• adam ceketini aldı ve gitti. geride ne bıraktı, kulübü ne kadar zarara soktu gibi soruları sadece tarafatarlar soruyor onun dışında hiçbir yetkili makam bu soruları sormuyor. hesap vermeden çekip gitmek olmamalı. kulüp başkanları kulüpleri uğrattıkları zarara ortak olmadıkları sürece türk kulüpleri batmaya mahkumdur. hiçbir risk olmadan milyon dolarlık bütçeleri yönetmek ve ayrıca kulüp başkanlığıyla sağlanan çok ciddi populariteyle kendi pr’larını milyonlar bayılmadan yapmak konsolda menajerlik oynamak gibi çok eğlenceli ve sağladıklarıyla rüya gibi olmalı. kulüplerin yönetimler tarafından inanılmaz zarara uğratılıp ödeyemedikleri vergileri maalesef halk ödüyor. bu saçma ve adaletsiz düzen bir gün kendini imha edecek çünkü o gün kulüpler artık borçlarını yapılandırsalar bile iflastan kurtulamayacaklar.
 • gördüğüm en fazla galatasaray acısı olan beşiktaş başkanı, yancısı da baya bol.

  15 senedir galatasaray'ın böyle başkanı olmadığından her türlü başarıda beşiktaş'ı ezip geçmekteyiz. bazı galatasaray'lıların yarabbi şükür şeklinde çok beğendiği bu fiko'nun daha herhangi bir kupası yoktur. kulüp borçlarını azaltmamış artırmıştır ve demirören'e hesap soramamıştır. başkanlığı döneminde şeref tribününde adam dövülmüştür. bu sene uefa'dan aldığı ceza nedeniyle elli türlü transfer oyunu yapmıştır. yarın öbür gün incelemeye girip bir de bundan ceza alırlarsa şaşırmam.

  ikide bir galatasaray'a çakmasını beğeniyorsanız bilmem. beşiktaş orda yolunuz açık olsun. hayırlı tinerler.

  galatasaray bir spor kulübüdür başarıları inşaatla ölçülmez. inşaat liginde yarışmaz. derdiniz inşaatsa aziz tesis yaptı fiko stad yaptı. gidin bol bol destek atın. galatasaray bazılarına bir boy büyük gelmiş demekki.
 • 18 eylül 2019 club brugge - galatasaray maçı öncesi elinde çiçekle takımımızı havaalanından uğurlayan beşiktaş jk'nın başkanıdır. işte türk sporunda görmek istediğimiz hareketler bunlar. ali koç gibi kitleleri germek yerine fikret orman fair bir tutum sergilemiş ve milyonlarca galatasaraylının saygısını kazanmıştır. helal olsun fiko!

  https://imgbbb.com/image/LTTKYd

  edit: arkadaşlar ciddi ciddi "fotoğraftaki kişi fiko değil!" tarzında mesajlar alıyorum... yapmayın, biraz eğlenmenize bakın yahu. her şeyin altına "troll" diye not mu düşelim?
 • (bkz: galatasaray/#2751685)

  devamı gelecek...

  --- alıntı ---

  beyler bu camiaya kimsenin gücü yetmez. neyle uğraştırklarının kesinlikle farkında değiller. her şeyiyle alabildiğine köklü ve çok güçlü bir camia galatasaray. anlatmaya gerek yok uzun uzadıya, bu ismine ittifak denen arkadan iş çeviren yapı bu kulübün yanında ancak tırt ittifakı olur.

  bakın uzak olmayan bir gelecekte, bu tüm bizim alehimize oyunlar oynayanlar teker teker ya görevden alınacak ya da istifa edecek. istifa etmeyenler ise kapımızda yatıp affet bizi ağam tarzı ağlayacaklar, yalvaracaklar. şu an tamamen cahil cesareti ile saldırıyorlar. bu camia hepsinin cezasını verecek, sadece birlik olmalı ve uyanık kalmalıyız o güne kadar. ve en önemlisi unutmamalıyız.

