• 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçında olası penaltı pozisyonunda düşmesine gerek yoktur.

  avantajı kaybolduğu için faul verilmeliydi. topu kazanma şansı farnolle'nin hareketi ile kaybolmuştur.
  bir oyuncunun penaltı kazanması için illa düşmesine gerek yoktur, avantajın yok olması da yeterlidir. var'ın geri dönüp bu pozisyona penaltı verdirmesi gerekiyordu.
 • ''ulusal basından da burada oynamam için baskı vardı'' diyen yeni forvetimiz. bu şunu gösteriyor ki galatasaray cidden yurtdışında büyük bir marka. aldığımız her büyük oyuncu bize bir tanınırlık katıyor. şimdi falcao yapacak bunu zamanında ise hagi yapmıştı ve meyvelerini alıyoruz.
 • gerçekten sessiz sedasız, bir anda geldi. brighton'ın yeni menajeri graham potter ilginç bir adam, takımda forvet olmamasına rağmen sistemine uymadığı için gönderiyor, aynısını jurgen locadia'ya da yapmıştı.

  andone ilginç bir oyuncu. romanyalı ama aslında küçük yaşından beri ispanya'da yaşamış, aksansız ispanyolcası var. patlamasını 23 yaşında cordoba'da ikinci ligde 20 civarı gol attığı bir sezonda yaptı. ardından deportivo'yu gelecek senede la liga'da tuttu, fakat orada ikinci senesinde takımın kalanıyla beraber kötü oynadı. brighton kendisini havada kaptı, fakat hem sakatlıkları, hem eski teknik direktörleri chris hughton'ın genel yabancı düşmanlığı (cidden), hem de önündeki glenn murray'nin iyi oynaması sebebiyle hiç şans bulamadı. graham potter'ın yönetiminde ilk maçta golünü attı, ikinci maçta az kalsın valery'nin bacağını kıracak bir müdahaleden dolayı ceza almıştı. bu sene ilk 11 oynayacağı düşünülürken bir anda biz aldık.

  agresif, fiziksel, iyi pres yapan ve iyi bitirici bir oyuncu. boyu uzun olmasa da kafa toplarında çok iyi. heyecanlandırmak gibi olmasın çünkü bir süredir formda değil, fakat gerçekten johan elmander transferini hatırlatıyor. o da galatasaray'a gelmeden önce çok formsuzdu. oyun tarzları benziyor, fakat benim aklıma gelen daha iyi bir karşılaştırma (sadece oyun tarzı olarak elbette, kalite değil) diego costa. ya da hugo almeida'nın koşanı. çok alakasız üç karşılaştırma oldu, fakat bu üçünün ortalamasını alırsanız az çok andone'yi elde ediyorsunuz.

  bu arada agresif derken sadece oyun tarzı değil, açıkçası biraz çirkef de bir adam. benim tahminim 4-4-2 oynarken falcao'nun yanında oynamasını istiyoruz, ki onun için ideal bir hamle. genel olarak yedekten getirmek için bence çok iyi bir oyuncu. özellikle yaşı da 26 olduğundan dolayı ben şahsen inanılmaz memnunum. takıma çok hareket getirebilecek bir oyuncu. umarım sonu mitroglou gibi olmaz, sahada süre bulur.
 • aradığımız, beklediğimiz, özlediğimiz bombastik gs sözlük yazarı eleştirilerini okumamıza neden olan futbolcu. ben de diyordum bunlar nereye kayboldu diye.

