• 45
  açıklama iyi hoş olmuş ama süheyl hocanın ekibinin en doğru olduğu nokta bence mevcut yönetimin şeffaf yürütmemesi süreci. riva projesinde teslimat tarihi gecikmiş, hukuki bir aksiyon alındı mı belli değil. cezai işleme uğrar bu tarz gecikmeler diye biliyorum. muhtemelen inşaat sektöründeki daralma yüzünden yükleniciler işleri yavaşlattı veya durdurdu. fakat arazi sahibi olarak bu kadar anlayışlı olmak zorunda mıyız? yoksa biraz ahbap çavuş ilişkisi mi var?

  bir diğer nokta, bankalar birliğinden çıkma konusu. florya'dan alınan avans ile çıkacağız denildi. kayıtları mevcut. florya projesini erden timur anlatırken zaten biz yapacağız demişti onu geçiyorum. ihalenin açık yapılması, denetleyici olması, canlı yayınlanması vs. bir sürü tedbir konulmuştu şeffaf olması açısından. muhtemelen muhalefetten aday çıkmasaydı, anlaşma oldu bittiye getirilecekti. gözüken tablo malesef bu. inşallah bu konulara da açıklık getirirler, yoksa ben kişisel olarak kulübün bunu yapabileceğine inanmıyorum. fakat kulüp en karlı şekilde, en rekabetçi şekilde bundan faydalanmalı diye düşünüyorum.
 • 46
  finansmanı kuvvetli, kendini kanıtlamış inşaat şirketlerinin bile projesine topraktan girdiğiniz vakit daha ucuza gayrimenkul satın alırsınız. galatasaray kulübü ki, şu ana kadar ne kadar projesi varsa stad, tesis, mecidiyeköy'deki otel(?) yıllarca atıl kalıp vaadedilenden onlarca yıl sonra tamamlansın ya da hiç tamamlanamasın.

  ne stadın üstü kapandı, ne basketbol voleybol için salon yapıldı. milyonlarca lira verip ev alacak olan bunu bilmiyor mu?

  bazı uyanıklar seçim propagandası yaparken bitmiş konut üzerinden hesap kitap yapıyorlar. o zaman sorarlar adama. topraktan ucuza satıp gelir elde etmeden ya da bankalara yüksek faiz ortamında borçlanmadan bu inşaatı https://www.youtube.com/watch?v=TnE6cJHJjJE diye.

  gelir paylaşımı en iyi modeldir. aksini düşünen varsa buyursun kendi en yüksek teklifi verip alsın ihaleyi. kulübü çok seviyorlar düşünüyorlarsa para kazanmadan yapsınlar. tüm kazancı galatasaray'a bıraksın. tutan mı var?
App Store'dan indirin Google Play'den alın