• 1
  bizim açımızdan 2019-2020 yaz transfer sezonu'nun en ilgi çeken işi.

  ilk başta banega ile ilgilenirken, sözleşmesinin son yılına giren ve farklı tip bir oyuncu ihtiyacimiz görünürken, reges'i ne yapacağız diyorduk.

  çünkü fenando-banega-belhanda üçlüsü biraz zayıf geliyordu. şu anda ndiaye yerine banega ve reges yerine yeni transfer(adam yiyen orta saha) ile galatasaray orta sahası bambaşka bir seviyeye gelebilir.

  eğer bu takası kafa kafaya yapabilirsek ne ala? yok olmadı üzerine vereceğimiz en fazla 2-3 m euroluk bir takas bizi ffp açısından da son derece rahat ettirmiş olacak.

  ihtiyacımız olan bir oyuncu alırken sözleşmesinin son yilina giren oyuncuyu elden çıkarmak...

  inşallah bu olay gerçek olur ve kadro yapilanmamizi planlarken 6 numara için çok daha genç ve atletik bir oyuncu ile anlasiriz.

  cidden bu da bizim için çok ciddi bir iş olur.

  feenando'yu çok sevsem ve begensem de bu kadro yapısında onunla işimiz zor. yani hoca başka bir oyun istiyor.

  ligin sonunda kalitesi ve formuyla 2 yıldır fark yarattı ama ilk yarıda hep pas geçildi. sürekli kart ve sakatlık olayı da can sıkıyor.

  sevilla'nin fernando'ya talip olması,bizim banega ile anlasmamiz ve reges'in de istekli olması bu işi kısa sürede sonuclandirabilir.

  haydi bakalim herkes icin hayırlısı olsun ama bu iş olursa 1 taşla 2 kuş olacak...
 • 3
  (bkz: fernando francisco reges/#2696278)

  banega geçtiğimiz sezon 51 maçta oynamışken, fernando 32 maçta forma giymiştir. banega yaklaşık 1.500 dakika fazla görev yapmış.

  her ne kadar farklı mevkilerin oyuncuları olsalar da gs adına daha faydalı bir ticaret olacağını düşünmekteyim. futbolda orta saha ve beklerde rotasyon şart. banega sevilla kariyerinde yine benzer şekilde istikrar abidesi.

  win-win felsefesinin sevilla ve gs açısından güzel şeyler söylediği de ortada. fernando avrupa'da sevilla'yı ister, banega da istediği kontratı gs'de bulur. iki takım da ihtiyacını karşılarken yaşlı oyuncusuna istediği kontratı vermez.
 • 8
  banega müthiş, fernando eski temposunda değil. banegayi almalı fernando'dan kurtulmaliyiz. sözlükte iki arkadaşın başlığında bu şekilde yazışmalar geçerken olay artık takaslanmalarina döndü. banega bizde fernando sevilla takımında olsa biz bu takası kabul edermiydik. hadi sevilla kabul etti fernando bizde belese oynamıyor yine sevilla takımının banegaya vermek istemediği paraya oynuyor. bu takas taşını kuyuya kim attıysa çıkarsın, boşuna muhabbeti dönüyor.
 • 9
  sevilla fernando'ya bizim verdiğimiz paraları vermez fakat uzun süreli bir sözleşmeyle fernando'nun daha az bir maaşı kabul etmesi sağlanabilir. "banega biz de olsa kabul etmeyiz" mantığı doğru fakat karşı tarafta banega'yı göndermek isteyen bir kulüp var. ayrıca eğer aradıkları fernando stilinde bir oyuncuysa fernando'dan daha iyisini bulmaları çok zor. ben bu takasın en fazla fernando+3 milyon euro karşılığında biteceğini düşünüyorum. harika bir iş yapmış oluruz.
 • 14
  mükemmel ötesi olur, bir taşla iki kuş. 6 numara bulmak daha kolay, 8 ve 10 numara bulmak daha zor. hem performansı yerlerde sürünen (seneye de bedava gidecek olan) fernandoyu gönderip, hem de banega gibi bir ismi para vermeden almış oluruz. ffp'yi de etkilemez ortada bonservis olmadığı için. banega'nın bonservisi için planlanan 5-6 milyona da önlibero alırız. bu mevkiye de mümkünse 30 yaş altı birini alalım, takımın yaşı iyice yükseldi zaten, gelenler/gelecekler bile 30 yaş üstü.
 • 15
  cana - muslera takasını anımsatan transfer gelişmesidir. gerçekleşirse çok karlı olan taraf biz oluruz. ancak ben birebir takas olacağını sanmıyorum. fernando + 3,5-4 gibi bir şeyler vermek zorunda kalacağız bence.

