• 1
  cengiz özyalçın denen sözde yönetici tarafından söylenmiş söz.

  https://twitter.com/...s/718836100039630848

  evet kardeşim galatasaray her sene şampiyon olmak zorundadır, galatasaray kupaları almaya, finalleri kazanmaya, şampiyon olmaya alışkınlığı olan bir takımdır. galatasaray sizin gibi tembel, aymaz, vizyonsuz, hırssız adamları hak etmiyor. defolun gidin artık lan başımızdan.
 • 6
  fatih terim 9 sezonda 8 kez şampiyon yapmış takımı, allah razı olsun.

  ancak dördüncü fatih terim dönemi koca bir hüsran oldu avrupa'da.

  şampiyonlar ligi'nde her sezon daha da rezil duruma düşüyoruz.

  ligde 2 sezon da şampiyon olmayalım kardeşim, bu ligde 18 tane daha takım var her sezon biz şampiyon olacağız diye bir kaide mi var!

  fatih hoca 2.5 senedir takımın başında, takımı kuran o, antrenman yaptıran o, taktiği, kurguyu ve dizilişi ayarlayan o.
  takımın oyuncu kalitesine laf söyleyeni allah çarpar.
  ama bu kadroya bu boktan futbolu oynatan da fatih hoca.

  olmayın kardeşim, şampiyon olmayın ama güzel birkaç yıllık bir yapılanma ile avrupa'da en azından mücadele eden bir takım olun.

  bizden daha düşük bütçeli takımların şampiyonlar ligi'nde yaptığı maçları izledik, kimse bizim gibi rezil değil.

  ilk yapılması gereken şey için
  (bkz: fatih terim istifa)

  zaten varlığı ile yokluğu belli değil, bu pahalı kadro hocasız da ligde ilk 2'ye girer.

  ben ligde şampiyonluk gelmesin razıyım, hiç olmasa uefa avrupa ligi'nde çeyrek final, yarı final görelim.

  ama fatih terim ile artık imkansız artık.

  istifa etmek de bir hizmettir.
 • 7
  cevabı ''evet'' olan soru. eğer ki avrupa'da ön eleme maçlarında başarılı olsak 2. de olalım derdim yalan yok, eleme geçer ucl'ye kalırdık, şampiyon olan takımla aynı duruma gelirdik, en azından gelir bakımından. ama ön eleme yapamıyor türk takımları.

  bu nedenle cevabı kesinlikle evettir. çünkü belçika, ukrayna, yunanistan gibi ülkelerden bazı ekipler sezonu 2. bitirip kendini ucl'ye atabiliyor, burada temel sıkıntı bu.

  şöyle bir şey var ki galatasaray şampiyon olamıyorsa 4-8 arası bitiriyor genelde. 2. liği geçtim 3. bitirmemiz bile çok az özellikle son 15 yılda.

  şampiyonlar liginde fener ve beşiktaş'ın ön eleme adına çok tecrübesi var, geçemediler ama sonuçta çok oynadılar. biz hiç yapmadık mesela, hep doğrudan gittik.

  2020-21 sezonu en azından şimdilik o sıcak ucl parası için son fırsat. 1. bitiren yüzde 99 gruplara kalacak -normalde play-off ama ucl kazanan takım kendi liginden de ucl vizesi alırsa, yüzde 99 gerçekleşiyor bu- ve o sıcak parayı son kez alacak.

  2 ya da 3 eleme geçip ucl'ye kalabileceksek -yukarıda dediğim gibi yıllardır hiç tatmadık o ucl ön eleme heyecanını, hep doğrudan katıldık- 2. bitirmek de kötü değildir.

  2.liğe tamah edelim düşüncesini gütmüyorum yanlış anlaşılmasın ama tablo da bu yani.
 • 8
  burası türkiye olduğu için genel yanıt "evet" olacak çünkü bizde başarı şampiyonluktur. sosyal medya, rakip taraftarlarla ve yöneticilerle atışma gibi farklı şeyler de olduğu için şampiyon dışındakilerin bir önemi yoktur. (alt ligden gelip ligi 3.bitiren olursa başımın tacı..)

  diğer taraftan belli yıllar yapılanma için gözden çıkartılabilir, -ki savunduğum şey bu ama ihtimal vermiyorum. 2 sezon zirveye oynamadan çok güçlü sağlam bir idari kadro, teknik heyet, tecrübeli ve altyapıdan gelen oyuncularla harmanlanmış bir takım ile tekrar zirveye kalıcı dönüş yapılabilir. gerçekten zor değil ama neden yapamıyoruz..
 • 10
  baktığımız açılara göre farklı yorumlanabilecek bir soru.

  ideal olan cevap, evettir. galatasaray yönetimi, teknik kadrosu, futbolcuları ve taraftarı her zaman şampiyonluğa oynamalıdır. ülke sınırlarında şampiyonluk dışındaki durumlar galatasaray için başarısızlıktır. zihniyet her zaman zirveyi istemelidir.

  ideal olanın yanında bir de gerçek olan var. galatasaray zaman zaman geçiş sezonlarında, sistem oturtmaya çalıştığı dönemlerde şampiyon olamayabilir. şampiyon olmak için oynamalıdır ancak şampiyon olamadığı tabii ki olacaktır. işte böyle durumlarda camia doğru tepki vermeli, şampiyonluğun gelmediği her sezon ortalığı ateşe vermemeli, ortalıkta kelle istememelidir. galatasaray camiası da ertesi sezon şampiyonluktan başka bir şey düşünmemelidir ama.

  bir de olayın ekonomik boyutu var maalesef. ülkenin ve galatasaray'ın ekonomik durumu nedeniyle evet, galatasaray her yıl şampiyon olmalıdır.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!