• 1
  galatasaray defansı kadar eleştirilmesi gereken grup. oyuncularımız yetenekli olabilir fakat mücadele göstermeyip her topu ayağına istiyorlar. bu hücum hattı fenerbahçe veya beşiktaş da olsun onlar da en fazla bizim kadar gol atarlardı. son kasımpaşa maçında attığımız gol dışında kaçırdıklarımıza ve oyunu yıkamamıza bakarsak daha net bir şekilde anlamış oluruz.

  hücum oyuncularımıza top gelince duvara çarpmış gibi olduğundan takım sürekli top kapmak için mücadele ediyor ve yoruluyor. topu kazandığında hemen kaybedip tekrar kazanmaya çalışıyoruz ve kondisyonumuz kalmıyor maçta.

  hücum hattımızın ve takımımızın tamamının yapması gereken sabırlı oynayıp ayağa pas yapmaktır. zaten gol de kendiliğinden gelecektir. bunu sağlamak için de orta saha oyuncularımızın hepsinin ayağa pas yapan oyunculardan seçilmesi şart.
 • 3
  topu ceza sahasına kadar taşır, ayağının içine bırakırsanız gomis gol atar. bizim şuan bundan daha fazlasına ihtiyacımız var. golden fazlasına...

  elmander-baros ikilisinin olduğu sene* (devre arası necati geldi) takımda gol atmayan futbolcumuz kalmamıştı. bunun dolaylı yollardan olsa da forvet hattımızla alakası var. selçuk ve melo orta sahasının 20 golü aştığı bir sezon. orta sahadan direkt katkı alan bir takım ve 20 gol civarlarına ulaşan bir forvet hattı vardı. gomis tek başına 29 gol atma becerisi gösterebilse de 10 gol barajına ulaşabilen tek futbolcumuz garry rodrigues idi. * nedeni en başında söylediğim gibi gomis’in oyun yapısı.

  ileri uçta başlayan pres, hızlı kanat oyuncuları ve hücumcu orta sahalar. tek bir forvet oyuncusuna bağımlı olmadan hücum etmek...

  tek forvete bağımlı olmak takım oyunu için büyük risk. gomis yerine transfer edilecek forvet modeli hepimizce çok açık...
 • 6
  diagne'ye talip olunma haberleri konuşulurken geçen sezonki forvetsizlik batağına tekrar düşeceğiz gibi görünüyor. hoş, diagne varken de o bataktaydık ama neyse orası karışık girmeyeyim.
  avrupa piyasasında tecrübeli şl veya en azında al tecrübesi olan forvet bulmak çok zor. ucuza bulmak imkansız.
  böyle bi hal varken scout ekibi ve fatih hoca ne düşünüyor çol merak ediyorum.
  teorileri çok sevmem ama acaba gomis gibi bir tercih mi düşünülür tekrar yoksa yurtiçinden ortalama bi adam mı alınır. sabırla bekliyoruz.