• 1
  başka ülkelerdeki durumu bilmem ama benim ülkemde görüyorum ki çok önemli bir konudur;

  futbolcu eşi = boş insan, parası için beraber abi, futbolcu golü atınca evlendi evlilik yaradı, gol atamayınca bitirdi çocuğu, bu kadar bizde durum.

  şu açıdan bakan var mı;

  günde 2-3 idman, cumartesi pazar zaten yok, sezon başı kampı, stres, cezalar, baskı, 20.000 kişinin eşine kendisine eşinin annesine küfretmesi ve buna alışmak, tek başına çocuk yetiştirmek, koyun bakalım tartıya günahımı çok sevabımı çok bu işin?

  "bilmem kaç milyon euro alan futbolcuya ne yapılsa müstehak"ya da "o parayı bana verseler beni bi de s.ksinler valla" diye düşünenler varsa onlara cevabım yok.

  gerçi senin ülkende evlenen futbolcuya "akşam kaç gol atacaksın keh keh" diye soru soran adam el üstünde tutuluyorsa cemaatin sıçması çok normal.

  futbolcu evliyse bu tepkiler veriliyor bir de evli değilse yani futbolcunun sevgilisiyse yandı.

  benim kişisel olarak bakışım şudur;

  http://4.bp.blogspot.com/...az1KU/s400/39_d.jpeg
 • 4
  kendileri eğer güzelse, eşi oldukları futbolcunun bazı loser taraftarlarca kıskanıldığını düşündüğüm kişi. nerden vardım bu kanıya, hem etrafımda hem de sözlükte denk geldim böyle tiplere. mesela bir arkadaşım volkan demirel'i karaktersizliği yüzünden değil eşi yüzünden kıskandığını ve açık açık bu yüzden nefret ettiğini söylüyor. sözlükte de amacının ne olduğu belli olmayan bir tip var. bu arkadaş daha önce bir entrysinde özellikle kilolu bayanlarla sevgili olduğunu söylemişti. gerekçe olarak bu kilolu bayanların ona daha çok bağlanacağını, aklını kimsenin çelmeye çalışmayacağını söylemişti. inanın o yazıyı okuduktan sonra o arkadaşa o kadar acıdım ki o yazdığının üstünden neredeyse 1 yıl geçmiş olmasına rağmen unutamadım. çok loser gördüm ama bu kadarını görmedim hayatımda. o arkadaşı merak ediyorsanız: (bkz: t a a r a b t) bu da kendisinin fotoğrafı olmalı http://blog.zap2it.com/...er-noah-gray-nbc.jpg
 • 7
  günümüz kızlarının en önemli kariyer hedefi olmalıdır. burda bahsedilen futbolcu 3 büyüklerden birinde oynuyorsa, bu bir vizyon başarısıdır. önemli bir statüdür. ilerisi için yapılacak her çocuk, burdaki kariyeri etkilemeyeceği gibi daha da perçinleyecektir. yani çocuğun kariyeri olumlu etkileyeceği tek meslek budur. "kamplar, maçlar oluyor tabi ama alıştık artık" gibi açıklamalar bu statünün vazgeçilmez klişe sözcükleridir. iç saha maçlarında görünmek, destekliyor olmak bu mesleğin en önemli şartlarıdır. yalnız "eski futbolcu eşi" statüsüne geçildiği vakit işler değişecektir. burda eğer kocasını futbolcu iken doğru yönlendiremeyip, üstüne bir de har vurup harman savurulduysa o zaman ilerki safha zor bir hayat sunar. her geçen sene dikkatli olmak ve ne olursa olsun planlı olmak şarttır.

  allah yardımcınız olsun. hadi göreyim benim kızlarımı.*
 • 9
  dünya kupası'nda iyice göz önünde bulunmaya başlayan fransa milli takımı yıldızlarının eşleri, ülkelerinde adeta birer moda ikonu haline geldiler.

  rafael varane'in kız arkadaşı, aynı zamanda fotoğraf çekimi için aranan bir yüz. camille tygat, partneri için sık sık madrid-paris arası uçuş yapan düzenli bir yolcu aynı zamanda.

  http://gss.gs/wwh.jpg

  yohan cabaye'ın kız arkadaşı fiona cabaye, ülkesinde victoria-david beckham çiftine rakip olarak çıkardıkları bir ikili. fiona özellikle kameralar önünde çok rahat bir isim. dünya kupasında ekvator ile oynanan maçta, fransa milli takımı oyuncularından loic remy'nin kız arkadaşı ile özçekim yaparken görüntülenmişti.

  http://gss.gs/7PD.jpg

  ( soldan sağa fiona (cabaye)-fanny (remy)- mazda (sakho)- ludivine (sagna)- sandra (evra) )

  fakat bu turnuvada gözler bilhassa mamadou sakho'nun kız arkadaşı mazda magui'de olmuştu. özellikle amerikan oyuncu kim kardashian'a benzerliği ile dikkat çeken bu hanımefendi, sık sık televizyona çıkan meşhur birisi aynı zamanda. 2012'de dünya evine giren çiftin, 2013 yılında doğan bir de kız çocukları bulunuyor.

