• 1452
  kendisi kulüpler birliği başkanıdır.

  kulüpler birliği açıklamasını kimin yazdığına bakmaktansa, olayın aslına bakmak lazım demiş.burada ben yazdım diyemiyor ama siz görmezden gelin.olayın aslına bakın diyor olayın aslı anadolu takımlarını fener,başak ve kendiniz için kullandınız.

  hakemlere ceza vermenin genel teamülleri var demiş.bu kulüpler birliğinin teamülü sadece mevzu galatasaray olunca mı bildiri yayınlıyor.bildiri için telefon trafiği mi gerekiyor.aynı durumda kendi takımı olsaydı bu açıklamayı yapar mıydı o birlik.

  hakemin düdüğü asılsın denilip böyle bir karar verildiği zaman, bu bir müdahale algısı taşır. kamuoyu önünde hakemi cezalandırırsanız, o kulübün maçına gidecek hakem hür iradesiyle karar vermekte zorlanır, demiş sen aceleye getirip ortalığı karıştıracak bir bildiri yayınla.ortalığı velveleye ver çıkıp galatasarayı bu işin dışında tut ama hedef adaletti de.ayrıcalık isteyen galatasaray olsun.bunlar algı değil mi? bunlar güç gösterisi değil mi? bu alenen galatasaraya karşı olmak değil mi?

  'şampiyonlar ligi maçının olduğu gün açıklanması normal miydi?' sorusuna orman: "o günün gündeminde bunun açıklanması lazımdı. 1 gün önce ya da sonra, ne fark eder?" demiş farkeder hemde çok sana gelince mevzu ülke itibarı ülke puanı ama mevzu galatasaray olunca ne olacak ya. oyuncu bundan etkilenecek mi? la koca camiayı ayrıcalık istemekle suçladınız.teknik heyet,yönetim zaten burnunda soluyor haklı olduğu konuda hakkını aramıyor diye taraftar kendini yedi sen çıkıp ne olacak ya diyorsun.

  son olarak herkesin adaleti şaşar ama allah'ın adaleti şaşmaz.
 • 1454
  aziz yıldırım bize olan düşmanlığını açıkça söyler ne yaparsa alenen yapardı, ama bu her devrin adamı dönek şahsiyet o kadar sinsi ki, dili şeytani. allah düşmanın bile mertini nasip etsin diye bi laf vardır ya biz namertler arasında kaldık.

  bize yapılmaya çalışılan her neyse ister adına operasyon deyin ister nefret deyin, ister hesaplaşma deyin ama bu adam bu yapılanların baş aktörlerinden biri.
 • 1455
  bu kadar arkadan iş çeviren bu kadar sinsi bir başkan daha görmedim. kendisine benzeyen ali koç fenerbahçe’nin başına geldikten sonra çok palazlandı ve ortalığı karıştırmaya çalıştı ama bunu o kadar çok aptalca yaptı ki kendi sinsiliğini deşifre etti. kulüplerden teker teker, yayınlanan kulüpler birliği açıklamasıyla ilgili aynı görüşte olmadıkları açıklaması geldi. yaptığı kurnazlıkla derbiyi kazandı ama bundan sonra kayıpları çok daha fazla olacak. hatta öyle ki yarattığı bu rüzgardan kopacak büyük fırtınalar ilk kendisini götürecek.
 • 1459
  kulüpler birliği açıklamasının fikir babası. ismiyle müsemma(!) tv kanalına telefonla bağlanıp yaptığı açıklamalar ile kendisini uyuz eden şeyin anadolu kulüplerinin ezilmesi değil; alınan kararlar ile galatasaray'ın güç gösterisi yapmış olması olduğunu itiraf etmiştir. görüp görebileceğin en uysal galatasaray yönetimini bulmuşsun, bu ne korku fikret? yoksa klasik beşiktaşlı ezilmişlik sendromu mu diyelim.
 • 1460
  bu beşiktaş'a başkan olanların sanırım ortak özelliği taraftarı transferlerle falan bir şekilde oyalamak. tabi ki bunda beşiktaş taraftarının "değişik" yapısı ve medyanın da büyük payı var. mesela mario gomez transferini güya 1000 tl ye bitirmişlerdi, ya da anderson talisca beşiktaş dışında bir kulübe giderse beşiktaş para alacaktı falan...

  yani saçma sapan transfer haberleriyle, güya transfer başarılarıyla büyük başkan ilan edildi. ne zaman köşeye sıkışsa stat yaptık dedi **, borçları veriyoruz dedi, kur dedi, futbol dedi, oyunlar dedi, dedi de dedi... hatta bir ara ortalık "fikret ormanla kız istemeye gitmek" "ekonominin başına fiko'yu geçirmek" vs gibi söylemlerden geçilmiyordu.

