• 1
  --- alıntı ---

  "fenerbahçe bağış kampanyası, perşembe günü başlıyor.

  alt bağış sınırı: 10 tl

  yapı kredi bankası, kredili özel destekte bulunacak.

  -ilk büyük bağışlar:

  dinçkök ailesi: 5 milyon tl

  koç ailesi: 10 milyon tl"

  --- alıntı ---

  çok değil birkaç yıl önce bileklerle alay eden bu topluluk, şimdilerde çıkar yol olarak bu kampanyayı görüyor. uefa yaptırımının olup olmayacağı bu kampanyadan gelecek bağışlarla, bakın bastıra bastıra söylüyorum bağışlarla! belli olacak*

  ayrıca kolay yoldan kulübe yüklü miktarda girdi sağlamak uefa'ya her türlü takılacaktır. yani demem o ki, bunlar son çırpınışları. yarın öbür gün ceza aldıklarında suçu taraftara atmak için yapıyorlar. yazık, kıyamam.
 • 3
  aynı kampanyanın galatasaray için olanını da ben desteklerim. bence saçma sapan masrafı olan ürünler satmak ve bizleri store'lara gitmeye mecbur etmeden, tamamının kulübe gittiğinden emin olduğum parayı kulübe gönderirim daha iyi.

  40-50 tl.ye dandik bir ürün alıp kulübe 20 tl gitmesini sağlayacağıma, 20 tl.yi direkt sms ile yollarım en azından kalan para bana kalır.

  en az da 10 tl'miş. bir paket sigara parası. elimizdeki telefondan direkt para yollayabiliriz.

  ciddi para getirisi olacaktır.
 • 4
  çok akıllıca bir kampanya benzerlerine bizde yapmıştık ama;

  koç ailesinin kökünden çözecek parası olmasına rağmen taraftardan dilenilen kampanyadır. bide yapı kredi bankası aracı olacakmış. hadi galatasarayın arkasında bu kadar büyük bir aile yokta "fenerbahçe için herşeyimi veririm" diyen adamın sms kampanyası başlatmasıda ilginç geldi. önce gidin maaşını alamayıp kapılarında eylem yapan migros çalışanlarının parasını ödeyin.

  ulan hiç gülmem yoktu.
 • 5
  motoru alev almış arabaya benzin koymaktan farklı görmediğim organizasyon.

  ali koç yönetimi, görev yaptığı kısa sürede 16 tane transfer yapmış. yaptığı transferlerin başarı ortalaması ligdeki düşme potası. vizyoner fenerbahçe'yi sahada kurtarmak volkan'a, dirar'a, valbuena'ya kalmış.

  taraftarı olsam, böyle bir yönetime maddi destek sağlamak istemem.
 • 6
  3-5 tl'ye 200 bin tl'lik kupon kovalayan ümit dolu fakat şartlara sahip olmayan tayfanın milyonlarca euro kazanan yöneticilere & topçulara sms ile destek olması durumu... tertemiz kerizlik. renklere armaya olan sevda falan değil mesele yani. öyle düşünen yanlış yapıyor, yazık ediyor. insanların uğraşı, kendilerini rahatlattıkları yer futbol olabilir ama bu kadarı da fazla ya. hoş milletin harcadığı paradan banane de yenilgi sonrası bir tarafta kendini hırpalayan taraftar öbür tarafta sikinde bile olmayıp maç başı parası hesabına yatmış mı diye bakan futbolcular var. kulüp borca batarken bize mi soruyor? batmasaydı kardeşim.
 • 8
  anladığım kadarıyla yapılan bağış yapı kredi'ye gidecek ve oradan fenerbahçe'ye geçecek. muhtemelen fenerbahçe'ye hiç nakit para geçmeyecek nakit para yapı kredi hesaplarında tutulacak. ağır bir itham olabilir ama eğer bu yol izlenecekse ali vizyon koç bey bu kriz zamanında bankasına para rezervi yaratmış olacak. vay arkadaş...
 • 9
  (bkz: hahahahahahahahahahahahahaha)

  tasima suyla degirmen donmez. on yillarca galatasaray'la rekabet edebilmek icin aziz yildirim'in elinde batma noktasina gelmis bu zavalli kulubu kimsenin kurtarabilecegini sanmiyorum. toplam 3 milyar borc her sene 1 milyar faiz nereye oduyorsunuz ya hahahahahahahahaa. kapatin gitsin maydonozsuz ahlakli bisey acin. gerci bizim derinler izin vermez kurmuslar o kadar rekabet olsun diye. allah daha beterini verir insallah.
 • 10
  tarihi olan kulüplerin taraftarindan yardım istemesi kadar normal bir durum yoktur. burda ki yanlis, bakın durumumuz kötü, uefadan ceza alabiliriz, iyi futbolcu getirmeyebiliriz, o nedenle para verin denmez. çıkar dersin ki durum felaket, böyle giderse kulüp kapanabilir, üç yıllık bir planımız var ve bu plan içinde altyapı oyuncuları, fenerbahçe sevdalısı futbolcular ile yola devam edeceğiz. yıllık maaş vereceğimiz futbolcuların en pahalisi 500 bin euro olacaktır. 3 yılın sonunda, maddi olarak şu şekilde bir duzluge çıkacağız diyerek anlatırsın. o zaman taraftar da kulübe gereken parayı toplamak için seferber olur. taraftarlık sevdadır verirsin. ama burda yapılan, durum kötü, ceza alırsak oyuncu alamayıp sampiyon da olamayabiliriz. o yüzden siz para verin, kulübün borcu azalsin, ceza almayalım, sonra gidip gene milyon eurolara transfer yapalım demektir.

