• 1
  söz konusu itiraf fikret orman'ın erman töroğlu ile yaptığı bir görüşmede dile getirilmiş.

  "elimdeki belgeleri verirsem bir önceki başkan demirören hapse girer maliye de üzerimize gelir."

  https://www.youtube.com/watch?v=7ebeeACqeCw

  https://twitter.com/...s/957685699867705350

  yargıtay aralık ayında verdiği kararla, beşiktaş'ın 2005-2007 yılları arasında 51 faturaya ilişkin kayıtlarında usulsüzlük iddiasıyla açılan davada, aralarında yıldırım demirören'in de bulunduğu sanıkların beraatine ilişkin mahkeme kararını bozmuştu.

  http://www.haberturk.com/...i-bozdu-1743561-spor

  fikret orman'ın itirafından yola çıkarak söz konusu davaya delil olabilecek bazı belgelerin kulüp tarafından savcılıkla paylaşılmadığını söylemek mümkün. belki de bu saklanılan belgeler bu davayla ilgili değil başka davalara konu olabilecek belgeler.

  burada asıl sıkıntılı konu, bir kulüp başkanının elinde federasyon başkanına şantaj yapabilecek nitelikte ve önemde belge ve bilgilerin olması. malumunuz demirören'in de beşiktaş'tan milyonlarca liralık alacağı var. demirören ve beşiktaş arasında böylesi tuhaf ilişkilerin olduğu bir ortamda tff nezdinde beşiktaş lehine verilen her kurul kararı sorgulanacaktır.

  normalde bu itirafın hem savcılık hem maliye tarafından soruşturulması gerekir. ancak demirören, aziz yıldırım ve fenerbahçeli yöneticilerin işlediği şike suçunu hasır altı etmesi için bizzat iktidar tarafından o göreve getirildi. yani beşiktaş ile demirören arasındaki çıkara dayalı ilişkinin bir benzeri de demirören'le iktidar arasında var.

  velhasıl ülke futbolunda işlenilen suçları hasır altı etmek üzere, liyakat değil biat anlayışı ile tesis edilmiş bir düzen var. galatasaray bu düzenin ötekisi. bu durumun farkında olan hakemler ve kurullar da futbolu yöneten bu iradeye uygun kararlar veriyorlar, kimi zaman saha içinde kimi zaman saha dışında. galatasaray daha önce bu düzene rağmen şampiyon oldu, yine olacak gücü de var. yeter ki yönetim ve taraftar gerçekleri dile getirmekten çekinmesin ve takımına güçlü bir şekilde sahip çıksın.
 • 2
  aynı federasyon başkanı yıldırım demirören 7 yılı aşkındır tff başkanı olmasına rağmen konuşması esnasında "(federasyon başkanı diyecekken) beşiktaş başkanı olarak (sonra fark edip panikle ve utançla) federasyon başkanı olarak ... diyor ve konuşmasına devam ediyor. (bu sırada cumhurbaşkanı ve siyasiler, bjk başkanı fikret orman da gülmekten kırılanlar arasında.)

  videosunu dün görmüştüm de bulursam eklerim. adam zaten bilinçaltında hala bjk başkanı.

  (bkz: beşiktaş'ı üzmeyin)

  edit: https://twitter.com/...028525451968512?s=19

  buyurun izleyin. yani su adamların besiktas'ı kollamama ihtimali var mı?
 • 4
  dönemin şartları gereği iki kelimeyle içinden çıkabileceğiniz rezaletler silsilesinin bir halkası. ülke futbolunun dibine dinamit koyan, küçük bir semt takımını ali kıran baş kesen konumuna çıkaran, görgüsüzlüğü kutsayıp cehaleti yücelten anlayışın ve çürümenin sac ayaklarından birisi. siz de o iki kelimeyi söyleyin, siz de tüm rezilliklerinize rağmen hasar almadan yolunuza devam edin, havadan şampiyonluklar kazanın.

  (bkz: sayın cumhurbaşkanım)
 • 6
  normal şartlarda tff'ye başkan olmaması gereken bir utanmazın, çıkarların hukuktan daha üstün görüldüğü ortamda 7 yıldır başımıza musallat edildiğini; peşinden süregelen her şeyin bunun bir devamı olduğunu ve hiç bir şekilde bunu değiştiremediğimizi gözümüze sokan bir diğer skandal.

  beşiktaş'ın eski başkanı, tff'ye başkan olup beşiktaş'a diyetini ödüyor/ödetiyor ve kimse sesini dahi çıkarmıyor.

  böyle sistemin amk.
 • 10
  galatasaray'ın tam arayı açacağı dönem ortaya atılan, yatırımcısını dolandırıyor (sonra diğerleri de sermaye artırımına gitti), vergi kaçırıyor (o dönem tüm kulüplerin vergileri yapılandırıldı) gibi iğrenç iftiraları atanların bize attıkları iftiranın bin mislini aslında kendilerinin yaptığını gösteren itiraf.

  en fanatik beşiktaşlı bile biliyor bunun gerçeklik payı olduğunu. tabata transferinde demirören'in kara para akladığını kendileri söylemiyor muydu? fikret orman ilk seçildiğinde demirören'den tüm zararı çekip alacak, mahkemelere verecek diye söylenmiyorlar mıydı? tabi, demirören'in ittirmesiyle başarı gelmeye başlayınca sus pus oldular. lafta tüpçüye küfrederler, bizi batırdı derler ama tff başkanlığından inse en çok onlar üzülür.