  -- alıntı ---
 • sezon başında gomis'e imza attırdığımızda, ''bizim hasta oyunculara verecek paramız yok.'' minvalinde terbiyesizce bir açıklama yaptıktan sonra gidip negredo'yu aldı, bugün negredo'yla gomis'in performanslarını kimse mukayese bile edemiyor. bir insana ''hasta'' diyerek aşağılamak nahoş bir durum. umuyorum ki gomis gollerine devam edecek ve bu iki yüzlü adama haddini en iyi şekilde bildirmiş olacak.
 • geçen gün erman toroğlu bir programda şöyle bir şey anlatmıştı. fikret orman'a yaptığı denetleme sonuçlarını neden açıklamadığını sorduğunda fikret'in kendisine açıklarsak bir önceki başkan hapse girer, bizim de maliyeyle başımız derde girer dediğini söylemişti. şimdi soruyorum, bu doğruysa bu adamın elinde tff başkanını hapse sokacak belgeler varsa 3 senedir beşiktaş lehine yapılan hatalar da ortadayken ben beşiktaş'ın, demirören'e şantaj yaptığını düşünmez miyim? nasıl bir allah'ın kulu çıkıp da bunu konuşamıyor? nasıl hala bu adam federasyon başkanlığı yapabiliyor? bir futbolcunun içtiği rakı gündem olurken, bu iddiayı neden çıkıp hiç kimse konuşmuyor?
 • --- alıntı ---

  rakiplerin değil beşiktaş'ın ne yaptığı önemli. biz bu ipi göğüsleyeceğimize inanıyoruz.

  demba ba'nın sözleşmesi sona erdi. önümüzdeki sezon beşiktaş'ta oynamasını istiyorum.

  vagner love'ın lifi koptu, bu hafta göztepe maçında oynayamayacak.

  lens üzerinde yorum yapılacak bir oyuncu değil, kapasitesi belli. adaptasyon süreci olabilir. lens tartışılamaz, uzun süre katkıda bulunacak bize.

  talisca için benfica ile konuşacak bir şey yok. 31 mayıs'a kadar kontratımız var.

  rakiplerimiz tribünleri dolduramazken bizim biletlerimiz 15 dakikada bitiyor.

  oğuzhan bizim evladımız. beşiktaş şampiyon olacaksa ki olacak. en büyük pay da oğuzhan'a düşüyor.

  1959 öncesi şampiyonlukların geri istenmesi gündem değiştirmeye yönelik şeyler.

  --- alıntı ---

  “at yalanı” felsefesini tekrar benimsemiş beşiktaş başkanı. rakiplerimiz stadı dolduramıyor derken ya bizi kastetmiyor, ya uyarıcı madde etkisinde.
 • ntv'ye verdiği röportaj'da;

  "demba ba çok önemli bir futbolcu. onun önümüzdeki sezon beşiktaş'ta olmasını istiyoruz."

  "ba'nın önümüzdeki sezon beşiktaş'ta olmasını istiyorum."

  böyle lafları ettikten sonra da;

  "bu hafta göztepe ile oynayacağız, şimdi bunu konuşmak olmaz."

  demiş olan beşiktaşlı karakterine sahip, beşiktaş başkanı.

  şuanda ben düşünemiyorum. düşünsenize, fatih terim gelecek hafta oynayacağımız takımın en önemli oyuncusunu almak istediğimizi söylüyor. yer yerinden oynar.

  rezillik.
 • --- alıntı ---

  "devre arası talisca'ya 'seni almak istiyoruz' dedim, 'ben beşiktaş'ta kalmak istemiyorum' dedi. kişiler kendini beşiktaş'ın üstünde görmeye başlıyor. türkiye'nin en büyük kulübü olan beşiktaş'ın üstünde hiçbir şey yoktur.''

  --- alıntı ---

  beşiktaş'ın büyüklükte yarıştığı tek şey kullandıkları tiner kabının büyüklüğüdür fikret başkan iyice saçmalamaya başladın. talisca sizi kullandı kendi reklamını yaptı ve gitti işte neyi zorluyorsun hala.
 • bugün nedense tff'yi tehditvari demeçleri gözden kaçmış olan tehditçi beşiktaş başkanı.

  --- alıntı ---
  "tff'ye verdiğimiz süre bitti"

  "mevcut tff gelmeden önce ben kendilerini uyardım. hatta 2 gün evvel de tff başkanını aradım. kamuoyu üzerinden demeçlerle hakemleri baskı altına alma çabalarının önünü kesmezlerse herkes konuşacak. siz eğer bunların önünü kesmezseniz biz de artık konuşacağız. kötünün prim verildiği noktaya gidecekse bu iş, biz de yapacağız. bizim tff'ye verdiğimiz süre bitti. ya bu işi çözecekler, ya da bu sistem devam edecekse biz de buna uyacağız. hakemler hata yapıyorlar ama hep birlikte ligimizi güzel hale getirmek lazım. sizin gazetenizle ilgili bir sorunumuz olduğunda bunu kamuoyu önünde söylemiyoruz, arkada görüşüyoruz. her konuyu kamuoyu önünde anlatacak değilim. hocaların, başkanların konuşmalarıyla hakemler böyle baskı altına alınırsa türk futbolu kötü noktaya gider."

