• 126
  öncelikle yönetici olarak ne durumdadır bilmiyorum. bildiğim kadarıyla ntvspor kurulduğundan beri müdürü ve en tepeyi de en dibi de gördü. ntvspor'un son 2-3 yıldır düşmesinin nedeni rıdvan'a verilen paradır. yorumcuya yıllık 2 milyon dolar bağlama kararını kim verdiyse bugün d-max olmasının sorumlusu odur.

  edit: arkadaşlar kenan onuk ile ntvspor arasında bir bağ yok. rahmetli kanal açılmadan 3 yıl önce vefat etti.
 • 129
  ntvspor'un kapanıp kapanmaması ile değil de, daha çok bu arkadaşın önünde yazanı okumasıyla ilgili konuşacağım. yahu arkadaş bir insan ingilizce telaffuzları bilmeyebilir, kaldı ki sen spor camiasında çalışan birisin. üstelik müdür sıfatıyla çalışıyorsun, az bir şey ingilizce bilmen lazım. yani hiç değilse oyuncuların isimlerini falan okumayı biraz bilmen lazım.

  ama yok arkadaş sen normal kağıtta yazanı da okuyamıyorsun ya. açıyorum sabah spor servisini, 2 cümlesinden birisinde hata var. hele hele bafetimbi gomis yerine 'batefimbi' demesi yok mu beni öldürüyor ya. yahu senin kanalda haber hazırlayıp sunan spikerin bile bunu doğru okurken sen nasıl yanlış okursun, onlar telaffuz ederken hiç mi duymadın. hani bir de yazıldığı gibi okunan bir kelime. çok telaffuz becerisi falan istemiyor nasıl yazıyorsa öyle okuyacaksın ama yok olmuyor, illa o 't' ile 'f' yer değiştirecek.

  sadece gomiste de değil, bir çok kelimeyi yanlış okuyor. yani siz ne düşünüyorsunuz bilemiyorum ancak bu benim ciddi anlamda sinirime dokunuyor. öyle dil bilgisi uzmanı falan da değilim ve televizyona çıksam eminim ben de onun kadar yanlış okurum heyecandan vs ama fuat akdağ bu işte yıllardır var. diksiyon, hitabet vs öğrenmesi gerekir. yoldan geçen biriyle bu adamın konuşma şekli bir olmamalı. yani anlatacaklarım bu kadardı, müdürlüğü yönetmenliği şusu busu ben bilmem ancak, diksiyonu maalesef kötü. kendisi hakkında eleştirim budur.
 • 130
  bana umut veren insan. 'gerekli hiçbir vasfa sahip olmasan bile bu ülkede her şey olabilirsin' önermesinin kanlı canlı örneği.

  korkaktır. ucu birazcık bir yerlere dokunacak meselelerde anında üç maymun olur. ama cenk akyol için galatasaray yönetimine mektup yazarken aslan kesilir.

  baba olsa sevilmez.
 • 133
  uzun süredir önemli bir televizyonda ve gazetede üst düzey konumda olmasıyla, hepimize subliminal bir mesaj vermektedir: ne kadar az omurga, o kadar köfte. muktedirlere ufacık bile olsa dokunacak konuları, müthiş bir önseziyle, daha başlamadan 'amaaan canım, ne ilgisi var şimdi bunun'' vb. gibi cümlelerle bertaraf eder. mükemmel bir yetenek. geri kalan her konuda vasat bile değildir.

  cenk akyol için galatasaray yönetimine yazdığı yazıyı aklıma geldikçe arada okurum. ciddiye alıp cevap bile vermemişti yönetimimiz.