• 1
  biz duygusal bir milletiz;

  komşunun evi yandığında evimizi komşumuza açarız. esnafın dükkanı yansa elimizde kovayla ateşin içine atlarız. sokakta aç birini görsek yemeğimizi onunla paylaşırız. kurban keser etini fakire, derisini hayır kurumlarına bağışlarız. düşeni kaldırır, mahallede bir şekilde adaleti sağlarız.

  ancak söz konusu kampanyada ne komşunun evi yanmıştır ne de esnafın dükkanında tüp patlamıştır. söz konusu mevzu mahallenin kimseye hayrı dokunmayan şımarık çocuğunu memnun etme çabasıdır. ülkenin en zengin markaları, sırasıyla; koç, doğuş, acun medya, saranlar, dinçkök, ülker, sabancı, limak, kığılı, acıbadem, banvit vs,vs. belkide ülkenin en zengin 500 şirketinin 300 tanesi doğrudan ya da dolaylı bir şekilde fenerbahçeye destek vermekte. bunun yanında mevcut televizyon kanallarının ve basın yayın organlarının yarısından fazlası fenerbahçenin elindedir.

  tüm bu desteğe ve yeni bir medeniyet kurabilecek bir maddi güce sahip olmasına rağmen, başarısız yönetimleri ve sırf isim yapmak için yatırım yaptıkları branşları yüzünden milyonlarca insana, ülke tarihinin halk bazında belkide en zor döneminde milletin eline avucuna bakan bir kampanya yarattılar. euroleague tarihinin en pahalı takımı ile oynayıp şampiyonluk durumunda en fazla 5 milyon euro para kazanacağın bir organizasyonda 10 milyonlarca euroluk maaş bütçesiyle takım kurup sonra zor durumdayız demek hakikaten yüzsüzlüğün daniskası, omurgasızlığın resmidir.

  3 temmuz süreci diye adlandırdıkları ülke tarihinin en büyük şike skandalını yapanlar ilk olarak buna şike kumpası dediler. milleti yanlarına çekmek içinde atatürkün takımı fenerbahçeyi bitirmek istiyorlar haydi mücadeleye dediler. tıpkı yazdıkları yalan tarih kitaplarında atatürk ün fenerbahçe sevgisinden basettikleri gibi. işin gerçeği; başkanları doktor nazım atatürk e suikast girişiminde bulunmuş, bir diğer başkanları salih kezrak ise atatürk e "ingilizlerle uğraşma ve teslim ol" demiştir. tüm bunlara rağmen sokağa çıkan fenerliler bir taraftan 3 temmuz sürecinde tayyip erdoğanın aleyhine konuşurken bir taraftan kapalı kapılar ardında yöneticileri tayyip erdoğandan yardım istemekte ve şike lekesinin üstünü örtmeye çalışmaktaydı. başkanları şikeden hapse atıldı ve fenerbahçeyi kurtarma görevini yıldırım demirören üstlendi. hemde beşiktaşın maddi anlamda çöküntüde olduğu stadının durduğu yerde etriye demirlerinin koptuğu dönemde fenerbahçeyi kurtarmak için elinden gelen herşeyi yaptı. ülkede stadyumlarda şike demek suç haline geldi. galatasaray ligde 9 puan önde şampiyonluğa koşarken playoff diye lig tarihinin en büyük skandallarından biri ortaya atıldı. mevzu galatasarayı şampiyon yapmamak ve fenerbahçeyi şampiyon yapıp şikeden bir şekilde aklamak. galatasarayın 5 puanını sildik demek değilde puanları yarıya böldük demek. ilahi adalete boyun eğdiklerinde önce "şike yapmayı galatasaraydan öğrendik" dediler sonra ülkede suç işleyenlerin cevap bulamadığında yaptıkları klasik yönteme başvurup okyanus ötesindeki oğlancı, ağlak, sümüklü herifi devreye soktular.

  bu ülkede galatasaray aleyhine sporcusundan, patronuna, siyasetçisinden, gazetecisine herkes planlar yaparken bizim bazı gerizekalı galatasaraylılar fenerbahçelilerin aziz yıldırım için yaptığı yürüyüşlere üzerlerindeki galatasaray formalarıyla katıldılar. neymiş; fenerbahçesiz lig olmazmışta, mevzu memleketmişte, cumhuriyete sahip çıkıyorlarmışta vs,vs.

  sözüm fener ol kampanyasını destekleyen ve yolladığı smsleri instagramda story olarak paylaşan, twitterda sevimli gözükmeye çalışan galatasaraylılara; hiç merak etmeyin sevgili sevgi pıtırcıları. o sevimli gözükmeye çalıştığınız fenerbahçeli dostlarınız, 19 mayıs 2019 galatasaray başakşehir maçından sonra eğerki galatasaray şampiyon olursa, sizleri bağdat caddesinde ellerinde taşlarla sopalarla bekleyecekler. çocuğunuzla eşinizle tura çıktığınızda sizi arabanın içinde taşlayacaklar. tıpkı 2006 da denizlide şampiyonluğu kaybettiklerinde kadıköyde arabanın içine meşale attıkları gibi, tıpkı 2014 de galatasaray store u ateşe verip içindeki kundaklık bebeğinize alacağınız tulumları bile yaktıkları gibi. belkide 5 senedir kursağına et girmeyenler km de 3 lira yakan lamborginiye binen şımarık futbolcular için yardım kampanyasına katılmışlar. ve yine hiç merak etmeyin sevgi pıtırcıkları. reytinginizi püskürttüğünüz kanalın sahibi kişi, 2006 da yapılmış olan survivor aslanlar kanaryalar yarışmasında kanaryalar takımına tüm ayrıcalıkları tanımış 2016 yılında kendi kanalında düzenlemiş olduğu futbolun efsaneleri maçlarında galatasaray tüm maçlarında yaşlı oyunculara sahip olmasına rağmen herkesi adeta rencide ederken final maçında bir anda mehmet aurelio yu fenerbahçeye katarak bir yarışma programında bile galatasarayın hakkını yemiştir. geleceğin cumhurbaşkanı diye dilendiğiniz ali koç ta önünü gördüğünde kendi şirketinin uzmanlarına galatasarayın açıklarını aratıp yine uefaya ellerinde dosyalarla gidecektir.

  ülkede galatasarayı destekleyecek zenginler, borcunu kapatacak holdingler, işini görecek siyasiler yoktur. bu yüzden galatasaray gücünü halktan alan, tarihinin hiçbir döneminde kapalı kapılar ardında iş çevirmemiş ve başkanı ya da yöneticisi şikeden hapis yatmamış bir camiadır. ekonomik dar boğaza girdiğinde destek alacağı bir holding, borçlarını yapılandıracak bir banka olmadığı için bileklik kampanyası düzenlemiş ve kendi kendine kalkınmıştır.

  dalkavuk olanlar hizaya gelsin. fener olmayın, akıllı olun.