  --- alıntı ---
  kaynak: https://www.futbolarena.com/...-sure-bitti-374217h/

  sen kimsin de koca tff'ye süre veriyorsun ve uyarıyorsun! neymiş süre bitmiş!

  bu tff'nin itibarını zedelemiyor di mi gururunuzu okşuyor 6222'ler sizi!

  sonra da hocamız disipline sevk ediliyor! bak sen şu işe!

  asıl tff ve mhk'yı baskı altına almaya çalışan kendisi!
 • başkanlık yaptığı 7 senede 2 şampiyonluk yaşamış beşiktaş başkanı. şimdilerde yönetim istifa tepkilerine maruz kalmaya başladı. kazanırken ''şerefinle oyna hakkınla kazan'', kaybedince ''şerefli 3.lük'' diyen bir camiayı idare eden beşiktaş başkanı şampiyonluklar kaybedince; hakemleri, tff'yi, mhk'yi ve fikstür çekimindeki olasılık hesaplarını bolca eleştirmesiyle tanınır.

  (bkz: riva'yı alacak demediniz mi lan) *
 • --- alıntı ---

  fikret orman: "biz şu anda satmakla uğraşıyoruz, al al bir yere kadar. dursun başkanım parayı bulursa ona da bir oyuncu satarız"
  --- alıntı ---

  şunu okuyunca ilk aklıma gelen şey, tolgay arslan.

  ikincisi de şu lafı ünal aysal'a diyemeyeceği oldu.

  dese bile muhtemelen başkan " para size feda olsun " gibi ince zeka ürünü bir cevapla ya da bayağı ayarlı sağlam bir şekilde geçirirdi.
 • --- alıntı ---

  demba ba'nın sözleşmesi sona erdi. önümüzdeki sezon beşiktaş'ta oynamasını istiyorum.

  --- alıntı ---

  vakti zamanında emmanuel culio için fatih terim "arda'nın gideceğini bilseydim culio'yu bırakmazdım" dedi diye ortalığı ayağa kaldıranlar şu an konuşmaz. çünkü futbol türkiye'de "galatasaray'a karşı oynanan bir oyundu"..

  şöyle diyeyim daha net anlaşılsın.
  karakterli, karaktersiz oyuncu olayı değil bu. artık kariyerinizin son zamanlarındasınız.
  karşınızda türkiye'nin en büyük 3. kulübü var. sizi istiyor. siz bu takıma gol atar ve puan kaybetmesine neden olursanız, belki sizi almayacak. belki alacak ama şampiyonlar liginde oynamasına engel olacaksınız.. ve bu adam sizin eski oyuncunuz.

  şu açıklamayı dünya üzerinde başka hiç bir ülkede göremezsiniz, duyamazsınız.
  italya'da şike skandalı sonrası, kendi takımınıza bile sezon öncesi belirlenen ve seria a yönetimine iletilen prim ücretinden fazlasını veremezsiniz. teşvik sayılıyor ve yasak... ama şampiyonluğa 7 maç kala böyle bir açıklama yapmakta mahsur yok.

  fatih terim, başakşehir maçından önce "adebayor'u çok beğeniyorum sezon sonu şartları zorlayabiliriz" dese şu an ahmet çakar ve benzerleri twitter'da ortalığı yıkıyordu.

  yani olay basittir.
  iki akp takımı ile şampiyonluk yarışındayız. ve başımızda son akp bükücü var elhamdülillah.
 • --- alıntı ---

  "hakem ile hakem hatalarının şampiyonu belirlememesi gerekiyor. son iki sezonun şampiyonunu hakemler belirledi. geçen seneki galatasaray-alanya maçı şampiyonu belirledi. ümit öztürk'ün o maçtaki performansı hakemlik faciası, rize maçı da öyle."
  --- alıntı ---

  bu ülkede insanların aklıyla dalga geçmek hobi gibi bir hal aldı artık. yahu fiko, aynı hakemler, mhk ve tff sadece son 2 sezonun şampiyonunu mu belirlemiş? salak mıyız be kardeşim?