• 76
  diğer kulüpler sadece tff başkanını istifaya davet ederken galatasaray camiası "tüm kurulları ile beraber" tff başkanının istifasını istiyordu. diğerleri yalandan tff'den memnun değilmiş gibi davransa da tahkim ve pfdk fb ve bjk için her şeye rağmen yarışta kalmalarına yardim eden iki önemli kaleydi. mhk hakkında konuşmak bile istemiyorum.

  sesi duyulmuyor gibi davranılsa da geldiğimiz noktada bizim isteğimiz oldu. galatasaraylılar bu savaşı da büyük yaralar ve hasarlar almasına rağmen kazandı.

  tahkim, pfdk ve mhk bu ülke futbolunun en büyük problemleriydiler. yeni üyelerin adil ve tarafsız olup olmadığı ilk beş haftada belli olur. en az transferler kadar önemli şampiyonluk yarışında.
 • 78
  paspas edilmiş camia.

  fenerbahçe, trabzonspor, beşiktaş, başakşehir ve hatta çaykur rizespor kadar gücü olmayan camia.

  yıllardır hakemler, federasyon ve kurulları, medya alenen galatasaray'ın hakkını yerken adeta felçli bir hasta gibi bu duruma hiç bir tepki veremiyor.

  en acısı da şu devran dönse bile galatasaray camiası dönemeyecek gibi

  https://twitter.com/...sHnhtsK2svA&s=19
 • 80
  serdar ali çelikler ve türevleri gibi "galatasaray rahat şampiyon olur" diyenlere kulak asmaması gereken camia. evet şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde ettik ama sonuçta bitime daha çok var. hatay* maçına nasıl ciddiyetle bakıp kazandıysak kalan haftalarda da aynısını yapıp mutlu sona ulaşacağız maç maç bakarak. bu saatten sonra bizim en büyük rakibimiz fb, bjk veya başak değil rehavettir.
 • 83
  https://twitter.com/.../1669799090085830660

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'dan tebriği kapmış camiamız. sebebi ise sezon içinde tribünlerde siyasi tezahüratlara girmemiş olmamız. bence de bu çok doğru bir hareketti. eğer siyaset konusunda bir isteğin varsa bunu sandıkta görebilirsin. zaten söz konusu tezahüratlar seçime 2 ay kala yapılıyordu. galatasaray taraftarı ve camiası siyasete girmeyip sadece 23. şampiyonluğa odaklanarak en doğrusunu yapmıştır.
 • 87
  galatasaraylı zenginlerin erden timur öncülüğünde yavaştan meydana çıkıp ellerini taşın altına koymasıyla birlikte kurdu kuşu kıllandıran camia. özellikle icardi'nin alınıp şampiyon kadroya sansasyonel eklemeler yapılması fena kimya bozup kıskançlık yaratmış. dominasyona gidecek yolu engellemeye çalışıyorlar. her şeyi alınan sonuçların belirlemesi gerekirken bırakın saha içi konuşsun diye bir şey yok tabii.
 • 88
  (bkz: #3690952)

  duvardaki aslan arkadaşımın dediklerine harfiyen katıldığım gibi,
  düşünce, fikir, duruş ne olursa olsun haksızlık veya saldırı altında tek yumruk olabiliyoruz.

  her ne kadar halkımızın genlerinde olan bir davranış biçimi olsa da,
  günümüz türkiye sinde bunu başarabilen tek camia, tek sivil toplumuz.

  boşuna ''türkiye'dir galatasaray'' demiyoruz.
 • 89
  "aşağılık, alçak ve şike hükümlüsü camiaya,

  bugün itibariyle borsada işlem gören camiamızla ilgili yaptığınız veya yapacağınız her türlü yanıltıcı paylaşımınız, devletimizin adalet makamlarına hukuki delil olarak sunulacaktır. bizimle aynı yollardan geçmemiş, aynı başarıları tatmamış ve rakibimiz bile sayılamayacak tüm camialarla da bugünden itibaren tüm iletişimimizi hukukçularımız sağlayacaktır.

  kamuoyuna saygıyla duyurulur."

  bu ahlaksızlara ancak bu dilden cevap vermek gerekir. hakikaten de hiçbiriyle herhangi bir ilişkide bulunmamak gerekiyor. dostluğumuzu hak etmeyenlere selam bile vermeye gerek yok.
 • 90
  bizim lehimize olan en hafif hakem hatalarinda sosyal medya, kara gece, tff istifa, satilmis mhk hashtagleri ile dolarken, cok acik ve net olarak fenerbahceye puan verildigi zaman twitter'da olum sessizligi mahkum.

  fenerbahce macini izlemedim bile. bir yurtdisi hesabi olan trollfootballda gordum fenerbahce macindaki rezilligi.

  taraftar olarak daha iyi organize olmamiz, ya da fenerbahce gibi sosyal medya kampanyalari icin birilerine maas mi baglamamiz gerekiyor bilmiyorum ama sosyal medya olmadan kamu oyu yaratamayiz.
  acik acik sike yapiliyor neden sessiziz?
 • 91
  dünyanın en naif en minnoş camiası olabilir. fenerbahçe ve beşiktaşı ezeli rakip ebedi dost görürler. içeriye allah ne verdiyse saldırır, dışarıya tatlı tatlı konuşurlar.

  adamlar her yeri ele geçirirken kimsenin gıkı çıkmamış. terim zamanında "hangi taşı kaldırsanız altından bir galatasaraylı çıkar" demişti galatasaray'ın gücünü belirtmek için. ilk kez hocanın bir söylemine katılmıyorum malesef. bizim bir gücümüz yok. uzun süredir de bu böyle sürüp gidiyor. az kalitesiz kadromuz olsa bizi yine ligin ortasına da demirlerler.

