• 351
  para verdim ıslıklamak hakkım, giyimimden kuşamımdan kısıp maça gittim ıslıklarım, boğazımdan kıstım para verdim ıslıklarım maçı piç ederim, takımın morali önemli değil banane para verdim olum para,

  yemin ederim restorantda garson azarlayan şımarık müşteri gibisiniz.

  ışık hızıyla ofsaytlayabilirsiniz, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
 • 352
  öyle bir konuşuluyor ki görende zanneder belhanda bu maçta ıslıklandı diye piyasası düşecek !
  bu arkadaşın piyasası yok neden anlamak istemiyorsunuz ? avrupa da yok belki arap yarım adası belki de uzak doğuda vardır orada da zaten piyasa takip edilmiyor.
  oralara pazarlama olayı tamamen yönetimlere kalıyor bizimkiler 29 golle gol kralını kaça gönderdi ? gomisi podolskiyidemi ıslıkladı bu taraftar da ucuza gitti ?
  rakip giuliano 12 milyona demba ba yı 12 milyon euroya satarken biz gol kralımızı 5 milyon, podolski yi de 2,5 milyon euro ya satıyorsak bunun taraftarla filan alakası yoktur.
  kıssadan hisseye kötü ve yeteneksiz oyuncuysan üstüne birde mücadele etmiyorsan kusura bakma ıslıklanırsın kardeşim.
  kimse taraftara bahane bulmasın 3 yıldır sabır ediliyor bu arkadaşa, eskiden 3 metreye yine top atamazken asistin asistin asistini (!) yapardı diye tahammül ediliyordu şimdi oda kalmadı.
 • 354
  geldiklerinde havaalanında krallar gibi karşılayan, moralleri bozuldu destek olalım diye kaybedilen maç sonrası karşılayan, antrenmana 40 bin kişiyle giden, yellow friday vs gibi takıma destekte bulunan taraftarların istedikleri arzu ve hırsı göremediklerinde ıslıklaması kadar normal birşey olamaz.
  hala zannediyorlar ki bu taraftar belhanda'yı sneijder yüzünden ıslıklıyor. hayır arkadaş. sneijder yüzünden değil, ileriye top taşımaya çalışırken kaybettiği toplar yüzünden de değil ıslıklanması.
  ıslıklanmasının nedeni basit topları bile atamaması. atamadığı gibi topu kaptırınca sadece izlemesi, hakeme ve oyuna küsmesi. ya da topu almak için anlamsız sinire girmesi ve kırmızı kart yemesi.
 • 355
  oyuncu ıslıklanabilir mi evet ıslıklanabilir ama bunun büyük maçlarda olmaması gerektiğini düşünüyorum. sonuçta bu adamların bir piyasası var satarsın asyaya amerikaya arabistana. ama tutup da tüm dünyanın ya da çoğunluğun gözleri üzerinde olan bir maçta yaparsan oyuncuya teklif yapan takım bu adama niye bedel ödeyeyim zaten istemiyorsunuz almasam da başınıza bela kalır siz bilirsiniz kafasında oluyor. mesela git içerdeki konya maçında ıslıkla biz dışında kim takar kim izler konya maçını.
 • 357
  yok küfür edilip ıslıklanırsa futbolcunun bundan sonraki motivasyonu düşermiş, o hala benim futbolcummuş bundan dolayı ıslıklamak yanlışmış. lan benim bu sezonki en önemli maçımda saha içinden maçı benimle beraber izleyen adam sezonun geri kalanında oynasa ne olur oynamasa ne olur. düğünden sonra gelen kına misali. onun için 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı nda bizim takımda adını anmak istemediğim kuzey afrikalı tipe yapılan şey şahsen yetersizdir. o küfüre devam ettikçe taraftar ıslık yerine senkronize küfür etmeliydi bence ona. dahası eğer bundan sonra birilerinin basireti bağlanır da bu adam arenada bir lig maçına ilk 11'de başlarsa besteyle fransızca küfür bile edilebileceğini düşünüyorum kendisine özel.
 • 358
  22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçında zaten iyi olmayan takımımızı belhanda'nın ıslıklanması ve tribünle atışması ile çok kötü etkilemişlerdir. sahadaki oyuncularımızın modu hemen düştü. tepkiler haklı olsa da takıma zarar verdiğini düşünüyorum. şimdiye kadar hiç bir maçta faydasını da görmedik. uzun vadede bir katkısı olduğunu da düşünmüyorum.
 • 359
  oyuncunun piyasasını 6222.

  belhanda mevzusu taze, ordan ele alayım. takımın canına okuyan ve bunu sürekli yapan bir adam var. fatih terim de ısrarla oynatıyor. kendisini aile fertlerim kadar severim ama hatalıysa hatalıdır arkadaş. ne yapacak bu taraftar? nasıl belirtecek hoşnutsuzluğunu? dilekçe mi yazalım lan kulübe? cayır cayır ıslıklamak belhanda için farz olmuştur. burası ticarethane değil, futbol takımı. ondan gelecek bonservisin 6222. otursun kenarda, verdiğimiz para da akıl parası olsun.

  yeter lan sinir hastası etti herif. suratını görmeye zerre kadar tahammülüm kalmadı.
 • 361
  aman ıslıklamayın oyuncunun değeri düşüyor diyenler var
  kısmen haklılarda. yalnız senin elinde sözleşmesi bu sene bitmeyen tek bek oyuncun vardı: martin linnes. kadro dışı kaldı. evet yanlış duymadınız.

  mariano, nagatomo, emre taşdemir sene sonu defolup gidecekler zaten. bakın performanstan bağımsız olarak yazıyorum, senin para etme potansiyeli olan tek oyuncun vardı bunlar arasında: martin linnes.

