• 2
  görünüşe göre 23 mart 2019 galatasaray olağan mali genel kurul'unda gerçekleşmiş hadise.

  üstelik iddialar sadece sayımda yapılan hile ile sınırlı değil. başkasına ait kartlarla oy kullanmak da bu iddiaların içerisinde. ayrıca bir grubun organize olup kasıtlı olarak genel kurulu uzatması ve insanların eve döndüğü, katılımın azaldığı saatte oylamayı gerçekleştirmesi de bana göre ayrı bir hiledir. bu insanlar hileli bi taktikle oylamayı manipule etmişlerdir. 3 dakikadan 40 konuşmacının 11 saatlik bir genel kurul yapması mümkün değildir. divanın planlı şekilde gerçekleştirilen bu eyleme göz yumması da hileli yönetimin bir örneğidir. görevi kötüye kullanmaktır. organize bir sürecin parçasıdır.

  umuyorum bu olağan genel kurul lisecilerin tarihe gömüldüğü olay şeklinde isim bulur gelecekte kendine.

  allah belanızı versin.
  bakın hakaret olarak söylemiyorum, bu objektif bir sıfattır. varsa bu hileyi yapan ahlaksız ve şerefsizdir.
 • 6
  genel kurulun ibra için yaptığı oylama sonucunda ortaya çıkan irade yenilik doğurucu bir hakkın kullanılması niteliğindedir. her ne kadar bu oylamaların hukuki niteliği itibarıyla tartışmalar olsa da genel kabul yenilik doğurucu haklardan sayılmaları yönündedir.

  yenilik doğurucu haklar bir defa kullanılmakla, yenilik doğurucu irade bir defa açıklanmakla sonuç doğurur. yani geri alınamaz. değiştirilemez.

  şimdi 23 mart 2019 mustafa cengiz'in idari yönden ibrasına yönelik oylamada sayım yapıldı ve sonucun ibra olduğu ortaya çıktı. işte bu andan itibaren bu ibra kararını geri almak veya değiştirmek mümkün değildir. oylamayı yöneten divan başkanı da bu ibra iradesini gizleyip yeni bir oylama yaparak* dernekler kanunu madde 32'deki cezai düzenlemede bahsedilen " genel kurul ve diğer dernek organlarında yapılan seçimler ve oylamalar ile oyların sayım ve dökümüne hile karıştıranlar" tanımına uygun hareket etmiştir diye düşünüyorum.

  bu nedenle sanırım kendisi hakkında bir şikayet gelecektir. kimse etmezse ben bu şikayeti gerçekleştirecem zaten o ayrı. bununla ilgili bir soruşturma açılmasını da bekliyorum.

  bana göre mali ibra ve adnan polat'ın daha önce konuyla ilgili oluşturduğu içtihat bir yana, sırf bu vakıa bile idari yönden ibrasızlığın iptali için geçerli bir sebeptir.

  bu gün medya sürekli idari ibrasızlık için tedbir kararı alınmaması gerektiğini pompalıyıp kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. fakat ilgili yargıtay kararı okunduğunda görüleceği üzere sen mali ibrayı sorgulamıyorsan idari ibrayı da sorgulayamazsın. kaldı ki söz konusu idari ibrasızlık oylamanın sayımına hile karıştırmak suretiyle gerçekleşen bir manipulasyon sonucu alındıysa...

  yazılanları, söylenenleri okuyorum. mustafa cengiz'in yaşananlar konusunda fazla pısırık kaldığı eleştirileri var. üzülerek bu eleştirilere katılıyorum.

  30 milyon galatasaray taraftarı var. demokrasi demokrasi dene dene bu 30 milyon galatasaray taraftarının iradesi sırf 358 rantçının oyuyla yok sayıldı. bu demokrasi değil. mustafa cengiz bu savaşı daha sert yapmalı. taraftar arkasında. zaten kaybedeceğini kaybetti. bundan sonra kaybedilecek şey bizde yok. ama lisecilerde çok var. daha net durmak, daha net hareket etmek gerekiyor.