  benimse en çok canımı sıkan kendi içimizdeki fikret orman hayranlarıydı. nihayet bu insanın gerçek yüzünü tüm galatasaraylıların görmesi sevindirici. aslında kendi taraftarı da bir nebze durumun farkına vardı. futbolcular satılıyor, yerleri dolmuyor, kadro yaşlanıyor, borçlar artıyor, işler kötü gidiyor. ama aynı taraftara devre arası bir tane futbolcu getirirler, hemen başlar beşiktaşlılar "riva'yı al fiko" falan demeye. sonuçta istifa etsin diye "yeter yıldırım demirören" diyenler, üç tane transfer gelince "şımarttın bizi,yeter yıldırım demirören" diye bağırmaya başlamışlardı.

  işin özü yavaş yavaş herkesin gerçeğin farkına varmaya başladığı ve devamında da altından neler neler çıkacağı belli olmayan beşiktaş başkanı.
 • 1462
  kendisi rüzgar ekti şimdi fırtına biçecek. büyük galatasaray camiasının tüm organlarıyla açılan bu savaşa cevap vermesi gerekir. ayrıca, footballleaks belgeleri ile yapılan tüm düzenbazlıkların üstüne gidilmeli bunun için kamuoyu oluşturmalı gerekirse uefa’ya şikayet edilmeli. herkesin yaptığı yanına kar kaldığı bir durum düşünülemezken bu simsarlar kulübümüz üzerinden gündem oluşturup yerlerini sağlamlaştırmaya çalışmaktalar.
  başaramayacaksınız.. herşeye rağmen yine şampiyon olacağız.
 • 1463
  ben hayatımda bunun kadar haysiyet yoksunu, bunun kadar dönmeyi hobi edinmiş, bunun kadar operasyon evladı bir adam görmedim. adam resmen yeni türkiye'nin kulüp başkanı profiline sahip.

  https://twitter.com/.../1070677596948570113

  şu açıklamaya bakın yahu. rahatlığa bak lan.

  1.'si, galatasaray bugün katılmaz yarın katılır demek ne demek? herifçioğlu resmen ciddiye almamış koca kulübün deklarasyonunu. haddi bildirilmelidir.

  2.'si kulüpler oy birliğiyle bu kararın arkasında diyorsun da, çoğunluğu ya karardan haberleri olmadığını ya da içeriğinin bu kadar sivri olmadığını söylediler. hala da kulüp başkanlarından itirazlar yükselmekte. hem biz de o birlikteyiz, bizim neden haberimiz olmadı bu yayınlamadan?

  ya şu yukarıda yazdıklarımı açık açık yazsam bir daha dönmemek üzere uçurur beni yöneticiler. başka birşey demiyorum.
 • 1465
  sinsi başkan. aziz yıldırım' ın bile bi doğallığı vardı. şike yaptıysam da fener için yaptım falan derdi. kendisi onun yanında game of thrones' daki cercei lannister kalır.
  son zamanda bir grup ile birlikte yaptıkları şeyler bana sırtlanları anımsatıyor. aslanı zayıfken yakalayıp ona saldıran sırtlanlara denk gelmişsinizdir. aslan tek kalırsa sırtlanlar başarılı olup onu öldürebilirler ama sürüdeki diğer aslanlar desteğe gelirlerse sırtlanlar kaçarlar.
  diyalektik materyalizm burada olduğu gibi doğanın öğretisini analiz eder.
  aslanlar kenetlenmelidir.
 • 1470
  eskiden kendisi hakkındaki düşüncelerim nötr idi. hatta malum şahsın bjk'yi beli kırılmış eşeğe çevirmesinden sonra takımın belli bir seviyeye yükselmesindeki ciddi katkısından ötürü, işini iyi yapıyor diyip saygı gösteririm.

  ancak son zamanlardaki tavırları ve düşünceleri yaptıklarının değerini önemsiz kılıyor. akla, vicdana aykırı.
 • 1473
  evvelden beri balon ve eziklik kompleksi olan şahıs. jimnastik kulübü başkanı ama tek başarısı futbolda iki şampiyonluk. bir ara uefada çeyrek finale çıktılar, ilk defa bu ülkeye avrupa'dan bir kupa getirmek istiyoruz dedi tabi faruk süren bunu medyada azarladı yine yok öyle demek istemedim şöyle demek istemedim. lan seni kulüpler birliğinde başkan yapmadılar diye gitmeyen adamdin noldu da boyundan büyük işlere kalkışmaya başladın.
  tanım: taraftarinca hırsızlıkla ilgili sorular sorulan başkan.