  http://gss.gs/TUT.jpg

  rio mavuba'nın eşi elodie mavuba da çocukları ile birlikte tribünde yer alanlardan sadece birisiydi.

  http://gss.gs/HxG.jpg

  geçtiğimiz haftalarda everton'a transfer olan morgan schneiderlin'in partneri marie cecille ise, yine ingiltere'de konuşulan isimlerden biri.

  http://gss.gs/pI1.jpg

  fransa milli takımının forveti olivier giroud'un, eşi jennifer giroud ile arası geçtiğimiz yıllarda bir hayli bozuktu. sebebi ise giroud'un otel odasında bir hayat kadını ile basılmasıydı. ancak çift, copacabana plajlarında elele görüntülenince bu problemin de ikili arasında çözüldüğüne dair yorumlanmıştı. ekim 2011'de evlenen giroud ailesinin, 2013 yılında doğan bir kızı olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

  http://gss.gs/QDt.jpg

  sandra evra da yıllarca manchester'da ikamet etmiş, şimdilerde torino'da bulunan ve eşi ve çocukları ile mutlu bir aile tablosu çizen bir eş konumunda.

  http://gss.gs/koT.jpg

  ludivine sagna da dünya kupası'na bilet alan eşlerden birisiydi. bacary sagna'nın eşi, futbolla pek arasının olmadığı bir isim olacak ki, maç esnasında sürekli telefonu ile meşgul olmuş, kameralar karşısında futbola olan ilgisizliğini açıkça belli etmişti. çift, güney afrika'da 2010 yılında düzenlenen bir başka dünya kupası'ndan yalnızca bir hafta sonra evlenmiş, ludivine ise bu kararın fransa milli takımı'nı olumsuz etkilememe adına aldıklarını açıklamışlardı. fakat daha grup aşamasında bu turnuvadan elenen fransa'nın akıbeti, nikah masasına oturacak bu çift için belki de daha hayırlı oldu diyebiliriz. yine bu dünya kupası sonrasına ertelenen başka bir evlilik ise yolanthe-wesley sneijder çifti arasında olmuştu.

  http://gss.gs/0cE.jpg
 • 10
  1 aralık 2018 taraftara açık antrenmanda kendilerine yakın yerdeydim. çoğu gelmişti. müthiş sempatikler ve “yenge” seslerine tepkisiz kalmayıp selfie çektirmeye geliyorlardı. martin linnes’in eşiyle fotoğraf çektirdiğim an aklımı yitiriyorum sandım. :( o nasıl bir güzellik? allah, martin’e bağışlasın.

  donk’un eşi de çok sempatik ve cana yakın. ingilizce bilmeyen arkadaşım kendisine bakıp “rodrigues?” diye sordu. önce duraksadı kadın, sonra anlayıp nooo, donk dedi :)) güldüm ingilizce diyalog kurup gelmesini istedim. geldi, fotoğraf çekindik. biraz sohbet ettim. çok nazik, çok sempatik. bi ara hızımı alamadım. ryan’a söyle galatasaray düşmanlarının a.. koyacağız diyesim geldi. kendimi frenledim :) çok eğlenceli insanlar. meşale, torpil hatta kız kaçıranlar alev alev ateşlenirken hiç korkmadan eğlencelerine bakıyorlardı. nitekim yengelerimiz güzel insanlar.
 • 16
  ne yalan söyleyeyim benim eşim de iyi kazanan bir sporcu olsa kendimi hobiye verirdim. manyakmiyim ben iş stresinin içine kendimi atacam. yada ben milyonlar kazanan biri olsam eşimin kendisini hobilerine vermesini isterdim. manyakmiyim ben hayat arkadaşımı iş stresinin içine atacam. akademik kariyer ve saygin meslekler demek stresten 40 yasinda kanser olmak demek. ha hobi buysa o ayri.
 • 18
  içlerinden -azınlık da olsa- bazılarının futbolcuların seçimlerinde doğru ve pozitif etki yapabileceğini düşündüğüm, çoğunluğu ise tam bir fecaat olan güruh.

  mesela linnes ve fernando'nun eşleri gördüğüm kadarıyla burada gördüğü saygı ve ilgiden memnun. sessiz tipler zaten. örneğin fernando city'de bu kadar ön planda olamazdı. burada ise ailesi, kendisi ekstra saygı görüyor. herhangi bir aile organizasyonunda eminim eşi, kocasının önemli biri olduğunu hissediyordur gördüğü muamele karşısında. salt maddi sebeple burada kaldığını düşünmediğim azınlık kesim bu tip oyuncular ve eşleri.

  geri kalanlar için yazmak ise vakit kaybı ama bu yenge muhabbetini en iyi kullanan hatun rose bertram'dı. t-shirt bile bastırdı diye hatırlıyorum. kocası da beş kuruşluk top oynamamıştı.*