• 1
  adının veya konusunun galatasaray'ın kuruluşunu anlatan film olmasına gerek olmadan, filmin adı da "galatasaray" ya da daha farklı bir isim konularak, dünyada da izlenebileceği düşünülerek "yellow red" , "birth of lion" vs ne bileyim bizimle de özdeşleşen bir isimle çekilmesi, sanırım hem ekonomimize hem de marka değerimize büyük katkı verecektir. sporla ilgili filmler her daim dünyada alıcı bulur ve beğenilir. bir de konu özgün ve galatasaray gibi çarpıcı bir tarihi ve kültürü olan bir kulüp olunca, eminim ki çok tutacaktır.

  tabii olayı galatasaray'ın kuruluşu olarak sınırlamaktansa, tarihi gerçeklerle güzel bir öyküyü birleştirmek ve harmanlamak çok daha güzel bir filmin çıkmasını sağlayabilir. filmler konusunda bir bilgim yok tek olayım izleyici olmak ama,

  ali sami yen sokak'ta ali sami yen'in gelinine rastlamak diye bir başlık vardı şimdi baktım o entry ve başlık silinmiş. çok güzel bir anıydı, eğer başka bir başlığa taşınmışsa yerini bilen kişi bana mesaj atarsa sevinirim.

  atıyorum, ali sami yen'in torununun ağzından hikaye başlar, ali sami yen bey ile birlikte gs lisesi'nde kulübün kuruluşu, çanakkale'de verilen şehitlerle mezun verilemeyen dönemler vs çok güzel bir hikayeyle anlatılır. sonra 1980'lerin sonundaki atılımla birlikte galatasaray'ın uefa kupası ve süper kupayı aldığı yıl, dünya bir numarası olmasıyla birlikte ve ali sami yen bey'in mezarının başında biten bir hikaye...

  `bir renge ve bir isme malik olmak ve türk olmayan takımları yenmek` olan kuruluş amacımızın zirvesiyle biten bir film...

  filmin sonunda galatasaray'da görev almış veya rakip olmuş olan dünyaca ünlü futbolcu ve teknik adamların galatasaray'la ilgili kısa videolarıyla filmin bitmesi.

  hagi, taffarel, didier drogba, wesley sneijder, harry kewell(avustralya ve çanakkale konusu da olduğu için çok iyi bir isim), fatih terim, jose mourinho, alex ferguson, arsene wenger, paulo maldini, thierry henry, eric cantona, iker casillas burada ilk aklıma gelen isimler...

  gsdestek.com ile turkcell ortaklığında çekilen kısa filmi hepimiz gözleri dolu dolu ve gururla izledik.

  böyle muhteşem bir hikayenin filme çekilmesi bence efsane bir iş olur.

  hazır konu sıcakken bu konuyu dillendirmenin tam zamanı diye düşünüyorum.
 • 3
  (bkz: #2331696)

  öyle bir imkan varsa önce kısa film yaparak katkı sağlayıp daha büyük bir filmin temellerini atmış olabilirsiniz.

  edit:bugün film yapacağız desin galatasaray desteklerinizi bekliyoruz filmin yapımı için tüm taraftarlardan çok büyük yardım toplanıp galatasaray kulübünün şanına yakışır bir şekilde büyük bir filme imza atacağını canı gönülden inanıyorum.
 • 4
  geçenlerde aklıma gelen, bir proje. dünyada çok güzel spor filmleri mevcut malumunuz. neden bizde galatasaray'ın sponsor olacağı, güzel bir şekilde senaryoya dökülmüş kaliteli bir spor filmi yapılmaz merak etmekteyim? gişe hasılatı, akabinde dvd gelirleri falan derken gerçekten çok iyi paralar kazanılabilir. ayrıca türk sinemasına da sağlam katkımız olur.

  basit youtuber'ların bile filmi çekiliyor günümüzde ve izleyici kitlesine göre sağlam hasılat alıyorlar. güzel bir şekilde senaryolaştırılmış bir metin oktay filmi düşünün mesela. yada turkcell reklamında olduğı gibi bir galatasaray kuruluş filmi. galatasaray sponsor oluyor ve bütün gelir galatasaray'a kalıyor. bence gayet denenebilecek bir yol. bu yol ile sadece gişe geliri elde etmekle kalmayıp, genç nesillere etki ederek taraftar ve taraftar gelir potansiyelinizi de arttırabilirsiniz.

