmi gole katkı.
  hem bunu yapacak, hem de istediğiniz oydu, tank gibi olacak, hem de akşam evinde yemeğini kendi yapacak. gören emre akbaba alanya'da maşallah belhanda gibi dövüşe dövüşe gidiyordu zannedecek. yok, böyle bir özelliği yoktu. alındı, güzel de skor katkısı veriyor. seneye şu sakatlığı atlatırsa güzel bir "yancı forvet" olacak.

  younes belhanda: deliriyor.
  allah allah. 20 nisan 2019 galatasaray kayserispor maçında kayserispor maça on dakikada on faulle başladı. ya dokuz, ya on faul. hakem bu kadar faulü bir sarı kart ile geçiştirdi. bu faullerden ya dört, ya beş tanesi belhanda'ya yapıldı. ceza? yok. bir hafta önce belhanda hocasına beni atarlar demiş. adam tedirgin. bizler de sanki hakemlere çok güveniyor gibi "pelanda delürüyür" diyoruz. hırsız evimi soyarsa, polis müdahale etmezse, hırsız gözümün önünde paramı yerse ben saldırırım. kimse kusura bakmasın.
  ha bir de belhanda top kaptırıyor olayı var. evet, kaptırıyor. hatta bu arkadaşımızın kaptırdığı top yüzünden ndiaye'nin kırmızı görmüşlüğü bile var. ama her pozisyonda mı bu adam kusurlu? rakip 40-50 metre top sürüp giriyor pozisyonlara, bilmem farkında mısınız. geri kalan dokuz adam nerede?
  hayır bir de bu adam zaten kariyerinin hiçbir döneminde çok sakin, çok normal biri değildi. penaltı atarken kaleciye kaş göz yapmışlığı olan biriydi yani.

  garry-bruma'nın beyinsizlik olayına girmiyorum bile. üzerinden yirmi milyon kazandığımız adamlar beyinsizdi bazı bombastik arkadaşlara göre. bu arkadaşlarımız eminim her gün müthiş mantıklı kararlar veren arkadaşlardır. *