  şu güzel, keyifli, olumlu ortamda hep farklı görebilen, her şeyin içyüzünü kavrayabilen süper birkaç yazarımız florin andone'nin maliyetine ve transferin riskli olduğuna falan takmış.

  abi falcao geldi sevinelim? yok.
  abi lemina geldi? eee?
  abi andone'nin maliyet fazla. yallah saldiralim.

  yorucusunuz.
 • ne kadar falcao transferinden sonra taraftar tarafından ikinci plana atılmış gibi dursa da çok önemli katkılar yapacağını umuyorum. emre çolak'lı deportivo zamanları ve euro 2016'da kendisini izlemiştim. mobilite ve pres konusunda bize gerekli şeyleri vereceği gibi atletizm açısından da son senelerde takımda bulunan her forvetten üstün.

  kendini kanada atıp dripling yapan, oyun tarzı itibarıyla da 3. bölgeyi enlemesine iyi kullanan bir oyuncu. net bir bitirici olmasa da diğer bahsettiklerim üzerinden iyi bir yedek/rotasyon katkısı vermesini bekliyorum. bir hız makinesi değil ama gücü kuvveti yerinde ve birebirde bekle ya da stoperle eşleştiğinde sakin kalıp adam eksiltebilme yeteneği var.

  pek umutluyum kendisinden, gerçi ben kostas'tan da birçok şey bekliyordum ondan bu görüşlerim pek bir şey ifade etmeyebilir. hayırlısı olsun, son yıllardaki forvetlerden farklı olarak bir çok şeyi vadeden bir oyuncu, inşallah hem hocayı hem de bizi yanıltmaz.

  edit: imla
 • yedek/rotasyon için ve düşük maliyetteki oyuncular arasında 10 üzerinden 10'luk transfer. tam aradığımız ve ihtiyacımız olan tarzda bir forvet. transfer ettiğimizi görünce çok mutlu oldum. 4-4-2'nin yardımcı forveti olarak ilk 11 de oynayabilir.

  en önemli özellikleri hem dar alanda hem geniş alanda adam eksiltebilmesi, çok mücadeleci olması(elmander'imiz ile kapışır bu konuda) ve teknik özelliklerinin forvete göre iyi olması. ayrıca hızlı ve hareketli biri. premier ligde hemen herkes yüksek tempolu ve mücadeleci olduğu için fark yaratamadı. ama seviye düştükçe oyunu çok yükselen bir oyuncu. la liga'da 12 gol 3-4 asist, 2. ligde 21 gol 7-8 asist civarı yaptığı sezonlar var. premier ligde ön plana çıkmayan özellikleri bizim ligimizde ön plana çıkacaktır.

  çok yükselememesinin sebeplerinden biri de kendisine en uygun rolün 4-4-2'nin arif tarzı yardımcı forveti olması. pek eksi tarz 4-4-2 oynayan takım kalmadığından kendine asıl rolünde yer edinemedi.

  oyuncu tipi olarak tam falcao'nun yanına cuk oturan biri. bu sezon kendisini hiç takip etmedim. umarım fiziksel olarak çökmemiştir. yaşı 26. andone'nin normal hali bize aşırı faydalı olacaktır bundan emin olabilirsiniz.

  çift forvete döndüğümüz zaman falcao'yu çok rahatlatacaktır ve takımımızın pozisyon bulmasını kolaylaştıracaktır. belki de fatih terim'in aklında 4-4-2 oynamak var ve andone'yi ilk 11 olarak düşünüyordur; o da olabilir...

  presiyle mücadelesiyle ligdeki çoğu takımı defanstan çıkarken top kaybına zorlar ve oyunu karşı sahaya yıkmamızda yardımcı olur. oyunu karşı sahaya yıktığımız zamanlarda ise adam eksiltmesiyle, hareketliliğiyle rakip defansın dengesini çok bozar. gol vuruşları çok iyi diyemem ama tekniği genel olarak iyi olduğu için düzgün vuruşlar yapabiliyor. bu özelliğini geliştirmeye müsait o yüzden.

  en iyi özellikleri bizim ligimizin yapısına ve takımımızın ihtiyacına cuk oturuyor. ligimizde büyük takımlar için en önemli şey kilit açma. inşallah bu takip etmediğim son sezonunda çökmemiştir de beni mahcup etmez. şu an normal halindeyse bizde performansının zirve yapabileceğine inanıyorum.

