• 3
  sezon başından beri hocanın melo'yu ve hamit'i kayırdığını söyleyip yekta'nın ikisinden de iyi performans vereceğini, cezalı olduğu süreçte antremanlarını bile kaçırmadan takip ettikleri engin baytar'ın ise şampiyonlar ligi maçında ilk 11 başlaması gerektiğini iddia edip bugün bir tanesi maç boyunca gözükmez diğeri de 10 metre önündeki arkadaşına pas veremezken maç sonunda bu konuda hiç bir şey söylemeyen galatasaray sözlük yazarları tabi ki bu tanıma girmez.

  her puan kaybında olduğu gibi burada fatih terim, emre çolak, aydın yılmaz başlıkları hortlamış yine. aynen devam edin beyler, her puan kaybında da altyapından çıkan topçularla ömrünü senin takımına adamış teknik direktörünüze eleştiri sınırları dışına çıkarak saydırmaya devam edin. başarılı olduklarında da hiç yüzünüz kızarmadan burada en övgü dolu sözleri söyleyip galatasaraylılık hikayelerinizi anlatın. haydi aslanlarım kim tutar sizi.
 • 7
  sözlükteki kimsenin kendisine yakıştıramadığı fakat ilk 11 şöyle olmalı, taktik böyle olmalı tarzında entry giren çoğu yazarın enrty'lerini okuduğumuzda sözlükte de bolca temsilcisi olduğunu farkettiğimiz durum.

  öncelikle hepimiz taraftarız. hepimiz bu takımın iyiliğini istiyoruz. iyi niyetimizle fikirlerimizi beyan ediyoruz, herhangi bir sorun hakkında çözüm üretmeye çalışıyoruz. buraya kadar her şey normal ama sorun şu ki bilgi sahibi olmadığımız bir konu hakkında fikir belirtmek boş konuşmaktan başka bir şey değil ne yazık ki.

  ben kendimden örnek vereyim futbol bilgimin üst düzey olduğunu düşünmüyorum. bu entry'de olduğu gibi gözlemlerimi yazarım buraya veya takımımız hakkında bir yorum yaparken de "bence" kullanırım. çok şey biliyorumuş gibi gözükmeye çalışmam çünkü bilmiyorum.

  bilmediğimizin farkında olmak kötü bir şey değil arkadaşlar. sözlüğü bunun farkında olarak kullanırsak kimse size cevap vermek ihtiyacı hissetmez.
 • 8
  bana göre bir insanı bu ve benzeri sıfatlarla itham etmek büyük saygısızlıktır. futbol subjektif bir oyun. olmayacak işler olmayacak sonuçlar doğurabiliyor. dolayısıyla elbet herkes kendi görüşünü savunmalı ama her görüşe de saygı duymalı. doğru olmadığını düşünüyorsan bir görüşün bunun nedenlerini belirtmek en iyi yol. iletişim bunu gerektiriyor zira. birbirimize saygısızlık ederek hiç bir yere varamayız.
 • 10
  hepimizin ortak sevdası olan galatasaray üzerinden birbirinizi kırıp dökmeye, hakaret etmeye gerek olmadığını düşünüyorum. aramızda "truva atı" gibi girmiş kişiler hariç herkes galatasaray' ın iyiliğini ve güzelliğini istiyor. takımımızın galibiyetiyle sevinip, mağlubiyetiyle üzülüyor. herkesi birazcık daha aklı selim olmaya davet ediyorum. hepimizin ortak teması sarı kırmızı renkler ve galatasaray, galip gelmesi ve güzel oynaması için herkes elinden geleni yapmaya ve fikir üretmeye çalışıyor.