  ekleme:
  muslera'nın transferinin kap bildirimini buldum: https://www.kap.org.tr/Bildirim/161829

  --- alıntı ---
  ayrıca futbolcunun federatif haklarında pay sahibi olan wanderers montevideo kulübüyle futbolcunun federatif haklarının tamamen kulübümüze devri karşılığında wanderers montevideo'ya 3 yıllık vadeye yayılacak şekilde 6.750.000 eur miktarında ödeme yapılması konusunda anlaşmaya varılmıştır.

  --- alıntı ---

  biz lazio ile olan kısmı için cana'yı takasta kullanmışız sanırım. wanderers montevideo'ya 6 milyon 750 bin euro daha ödemişiz.

  işin özü; fernando ve banega takasında + 3,5-4 milyon daha verirsek yine tarihimizdeki en karlı takaslardan birini gerçekleştirmiş olacağız.
 • 17
  fernando'nun mevcut durumunu düşünürsek kesinlikle bizim karlı olacağımız takas. fernando'nun geçen seneki hali devam ediyorsa zaten o mevkiye adam bulmamız gerekecekti. böyle bir takasta banega'yı alacağımız gibi fernando'nun maaş yükünden de kurtulmuş olacağız ki daha hiç bahsetmediğimiz yabancı kontenjanı var.

  tabii muhtemelen üstüne biraz para vereceğiz ki bence o durumda da karlı olan biz oluruz.
 • 20
  fernando reges sanırım instagram hesabından galatasaray ibaresini kaldırmış. eğer öyleyse iş çok ciddiye binmiş ve eli kulağında demektir. çünkü bizim banega ile anlaştığımız zaten konuşuluyor, sevilla cephesinden bonservis konusunda indirim beklediğimiz yazılıyordu.

  hatta;

  fernando reges + 3 m euroya bittiğini söyleyenler var ki her iki kulüp için de karlı gibi duruyor.

  daha doğrusu aklımdaki maksimum takas formülü buydu, bunun altındaki her rakam bizim açımızdan karlı olur, bunun üstündeki her rakam da sevilla açısından karlı olur.

  bu şekilde ise her iki kulüp için de win win durumu söz konusu.

  tabii ben bir eksper değilim,

  transfermarkt adlı siteye göre şu an reges'in pd 4,5 m euro, banega'nın ise 15 m euro.

  tabii şu an her iki oyuncu kulüplerini ve doğal olarak liglerini değiştirdiklerinde reges yükselir, banega düşer.

  her iki oyuncu da sözleşmelerinin son senesine giriyor. kulüpleri para kazanmak istiyor ve her iki kulübün de almak istediği oyuncu tipleri karşılıklı denk gelmiş durumda.

  gerçekten de bu iş olursa en azından kağıt üzerinde son yılların en doğru transfer hamlesi olur.

  -reges kötü bir futbolcu mu?

  + hayır.

  ama reges lig+kupa+avrupa 32 maç oynamış. 34 lig maçının 22'sinde var. o bölge için 12 maç kaçırması bizim için hayati.

  zaten avrupa maçlarında da istenilen fizik seviyede değildi. ligin sonunda form tutup kritik dönemde iş yapsa da güven vermiyor malesef.

  banega ise pas hızımızı arttıracak, 60 metreye ters top atabilecek ve dripling yapabilecek, ayağı düzgün, teknik ve savunması da nispeten iyi bir oyuncu.

  yani aradığımız 8 numara.

  şimdi reges yerine de o varken bile almak istediğimiz adam yiyen orta sahayı aldığımız zaman,

  ever banega + adam yiyen orta saha + belhanda > fernando reges + papa ndiaye + belhanda

  denklemi ortaya çıkacak ki ligin oldukça üzerinde gibi duruyor.

  takımımız için en iyisi neyse o olsun.
 • 22
  bu takas bana seneler önce bizi rahata erdiren loric cana-muslera takasını hatıtlattı. bana göre cana da reges kadar olmasa da o zamanlar tam işimize yaramaya başlamıştı bi anda kaleci karşılığı gittiğini öğrendim ve buruk bi sevinç yaşamıştım. sağolsun nando o burukluğu unutturalı yıllar oldu.
  velhasılkelam regesi kaybetmek acı olabilir ama banega'nın takıma katabilecekleri yine o tür bir sevinç yaşatır gibi geliyor bana.