  sahadaki futbolcularımızın, kenardaki teknik heyetimizin, stattaki ekrandaki taraftarımızın vebali haklarını yiyen düşmanlar ve buna çanak tutan camiamızın üzerindedir.
 • 93
  yapabileceklerine, egolarına yedirebileceklerine asla inanmıyorum ama gelecek seçimde -teşbihte hata olmaz- savaş kabinesi kurması gereken camiadır. 'duygun yarsuvat' profili gölge bir başkanın ekseninde tüm güç kliklerini içeren temsilciler ile ortak bir yönetim kurulmalı.

  adamlar baktılar sadece hakemler yetmiyor, rakipleri de almaya başladılar. medya, tff, iş dünyası her yeri bağlayıp sindirdiler.

  galatasaray'da gücü olanın yetkisi, yetkisi olanın takati yok. yalı çapkınının suç örgütüne karşı herkes birleşmeli, maalesef başka yolu yok.
 • 97
  acil silkinip kendine gelip, kenetlenmesi gereken camia. erden timur'un yarın yapacağı açıklamalar bunun başlangıcı olsun. sadece 2 puan kaybettik, çok eksik olmamıza ve fahiş hakem hatalarına rağmen bu puanları kaybettik.

  bu sezon şampiyonluk çok önemli derken bu tarz durumları düşünerek diyordum aslında. sen maçı 1-0 da götürürken önlerine gelen fırsatları kaçırmıyorlar.

  ayrıca troll oluşumlar iyi çalışıyorlar. ekşisözlükteki başlıklardan anlayabilirsiniz. eleştiri her zaman galatasaray kültürünün parçasıdır ama bu dönemde doğru, dürüst olmakla takımını ezdirmek arasında ince bir çizgi var. kol kırılır yen içinde kalır diyerek bazı eleştirileri şu an kendimize saklamak daha faydalı olacak kaanatindeyim. yeri gelince zaten hep beraber eleştirimizi yapıyoruz ki, bu camianın hiçbir zaman başarızlığa tahammülü olmadı. o yüzden kapalı lütfen sakin olalım.
 • 100
  türkiye süper ligi kurulduğundan bu yana defalarca kere şampiyonluk mücadelesi vermiş ve bu mücadelelerinin 23’ünde de başarılı olmuştur. ezeli rakibi ise kuruluşundan bu yana ülkede hakim güç kimse onun eteğinde varolma mücadelesi vermiş kapıkulu bir camiadır.

  kazandığı 23 adet şampiyonluk içinde bir çoğunda yarıştığı rakiplerinin haksızca kollandığını hepimiz hatırlıyoruz. kendi kötü oyunndan bağımsız yine rakibi saha içinde ve dışında kollandığı için kaybettiği şampiyonluklar da olmuştur.

  bugün tüm türkiyenin kabul ettiği bir gerçek vardır ki galatasaray winner bir camiadır, şampiyonluk potasına girildiyse ve mücadele içerisindeyse de avantaj hem psikolojik olarak hem oyun olarak kendisine döner.

  vefakat insanların unutmaması gereken bir başka husus da galatasaray şampiyonluk yarışına girdiği ve bu yarıştan başarılı çıktığı her sezonda kendisi aleyhine yapılan haksızlıklıklara yönetim-taraftar-futbolcu bir olarak karşı çıkabilmesi, hakkını saha içinde ve saha dışında savunabilmesi, bu sayede sezon sonunda kupaya uzanan taraf olabilmesidir.

  kimse kusura bakmasın ama 2023-2024 sezonunda ne yönetimi ne taraftarı ne de futbolcusu hakkını arayacak birlikteliği ve kamuoyunu oluşturamamaktadır. ülkeyi 20 küsür yıldır yöneten ve ben dahil bir çok muhalif kesim tarafından diktatörlüğe yakın bir yönetim sergilediği düşünülen ülke başkanının açıktan destek verdiği kulüple girdiği yarıştan dahi duruş sergileyerek başarıyla çıkmayı bilmiştir. eğer bu sezon şampiyon olmak istiyorsa da acilen saha içinde ve saha dışında sahip olduğu gücün farkına varmalı, haksızlığa müsaade eden ve susan kurum ve kuruluşlara ve dahi yöneticilere de gerekşrse kafalarına vura vura bu gücü anlatmalıdır. galatasaray bu ülkede en çok taraftara sahip kulüp olmasına rapmen, hiçbir zaman lehine ayrıcalık istmememiş, her zaman adaleti savunuştur. bu niyetle de adaletin tecelli etmesi için gereken neyse yapması gerekmektedir.

  sahadaki futbolcusu da gerektiği yerde bağırıp çağırmalı gerekirse isyan etmeli, tribündeki taraftarı da kendi futbolcusundan önce hakemin ve rakip futbolcunun tepki görmesi gerektiğini bilmeli, yöneticisi de kendi siyasi ikbalini bir kenara bırakıp hakkını savunmak için iki kelam edebilmeli, yumruğunu masaya vurmayı bilmelidir.

  aksi halde sadece bu sezon değil bi 10 sene de bize şampiyonluk göstermeyecek ekonomik ve siyasi güce sahip kötü bir organizasyonla mücadele ettiğimizi unutmamamız gerekiyor.

  edit: imla
App Store'dan indirin Google Play'den alın