  burada temel sıkıntı kendisine ne kadar süre verebileceğiz? 4-4-2'ye dönersek hem kendi performansı herkesi çok şaşırtır hem de falcao'nun performansını çok yükseltir. savunmaya katkısı da ligdeki belki de tüm 10 numaralardan da fazla olur. bu konuda çok iddialıyım. ama öte yandan tamamen yedeğe almışsak ve sadece gol gerektiği zamanlarda birkaç maçta bir 15-20 dakika oynatacaksak o zaman andone'nin kendini ne kadar takımımıza ait hissedeceğine göre performansı dalgalanır. ha muhtemelen yine faydalı bir yedek performansı sergiler ama katkısı sınırlı olur.
 • ben hala 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçındaki penaltı pozisyonundayım. kaybettiğimiz 2 puanı bir kenara bırakıyorum, futbolun geleceği açısından inanılmaz yanlış bir karardı. hakem, oyuncu düşmediği için teması yeterli görmemiş olabilir ancak var bu pozisyonda neden devreye girmez? o kadar hafif temaslarda bile yeri geldiğinde müdahale eden var, neden çok net olan bu tekme için hakemi uyarmadı? birilerinin açıklaması lazım yoksa futbolculara çok yanlış mesaj vermiş olursunuz. hakem izlemiş olsa, kırmızı kart ve penaltı verecek.

  bu pozisyonda var müdahale etmeyerek, oyunculara şu mesajı vermiş oldu: ceza sahası içinde temas alırsanız kendinizi bırakın, devam etmeye çalışmayın, şayet devam ederseniz size penaltı falan vermeyiz. halbuki futbol kurallarının oyunu güzelleştirmesi ve çirkinleştirmeye çalışanları önlemesi gerekir. bir oyuncu ceza sahasında temas almasına rağmen düşmeyip devam etmeye çalışıyorsa, kuralların bu oyuncuyu ödüllendirmesi gerekir, cezalandırması değil. ancak görüyoruz ki, en azından uygulama anlamında kurallar tıpkı var öncesi gibi hücum eden oyuncuyu rakip ceza sahası içerisinde penaltı almaya teşvik ediyor.
 • takımımıza hayırlı olmasını dilediğim oyuncumuz. andone'yi deportivo günlerinden çok iyi tanırım. hem deportivo sempatim hem de emre çolak'ın oynadığı dönemde çok maçını izledim. deportivo için çok önemli bir futbolcuydu. saha içinde çok güçlüdür. gol vuruşları bir falcao olmasa da* iyidir. ceza sahası ve çevresinde çok hareketlidir. oyunun sıkıştığı anlarda forveti çiftlerse çok faydalı olacaktır. rakip savunmayı yıpratır. vedat muriqi ile çok benzer yönü var. ingiltere'de çok başarılı olmamasına takılmayalım. takımı ve kadro yapısı çok müsait değildi ve orası ayrı bir mecra zaten. tekrardan takımımıza hayırlı olsun.

  önemli ekleme: ingiltere'de son maçta kırmızı gördü. kaç maç ceza aldı bilmiyorum. cezası türkiye'de geçerli olur mu? bence kulüp bunu resmi yazıyla federasyondan teyit etsin. evet resmi yazıyla diyorum çünkü malumunuz amatör kötülük artık profesyonel. güven olmaz.
 • ligde herkesin düşündüğünden daha fazla oynayacağını düşünüyorum. bu kadar durağan, ceza sahasına girmekte zorlanan, rakibin dengesini bozamayan takımda andone'nin diri ve mücadeleci yapısına ihtiyacımız var. ömer bayram bile dinamizmiyle fark yaratıyor, andone de bu yönleriyle falcao'ya çok yardımcı olacaktır. varsın çok formda olmayan orta sahadan biri kenarda otursun.
 • falcao olmadığında gözümüz arkamızda kalmayacak artık. maliyeti biraz fazla geldi ama pl'den geldiği için rakam yüksek.

  0.7 + 2.5 = 3.2 m euro

  hayalimdeki maliyeti 2 m euroydu en fazla ama yapacak bir şey yok. as forvet gibi yedek forvetimiz var artık.

  yalnız 1 sene önceden bugüne...

  eren + muğdat + ----> diagne + kostas ----> falcao + andone + babel + adem

  muazzam bir değişim.