  e senin umrunda değil ki bir oyuncunun para etmemesi taraftarın niye umrunda olsun?
 • 366
  (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)

  dün trübünler rezaletti. sen önce adam gibi takımını destekle, sonra homurdan, ıslıkla. bizim taraftarın aklına takım iyi oynarken tezahurat yapmak geliyor.

  sen taraftar olarak çok kötüydün bir kere , hiç bir oyuncuyu ıslıklama hakkın yok.

  takım kötüyken oyuncusunu ıslıklayarak, daha kötü oynamasını sağlamak akıllıca değildir. hani bir faydası olsa 'tamam ıslıklayın' diyeceğim ama yok abi tamamen boş iş.
 • 368
  artık sabrının sonuna gelmiş ve bardak taştığı için patlamış taraftardır. futbolcuya saha dışından olumsuz müdahaleye karşı olan biriyim ama artık yeter. belhanda 3 senenin birikimi olduğundan iş ona patladı. istediğimiz kadar romantizm kasalım ama tribündeki adamın da bir protesto hakkı var artık. maç bitince falan geçelim o işleri.
  ronaldo'nun messi'nin hadi yerele gelelim alex'in protesto edildiği bir dünyada belhandanın dokunulmazlık lüksü yok dönüp taraftara küfür etmeye hakaret etmeye hiç hakkı yok. belhanda asist yapmaz gol atmaz hadi dedik mücadele eder topa basar koşar... e sen ceza sahasında pozisyon varken yayın önünde elin belinde izlersen sonrada her kontra topu ezer kaptırdığın topun peşinden de koşmazsan ben ne yapayım? tepkimi göstermeyeyim mi? romantizm de bir yere kadar kusura bakmayın.
  eskiler eskiler diyoruz ah eski taraftarlarmış şimdikiler sabırsızmış... eskiden herkes az paraya oynardı sadece hagi gibi adamlar yüksek paralara oynardı. simdi belhanda efendi 4 milyon euro alır gol yok asist yok pas yok... futbol nasıl değiştiyse taraftar da değişti.
 • 370
  haksızlık yapılan taraftardır. galatasaray taraftarı oyuncunun elinden geldiğini yaptığına inanıyorsa 10 farklı geri düşsek de ıslıklamaz, alkışlar. elinden geleni yaptığına inanmıyorsa yalnızca bir maç sonucuna göre de ıslıklamaz. (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)nda belhanda'nın başına gelen olay yalnızca bir maçın değil sene başından beri belhanda'nın sahadaki tutumunun bir sonucudur.
 • 371
  haftasonu beşiktaş'ı yenersek* sezon başından beri oynanan kötü oyunu anında unutacak, hocayı ve takımı övgüye boğacak olan taraftardır.

  ben teknik direktör olsam bu taraftardan şikayetçi olmazdım. bir derbi galibiyetiyle, tr ligi şampiyonluğuyla teknik heyetin her türlü plansızlığını kamufle etmesini sağlayan bu adamlardır çünkü.

  asıl böyle taraftar bulmuşken şikayetçi olmak şımarıklıktır.
 • 372
  22 ekim 2019 real madrid maçında belhandayı ıslıklayanlardan birisi olarak yazıyorum bunları. tribünde olanlar 2-3 maçtır belhanda'ya sabrediyor. son 2-3 maçı tribünden değil de tv den izliyorsanız belhanda'nın umursamaz tavırları tv ye yansımamış olabilir.

  bomboş pozisyonlarda topa sırtının dönük olması, etrafında atağa çıkan boş takım arkaşları varken çalım atmaya kalkışması, topu tutup takımın çıkmasını beklemesi gereken yerlerde pas aldığı oyuncuya hemen geri dönmesi, 1-2 adım koşarak yakalayabileceği pozisyonları umursamayıp yürüyerek hareket etmesi, geri gelip top alarak takımı rahatlatması gereken yerlerde ileride beklemesi..

  real madrid maçında 45 dakika sonunda tribünde herkes belhanda'yı konuşuyordu. inşallah değiştirir diyordu herkes. herkes değiştirileceğinden o kadar emindi ki, kendi aramızda kim girmeli tartışmaları yapıyorduk.

  ayrıca taraftar olarak hakkımız kanının son damlasına kadar savaşan futbolcuları izlemek. maliyet kısmından hariç olarak bunu söylüyorum. (bkz: #2790867) nolu entry de, "ne demişti diagne? galatasaray taraftarı kendini dünyanın en iyi taraftarı sanıyor. ama desteğe ihtiyacınız olduğunda o desteği vermiyor. " diye yazılmış.

  kanının son damlasına kadar savaşan futbolcunun desteğe ihtiyacı olduğu anda, taraftarın nasıl destek verdiğini anlatmaya gerek yok tekrar tekrar.
 • 374
  takıma hiçbir fayda sağlamayan eyleme imza atan taraftardır.

  belhanda özelinde söylemiyorum. oynayan herhangi bir adamı ıslıkladığında;

  - diğer futbolcuların maç konsantrasyonunun içine ediyorsun.

  - sıradaki acaba ben miyim? diyen adam sorumluluk almaktan kaçınıyor.

  - rakibin eline koz veriyorsun, moralini yükseltiyorsun.

  - ıslıkladığın adamın sonraki maçlar için motivasyonunu düşürüp, takım aidiyetini azaltıyorsun.

  - milyonlarca eur döktüğün adamı elden çıkartmak istediğinde piyasasını azaltıyorsun.

  yazacak daha çok şey var ama geçelim. sonuç olarak saçma sapan bir iş.

  geçen sene, şimdilerde adına şiirler yazılan onyekuru'yu da ıslıkladınız. ne oldu?