  açıkçası başka yapan kulüp var mıdır diye merak ediyorum. yoksa bile bence biz deneyebiliriz böyle bir şeyi. en kötü ihtimalle galatasaray efsanelerine bir saygı olarak hatırlanır.
 • 11
  22 şubat 2018 akşamı twitter'da paylaşılan 3 kısacık video ile akıllara düşendir.

  video 1: https://twitter.com/...s/966705622719848449
  video 2: https://twitter.com/...s/966719780492374021
  video 3: https://twitter.com/...s/966737797687234561

  daha önce paylaşılan turkcell'in sarı kırmızı destek paketleri reklamının da 1 uzun 1 kısa toplamda 2 versiyonu vardı.

  1. versiyon twitter - youtube vb. sitelerde yayınlanan: https://www.youtube.com/watch?v=kTpOmhAlzr4
  2. versiyon instagram ve kısa tv reklamı: https://www.instagram.com/...=galatasarayefendisi

  buradaki yani reklamdaki 1. ve 2. video arasında bir karenin farklılığı benim dikkatimi çekti onu paylaşmak istiyorum sizinle sözlük ahalisi.

  benim gibi çok beğendiyseniz eğer 1. videoyu en az 20 kere izlemişsinizdir canınız sıkıldıkça. fakat 2. videoda 1. videonun içeriğinde olmayan ufacık bir görüntü var.

  http://gss.gs/K6v.jpg

  bunu ilk farkettiğimde "ulan acaba bu hali hazırda çekilen bir filmdi de bundan parçalar alarak reklama mı çevrildi?" diye düşünmeme neden olmuştu.

  çünkü reklam için kalitesi de üst düzeydi ve oyuncular da güzel seçilmiş, belirlenmişti. merakta bıraktı.
  sonrasında gelen bu 3 video, evet. olasıdır ki galatasaray müzesi için yapılan bir tanıtım kampanyasından ibaret, sonuçta açılışa az kaldı.

  ancak, halen aynı şeyi de düşünmekteyim.

  2 reklam filmini ve twitter'dan paylaşılan 3 videonun 2'sine baktığım zaman bende oluşan hissiyat aynı. yani bunlar daha büyük bir filmin parçaları gibi geliyor bana. sadece kareler görüyoruz, o kadar. fragmanı parça parça izlemek gibi.

  bizimki gibi bir kuruluş hikayesine sahip takım çok az, umalım ki bu hikayemiz bir film haline getirilerek (tarihsel gerçeklerden koparılmadan) gelecek nesillere aktarmamız daha kolay olsun.

  umarım düşüncelerim doğrudur. doğru çıkarsa vizyondan kalkana kadar her akşam sinemada olurum ben.
 • 12
  bu sezon şampiyon olmamız durumunda bir filmlik senaryonun çıkacağını düşünüyorum. belki de sürecin içinde bulunduğumuz için tam anlayamıyoruz fakat çok hareketli bir yıl oldu. önce transfer sezonunu takip ettik heyecanla. ardından lige fırtına gibi bir başlangıç. devamında deplasmanda kaybedilen puanlar ve özellikle rakiplerimize karşı ezilmemiz. sonra hoca değişikliği derken arada yönetimin de değişmesi. devamında fatih hocamızın takımın başına gelişi. fakat deplasmanlarda çok büyük darbeler almamız. buna rağmen taraftarın hala çok coşkulu ve inançlı bir şekilde galibiyette de mağlubiyette de takıma sahip çıkması. rakip takım oyuncuları ve taraftarlarının son 6 hafta kala iştahlarının kabarması.

  inancımızı yitirmişken içeride başakşehir ve beşiktaşı'ı yenmemiz. deplasmanda ise sezonun geri kalan maçlarının aksine etkili bir oyunla 3 puan almamız. ligin son maçında göztepe'ye karşı şampiyon olarak çıkmamız. bu süre zarfında final maçında fener'i yenerek türkiye kupasını da almamız. ve ali sami yen'de 21. şampiyonluk kutlamaları. gomis tabiki sen olsan bari şarkısıyla tüm stadı selamlıyor. gözlerimiz buğulu sevinçten duramıyoruz.

  bir saniye bir saniye sanırım dalmışım ve film realiteden çıkıp kurguya bağlanmış. sahi en son senaryonun neresinde kalmıştık? inancımızı yitirmişken kısmında mı?