• 34719
  (bkz: 8 aralık 2023 galatasaray adana demirspor maçı)
  dün yine vitesi 3'e atmadan rahat bir galibiyet alan takım. akıllar kopenhag'da olduğu için fazla efor sarf etmedik. ancak ona rağmen adana demirspor gibi ligin güçlü takımlarından birini rahat geçmeyi başardık.

  avrupa'dan elenir ve lige odaklanırsa bu takım ligi kucağında hoplatır. avrupa maceramızın sonuna dek ligdeki konumumuzu kaybetmeyelim yeter.
 • 34720
  2023-2024 sezonu 15. haftasi itibariyla ortalama 33 kez rcs topla bulusma ortalamasi tutturmus takimdir.

  18.86 sut ortalamasi tutturmus ve bunu 2.06 gol ortalamasi takip etmis.

  ayni hafta itibariyla puan ortalamamiz 2.66. gecen sene ayni takim sayisina sahip ligde 2.44 ile sampiyon olmustuk.

  masallah takim. masallah hocam. masallah bos cuzdan reyiz, erden abim ve taraftar.

  edit: yedigimiz gol ortalamasi ise 0.6
 • 34721
  torreira'yı ön alan baskısında 2000'deki okan buruk gibi kullanan takım. icardi, mertens ve kerem üçlüsünün yaptığı prese geriden çok daha sert ve tempolu bir koşu ile katılan torreira rakipleri sahada serseme çeviriyor adeta. lucas torreira'yı futbolcu okan buruk gibi kullanan da teknik direktörümüz okan buruk. tek sıkıntı futbolcu okan'ın arkasında bulunan tempolu aynı zamanda yere sağlam basan suat veya emre gibi birisinin mevcut takımımızda olmayışı. kerem demirbay iyi bir pasör, kaan ayhan mutlaka takımda bulunması gereken başarılı bir görev adamı ama torreira'nın yanında bugünün suat kaya'sı, emre belözoğlu'su tarzında biri olmalı. yere sağlam basan, tercihen fizikli, çok koşan ve tempolu biri. bu oyuncunun üst düzey bir pas istasyonu olmasına gerek yok, tempolu ve güçlü olması bizim oyunumuzda çok daha önemli. ben böyle bir oyuncunun türk havuzunda yer aldığını düşünüyor ve 25 yaşındaki salih özcan'ın galatasaray orta sahasını mükemelleştireceğine inanıyorum. salih özcan'ı eğer devre arasında takıma katabilirsek futbol takımımızın performansı çok daha üst düzey bir noktaya çıkacaktır ligin ikinci yarısında. her şey de kolaylaşır bizim adımıza.
 • 34722
  dünkü maçın* teknik/taktik taraflarını bir kenara koyarsak (ki onda da gayet iyi bir performans gösterdiğimizi düşünüyorum.), maç sonrası sonrası okan hocanın ve oyuncularımızın yaptığı açıklamaları çok güzel buldum.

  oyuncuların hocaya olan saygısı ve güveni, birbirlerine dair sevgileri ve ne olursa olsun bir bütünün parçası olduklarına dair inanmışlıkları beni takımımızın daha büyük zaferlerine dair ciddi anlamda ümitlendirdi.

  kendini bir amaca adamış bir grup insanın düzenli çalışma ve planlama ile futbol dünyasında neler başarabileceğine, küçük bütçeli takımların devasa bütçelileri nasıl diz çöktürdüğüne defalarca tanık olduk, içimden bir his bu güzel ortam sürerse takımımızın yakın gelecekte büyük başarılara gebe olduğunu söylüyor.

  kendi üzerimden taraftarlık müessesine dair de bir öz eleştiri yapmak istiyorum;

  bazen takımı veya oyuncuları acımasızca eleştirirken buluyorum kendimi ancak görüyorum ki çabalamaktan vazgeçmeyen insan hata da yapsa, kötü performans gösteriyor da olsa tolerans görmeyi hak ediyor.

  örneğin yakın zamanda yavaş yavaş dillendirmeye başladığımız icardi'nin performansı; okan hocanın dün maç sonrasında icardi'nin henüz çok çok yakın geçmişte neler yaptığını nezaketle hatırlatması ve aynı zamanda sahada yürüse bile ona çakılı 2 defans oyuncusunu oyundan düşürüyor olmasının bile takım oyununa nasıl katkısı olduğunu vurgulaması beni düşüncelere sevk etti ve peşin hükümlü olmamak gerektiğin bir kez daha hatırlattı.
 • 34725
  iki tane oldukça kaliteli ileri beşli oluşturabiliyoruz.

  ---------icardi
  zaha kerem ziyech
  ------kaan & torrerira

  -------bakambu
  barış mertens tete
  -----demirbay veya sergio & torreira

  tabi as kadroyla aynı kalitede değil ama en uçtaki 5 oyuncuyu maç ritmi bulunan kaliteli ayaklarla yedekleyebiliyoruz.

  manchester united maçında yediğimiz baskıyı ucl'de yine yiyebiliriz. bunun sebebi fizik gücümüzün tükenmesi. eğer 12 aralık kopenhag galatasaray maçında son bölüme önde girebilirsek ön tarafı komple olamasa da üç oyuncu değişikliği ile yenileyebiliriz.

  icardi, zaha, ziyech üçü de tek başına birer tehlike artık skoru tutmamız gerektiğinde sadece en diri olanı sahada kalabilir. tete, barış ve mertens'i öncelik defans direktifiyle sahaya sürebiliriz. kaldı ki bu isimler de as'lar kadar olmasa da tehlike yaratan, kaliteli, maç ritmi bulunan oyuncular.

  bence parola son 20 dakika. eğer son 20 dakikada gol yemezsek kura çekiminde son 16'daki rakibimizi çekirdek çitleyerek bekleyeceğiz.
 • 34726
  bursaspor şampiyon olduktan sonra ertuğrul sağlam ile bir röportaj yapılmıştı. ertuğrul sağlam eşi ile şampiyonluk kutlamalarını izledikleri sırada eşinin gelecek sezonki kadro yapılanmasını düşünerek sen şimdi bu çocukları nasıl göndereceksin dediğini anlatmıştı.

  youtube'dan adana demirspor maçının tribün çekimlerinin izliyordum, icardi son dakikada penaltı golü atıyor, sergio oliveira gelip büyük bir sevinçle sarılıyor. entrylerim orada duruyor, transfer edildiği andan beri kendisini istemiyor ve yanlış transfer diyorum ama şu görüntüyü görünce de gitsin demeye içim el vermiyor.

  mertens aynı şekilde, yaşlı ve pahalı diyordum, geçen sene ilk 11 olmasını eleştiriyor rotasyon olmalı diyordum ama her maç sonu kerem ile şakalaşıyor, zaha2nın çocuğunu kucaklıyor vs. ya biz bu adamların hangi birinin nasıl göndereceğiz inanın bilmiyorum.
 • 34727
  atakları çok hızlı bir şekilde sonlandırmak isteyen takım. bu da son paslarda hatalı tercihlere ve top kayıplarına sebep oluyor. top kayıpları nedeniyle çok fazla geri koşup kendimizi yoruyoruz.

  skor yapamamamızın en büyük sebebi bu bence. o kadar git gel yapıyoruz ki oyuncularımız çok yüksek nabızla oynuyor ve doğal olarak saçmalıyor son hamlelerde. biraz daha sakin kalıp top çevirsek her şey daha güzel olacak.
App Store'dan indirin Google Play'den alın