  ali koç sürekli 60 milyon kar etmekten bahsediyor. geçen sene 90 milyon euro zarar ettik, bu sene 30 milyon etmemiz lazım, 60 milyon kar nasıl edeceğiz deniyor. lafı farklı anlatarak işi kurtarmaya çalışıyor. uefa'nın istediği 30 milyon zarara edeceksin. gidipte futbol kulübü maaşlarını 60 milyon euro yapacağına, 10 milyon euro'ya indir, 50 milyonluk açığı kapat. bu sene 30 milyon euro'ya yakın satış yapıp, o civar bonservis harcayıp bu takımı kuracağına, altyapı oyuncuları, maaşından indirim yapacak futbolcuların, bir kacta afrikadan getireceğin futbolcularla ligde mücadele etseydin. en fazla ligde 15. olurdun. zaten bütün kazancın türkiye sponsorlukları e oda çok değişmezdi zaten. tavanda yapmadigin tasarrufu, tabandan istemek tabanın duygularını sömürmeye girer.
 • 11
  bizle zamanında az dalga geçmemişti bu kötü insan çocukları.

  daha beter olsunlar samandıra'ya tankerle su taşır, ısınmak için odun yakacak günleri yaşarlar umarım.

  ama sms e ne gerek var herkes bildiği işi yapsın. başakşehir galibiyetine kıbrıs üzerinden para yatırsınlar çok lazımsa 4-6 gol oynasınlar. tarla sürmek varken sms neymiş.
 • 14
  hangi camia olursa olsun kesinlikle mantıklı bulmuyorum artık.

  yapılan transferleri az biraz irdeleyelim, altından ne komisyonlar ne ortaklıklar çıkar. başarısız, yetersiz dediğimiz birçok transferin bilinçli yapıldığını düşünüyorum. bol kepçe milyon euroları dağıtacaksın beş para etmez oyunculara, hocalara sonra gelin bunu birlikte düze çıkaralım diyeceksin yok ya? krizi vatandaşa yükleyip patrona destek veren devlet gibi hadi orda zorunluluk var, kimse ses çıkaramıyor. bu kadar kötü yönetilen kulüplere zar zor kazandığım parayı vermek benim içime sinmiyor.
 • 16
  başlığa göre yorumlarsam; sokaklarda işkence gören, aç kalan hayvan dostlarımızın rehabilite olduğu gönüllü derneklere bağış için veya devletin sosyal imkanlarının kucaklayamadığı, devlet tarafından ödenmeyen ilaçları olan veya durumu iyi olmayan vatandaşlarımız için yapılıyorsa benim de kulübümün yapmasını istediğim, ayrıca onların yaptığı kampanyaya da rakip takım taraftarı olarak katılabileceğim durum.

  içeriğe baktığımda ise; slimani gibi milyonluk eşeklere saçılan veya birkaç kişinin veya menajerin cebine inen milyonlarca euro için yapılması planlanıyormuş. eşeğe altın semer vur, eşek yine eşek. galatasaray'ım ilk defa kar açıkladı ve elimizde gelir getirecek bir sürü futbolcumuz var, az paralara çok performans veren genç futbolculara sahip olmaya başladık ve beğenmesek de lig 2.'siyiz an itibariyle. demek ki bu işler para saçmadan da yapılabiliyormuş. çok alıştı kulüpler ellerinden tutulmasına. önce kendi başlarına yetmeyi öğrensinler ki sonrasında biz onların eksik kaldıkları kısımları tamamlayalım.

  kulüpler halkın alım gücü bu kadar düşmüşken; insanların yaşam kalitesi yerlerde sürünürken; ülkede sanayi, tarım son yılların en kötü zamanlarını yaşarken; hiçbir katma değer yaratmadan böyle bir yardımı hak etmiyor.

  bunun dışında da yıllar önce bize gülen fenerbahçe taraftarını piste davet ediyorum, gülme sırası bizde.
 • 17
  fenerbahce'nin yurt ici ve yurt disinda yasayan 20 milyon taraftari olsa, bunlarin yarisi meslek sahibi ve gelir sahibi insan olsa, bunlarin da en az yuzde onu kulube bagis yapacak kadar destekleyen taraftar kitlesi olsa kisi basi minimum on liradan kemiksiz minimum on milyon lira gelir demek. havadan gelen para olarak bakinca cok temiz bir para. katilim orani ve kisi basi ortalama bagis miktari muhtemelen cok daha fazla olacaktir.

  galatasaray yonetiminin yerinde olsam fener'in kampanyasi biter bitmez biz daha fazla toplayacagiz gaziyla fener'i gecmek adina bir kampanya baslatirdim.
 • 19
  hiç bir şeye derman olmayacak bir kampanya,
  10 milyon tl bile toplasalar, üstüne 15 milyon tl'de yönetim koysa 25 milyon eder. bu durumda bile topu topu 4 milyon euro eden bir bağış oluyor. slimani'nin maaşı değil. ayrıca (bir nevi feda gibi) küçülmeye gitmedikten sonra bu gibi kampanyaların yapılmasını da doğru bulmuyorum.